test opste informisanosti (kulture)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma daj, sta to znaci PRIPREME iz opste kulture?! To je bruka i sramota da se valjaju takvi testovi, da se ide na pripreme (?!)...
U svakom slucaju, test opste kulture na psihologiji bi trebalo da bude isti kao na celom Filozofskom, ili se nesto promenilo u kategoriji "opsta kultura"... Ljudi moji, gde zivite, gde se krecete, kakvu muziku slusate, koje knjige (i stripove) citate, koje kolace volite, najosnovnije stvari iz skolskog gradiva i umetnosti - TO JE OPSTA KULTURA! I sta tu ima da se sprema?!
 
Ljude ovde ne interesuje sta ti smatras pod TOK na opstem nivou, pretpostavljam..

Testovi opste kulture koji se polazu na prijemnim ispitima ne sastavljaju se tako sto se pitanja biraju slucajno iz svakodnevnog zivota ili iz neke generalizovane zbirke "osnovnog znanja" sta god to znacilo... Testovi opste kulture se svakako razlikuju u zavisnosti od katedre. Nacin na koji se sastavlja TOK za pedagogiju se dosta razlikuje od nacina na koji se sastavlja TOK za psihologiju. Prema tome, do izvesnih granica, priprema za polaganje testova opste kulture je MOGUCA.

To sto sad ti dajes neko posebno znacenje toj reci, to je sasvim druga stvar.
 
Naprotiv, neko drugi je izmenio pravo znacenje tog pojma... Testovi opste kulture NE BI TREBALO da zavise od katedre, i do skora (pre nekoliko godina) nisu bili razdvojeni... Recimo, juna 2001. je na Filozofskom (celom), u okviru TOK , bilo postavljeno pitanje "Sta je to kuglof?" (sa naravno ponudjenim odgovorima), vise od 50% potencijalnih brucosa nije znalo da odgovori!!! Neko se dosetio da za pravljenje testova uzima lovu, pa sad, zaboga, OPSTA KULTURA zavisi od katedre... Nije nego! Neka onda zovu drugacije te testove, a ne TOK-e !!!!!
Mislim, ovo nije nista licno, a na zalost ni od mene ne zavisi njihov opstanak, ali sam generalno VRLO protiv ovih pokrstenih testova i zao mi dece koja to polazu!
 
mikki88:
Ljude ovde ne interesuje sta ti smatras pod TOK na opstem nivou, pretpostavljam..

Testovi opste kulture koji se polazu na prijemnim ispitima ne sastavljaju se tako sto se pitanja biraju slucajno iz svakodnevnog zivota ili iz neke generalizovane zbirke "osnovnog znanja" sta god to znacilo... .

to je teorija, OK, trebalo BI da je svima poznato....
Ali u praksi pitana su relativno sumanuta + ima i pogrešno postavljenih a i onih čiji se POGREŠAN odgovor vrednuje kao pravi. :mrgreen: Tako bar u ovim mojim sa Filozofskog.

Kao što rekoh...been there, done that and have T shirt....:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top