TASOS - u reči i slici

Montoya, pomozi meni, jer se i ja dvoumim izmedju Krfa i Tasosa. Na Krfu sam bio toliko davno, da se vise nicega ne secam (osim dobrog provoda, koji mi je tada jedino bio vazan).

Koje mesto na Krfu ima lepe, poludivlje plaze, kao sto su ove na Tasosu?
Uporedi mi, molim te, put kojim se vozi od mesta do mesta, na Tasosu i na Krfu? Koji je bezbedniji za voznju i u kojoj meri?
Kazi jel' istina da u junu i krajem avgusta i u septembru na Krfu zna da bude ledeno more?
Sta ti mislis o toj deonici puta do Igumenice (taj deo na koji svi kukaju, jer nije zavrsen)? Da krenem tuda ili ipak zaobidjem Krf za ovu godinu i sacekam da zavrse i tih zadnjih 100 kilometara?
 
Naravno da jesi. Hvala ti puno. Što se ferija tiče, zadnje dve godine sam bio na Krfu i dobro mi je poznat osećaj plovidbe do odredišta. Želim samo da se odmorim na nekom nirnom mestu. Idem preko Perle u vilu Marija1, ili tako nekako.
Veliki pozdrav

Drago mi je da si našao smeštaj. I ja sam razmišljala o toj vili, zapazila sam je prošle godine kad su prilaz sređivali, ali kako nisam mogla da vidim kako izgleda unutrašnjost vile na sajtu Perle a nisu se udostojili da mi pošalju slike na mail, odustala sam. Vila je na glavnom putu, malo izmeštena iz centra...ma na super je lokaciji. Za koji period si uplatio? Obavezno nam prenesi utiske kad se vratite:p
 
kakva je vila,uzeli bi cetvorokrevetni apartman preko perle?

U vili meandros postoje samo cetvorokrevetni apartmani koji se nalaze pored glavnog puta ali su malo zavuceni u prelepom dvoristu tako da nema buke.Apartmani su sasvim solidni ako niste previse zahtevni,imaju dovoljno velike terase,dve odvojene sobe sa po dva lezaja,malu kuhinju sa svim potrebnim priborom,kupatilo,tv,klimu koja je uracunata u cenu...U dvoristu imate parking za auto rostilj i dosta zelenila.Sve u svemu mislim da je vila meandros i agencija perla turs dobar izbor.Neznam kada idete jer koliko sam cuo da je jun i prva polovina jula rasprodata pa pozurite.
 
Montoya, pomozi meni, jer se i ja dvoumim izmedju Krfa i Tasosa. Na Krfu sam bio toliko davno, da se vise nicega ne secam (osim dobrog provoda, koji mi je tada jedino bio vazan).

Koje mesto na Krfu ima lepe, poludivlje plaze, kao sto su ove na Tasosu?
Uporedi mi, molim te, put kojim se vozi od mesta do mesta, na Tasosu i na Krfu? Koji je bezbedniji za voznju i u kojoj meri?
Kazi jel' istina da u junu i krajem avgusta i u septembru na Krfu zna da bude ledeno more?
Sta ti mislis o toj deonici puta do Igumenice (taj deo na koji svi kukaju, jer nije zavrsen)? Da krenem tuda ili ipak zaobidjem Krf za ovu godinu i sacekam da zavrse i tih zadnjih 100 kilometara?

Nisam za generalizacije(ni u rl), naročito kada je u pitanju toplota vode ima li vetra i slično...
Porediti ostrva koja zahtevaju različit tempo odmora?!?!
Priroda je to !!!!!! Pravilo je, da nema pravila !!!! Sve može biti tako, ali i ne mora !!!

Za tebe Koyane, samo Tasos, u tvojoj varijanti , ženče pod ruku, sami na plaži, landaranje do mile volje, pa kad se rasplamsaju na divljoj plaži, divlje strasti... :super: Kontam da idete samo vas dvoje, pa iskoristite to maximalno :whistling:
 
A gde si bio na Krfu i kakva su iskustva (svrati malo na temu o Krfu)? Ja se dvoumim izmedju Tasosa i Krfa.
Na Krfu sam bio u Dasiji i Kasiopiju. Krf je za mene jedno prelepo iskustvo i preporučio bih ga svakom ko voli dinamičan odmor sa obilascima znamenitosti kojim ovo ostrvo obiluje. Put je malo duži ali ni u kom slučaju nije dosadan, naročito ako idete svojim kolima. Ko zna da uživa u putovanju, ima priliku da prođe kroz divne predele kontinentalne Grčke. Ukratko,Krf preporučujem od srca.
 
Drago mi je da si našao smeštaj. I ja sam razmišljala o toj vili, zapazila sam je prošle godine kad su prilaz sređivali, ali kako nisam mogla da vidim kako izgleda unutrašnjost vile na sajtu Perle a nisu se udostojili da mi pošalju slike na mail, odustala sam. Vila je na glavnom putu, malo izmeštena iz centra...ma na super je lokaciji. Za koji period si uplatio? Obavezno nam prenesi utiske kad se vratite:p
Do polaska ima vremena, a kamo li do povratka. Biću tamo 15 dana od 23.juna. Dakle, iskustva očekujte tek u Julu. Ako se neko prošle godine našao u vili Mery1 u Skala Sotirasu, molim za bliiži opis
 
Posto jedino more koje volim je ono sa mirisom borovine, ove godine sam resila da idem na Tasos. U ALIKI! E, toje problem i treba mi vasa pomoc - koja turisticka agencija radi smestaj u Alikiju ili kakvi su nacini da tamo pronadjem smestaj, ali moram unapred zbog dece. POMAGAJTE! :)
 
Cao svima! Molim za vasu pomoc. Ove godine planiramo sa porodicom da letujemo na Tasosu, tacnije u Pefkariju. Agencija Perla nudi vilu Dimitra koja se nalazi na samoj plazi. Ako neko nesto zna o toj vili, molimo vas, pisite.

U prvi mah si me zbunila, pomislih koja je, bre, to vila Dimitra u Pefkariju, tamo ću ove godine već četvrti put a nisam znao da to postoji... :)

Radi se, međutim, o hotelčiću koji se 2004. godine zvao Elizabeth (i u kome sam tada bio 10 dana) a prošle godine se do sredine jula zvao Paraga. Sada se zove Dimitra, tj izgleda da se 2. i 3. sprat zovu Dimitra a prizemlje i prvi... još ne znam :)

Anyway, radi se o objektu koji je na fantastičnom položaju, na najlepšem delu plaže u Pefkariju - zgrada je na samoj obali. Sredinom jula prošle godine, sam gledao kako se završava renoviranje 2. i 3. sprata koje sada Perla nudi, tako da je sigurno sve novo. Sobe, verovatno, nisu velike - kažem verovatno iako sam bio, jer ne znam da li su prilikom adaptacije pomerani pregradni zidovi. Po priloženoj šemi, rekao bih da nisu proširivane ali je izmenjen raspored i to su sada apartmančići - imaju kuhinjicu, što 2004. nisu bili. Parking je uz zgradu i veoma je prostran.

Piše da je supermarket u blizini i da je hotel u mirnom delu Pefkarija... :p Baš su duhoviti, jer nema tu nikakvog "super"marketa (najbliži je na 800m u Potosu, a najbolji "Maliatos" u Limenariji na 3km). Pefkari je, inače, ceo miran :) nema nemirnih delova jer to je minijaturno mesto.

Eee, ja sam još u januaru rezervisao hotel Akti, na 50m od Dimitre. Da sam znao za ovu ponudu, NARAVNO DA BIH TO IZABRAO. Cena je malo jača... al' vredi. Treba samo tražiti sobu sa pogledom na more, jer ima i druga strana vile koja gleda na magistralu.
 
Montoya, pomozi meni, jer se i ja dvoumim izmedju Krfa i Tasosa. Na Krfu sam bio toliko davno, da se vise nicega ne secam (osim dobrog provoda, koji mi je tada jedino bio vazan).

Koje mesto na Krfu ima lepe, poludivlje plaze, kao sto su ove na Tasosu?
Uporedi mi, molim te, put kojim se vozi od mesta do mesta, na Tasosu i na Krfu? Koji je bezbedniji za voznju i u kojoj meri?
Kazi jel' istina da u junu i krajem avgusta i u septembru na Krfu zna da bude ledeno more?
Sta ti mislis o toj deonici puta do Igumenice (taj deo na koji svi kukaju, jer nije zavrsen)? Da krenem tuda ili ipak zaobidjem Krf za ovu godinu i sacekam da zavrse i tih zadnjih 100 kilometara?

Krf u junu, a Tasos u semptembru...ili obrnuto...
Ako baš moraš da odlučiš: 51%Tasos : 49% Krf (1% zbog nikane) (+10% tasos zbog plaža) (-10% tasos zbog arhitekture i istorije, koju ima krf)
More će ti biti hladno, u svakom slučaju ako se kupaš sam...
 
Narode, pomagajte! Odlucili smo da idemo na Tasos, a bicemo tuzni ako ne nadjemo smestaj u ALIKIJU! Znate li bilo koju agenciju odavde ili iz inostranstva ili lokalni turist biro koji radi ALIKI, a za vizu cemo se snaci? Meni nije more ako nema mirisa borovine, hvala vam svima sto potvrdjujete da mi nije los izbor. Kako spavati u ALIKIJU?!
 
Krf u junu, a Tasos u semptembru...ili obrnuto...
Ako baš moraš da odlučiš: 51%Tasos : 49% Krf (1% zbog nikane) (+10% tasos zbog plaža) (-10% tasos zbog arhitekture i istorije, koju ima krf)
More će ti biti hladno, u svakom slučaju ako se kupaš sam...

A djole, znaš si znanje ;) odličan recept, provereno...
Ja sam vitezu predložila 100% Tasosa, zbog njegovog izuma, landaralo stila :cool:.a i ide sa svojom dragom na odmor, bez dece :whistling:
Tasos nudi mnogo više slobode po tom pitanju :ok:
 
Postovani Tasovci,
Zelim da vam se zahvalim sto ste mi pomogli u strasnoj dilemi: Tasos....Tasos ili Tasos.
I sta sam mogao nego da izaberem Tasos za ovogodisnji odmor sa porodicom, Ja, supruga i dva klinca 8 i 11 god.
E sad bih vas jos zamolio za nekoliko predloga oko apartmanskog ili hotelskog smestaja.
Posto sam procitao skoro ceo ovaj Forum odlucio sam se za Limenas pa ka jugu ostrva.
Interesuje me iskljucivo smestaj sto blizi plazi zbog dece, max.0 - 80m.

Unapred se zahvaljujem svima na pomoci...

Ako ides sa decom, a ja sam ih vodila cetvoro prosle godine, uzivaces u Ierisosu pored Svete Gore.
 
Jelika, teško, vrlo teško.
Koliko znam ni jedna naša agencija nema ponudu tamo a i za strane je veliko pitanje jer je tamo svega desetak kućica, tako da su kapaciteti minijaturni.
Lutajući po netu naleteo sam na par sajtova koji nude smeštaj na Tasosu, sortiran po mestima uz direktan kontakt sa vlasnicima, ali nema šanse sad da se setim adresa.
Lupi jedan dobar upit na Googlu. Puno sreće u traženju.
 
A djole, znaš si znanje ;) odličan recept, provereno...
Ja sam vitezu predložila 100% Tasosa, zbog njegovog izuma, landaralo stila :cool:.a i ide sa svojom dragom na odmor, bez dece :whistling:
Tasos nudi mnogo više slobode po tom pitanju :ok:

Mnogo više slobode im neće ni trebati, ako idu bez dece;)...tasos je za lanadaralo stil 8)+8-) mnogo, mnogo bolji...ma će se ponovo zaljubiti:heart:, ako su se ikad odljubivali...
 
U prvi mah si me zbunila, pomislih koja je, bre, to vila Dimitra u Pefkariju, tamo ću ove godine već četvrti put a nisam znao da to postoji... :)

Radi se, međutim, o hotelčiću koji se 2004. godine zvao Elizabeth (i u kome sam tada bio 10 dana) a prošle godine se do sredine jula zvao Paraga. Sada se zove Dimitra, tj izgleda da se 2. i 3. sprat zovu Dimitra a prizemlje i prvi... još ne znam :)

Anyway, radi se o objektu koji je na fantastičnom položaju, na najlepšem delu plaže u Pefkariju - zgrada je na samoj obali. Sredinom jula prošle godine, sam gledao kako se završava renoviranje 2. i 3. sprata koje sada Perla nudi, tako da je sigurno sve novo. Sobe, verovatno, nisu velike - kažem verovatno iako sam bio, jer ne znam da li su prilikom adaptacije pomerani pregradni zidovi. Po priloženoj šemi, rekao bih da nisu proširivane ali je izmenjen raspored i to su sada apartmančići - imaju kuhinjicu, što 2004. nisu bili. Parking je uz zgradu i veoma je prostran.

Piše da je supermarket u blizini i da je hotel u mirnom delu Pefkarija... :p Baš su duhoviti, jer nema tu nikakvog "super"marketa (najbliži je na 800m u Potosu, a najbolji "Maliatos" u Limenariji na 3km). Pefkari je, inače, ceo miran :) nema nemirnih delova jer to je minijaturno mesto.

Eee, ja sam još u januaru rezervisao hotel Akti, na 50m od Dimitre. Da sam znao za ovu ponudu, NARAVNO DA BIH TO IZABRAO. Cena je malo jača... al' vredi. Treba samo tražiti sobu sa pogledom na more, jer ima i druga strana vile koja gleda na magistralu.

Bravo Zoki, preduhitrio si me.
Ja samo nisam sigurna da li je cela ta vila renovirana ili ne. Prosle godine sam bila u delu koji ne drzi Dimitra i taj deo je renoviran, sad ovaj koji se zove Dimitra...nisam sigurna. U svakom slucaju ova vila je odlican izbor i Perla je napravila dobar potez - zapravo dobro je sto su uspeli da je zakupe. Jedan od vlasnika te vile (Dimitrin brat) je planirao da ovog leta pocne sa radom i restoran pored nje. On zivi inace u Nemackoj i tamo drzi restoran.
Kaze da ce to biti prvi restoran sa realnim cenama na Tasosu.
U delu koji je renoviran (tj. za koji sam sigurna da je renoviran) prosirene su i sobe i terase. Kuhinja je mnooogo slatka i opremljena je mikrotalasnom, mikserom za nes i slicnim sitnicama.
Vila je kao sto je Zoki rekao na samoj plazi i to na delu plaze koji je najbolji u celom Pefkariju!
Prosle godine sam u njoj videla neke nase poznate licnosti.
 
Ajd' i ja da uporedim Krf i Tasos iako Krf nikad nisam videla:)
Salim se, napisacu ovo sto je Djole vec rekao, a to je da Tasos nije kulturno-istorijski bogat kao Krf.
Na Tasosu postoje 2 arheoloska nalazista, jedno manje kod Alikija i jedno znacajnije u Limenasu. U Limenasu se moze posetiti i muzej. Moze se videti anticki amfiteatar i agora (trg). Dakle nista posebno.
Druga bitna razlika je ta sto Tasos nema veliki grad kao Krf. Na Tasosu ima puno malih mesta i svako ima po nekoliko prodavnica, restorana, kafica, pekara, mesara...Dakle to je nesto sasvim drugo u odnosu na grad Krf i ne moze da se uporedjuje.
Kod Kavale se inace nalazi ogroman arheoloski prostor Filipi jedan od najznacajnijih u Grckoj, tako da ljudi koji dolaze na Tasos koriste priliku da ga posete. Osim tog prostora iz vremena Filipa II mozete posetiti i crkvu sv.Lidije, tj. mesto gde je krstena prva zena Hriscanka u istoriji Hriscanstva. Dobila je ime Lidija, a koliko znam krstio je apostol Petar.
Ja se uvek trudim da budem oprezna kada pricam o Tasosu, jer mnogi ga toliko hvale da se desava da ljudi dodju i budu razocarani. Po meni Tasos je za romantike, ljude koji vole prirodu, mir, kontakt sa mestanima, ljude koji znaju da uzivaju u malim stvarima.
Ako ocekujete da sve sljasti od luksuza, da imate ogromne super-markete, cuda od gradjevina, guzvu u restoranima i kaficima...toga zaista nema. Jedna turistkinja mi je jednom rekla:"Potpuno sam razocarana. Znas li ti Ana sta je ovo za Beograd, ovo je nula" Nisam znala sta da joj kazem.
Ostrvo je onakvo kakvo je potrebno ostrvljanima i van sezone.
Mislim da ljudi koji prvi put dolaze treba da na Tasos krenu sa mislju da idu na jedno malo ostrvo, u neko malo ribarsko mesto koje ce ih zadiviti samo po ljubaznosti mestana, a Tasos kao celina po lepoj prirodi, kristalno cistom moru i mnogobrojnim lepim plazama. Samo to.
Ostrvo nema dugu tradiciju u turizmu. Ljudi su ovde ziveli prakticno do skora kao u bilo kom malom mestu u Srbiji. To sto im je Bog podario zaista lepu prirodu dovelo je mnoge turiste ovde i navelo mestane da naprave jos po koju kucu tj. vilu za turiste. Po mnogima nedostatak ostrva jeste sto nije urbano, a onima koji ga vole to je najveca prednost. Kada Englezi opisuju Tasos kazu "untouched", netaknuto. Statistika kaze da je Tasos ostrvo na koje se najveci broj turista vraca, a smatra se da je razlog upravo taj duh i "neurbanost".
S obzirom da je globalizacija uzela maha odavno i da svi postajemo polako, ali sigurno slicni jedni drugima, gubimo identitet i kao nacija i kao jedinke (mislim na ceo svet), takvi su i nasi gradovi. Svaka metropola je identicna drugoj metropoli na drugom kraju sveta. Letovalista u Spaniji se ne razlikuju od letovalista u Francuskoj, Engleskoj ili negde u Americi. Grcka jos uvek cuva svoj duh, a Tasos jedno od onih malih mesta u Grckoj i na planeti u kome se moze osetiti duh jednog naroda, drugacijeg od naseg.
Znaci na Tasos vredi doci zbog lepih plaza, lepih sela (Kazaviti, Theologos, Maries i narocito Panagia), kristalno-cistog mora, ljubaznih mestana i pravog odmora. Automobil je obavezan ukoliko zelite da dozivite ostrvo na pravi nacin. Razlika izmedju Potosa, Limenasa i Limenarije nije velika. Svako od ovih mesta ima po neku prednost. Od plaza treba posetiti Paradise beach, Makriamos, Golden beach, Pahis, Tripiti, Metalia, Psiliamos, Pefkari, San Antonio, plaza u Astrisu, Marijesu...
Bas sam se raspricala.
 
Montoya: "Nisam za generalizacije(ni u rl), naročito kada je u pitanju toplota vode ima li vetra i slično...
Porediti ostrva koja zahtevaju različit tempo odmora?!?!
Priroda je to !!!!!! Pravilo je, da nema pravila !!!! Sve može biti tako, ali i ne mora !!!

Za tebe Koyane, samo Tasos, u tvojoj varijanti , ženče pod ruku, sami na plaži, landaranje do mile volje, pa kad se rasplamsaju na divljoj plaži, divlje strasti... Kontam da idete samo vas dvoje, pa iskoristite to maximalno."

O Montoya, vidim da se jasno secas opisa mog landaro, plivackog stila. Izgleda da cete ti i tvoj dragi rado probati isti. Zaboravio sam samo gde ces ti "landrati" ovog leta?

U svakom slucaju ti HVALA na odgovoru !!!

Evo sad mi zence proslo pored kompa i kaze: "Ne mogu da verujem da si na forumu pisao da volis da plivas go?" Odgovaram sad i vama i njoj: "Sto da ne? Nije to sramota. Ja nisam perverzni egzibicionista koji voli da seta nag po plazi. Na obali sam propisno obucen, al' u vodi volim da sam ko od majke rodjen, pa to ti je. Ko jednom skine kupaci u vodi i zapliva slobodno, bez stega, nikad vise obucen zaplivati nece."
 

Back
Top