teorija [ One way ] - [ JEDAN nacin ]

... e, Vragana ... mojne da me smaras vise, vazi ... ajde kad te molim ... kad budem osetio i tragicak inteligencije u tvom tekstu, pricacemo ...

znas kako, ako te te "gluposti" koje ja rekoh toliko potresaju...
nije dobro Nenade...jer to...sa mnom/svima ostalima nikakve veze nema...
al, ok, ti "pichi" tom svojom "jednosmjernom"...na kraju krajeva, svaka luda ima svoje veselje...;)
 
Poslednja izmena:
Vragana:
znas kako, ako te te "gluposti" koje ja rekoh toliko potresaju...
nije dobro Nenade...jer to...sa mnom/svima ostalima nikakve veze nema...
al, ok, ti "pichi" tom svojom "jednosmjernom"...na kraju krajeva, svaka luda ima svoje veselje...;)

... neki ljudi su neverovatni ... da te pitam nesto ... jel ti kapiras srpski jezik i knjizevnost ... mojne da davis vise, koji ti je ... toliko si primitivna da nisi svesna ...

... zamolih te da pojasnis "Nenade zabavna je "tvoja"...teorija, ali je problem u tome sto je opovrgavaju upravo ti "zakoni" na koje se rado i cesto pozivas" ... a ti - "e, Nenade...sta je "tocka"?" ... ... idi smaraj nekog drugog koga interesuju tvoje nebuloze ...
 
jedini moguci nacin da se kaze one way je jedan nacin [a da mi seljaci to razumemo], ili jedini moguci nacin da se kaze jedan nacin je one way ili sta ne kapiram moze li se reci na vise nacina +- gestikulacijom? Ili je jedini nacin da se kaze i na srpski i na engleski a zasto ti je tema na engleski kad si doso na nas forum? Da nam dovuces okupatore kao kada je bilo bombardovanje?
Teorija ti je suvi.. se puna kopiranja iz drugih teorija, pogotovo ovo "zasto = kako" koje nisi ni dobro prekopirao po mom misljenju. Nismo mi ovde neki divljaci koji nisu citali nikad ni jednu filozofsku knjigu pa da ne vidimo plagiranja itd.

4ta kategorija ti je "izgleda", znaci vreme prostor i izgleda jeli? Hehehe, ili kauzalnost treca a izgleda neka nova? E da taj deo dje uvodis 4tu kategoriju "izgleda" pored "vreme prostor kauzalnost" ti je originalan!:ok:
 
Poslednja izmena:
Nenade..uz svo duzno postovanje..tvoja teorija..je samo teorija..isto kao i moja..samo sto sam ja moju zasnovao na validnim i jos neopovrgnutim teorijama..opstoj i posebnoj teoriji relativnosti..kvantnoj fizici..astronomiji...teoriji slozenosti..nacelu neodredjenosti..nacelu jednostavnosti (okamova ostrica)..i na to sam nadovezao gomilu pretpostavki..nepostojanje boga je isto toliko pretpostavka kao i njegovo postojanje..

e sad..ona tvoja teorema o vrecanju kasete unazad i opet bi se sve isto dogodilo..ne bi..zasto? zato sto sam proces posmatranja menja stvar..kao sto je slucaj sa pomenutom kasetom..pustis play..cuje zapis..pritisnes rew..pa ponovo play..zapis na traci vise nije identican..izmenio se..kako? pa prelaskom trake preko glave za citanje ista se ostecuje..i svako sledece ocitavanje ce biti za nijansu razlicito..

drugo kad jednom vratis traku unazad i pustis je ponovo..pod uslovima da nikakvih izmena nema..opet nece biti identican zapis..zasto? zato sto ti(posmatrac) nisi isti..ti se razlikujes..prvim pustanjem trake ti nisi znao sta je na njoj..drugim pustanjem..ti vec znas sta je na njoj..ti si se promenio..i sve se menja..jer si unutar sistema relativiteta..gde imas aktivnu ulogu u kreiranju dogadjaja..

tvoja teorija..namece prihvatanje..licne subjektivne stvarnosti kao jedine moguce..i jedine postojece..sto je samo delimicno tacno..a sve to iskljucuje svest

inace..ja tvoj "jedan nacin" vidim kao ..ubediti svim raspolozivim sredstvima druge da ga prihvate i tako ga dokazati..a ako ga ne prihvate onda ih napraviti debilima i retardima..sto je svojevremeno bio "nacin" inkvizicije..sem sto mesto retarda su koristeni jeretici

ima jos jedan ovde sa slicnim pretenzijama i "slicnim nacinom"..nesto mi govori da vas dvojica imate sta da kazete jedan drugom;)

im off from this subject
 
... neki ljudi su neverovatni ... da te pitam nesto ... jel ti kapiras srpski jezik i knjizevnost ... mojne da davis vise, koji ti je ... toliko si primitivna da nisi svesna ...

... zamolih te da pojasnis "Nenade zabavna je "tvoja"...teorija, ali je problem u tome sto je opovrgavaju upravo ti "zakoni" na koje se rado i cesto pozivas" ... a ti - "e, Nenade...sta je "tocka"?" ... ... idi smaraj nekog drugog koga interesuju tvoje nebuloze ...

"Realnost je RED - potpuno prisustvo pravila - zakona ( zakoni fizike ). Nema mesta za slucajnost, to jest proizvoljnost. Nista ne moze pobeci pravilima. Sve je zapisano( buducnost). Jedina stvar koja je izuzeta ovde jeste - potpuno nistavilo. Nepostojanje je odsustvo pravila. Postojanje je prisustvo pravila"

ovo je "tvoje", jel tako?

kako li fercera "ovo tvoje" kad ga nagrize..."nasumicnost"...
ne trudi se da "odgovaras" nema potrebe...svrhe...

ps zaista; ne razumijem...kako netko moze biti toliko "one way"...sorry :thumbdown:
 
Postojanje je prisustvo pravila = jesi hteo da kazes da pravila ne postoje i|||i da je postojanje isto sto i pravilo, tj. da postojanje ne postoji, ili ono da su pravila i postojanje ista stvar, samo sto su to u jednom univerzumu (jednoj realnosti) pravila, a u drugom univerzumu (drugoj realnosti) postojanje?
 
On ce to joj trazi ovako:

BIo sam na mnogim americkim forumima gde se prica na engleskom jeziku,
medjutim, tamo mnogi moju teoriju [UVEselis miska] nisu prihvatili, imao sam utisak kao "nisu ga ni videli' [dont si eniting]
ako si ti musko, a koristis samo zenski nik, onda mi uveseli miska, evo postavke:
Zasto da mi uveselis miska = Kako da mi uveselis miska

Po meni tu moze da stoji kako, tako da odma prelzimo na stvar,
naravno, ako je tako zapisano [mektub turski] [neka bude] [let it bi'].
oces ti da mi [ UVEselis miska ] - [ GET misko happy ]
?

naravno, sve je [ italic ] - [ kurziv ]
 
Poslednja izmena:
kasni:
jedini moguci nacin da se kaze one way je jedan nacin [a da mi seljaci to razumemo], ili jedini moguci nacin da se kaze jedan nacin je one way ili sta ne kapiram moze li se reci na vise nacina +- gestikulacijom? Ili je jedini nacin da se kaze i na srpski i na engleski a zasto ti je tema na engleski kad si doso na nas forum? Da nam dovuces okupatore kao kada je bilo bombardovanje?
Teorija ti je suvi.. se puna kopiranja iz drugih teorija, pogotovo ovo "zasto = kako" koje nisi ni dobro prekopirao po mom misljenju. Nismo mi ovde neki divljaci koji nisu citali nikad ni jednu filozofsku knjigu pa da ne vidimo plagiranja itd.

4ta kategorija ti je "izgleda", znaci vreme prostor i izgleda jeli? Hehehe, ili kauzalnost treca a izgleda neka nova? E da taj deo dje uvodis 4tu kategoriju "izgleda" pored "vreme prostor kauzalnost" ti je originalan!

... dobro, ... u prvom delu ?????... ... u drugom jos vise ... ... prvo, nista ja nisam kopirao ... do ovoga sam dosao sam ... ako je i bilo/ima neke slicnosti, nije namerno ... ... ... te slicnosti su male i nebitne ... ono pravo orginalno potice od mene ... ...

... drugo, veze nemas o onome sto sam rekao ... ali veze ... kao i ostali, ... da bi iole kazao da tu nesto smrdi ...

... trece, koliko ja vidim, vecina vas ovde jeste upravo to - +++++++ zeljni glupiranja ... od kad sam postavio temu sve sama izmotavanja ... nista ozbiljno nisma cuo ovde ... nista ...

... i zadnje, cetvrto ... ... sto se tice "4te kategorije" ... to sam onako rekao, a ti pravis dramu oko toga ... ... ajde ovako, ni ti kao ni Vragana nemoj vise da mi se obracas, ... kad se budes uozbiljio i kad budes hteo lepo i ozbiljno da da rzagovaras, obavesti me ... ovo sto sada radis nema smisla ... ...


Navar:
Nenade..uz svo duzno postovanje..tvoja teorija..je samo teorija..isto kao i moja..samo sto sam ja moju zasnovao na validnim i jos neopovrgnutim teorijama..opstoj i posebnoj teoriji relativnosti..kvantnoj fizici..astronomiji...teoriji slozenosti..nacelu neodredjenosti..nacelu jednostavnosti (okamova ostrica)..i na to sam nadovezao gomilu pretpostavki..nepostojanje boga je isto toliko pretpostavka kao i njegovo postojanje.
.

... uz svo postovanje ovoga sveta, ... to uopste nije tacno, ... cak stavise, [ ONE way ] teorija je zasnovana na cinjenicama a ne na teorijama moj prijatelju, za razliku od tvoje ... ... dakle, [ ONE way ] nije teorija, vec cinjenica ... ... ali ja netvrdim sto posto da sam u pravu ... ... lepo sam naglasio da se radi o najverovatnijem odgovoru sto se tice prvog uzroka iliti osnove svega ... - kao sto rekoh, niko od vas nije pustio ni kap znoja da otkrije o cemu ja zapravo govorim ... sve napamet pricate, ... ...

... i opet kazem, ... i opet se u sebi smejem ne verujuci da si tako slep ( ..... ) ... ... ja stvarno ne znam koliko puta treba da ponavljam >>>>>>>>>>> svaki put kada spomenes neki zakon, teoremu, formulu, ... fiziku, astronomiju, ... itd. ... ... ti pricas o [ ONE way ]-u ... ... jer upravo te stvari i govore o njemu ... ... i cine ga cinjenicom ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
e sad..ona tvoja teorema o vrecanju kasete unazad i opet bi se sve isto dogodilo..ne bi..zasto? zato sto sam proces posmatranja menja stvar..kao sto je slucaj sa pomenutom kasetom..pustis play..cuje zapis..pritisnes rew..pa ponovo play..zapis na traci vise nije identican..izmenio se..kako? pa prelaskom trake preko glave za citanje ista se ostecuje..i svako sledece ocitavanje ce biti za nijansu razlicito..

... kako si =====!!! ... o cemu bre ti pricas covece?!!! ... sta se bre to desava sa ovim forumom, ... ""sam proces posmatranja menja stvar""[???] ... >> TO!!! je bila gruba demonstracija ====== jedan ... ... a ti to preslikavas na stvarnost ... ... neverovatno ... onda da te covek pita - A GDE JE TA GLAVA KOJA OSTECUJE TRAKU - U STVARNOSTI ? ... osecam da bi poceo da places, sta drugo ...

... SHVATI - BRE!!! >>> KADA BI SE PROMENA ( ZAPIS NA TRACI ) VRATILA UNAZAD, ... PA PONOVO PUSTILA ... SVE BI SE ISTO DOGODILO ... ZASTO?! ... PA ZATO STO SI I SAMO "TVOJE TAKOZVANO OSTECENJE" PREMOTAO ... DA LI ME KAPIRAS ILI NE!? ... ako KAZEM vratiti u nazad, ... PA! MISLIM! NA! SVE! ...


drugo kad jednom vratis traku unazad i pustis je ponovo..pod uslovima da nikakvih izmena nema..opet nece biti identican zapis..zasto? zato sto ti(posmatrac) nisi isti..ti se razlikujes..prvim pustanjem trake ti nisi znao sta je na njoj..drugim pustanjem..ti vec znas sta je na njoj..ti si se promenio..i sve se menja..jer si unutar sistema relativiteta..gde imas aktivnu ulogu u kreiranju dogadjaja..

... NEVEROVATAN SI !!!!!!!! ...

tvoja teorija..namece prihvatanje..licne subjektivne stvarnosti kao jedine moguce..i jedine postojece..sto je samo delimicno tacno..a sve to iskljucuje svest

inace..ja tvoj "jedan nacin" vidim kao ..ubediti svim raspolozivim sredstvima druge da ga prihvate i tako ga dokazati..a ako ga ne prihvate onda ih napraviti debilima i retardima..sto je svojevremeno bio "nacin" inkvizicije..sem sto mesto retarda su koristeni jeretici

... kako izvrces sve, svaka ti cast ... majke mi ... nikoga ja ne teram da prihvati ovo ... oni koju su u potpunosti shvatili ovo, potpuno su ga i prihvatili ... oni koji su delimicno razumeli, malo su se dvoumili i nije im bas sve bilo jasno ... VAMA ovde nista nije jasno ... to je problem ... PA NISAM JA OVO IZAZVAO ... nego vi ... vi ste ti koji ste neozbiljni, a ne ... pokusavam lepo da vam objasnim a vi ovako vracate ... ... budi iskren jedanput u zivotu i reci da nisam u pravu ...

ima jos jedan ovde sa slicnim pretenzijama i "slicnim nacinom"..nesto mi govori da vas dvojica imate sta da kazete jedan drugom

im off from this subject

... idi brate, postedi me ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vragana:
ovo je "tvoje", jel tako?

kako li fercera "ovo tvoje" kad ga nagrize..."nasumicnost"...
ne trudi se da "odgovaras" nema potrebe...svrhe...

ps zaista; ne razumijem...kako netko moze biti toliko "one way"...sorry

... pa ti veze nemas Vragana ... ajde mi iskreno ovako reci, ... da li si procitala moj uvodni post ? ...

kasni:
Postojanje je prisustvo pravila = jesi hteo da kazes da pravila ne postoje i|||i da je postojanje isto sto i pravilo, tj. da postojanje ne postoji, ili ono da su pravila i postojanje ista stvar, samo sto su to u jednom univerzumu (jednoj realnosti) pravila, a u drugom univerzumu (drugoj realnosti) postojanje?

... evo ti najprostije > *postojanje - nesto* = prisustvo pravila = RED ... *ne-postojanje - nemoguce nista pa ni to* = odsustvo pravila = HAOS ...

... ali kako god okrenes, ti mene ovde zezas...


Tuzni-patak:
Red bi bio da mu malo uveselis miska......Posto je red realnost , to vec ima smisla zahtevati....

Vragana:
uveseli mu ti miska; ionako ste ko stvoreni jeno za drugo...

... slepci, sta drugo da kazem ... ...

kasni:
On ce to joj trazi ovako:

BIo sam na mnogim americkim forumima gde se prica na engleskom jeziku,
medjutim, tamo mnogi moju teoriju [UVEselis miska] nisu prihvatili, imao sam utisak kao "nisu ga ni videli' [dont si eniting]
ako si ti musko, a koristis samo zenski nik, onda mi uveseli miska, evo postavke:
Zasto da mi uveselis miska = Kako da mi uveselis miska

Po meni tu moze da stoji kako, tako da odma prelzimo na stvar,
naravno, ako je tako zapisano [mektub turski] [neka bude] [let it bi'].
oces ti da mi [ UVEselis miska ] - [ GET misko happy ]

... na jednom forumu matori ... ali nema veze, ... igraj se malo ... samo javi se kad zavrsis, ako uopste i zavrsis ...


... BOZE AKO TE IMA, DAJ NEKOG NORMALNOG SKIM MOGU DA PORAZGOVARAM O OVOME NA NIVOU, ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Realnost je RED - potpuno prisustvo pravila - zakona ( zakoni fizike ). Nema mesta za slucajnost, to jest proizvoljnost. Nista ne moze pobeci pravilima. Sve je zapisano( buducnost). Jedina stvar koja je izuzeta ovde jeste - potpuno nistavilo. Nepostojanje je odsustvo pravila. Postojanje je prisustvo pravila"

ovo je "tvoje", jel tako?

kako li fercera "ovo tvoje" kad ga nagrize..."nasumicnost"...
ne trudi se da "odgovaras" nema potrebe...svrhe...

ps zaista; ne razumijem...kako netko moze biti toliko "one way"...sorry :thumbdown:

Ja nenade malo cito ovo tvoje i oko iste stvari sam razmisljao :)
Nasumicnost je sveprisutna u svemu (svemiru), i neki bi rekli da je to neophodno :)
Nema svemira sa totalnom fizikom :)
 
Svabov:
Ja nenade malo cito ovo tvoje i oko iste stvari sam razmisljao :)
Nasumicnost je sveprisutna u svemu (svemiru), i neki bi rekli da je to neophodno :)
Nema svemira sa totalnom fizikom :)

... auuu ... pravis veliku gresku ... ... prava pravcata nasumicnost( haos ) ne postoji ... naprosto nije moguca ...

... mogu detaljno da ti objasnim zasto ... ... da te uverim da je sasvim suprotno ... ako si voljan da me saslusas naravno, a ne da se glupiras kao neki ... ... jos jednom kazem, ... ne teram ja nikoga da prizna nista ... samo trazim da me se saslusa ... do kraja ...

... dakle, jesi li voljan da malo porazgovaramo na tu temu ili ne ? ...
 

Back
Top