Tenk M84

mshone:
krstareca raketa ima naziv krstareca zato sto na putu do cilja prelazi veliku daljinu.Zato se radi o strategijskom naoruzanju.Domete naoruzanja delis na takticki, operativni i strategijski u zavisnosti od daljine do cilja za cije je gadjanje namenjena i max dometa orudja.A te daljine su, orjentirno, srazmerne daljinama , odnosno prostorima u kojima odgovornosti imaju odredjene jedinice.Npr., bataljon ima zonu napada 3x5 km, i to je takticka jedinica, itd.


OK, ovo je prihvatljivo, samo ostaje pitanje sta je "velika daljina". Ako je krstareca raketa ta koja prelazi veliku daljinu, sta su onda ICBM-ovi?
 
Čiča Milutin:
Kao prvo Kuvajt je imao 150 M84, apsurd je da su se oni jurili jer su bili na istoj strani, drugo cak i da su se gadjali zrno iz te godine nije moglo da ga probije spreda sto znaci da bi morao da mu pridje sa strane ili od pozadi, sto je kod americkih formacija tesko (nadam se da se slazes). Bio je dobar tenk nekada ali sada ima boljih, probaj da se raspitas za M84AB1. Pozdrav od Čiče ...

Jurnjava je bila test takmicenje izmedju ta dva tenka, gde se M84 bolje pokazao.
Izdrzljivost tenka u ekstremnim uslovima je jedna od najvaznijih karakteristika, zatim tzv. "popravljivost" tj. broj ljudi, resursi i vreme da se odredjeni kvar popravi. Po tim karakteristikama americki tenkovi daleko zaostaju.
U Kuvajtu je 12 ljudi odrzavalo 150 M84 (0.08% po tenku). Amerima su trebala 4 coveka po tenku. Znaci da je po toj (vaznoj) osobini M84 bio 50 puta bolji.
Svaki M84 moze da se sa ulaganjem od milion$ pretvori u M84AB1 sto je pandan najboljim svetskim tenkovima.
 
jednom abramsu je pukla gusjenica na slunjskom poligonu, kad je naišao na kamenje, dok su m-84 išle preko toga bez problema. ali općenito , ono što sam ja vidio , američka tehnika(kamioni, vozila) su loši.
zanima me, u toku rata hrvatski m84 su modificirani u m84a4. koliko je to poboljšanje u odnosu na osnovnu inačicu?
 
hijenaa:
Jurnjava je bila test takmicenje izmedju ta dva tenka, gde se M84 bolje pokazao.
Izdrzljivost tenka u ekstremnim uslovima je jedna od najvaznijih karakteristika, zatim tzv. "popravljivost" tj. broj ljudi, resursi i vreme da se odredjeni kvar popravi. Po tim karakteristikama americki tenkovi daleko zaostaju.
U Kuvajtu je 12 ljudi odrzavalo 150 M84 (0.08% po tenku). Amerima su trebala 4 coveka po tenku. Znaci da je po toj (vaznoj) osobini M84 bio 50 puta bolji.
Svaki M84 moze da se sa ulaganjem od milion$ pretvori u M84AB1 sto je pandan najboljim svetskim tenkovima.

na prvoj strani jedan od prvih postova, sam objasnio nadogradnju M84 u verziju M2001.
Mislim da do AB1 verzije nije toliko ulaganje vec manje. e sad, znam da se kod nas ako platis tih 2 miliona moze obaviti budzenje u M2001, ali ne znam da li se i sam tenk moze kod nas praviti? jel moze? verovatno da moze u nekoj od onih fabrika gvozdjurija sa dizel motorom tipa radoje dakic, 14. oktobar i slicno.
bilo bi odlicno kada bismo uspeli prodavati nekome te tenkove (nove) . to je skup izvoz i dobro bi nam doso, da i mi sebe castimo sa par novih komada.
kako nam sada stoji brojno stanje sa tenkovima? znam da smo pre bombardovanja imali oko 1200. Nesto je rashodovano, nesto prodato u afriku...
Sta nam je sada ostalo?
 
Radjeno je u Djuri Djakovicu, nijedna krucijalna promena , vise sminka , i mislim tek nekoliko komada... Kao i sto sam sto puta govorio , amerika kada pravi bilo koje oruzje pa i tenk , za svog protivnika teoretski postavlja mnogo slabije i tehnoloski ne napredne zemlje , sto za rezultat ima da oni mogu mnogo bolje da se nose sa armijama manjeg budzeta... jer nevode mnogo brigu o mnogim detaljima i odbrani od raznih oruzja visoke tehnologije, dok rusi za svog protivnika prema kome prave oruzje i tehniku postavljaju samo naj naprednije armije , e tako kada ti napadas cecenijurazlika u upotrebnoj vrednosti suhoja 37 i miga 29 nije velika... medjutim suhoj je napravljen da probija odbranu najboljih pv sistema sveta... e tako i za tenk , znas li kako izgledaju ruski rucno prenosni pt sistemi,novi ? evo ti samo jedno pitanje , na sat ide abrams ? e jel znas da taj abrams ima vece isijavanje od f16... jer je mnogo sporiji , a koristi avio motor... e sada se bukvalno prave pt sistemi koji su vrlo slicni recimo pvo prenosivim sistemima , dovoljno je da navedes raketu u okvir od 200 m2 oko tenka a za ostalo nebrini...a ona penetrira od gore , tj u kupolu... Ruski t90s u buducnosti nece imati taj problem , drugo naj bitnija stvar je potrosnja , ne zbog ustede , vec prosto kada su ameri jurili kroz iracku pustinju prema bagdadu , non stop su na putu od 550km morali da staju, jer je za svaki tenk moralo da se obezbedi po 4 cisterne kopje ce ga periodicno puniti... ?to nije mali problem , a m84 i t 90s trose bukvalno duplo manje , u srpske m84 se sada ugradjuje mnogo jaci motor , 1000 konja , i on je sada u vecini m84... drugo treba li samo da ponovim sta je refleks raketa ? razvijena u opitnom centru , domet 5000m laserski navodjena , ispaljuje se iz topa tenka , americki pandan ima domet od 3000m sto je mnogo manje. Abrams je i mnogo glomazniji tenk , slabije pokretan , i sa losijim manevarskim sposobnostima , ti da vidis gde su nasi isterivali nove m84 na kosovu nebi verovao svojim ocima, tuda ni koze neidu , sto ti odma daje mnogo siru upotrebnu vrednost tenka, i sto on ponekad dodje od tamo odakle ga ne ocekujes... novo osavremenjavanje tenka kosta 2 miliona , tacan podatak , ali ne za nas , nego za kuvajt , a veliki deo te cene je i zarada...neverujem, da su troskovi veci od 800 000 po jedinici tenka , a za nas... M84 ima i bolju aktivnu zastitu , tu se misli na manju siluetu , brzinu , i zaobljenost , pa ga je teze pogoditi , a na dosta povrsina i neces penetrirati u tenk zbog njegovog oblika.. E sada , za kraj , jedna stvar koja se ne moze precutati i zbog ceka sve ovo gore otpada , rotacioni automatski punjac topa , koji je inace savrsen , stoji napred ,a u njemu se nalazi 22 projektila , i jos 20 iza... e on nije uradjen , niti moze bez ogromne prerade koja bi znacila menjanje oblika tenka , tj novi tenk , po tehnologiji mokrog poda , i kada obicna zolja ,desavalo se ili pt sistemi , fagot , osa... ostvare pogodak , koji inace nije smrtonosan , dolazi do samoopaljivanja , i kupola odleti 30 metara dalje, a posadu nikada nenadju... to se nije desilo jednom , i to je ogromna mana... koja je ispravljena na t90 s , ali i na m2001 ostaje... sada pokusavaju da dodatno ojacaju otpremnik za municiju , ali to nije lako... I naravno ostaju i mnoge druge dobre osobine tenka , koje ga stavljaju u sami vrh a cesto i na prvo mesto , ali bez ovog resenja za punjac... to je mana koja ponistava sve ostalo.Kada to rese , i sa novom tehnologijom kojom su vec ovladali , (apsolutna kopija t90 s , dali rusi) a vec pocinju da modifikuju kuvajske m84-ke , tj potpisali ugovor , onda ce mo imati tenk za paradu , i da se njime hvalimo...
 
da znam da se pravio u djuri.
citao sam i ja to da mu kupola odleti u materinu jer dodje do samoopaljenja municije.
ali mislio sam da je na m2001 taj problem otklonjen.
http://members.lycos.co.uk/oklop/m2001.htm evo slike m2001
gde tu sofer sedi i gde gleda:)

video sam slike americkog tenka, mislim da je m1 bio u pitanju, kako po iraku napaljeni americki tinejdzeri puste muziku neku rokacinu pa divljaju. kazu pomaze im. unutra sve monitori onako u visini glave i milion dugmica. interesuje me sta bude kada sjebe tenk u jendek neki ili ga zakuca u drugi tenk pa ovaj glavom razbije monitor...
 
na m2001 protacioni punjac kapaciteta 22 metka stoji na istom mestu , samo je povecana zastita prednjeg dela tenka ,ali nije uradjen tako zvani mokri pod , zastita je povecana , ali i dalje ne na tom nivou da se taj tenk svrsta po tom kriterijumu u sam vrh,ali ugradnjom aktivno reaktivnog oklopa , mokrog poda , i povecanjem ceone zastite, to bi se sredilo,i problem otklonio,gde sedi ? slucajno ili namerno si reko i drugu manu, ali ne samo m84 vec svih tenkova , naime u merkavi izraelskoj , vozac ne sedi u prednjem delu i po sredini kao u m84, abramsu...itd , vec sedi sa strane a ispred njega je pogonsko odeljenje , tako da je zasticen kao beli medved... inace u svim situacijama ,kada se pogledaju posade koje su imale gubitke , u skoro 80% slucajeva pogine vozac , ocu reci , da onda kada ima gubitaka gotovo po pravilu je to vozac , e onda posle njega jos mozda neko , ali skoro nikada da on ostane ziv a ostali poginu , nisandzija recimo , tako da je to naj nesigurnije mesto u tenku... kao recimo kada se pretrcava ulica , onaj koji ide prvi je naj bezbedniji , jer na njega snajperista recimo nece stici da puca , ali ce ga samo videti , a onda namestiti nisan i cekati drugog :-) gadan je taj rat... jer snajperista u urbanim delovima nemoze da pokriva 10 ulica , tj kada mu neko pretrci a on ga uoci , obicno ceka drugog... znam jer se nisam odvajao od m76....
 
mislio sam kao pitanje, gde sedi i kroz sta gleda vozac...
kako se manifestuje u kabini pogodak tenka? mislim sta se dogadja i na koji nacin se tenk unistava?
na koji nacin ga granate i raketle unistavaju?
 
SIGNATURE 350:
mislio sam kao pitanje, gde sedi i kroz sta gleda vozac...
kako se manifestuje u kabini pogodak tenka? mislim sta se dogadja i na koji nacin se tenk unistava?
na koji nacin ga granate i raketle unistavaju?
Jel mozes da vozis kola ako se zakucas u banderu?E pa dodje ti na isto samo sto te ovde zvizne raketa
 
to da to nije pravi tenk , aj da ne komentarisem to... Vozac sedi po sredini tenka , na ceonoj strani , znaci od napred , ima poseban ulaz od gore , videces mali otvor iznad njegove glave , a po sred tenka, on gleda kroz tri periskopa , glavni tnpo-168v i dva pomocna , a nocu moze da se zameni za pasivni nocni.Pogodak se manifestuje... zavisi sta ga pogodi , imas dve vrste pt zrna , potkalibarna i kumulativna , prvi se koriste na manjim a drugi na vecim daljinama (granica je oko 2000m) kada ga pogodi potkalibarni , to je nesto slicno kao kad te udari autobus a ti u kolima , ogromna kineticka energija, strahovit udar, kumulativna, otprilike koji trenutak sve jaceg zvizdanja , a onda strahovita temperatura i prasak unutra... sve zavisi od toga cime te pogode, zolja recimo se u vecini slucajeva samo odbije a da ni neosetis nesto znacajniji udar , kao da neko malo zadrma tenk i to je sve, mada m84 ima 41 tonu. Osa sa kumulativnoim punjenjem je nesto slicno gore opisanoj kumulativnoj mini , tesko je opisati , a posto ti i ja opisaujem nesto sto ni sam nisam doziveo , mada sam dosta puta bio blizu tenka koji pogode , i dosta puta ga i sam pogodio , nikada nisam bio unutra , ali to izgleda otprilike kako je gore navedeno... Fagot je recimo jako ozbiljn a stvar, i on kada te pogodi, to je stvarno kraj za taj tenk , ali fagoti su bili retki u bosni , tj hrvati i muslimani ih nisu bas imali na pretek...Ja se trudim koliko mogu , ali da ti prenesem taj osecaj borbe i trenutka kad te pogode , razumeces da nisam sposoban i da je vrlo teskoopisati...
 
HS1911:
http://www.ddsv.hr/tenk_m84_1.html ako može u ĐĐ onda može i svako bilo gdje. ali najlakše je sklapati
U DJ DJ se radilo (i radi se) finalno sklapanje.
Mislim da se posla raspada SFRJ sklopio odredjeni broj komada od zatecenih elemenata.
Za osvajanje proizvodnje svih elemenata tenka ni jedna republika nije imala sredstava.
Samo bi ozbiljni izvozni aranzman namakao ta sredstva.
 
Silent Bob:
M-84 i nije pravi tenk...
pa.... ne može se baš tako reći, da je zaostao u razvoju to sigurno ali da je par godina bio vrlo dobar tenk u svjetskim razmjerima.. i to je sigurno.
a što ako bi se motor stavio naprijed(tj samo kupolu trebaš okrenuti na drugu stranu :p )
poboljšao oklop(modularan, +nekakve kompozite ubaciti), razviti automatski punjač kojem bi streljivo bilo kao u zapadnih tenkova. ubaciti termoviziju + modernu elektroniku, automatizirati sve tako da možda ne bi bilo ni potrebno za ljudstvom u kupoli. zapravo otraga nek sjede, vozać i zapovjednik, nešto kao kod borbenih helikoptera. razumijem se vrlo dobro u konstruiranje i razvoj, to nekoj novoj ex yu korporaciji ne bi bio problem za napraviti. samo... kod prodaje oružja više se gleda politika nego stvarno što vrijedi, ali ako bi koncept uspio... prodavalo bi se bez problema.
 
Pogresno ste me shvatili. M 84 je modifikacija T 72, znaci M 84 je nadogradnja, poboljsanje, kako god. Vihor je trebao da bude nas prvi tenk, ali zbog onog sto se dogodilo od toga nema nista. I verovatno nikad necemo ni imati svoj tenk nego ce mo kupovati strane...
 
Sobzirom koliko smo mala zemlja imamo izuzetnu namensku , koliko to zemalja u svetu uopste pravi tenk ? drugo modifikacijom (gotovo sve preuzeto iz ruskog t90s , sto je verovatno precutnom ljubaznoscu ruske vojske doslo do nas) se dobija fantastican tenk... sa naj naprednijim racunarskim sistemima , posebno poboljsanje aktivne i pasivne zastite... zasto pored tako mocne ruske tehnologije koja ti je u ruci ti da pravis nesto novo i svoje... ? Pa t90s je dokazano neuhvatljiv za sve nazovi lovce na tenkove , od apaca pa nadalje.. on sistemom "ogledalo" krivi laserski snop i na taj nacin skrece vodjene rakete sa zadate putanje , a jos ako pored njega stane tuguska , onda stvarno nemora da brine .... a o novim sistemima , ugradjenim i novu m84 , kao naprimer reflek saketa , zatim mogucnost dejstvovanja protiv avionskim topom iz unutrasnjosti tenka i uz aktivnu korekciju novog nisanskog racunarskog sistema... ozbiljan tenk...
 
zatim posebnih pneumatskih motora ugradjenih u kupolu koji u slucalu napada okrecu prednji deo kupole u pravcu napada odnosno izlazu naj zasticeniji deo tenka, zatim nove vrste municije , posedbo potkalibarnih proektila sa do sada nevidjenom brzinom, zatim realnom przinom od 10 metaka u minuti , gde racunar sam bira tip zrna... stvarno tenk za respekt
 
Silent Bob:
Pogresno ste me shvatili. M 84 je modifikacija T 72, znaci M 84 je nadogradnja, poboljsanje, kako god. Vihor je trebao da bude nas prvi tenk, ali zbog onog sto se dogodilo od toga nema nista. I verovatno nikad necemo ni imati svoj tenk nego ce mo kupovati strane...


I T90 je nastao kao serija modifikacija na T72. Neki u osnovi novi koncept tesko da je moguc.
 
hijenaa:
I T90 je nastao kao serija modifikacija na T72. Neki u osnovi novi koncept tesko da je moguc.
hm hm tko zna. troškovi razvijanja i konstuiranja nikad nisu bili manji, nema više desetaka i desetaka tehničkih crtača. 3D modeliranje je odlična stvar, prije je za razvoj jednog auta trebalo oko 7 godina a danas je to skraćeno na 3 godine, s tim da na cijelom razvoju radi daleko mnaje ljudi.
danas praktički svatko kod kuće može uz odgovarajući softwer dizajnirati bilo što.
mislim da se "razvoj" tenka , s kupolom bez posade, naprijed postavljenim motorom, raznom aktivnom i pasivnom zaštitom, elektronikom... može napraviti za relativno malo novca. I to iskorištavajući i modificirajući postojeće elemente i postojeća riješnja. To je jedan tim od 10ak ljudi(cca 240000€), +računala(30000€) softver(od 100000@ pa naviše) prostor... itd... znači godišnji troškovi oko 500000€ gledajući samo trošak konstruiranja.
a ja mislim da bi posao moga biti gotov u 1 godini a ako bi se paralelno išlo i pripremom proizvodnje.... 3 godine je savim realan rok.
ali kao i u svemu poslije novca i interesa najvažnija je ideja i vizija!
ja sam imao ideju za razvijanje sustava za navođenje topničkih bitnica na najdaljim dometima i od toga nista a bilo je moguće to razviti da je netko imao finacijski interes.
 
3D modeliranje danas i nije neki problem.
Problem su detaljna konstruktivna resenja, "sitni" detalji koji se pojavljuju masovno kod svake, pa i manje izmene, testiranja u realnim uslovima, troskovi postavljanja proizvodnje novih elemenata.
Prva serija zatim ide u upotrebu gde se pojavljuju tzv. porodjajni problemi koji se otklanjaju a i to su troskovi.
Tek druga serija na osnovu iskustva iz prve je pravi tenk.
Potrebne su velike narudzbe da bi se sve ovo isplatilo. A one zavise i od politike. Male drzave danas nerado ulaze u ovakve stvari.
 
slažem se. a taj t-72 se nastavlja na t-64, znači skoro 40 godina praktički sve isto samo sto na ovim zadnjim t-80 i t-90 imaju tu mogućnost ispaljivanja raketa i te aktivne mjere zaštite.
A ovo vezano za razvoj, upoznat sam s tim, novi inteligentni softweri su odlični!! Daju nevjerojatne mogućnosti ali naravno jedno je razvoj i ideja a drugo je gotov proizvod. Ali generalno govoreći, danas je konstruiranje puno lakše nego prije 20godina, to su dva različita svijeta. nebo i zemlja.
 
samo je skracen put od ideje do realizacije - ali prototipa
sto znaci opet se on mora testirati dugo jer on ne sme da izda ni pod kojim uslovima.
i ti sitni detalji se mogu videti samo u praksi i mane i serijske greske i to.
u svakom slucaju misim da je m84 kakvim raspolazemo, u stanju da odgovori na sve pretnje na ovim prostorima
 

Back
Top