teorija [ One way ] - [ JEDAN nacin ]

@Svabov, @Patak

Dakle, složili ste se sa determinizmom?

Sve je u našoj vasioni određeno delovanjem zakona. Ništa se slučajno (bacanjem kockice) ne događa.
Princip neodređenosti govori o nemogućnosti da se mikro čestici istovremeno odredi položaj i brzina, a ne da ta čestica ima brzinu i položaj koji joj se ćefne. Čestica ima brzinu i zauzima položaj kako joj neki (još nepoznat?) zakon diktira, šno ne znači da čestica može izigrati zakon. Ja to vidim kao izigravanje rečima.
 
ristob:
Dakle, složili ste se sa determinizmom?

Sve je u našoj vasioni određeno delovanjem zakona. Ništa se slučajno (bacanjem kockice) ne događa.
Princip neodređenosti govori o nemogućnosti da se mikro čestici istovremeno odredi položaj i brzina, a ne da ta čestica ima brzinu i položaj koji joj se ćefne. Čestica ima brzinu i zauzima položaj kako joj neki (još nepoznat?) zakon diktira, šno ne znači da čestica može izigrati zakon. Ja to vidim kao izigravanje rečima.

... ... ristobe ... je li bre, ti to izigravas mog advokata? ... ...

... ja bih da nastavim sa izlaganjem ako nije problem ... ... ristob je to onako lepo sumirao ...

... e sad, postavlja se pitanje - Otkud ti zakoni? ... kako? ... zasto? ... ... - uparvo ovde je i srz svega onoga sto sam rekao ... zasto su tu, ... takvi? ... cak nije ni bitno kakvi su, vec ... sami zakoni kao takvi su bitni ... zasto/kako? ... ... ajde da cujem prvo vas ... pa cu onda ja malo da prosipam pamet ... sta vi mislite? ... ... samo bez preteranog glupiranja ... ... i ako moze bez spominjanja gosn. Boga i sl. ... ima da pripucam ...
 
Pazi ovo ristobe,

Prvo cemo da tvrdimo da je bez obzira na nase napore, sve uslovljeno na unapred determinisan nacin.....jer su nase moci malene i nece nista znacajno promeniti i to nazvati one way
Posle cemo da tvrdimo da kauzlanost prirode jeste najjaci argument nase one way teorije , jer nasi bazicni ogromni uzroci odrzavaju odredjenu buducnost upravo preko kauzalnosti....
Posto je teorijom one way pokupljeno jezgro najuticajnijih generatora buducnosti (nazovimo ih tako) da li ce se neko drznuti da ih definise....
Ah , pa mi ne razumemo , jer ne dajemo konkretne primere za ovo sto je gore napisano, mada ne vidim sta je konkretnije od navedenog.....konkretno je izneseno tumacenje, koje moze biti tacno ili ispravljeno od strane velikog Gojka (bez sise) i takodje zahtev za nazovimo ih JEZGRO najuticajnijih generatora buducnosti.....

Ako je teorija odrziva , onda je moguce formirati skup pojmova , osobina, ljudi, porodica, biljki, buba ili bilo kojih drugih kriterijuma koji cine ceo sistem determinisano neupravljivim (neupravljiv je kontrast pridev , jer sistem je stabilan i nepromenjljiv te je neupravljiv od strane bilo kog aktera u sistemu ili van njega)....

Ali malome Gojku ovo ili nije palo na pamet ili on to tumaci na sasvim drugi nacin, pa bi lepo bilo da od silnih poruka koje se obracunavaju sa "kako to bre ljudi ne razumete, a spanci razumese" da lepo kratko jasno iznese, makar iz stote revizije (verzije, pokusaja, eto trudim se da decko razume bar na srpskom).....

Dakle Ima li ova teorija JEZGRO GENERATORA BUDUCNOSTI ili nema?
 
Tuzni_patak:
Prvo cemo da tvrdimo da je bez obzira na nase napore, sve uslovljeno na unapred determinisan nacin.....jer su nase moci malene i nece nista znacajno promeniti i to nazvati one way
Posle cemo da tvrdimo da kauzlanost prirode jeste najjaci argument nase one way teorije , jer nasi bazicni ogromni uzroci odrzavaju odredjenu buducnost upravo preko kauzalnosti....
Posto je teorijom one way pokupljeno jezgro najuticajnijih generatora buducnosti (nazovimo ih tako) da li ce se neko drznuti da ih definise....
Ah , pa mi ne razumemo , jer ne dajemo konkretne primere za ovo sto je gore napisano, mada ne vidim sta je konkretnije od navedenog.....konkretno je izneseno tumacenje, koje moze biti tacno ili ispravljeno od strane velikog Gojka (bez sise) i takodje zahtev za nazovimo ih JEZGRO najuticajnijih generatora buducnosti.....

Ako je teorija odrziva , onda je moguce formirati skup pojmova , osobina, ljudi, porodica, biljki, buba ili bilo kojih drugih kriterijuma koji cine ceo sistem determinisano neupravljivim (neupravljiv je kontrast pridev , jer sistem je stabilan i nepromenjljiv te je neupravljiv od strane bilo kog aktera u sistemu ili van njega)....

Ali malome Gojku ovo ili nije palo na pamet ili on to tumaci na sasvim drugi nacin, pa bi lepo bilo da od silnih poruka koje se obracunavaju sa "kako to bre ljudi ne razumete, a spanci razumese" da lepo kratko jasno iznese, makar iz stote revizije (verzije, pokusaja, eto trudim se da decko razume bar na srpskom).....

Dakle Ima li ova teorija JEZGRO GENERATORA BUDUCNOSTI ili nema?

... pa ovaj se opet pravi pametan ... ubi se covek od pisanja i opet nista ... ... nema sta, mora da se nauci nekim stvarima ... mora sto pre da nauci sta znaci izraz - KONKRETNO ... ... moj konkretno qvotiran tekst? ... patkine konkretne primedbe? ... pa nema ih ... ...

... patku ... zbunio si se ... NE RADI SE OVDE O JEB-- BUDUCNOSTI ... ... kapiras? ... pa izgleda da ne kapiras ... jer u suprotnom ne bi postavio takvo pitanje ... dakle, .... uradi vise ono sto sam ti rekao ... == OTVORI VRATA I LEPO IZADJI ODAVDE

... ja znam da se ti trudis da ja razumem na srpskom, zaista cenim to ... ali PROBLEM je sto koliko god se ja trudio - - NA SRPSKOM ... ti i dalje ne kapiras ... ja vise ne znam kako da te odgovorim od repliciranja ...

... sto se tice citiranja, ... da te naucim ... manualno kako se radi ...
pa ime osobe koju citiras:
... ... i onda ispod toga tvoj komentar ... ... evo objasnio sam ti ... ... videcemo da li si razumeo ...

... koliko je meni poznato, patke imaju oci ...
 
Poslednja izmena:
@Svabov, @Patak

Dakle, složili ste se sa determinizmom?

Sve je u našoj vasioni određeno delovanjem zakona. Ništa se slučajno (bacanjem kockice) ne događa.
Princip neodređenosti govori o nemogućnosti da se mikro čestici istovremeno odredi položaj i brzina, a ne da ta čestica ima brzinu i položaj koji joj se ćefne. Čestica ima brzinu i zauzima položaj kako joj neki (još nepoznat?) zakon diktira, šno ne znači da čestica može izigrati zakon. Ja to vidim kao izigravanje rečima.

vratih se da dodam samo nesto..

naime kada su naucnici posmatrali kretanja elektrona..onog jednog oko jezgra vodonika..sva pravila su nalagala da se taj elektron krece kruznom orbitom oko jezgra..zahvaljujuci elektromagentnim..centrifugalnim i centripetalnim silama..medjutim instrumentima su zabelezili haoticnu nepravilnost u kretanju tj orbiti elektrona..naime isti se ponasao kao da ga nesto bacaka tamo amo..potpuno nasumice..tako je i otkriveno stanje kvantne nule..koje vri od energija..drugim recima otkriven je HAOS...inace

atomska bomba je dokaz neodredjenosti..jer je ceo proces u stvari zasnovan na matematici u kojoj 2+2 nisu uvek 4 vec neka vrednost izmedju 3 i 5..najkrace receno postoji RND faktor u kontinuumu..
 
sama determinisanost podrazumeva da kontinuum poseduje odredjen koordinatni sistem..a to se kosi sa svim zapazanjima do sada nacinjenim..a relativizam je dokazan jednim experimentom sa dva atomska sata i jednim avionom..oba sata su bila sinhronizovana na..zaboravih koju decimalu..jedan je bio na grinicu a drugi u avionu koji je leteo london nju delhi..nakon sletanja aviona..zapazeno je kasnjenje sata unutar aviona..uzrokovano razlikama u brzini kretanja..
 
za sada imamodve nekompletne teorije..relativnosti i kvantnu

naucnici vec nekoliko decenija tragaju za VOT (Velikom Objedinjavajucom Teorijom) kojom bi objasnili sve..drugim recima traze nacin da povezu ove dve teorije u jednu..cilj ovog experimenta u svjacarskoj je da se uhvati higsov bozon..ili tzv bozanska cestica..koja jos nije detektovana u prirodi..postoji samo u nekim matematickim modelima kontinuuma..inace postojajje bozona bi objasnilo poreklo mase..i dovelo naucnike korak blize VOT-u
 
... pa ovaj se opet pravi pametan ... ubi se covek od pisanja i opet nista ... ... nema sta, mora da se nauci nekim stvarima ... mora sto pre da nauci sta znaci izraz - KONKRETNO ... ... moj konkretno qvotiran tekst? ... patkine konkretne primedbe? ... pa nema ih ... ...

... patku ... zbunio si se ... NE RADI SE OVDE O JEB-- BUDUCNOSTI ... ... kapiras? ... pa izgleda da ne kapiras ... jer u suprotnom ne bi postavio takvo pitanje ... dakle, .... uradi vise ono sto sam ti rekao ... == OTVORI VRATA I LEPO IZADJI ODAVDE

... ja znam da se ti trudis da ja razumem na srpskom, zaista cenim to ... ali PROBLEM je sto koliko god se ja trudio - - NA SRPSKOM ... ti i dalje ne kapiras ... ja vise ne znam kako da te odgovorim od repliciranja ...

... sto se tice citiranja, ... da te naucim ... manualno kako se radi ...
... ... i onda ispod toga tvoj komentar ... ... evo objasnio sam ti ... ... videcemo da li si razumeo ...

... koliko je meni poznato, patke imaju oci ...
Ovo je pretpostavljam tvoje pojasnjenje tvoje teorije one way......
 
navar:
vratih se da dodam samo nesto..

naime kada su naucnici posmatrali kretanja elektrona..onog jednog oko jezgra vodonika..sva pravila su nalagala da se taj elektron krece kruznom orbitom oko jezgra..zahvaljujuci elektromagentnim..centrifugalnim i centripetalnim silama..medjutim instrumentima su zabelezili haoticnu nepravilnost u kretanju tj orbiti elektrona..naime isti se ponasao kao da ga nesto bacaka tamo amo..potpuno nasumice..tako je i otkriveno stanje kvantne nule..koje vri od energija..drugim recima otkriven je HAOS...inaceatomska bomba je dokaz neodredjenosti..jer je ceo proces u stvari zasnovan na matematici u kojoj 2+2 nisu uvek 4 vec neka vrednost izmedju 3 i 5..najkrace receno postoji RND faktor u kontinuumu..

... eto Borac .. eto ko_to_tamo ... ... ... i aj sad vi meni objasnite ... , kako da ne popizdim ... ... kako da ostanem pribran kad procitam ovo ...

... ... navar-u, ... ko god da si ... ukljuci mozak ... napregni usi ... i UPI OVO VISE!!! >>> NE POSTOJI DOGADJAJ KOJI JE BEZUZROCAN ... N-E-M-O-G-U-C-E ... ... ne znam sta vise od toga da ti kazem >>> procitaj ovo par puta, mozda uspes da shvatis ...

... H-A-O-S ... >>>>>> *NE* *POSTOJI* ... ... H-A-O-S, u pravom smilu te reci, znaci potpuno odsustvo bilo kakvog REDA ... znaci, nema pravila, ... zakona ... ... a to je moguce jedino u realnosti koja *** NE POSTOJI *** ... u nemogucem ... neopisivom nistavilu ... >>> medjutim, poenta ovog dela price je da to u stvari i ne postoji, ... rekoh, to je LJUDSKA IZMISLJOTINA ... ... prema tome, glupo je uopste i razmisljati o tome ...

... idi na wiki, pa malo cituckaj ... ukucaj haos i sl. ... ... ako meni ne verujes, pa valjda ces njima ... pa se onda lepo vratis ovde i svima nama saopstis sta si otkrio ...

... svaka od tih cestica, ... ama svaka ... i one koje 'sacinjavaju' te cestice ... i one sledece ... i one koje cemo tek da otkrijemo ... i one koje nikada necemo ... i sve ... i svasta ... i svako ... JESTE SAM ZAKON ...


jednom jos da napomenem..gde je tu svest?
u determinisanom kontinuumu..ne postoji nikakva mogucnost svesnosti

... a kako to mislis - "ne postoji nikakva mogucnost svesnosti" ... ??!!! ... ajde mi pojasni malo, pa cu onda potpuno da opovrgnem ovu tvoju recenicu ...
 
Poslednja izmena:
Tuzni_patak:
Ovo je pretpostavljam tvoje pojasnjenje tvoje teorije one way......

... rekoh, ... kad naucis da citiras, dodji ... neko je stavio tu opciju da bi je ti koristio ... ... ... kad budem video da si lepo odvojio deo onoga sto sam rekao ... pa tvoj komentar ispod ... ... moj bato, pa to ce biti veliki evolutivni korak napred ... i tada, ... vec mozemo da razgovaramo ... ...
 
Borac za prava zivotinja:
Hm... nije razlog da ne ostaneš pribran. :)
Take it easy.
Ovde pričamo, pokušavamo da se sporazumemo i upoznamo jedni druge. A ponekad i više od toga - da se razumemo; nikad manje.

... :dash: ... pa to ja pokusavam od kada sam zakoracio ovde ... ... da se sporazumem i razumem ... ali pricam zidovima, ... jer, ... rekoh ... sa nekim ljudima delim toliko malo realnosti, da je komunikacija ne moguca misija ...
 
Poslednja izmena:
Nenade,super je sto si ti strastven,ali moras skapirati da ljudima zvucis kao Mojsije koji je upravo sisao sa planine i doneo ljudima otkrovenje i zakon,moras im dozvoliti da pokusaju da ti ospore teoriju(a one koji te provociraju bezargumentovano,pa njih iskuliraj) samo opusteno...

Navar ja sam misli da je glavna prepreka za tu objedinjujucu teoriju,to sto ne mogu da formulisu kvantnu teoriju gravitacije,zaintrigirao si me sa tim bozonom,ako bi mogao malo vise da nam ispricas o t tome,bio bih ti zahvalan
 
Nenade,super je sto si ti strastven,ali moras skapirati da ljudima zvucis kao Mojsije koji je upravo sisao sa planine i doneo ljudima otkrovenje i zakon,moras im dozvoliti da pokusaju da ti ospore teoriju(a one koji te provociraju bezargumentovano,pa njih iskuliraj) samo opusteno...

Navar ja sam misli da je glavna prepreka za tu objedinjujucu teoriju,to sto ne mogu da formulisu kvantnu teoriju gravitacije,zaintrigirao si me sa tim bozonom,ako bi mogao malo vise da nam ispricas o t tome,bio bih ti zahvalan

... ama znam da tako zvucim, ali sta da radim ... ... eto, ... oni pokusavaju, ... ja im lepo objasnim da nisu u pravu ... ... i tacno im ukazem gde grese ... ali oni opet istu pricu ... oni jedno ... ja pak drugo ...

...
 
Poslednja izmena:
vratih se da dodam samo nesto..

naime kada su naucnici posmatrali kretanja elektrona..onog jednog oko jezgra vodonika..sva pravila su nalagala da se taj elektron krece kruznom orbitom oko jezgra..zahvaljujuci elektromagentnim..centrifugalnim i centripetalnim silama..medjutim instrumentima su zabelezili haoticnu nepravilnost u kretanju tj orbiti elektrona..naime isti se ponasao kao da ga nesto bacaka tamo amo..potpuno nasumice..tako je i otkriveno stanje kvantne nule..koje vri od energija..drugim recima otkriven je HAOS...inace

atomska bomba je dokaz neodredjenosti..jer je ceo proces u stvari zasnovan na matematici u kojoj 2+2 nisu uvek 4 vec neka vrednost izmedju 3 i 5..najkrace receno postoji RND faktor u kontinuumu..
Moguće da to izgleda kao RND faktor. Međutim, ja bih citirao Njegoša:

I čitavi ovi neporeci
po poretku nekome sleduju
.
 
Meni samo nije jasno , kad covek vec zastupa teoriju one way, gde je sve onako kako mora da bude i nikako drugacije, i kad je dosao ovde i kad mu ja ili neko drugi nezno obara teoriju , on se ljuti....

A to je deterministicki neizbezno, jer zato je i dosao ovde i nikako nije mogao da izbegne dolaz...
One way kaze da je dosao ovde da ga u pocetku blago , a kasnije i sve zesce zajebavamo....

Nego meni je interesantnije to kako su ameri ukapirali njegovu teoriju , kako je to sve teklo , kako su isli razgovori.....
Jer ta drugacija mentalna slika na sajtu amerikanaca je nesto sto je meni koliko toliko korisno , za razliku od ovog one way neizbeznog prepucavanja sa Gojkom......

Dakle, kako je druze Gojko, isla ta komunikacija sa amerima....
Jesu li odmah prihvatili ili su nesto pitali i sta su to pitali?
 
@patak

i pri tom ne objasnjava zasto to mora tako a ne nekako drugacije???
unosom pretpostavke da je zasto=kako..on sve objasnjava..i nista ne objasnjava..iskljucuje..iz teorije kompletno pitanje zasto?..

ili jedini nacin da njegova teorija postoji je da ostane u njegovoj glavi:lol:

primenom inverzne logike kojom uzrok objasnjava posledicom iskljucuje jednosmernost vremena..odnosno postojanje entropije..i uvodi dvosmernost vremena..pretpostavku dvosmernosti vremena odnosno antientropije pokazuje i samim primerom vracanja vremena unazad i ponovnog pustanja unapred pri kome bi se opet sve isto dogodilo..sto sa svim nasim zapazanjima danas..ne bi bio slucaj..vec jedna od mogucnosti..sto bi bilo ovako..mozda bi se sve isto odmotalo..a mozda i ne bi..mi danas znamo da je na pocetku vremena bilo podjednako materije i antimaterije..medjutim neobjasnivo je zasto je materija prevagnula u odnosu na antimateriju..prkosi svakoj logici..po njemu to se desilo zato sto je tako moralo da se desi..jer da se nije desilo mi danas ne bi bili ovde da o tome diskutujemo..sto opet dovodi do zakljucka da je covek svrha postojanja celog kontinuuma..:think:

uostalom hajzelbergov princip u one way teoriji ne bi mogao da uopste postoji..
 

Back
Top