Tehnička škola za obradu drveta

ma ne moras ti da budes stolar ako zavrsis drvnu...na to me asociralo drvar....
apsolutno-u svakoj skoli imas raaazne smerove....i svasat nesto mozes da zavrsis...
ako sto sma vec negde rekla jednostavno MRZIM PREDRASUDE....sa takvim stavom niko u zivotu nece daleko stici .....
hehe...dobra uzina :lol:
 
svako upisuje ono shto je u njegovoj mogutjnosti.....zbog bodova.....shkola ko shkola ti ako hotjesh da uchish ti tjesh uchiti bio ti u drvnoj,ekonomskoj,gimnaziji....itd...
postoje predrasude o svakoj shkoli.....nije istina da je u nekim shkolama laganica sve.....u svakoj shkoli treba da se uchi,naravno negde vishe,negde manje.........za xv svi prichaju nishta ne uchish bla bla......istina mi gubimo chasove,al mora da se uchi......nego da ne skretjem sa teme.....
da je blam itji u drvnu ona ne bi bila otvorena.....kao shto guaranareche svako zanimanje je ok i ne treba se podsmevati nikom...pa ni chistachima ulica........
 
Nemoj mi ti govoriti shta tju ja da radim! ;)
Ukoliko ne mozhete da skapirate da je ovaj forum vezan za SHKOLU, onda ne znam shta da vam kazhem dalje.
I na ovoj temi pishete o Toshetu, a pritom je Sanja nas ostale uvredila glupim i bezobzirnim komentarom, koji je inache jedan od mnogih.
 
ewo..ljudi sad sam videla oglas u novinama...trazi se stolar..plata od 50000 din...hmmm...dovoljno...a slucajno znam....nebitno kako...da taj fini covek placa majstore-ako dobro rade svoj posao oko 1500 evra...pa da li je lose biti stolar?a plus su prijavljeni...topli obrok...prevoz..garderoba za posao...a hala mu je bas,bas kul :D
cista,sredjana,nova...
i da li je lose biti stolar?
 
Prosle godine sam zavrsila ovu skolu, SMER TEHNICAR ZA PEJZAZNU ARHITEKTURU...taj smer je jako lep (pogotovo za devojke) i vrlo je KREATIVAN... Posle te skole postoji mogucnost za upis na sve fakultete osim medicinskog! Ni u jednom trenutku se nisam pokajala sto sam upisala tu skolu iako sam mogla nesto drugo da upisem. Tacno je da DRVNA ima losu reputaciju, ali tamo, uostalom kao i u svakoj skoli, samo od pojedinca zavisi da li zeli da se obrazuje i da stekne neko znanje...niko te nece terati da ucis ako to ne zelis! Ako zelis da ucis, ucices u bilo kojoj skoli!!! Tamo ima prilican broj losih ucenika, ali ima i dosta onih koji su vredni, zainteresovani da nauce nesto i imaju ambiciju da se dalje obrazuju po zavrsetku srednje skole. Vecina mojih drugarica i ja smo bile odlicne ucenice u toj skoli i isle smo na razna takmicenja po Srbiji...Upisala sam GRADJEVINSKI fakultet (gde mi je jako pomoglo predznanje iz predmeta koje sam imala i u srednjoj skoli - NACRTNA GEOMETRIJA, GEODEZIJA itd.), nisam upisala pejzaznu arhitekturu na SUMARSKOM fakultetu jer je tamo jako teska hemija (meni to bas i ne ide), a i u Srbiji nema mnogo radnih mesta za tu struku za razliku od inostranstva, ali to sad nije tema... Najbitnije je da u skoli ima jako dobrih profesora koji su spremni da svojim ucenicima prenesu svoje znanje na sto bolji nacin... lokacija skole je odlicna (na DORCOLU), pa ako se desi da gubite neki cas (sto je retko) mozete da odete do KALISA, KNEZ MIHAJLOVE ili do obliznjih KAFICA kojih ima jako puno...
 
MERCURY, posto smo se ti i ja dopisivali putem privatnih poruka nema potrebe da ti i ovde odgovorim na pitanje ;) ... Samo da dodam jos nesto ... deco, koju god skolu da upisete bitno je da ucite sto vise da bi mogli da upisete sto bolji fakultet jer je to najbitniji deo skolovanja, a ne neke gimnazije, ekonomske, medicinske srednje skole ... pogotovo ne gimnazija jer ukoliko se desi da neko nema uslova da nastavi skolovanje (sto je vrlo cesto), posle gimnazije nema ni struku!
 
MERCURY, posto smo se ti i ja dopisivali putem privatnih poruka nema potrebe da ti i ovde odgovorim na pitanje ;) ... Samo da dodam jos nesto ... deco, koju god skolu da upisete bitno je da ucite sto vise da bi mogli da upisete sto bolji fakultet jer je to najbitniji deo skolovanja, a ne neke gimnazije, ekonomske, medicinske srednje skole ... pogotovo ne gimnazija jer ukoliko se desi da neko nema uslova da nastavi skolovanje (sto je vrlo cesto), posle gimnazije nema ni struku!

Meni ovde apsolutno nista nije jasno... :shock::?
 
Prosle godine sam zavrsila ovu skolu, SMER TEHNICAR ZA PEJZAZNU ARHITEKTURU...taj smer je jako lep (pogotovo za devojke) i vrlo je KREATIVAN... Posle te skole postoji mogucnost za upis na sve fakultete osim medicinskog! Ni u jednom trenutku se nisam pokajala sto sam upisala tu skolu iako sam mogla nesto drugo da upisem. Tacno je da DRVNA ima losu reputaciju, ali tamo, uostalom kao i u svakoj skoli, samo od pojedinca zavisi da li zeli da se obrazuje i da stekne neko znanje...niko te nece terati da ucis ako to ne zelis! Ako zelis da ucis, ucices u bilo kojoj skoli!!! Tamo ima prilican broj losih ucenika, ali ima i dosta onih koji su vredni, zainteresovani da nauce nesto i imaju ambiciju da se dalje obrazuju po zavrsetku srednje skole. Vecina mojih drugarica i ja smo bile odlicne ucenice u toj skoli i isle smo na razna takmicenja po Srbiji...Upisala sam GRADJEVINSKI fakultet (gde mi je jako pomoglo predznanje iz predmeta koje sam imala i u srednjoj skoli - NACRTNA GEOMETRIJA, GEODEZIJA itd.), nisam upisala pejzaznu arhitekturu na SUMARSKOM fakultetu jer je tamo jako teska hemija (meni to bas i ne ide), a i u Srbiji nema mnogo radnih mesta za tu struku za razliku od inostranstva, ali to sad nije tema... Najbitnije je da u skoli ima jako dobrih profesora koji su spremni da svojim ucenicima prenesu svoje znanje na sto bolji nacin... lokacija skole je odlicna (na DORCOLU), pa ako se desi da gubite neki cas (sto je retko) mozete da odete do KALISA, KNEZ MIHAJLOVE ili do obliznjih KAFICA kojih ima jako puno...

Broj kafica oko skole definitivno ne utice na to kakva je skola. A oko drvne, u cijem najblizem susedstvu zivim, i nema bas TOLIKO kafica.
Taj smer za pejzaznu arhitekturu je fin, poznajem devojku koja je to zavrsila i to studira, i meni je zvucalo poprilicno zanimljivo.
Ali zato ovi ostali. Mislim, stvarno, ja u zivotu retko gde vidjam vise budala na jednom mestu nego u dvoristu Drvne. Bez zezanja. A kad me okruze u autobusu, ajme:-?:-?...
E, sad, to budala mislim uslovno, ne bukvalno. Razumem da su nekome takvi ljudi super, samo se ja ne bih uklopio nikad u to drustvo.
Ali, uopsteno govoreci, Drvna ima goru reputaciju nego sto zasluzuje, valjda zato sto je u malogradjanskim mozgovima povezuju sa sumarima, mada ne vidim ni sta je tu nisko i sramotno, ali ipak, reci kako je to skola sa ne znam koliko mnogo kvalitetnim obrazovanjem takodje je glupost. Ne sporim da ima nadarenih ucenika i zainteresovanih, i dobrih, ali vecina koja upise tu skolu je njihova susta kontrast.
Inace, znam dve devojke koje idu Drvnu i nista sto sam rekao nije moja slobodna procena.
 

Back
Top