Tenk M84

AC72120.jpg

Kratko ali ubitačno... :D
 
Dobro ti razmisli prvo :-) i ne znam kako to sada ide, ali najveci dobije ''cecu'' a najbolji na gadjanju snajper :-)

ceca je pretpostavljam mitraljez neki :D

u gadjanju sam prilicno dobar, iz cega god da sam pucao u zivotu.
recimo iz MK sam u jadnim uslovima (smrzavao sam se) sam sa 50m od 15 metaka pogodio deset devetki, dve desetke, dve osmice i sesticu. bez optike naravno, prvi put pucao iz mk uopste.

iz vazdusare koja gadja gde stigne(neka matora madjarska iz doba ruske okupacije), opet pogodim sve sto hocu - recimo orah sa 15m stojeci. a na 30m joj je pad jedno metar i zanosi udesno jedno pola metra, i cak sa time pogadjam sve.

p.s. pucam levom rukom, jel to ima neke veze u vojsci
 
ceca je pretpostavljam mitraljez neki :D

u gadjanju sam prilicno dobar, iz cega god da sam pucao u zivotu.
recimo iz MK sam u jadnim uslovima (smrzavao sam se) sam sa 50m od 15 metaka pogodio deset devetki, dve desetke, dve osmice i sesticu. bez optike naravno, prvi put pucao iz mk uopste.

iz vazdusare koja gadja gde stigne(neka matora madjarska iz doba ruske okupacije), opet pogodim sve sto hocu - recimo orah sa 15m stojeci. a na 30m joj je pad jedno metar i zanosi udesno jedno pola metra, i cak sa time pogadjam sve.

p.s. pucam levom rukom, jel to ima neke veze u vojsci

mada je nadimak priglup, :) "ceca" je mitraljez M-84 (cz).
Inače, mislim da moraš da pucaš desnom rukom, valjda zbog čaure, nisam sigura.
 
ceca je pretpostavljam mitraljez neki :D

u gadjanju sam prilicno dobar, iz cega god da sam pucao u zivotu.
recimo iz MK sam u jadnim uslovima (smrzavao sam se) sam sa 50m od 15 metaka pogodio deset devetki, dve desetke, dve osmice i sesticu. bez optike naravno, prvi put pucao iz mk uopste.

iz vazdusare koja gadja gde stigne(neka matora madjarska iz doba ruske okupacije), opet pogodim sve sto hocu - recimo orah sa 15m stojeci. a na 30m joj je pad jedno metar i zanosi udesno jedno pola metra, i cak sa time pogadjam sve.

p.s. pucam levom rukom, jel to ima neke veze u vojsci

da mitraljez , vec su ti napisali i koji :-) , to je ok za sportsko streljastvo , i mozda imas talenta, ali biti snajperista u ratnim uslovima, to je ipak nesto drugo! ali guraj to, kad vec volis!

ima veze to sto si levak, ali to je opet nebitno, jel recimo, i kada pises, levaci drugcije pisu, to znas i sam, jel pises sa leva na desno, i kada radis to levom rukom ti ne vidis sta pises, zato i levaci zavrcu zglob, ali nisam primetio da zbog toga imaju ruzniji rukopis! ocu reci, da je isto i sa puskom, samo je levaci malo drugcije drze, ali na krajni rezultat , to bas i nema veze, a i mnoge savremene puske se mogu podesavati, pa pasuju i levacima, a ja znam mnogo levaka koji su navikli da pucaju sa puskom podesene za desnjake , pa i kada imaju mogucnost podesavanja za levake, oni je ne koriste!
 
Момци неко је поменуо да код М84 лети купола...

То зло се догађа јер смо се правили паметни, па су црева за покретање куполе
уместо у рову у оклопном телу споља, пребачена у унутрашњост тенка. "Првомајци"
се правили паметнији од руса.
Мислим да сам о томе већ говорио, а и да је то познато.
"Фора" је у томе што та црева пукну код поготка зољом са стране и онда се скајдрол
помеша са ваздухом и запали... остало је јасно.
Није ту крив кружни шанжер, јер се та појава на Т72 недогађа никад.
(Скроз је друго је питање кад нпр. маверик погоди Т72 и дође до исте летеће куполе)
Ту појаву је "открила" тек 1990 година, иако је иста на тестовима примећена и раније.
Али награде су подељене и производња за арапе почела.

Поздрав!
 
al bi ja hteo da provozam tenk. uuuuuuuu
ja kad me budu pozvali trazicu da budem snajperista.
a kad bi me poznavali, nebi me ni pitali oma bi me za to pisali.
posto nisam normalan.
8)

kolego sa automobilizma....vozih ja tenk :P

kad upalis cini mi se 700ks da je imao, kad osetis tu moc...pa turiranje...auuuuu,,, ne znas koliko je mocno ti da upalis to...i stalno sam ga gasio i palio...

imao je cudan nacin paljenja :D ocekivao sam kontakt, okrenes jos jednom kljuc i verglas :D heheh

ovaj je imao dosta prekidaca na jednoj tabli sa leve strane. Sve ih ukljucis. Onda imas dva crvena MOCNA tastera. Cini mi se da treba da pritisnes jedan, pa drugi i onda drzis oba u isto vreme i onda pocinje nesto da zuji i ti samo pritisnes malo gas i onda BBBBBBBBBBRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGGGGGMMMMMMMMMMMMMMMMM 700ks vrh vrhova...
 
kolego sa automobilizma....vozih ja tenk :P

kad upalis cini mi se 700ks da je imao, kad osetis tu moc...pa turiranje...auuuuu,,, ne znas koliko je mocno ti da upalis to...i stalno sam ga gasio i palio...

imao je cudan nacin paljenja :D ocekivao sam kontakt, okrenes jos jednom kljuc i verglas :D heheh

ovaj je imao dosta prekidaca na jednoj tabli sa leve strane. Sve ih ukljucis. Onda imas dva crvena MOCNA tastera. Cini mi se da treba da pritisnes jedan, pa drugi i onda drzis oba u isto vreme i onda pocinje nesto da zuji i ti samo pritisnes malo gas i onda BBBBBBBBBBRRRRRRRGGGGGGGGGGGGGGGGGGMMMMMMMMMMMMMMMMM 700ks vrh vrhova...

joj mogu da zamislimmmmmmm. znam kako lend kruzer V8 zvuci kada ga ozezis,
ovo je tako samo 50 puta bolje brunda
 
Svabov:
...
lend kruzer je gej
dodge charger je za prave muskarce.....450KS u automobilu..
...
Тај доџ мислим да вози Цеца Ражњатовић...
Мушки ауто ти је без сумље УАЗ.
Треба да имаш руке ко водоинсталатер, ноге ко профи играч фолклора и гузичину
тврду ко политичари образ, да би се осећао "пријатно".
Али зато је на терену стварно чудо од "кола". "Вади" га и што троши скоро ко Т34.
Ако бих требао да идем на неки "терен", а да стварно треба и да стигнем, не бих
се двоумио ни секунде (УАЗ + цистерна бензина).
Има још добрих теренаца, ал овај је легендаран.

Поздрав!
 
Svabov: "...ceca nije ni cula za tako nesto....
ako ceca vozi ovo, ja cu da skocim u bunar "

Нема шансе да скачеш у бунар.
Ја сам мислио да си наводио неки теренац, а баш мислим да неки доџ вози Цеца,
неко чудо од 3 тоне, или неки форд...
Ову буџену конфекцију чију си фотку приложио, ја не бих поредио ни са једним
нормалним аутом.
Претпостављам да има круту осовину и кажеш 450 кс!
То ти је трагична комбинација. По првој кишици одрао би га неки "усвирани" југо.
Америчко гов*о...

Еби беби поздрав теби!
 
То ти је трагична комбинација. По првој кишици одрао би га неки "усвирани" југо.
Америчко гов*о...

Еби беби поздрав теби!

hehe
dada
sigurno su zato ameri uvozili juga, pa sad prave piksle od njega :D:D

eee
rusijo, sanjam te rusijo....
 
Svabov:"hehe dada sigurno su zato ameri uvozili juga, pa sad prave piksle od njega "
Аууу колики су ти американци, када су им пиксле ко југо...
Све надчовеци, Рамбо, Бамбо и СУПЕР-МЕН, хи-мен и ђок-вумен!

SIGNATURE 350: "sta je kruta osovina?"
То ти је како каже Хенри Форд "Најбоља осовина на свету..."
Крута осовина ти је осовина која спаја задње точкове у круту везу, која "игра" на
лиснатим, или спиралним опругама и на коју се каче амортизери.
Ипак под крутом осовином се "подразумева" и постојање погона на задњим
точковима.
Круту осовину можеш видети ако погледаш задње точкове сваког камиона (сем
нпр. Татре), аутобуса и скоро сигурно Швабовог "топ" "тркачког" "аута".
Такву осовину има и нпр. голф, али то није "класика", јер има предњи погон.
Та комбинација (мотор тј. тежина напред и погон назад) је позната онима који су
возили опеле кадет ц, ладе риве, форд таунусе, и сличне "лимузине". И ту ти је
правило: "Вози по клизавом ко на јајима и носи џак песка у пртљажнику". Истини за
вољу лично никада не бих купио мерцедесе (упркос екстра квалитету), а ни беемве-е
(упркос допадљивости), јер су по клизавом за стрес, а они немају круту осовину, већ
мотор напред и погон назад (електроника ту ништа не помаже). По мени су екстра
кола цитроени, пежои, ауди, исл.

Е какве сад крута осовина има везе са тенком М84? Рећи ће неко.
Па и нема, сем да се Абрамс, Леопард2, Челинџер и сличне гомиле гвожђа упореде
са М84.
Лаику који се разуме у аутомобиле, све ће бити јасно ако се каже да је М84, Т72 исл.
ауто са предњим мотором и погоном, а да је "америчка" екипа ауто са мотором
напред и погоном назад. Уз услов да та два аута имају слично КВати и да треба да
се тркају по киши и клизавим окукама са 200 на сат.
Иако је код тенкова ситуација много гора него у овом поређењу.

Када су амери уводили абрамса, немци су одмах одустали од турбине и скратили га,
јевреји су решили да сами праве тенк, а французи су ископирали Т72.
Ми смо М84 правили како смо правили и тај тенк ће надживети абрамса сигурно.
Све остало су празне приче.

Поздрав!
 
da, razumem to nazad je i visoko a masa je koncentrisana spreda. pa +450ks...
mada danas bmwi imaju raspodelu mase po osovinama 49%-51%.

e kad bi nam uleteo izvoz tenkova to bi bila prava stvar
 

Back
Top