Tantra,Tantricki sex...

Evo jos nesto o Tantri...
Dolazi iz Indije i na sanskrit jeziku znači "sistem učenja". To je filozofija stara oko 2000 godina. Kažu da je to ljubavni trening. Sastoji se od specijalnih rituala: masaža, tehnika disanja i drugih, koji treba da podstaknu partnera na želju, strast i seks. Osim toga, tantra omogućava brže prevazilaženje ranijih iskustava i razočaranja.
To je verovatno najveselija forma spiritualnosti Dalekog istoka. Poklonici ovog učenja veruju da se čovek prosvetljuje kroz seksualnost. Idealna je za parove koji su izgubili seksualno interesovanje jedno za drugo. Na primer, sedam dana se mazite, ali tek osmog doživaljavate seks. Uzdržavanje od uživanja prethodnih dana, čini vrhunac još višim.
Tantra traži dodatke: prijatnu, zagrejanu prostoriju, mnogo jastuka, mirišljave sveće, prijatnu muziku, afrodizijačku hranu, masažu...
 
Shag Ivory:
Evo jos nesto o Tantri...
Dolazi iz Indije i na sanskrit jeziku znači "sistem učenja". To je filozofija stara oko 2000 godina. Kažu da je to ljubavni trening. Sastoji se od specijalnih rituala: masaža, tehnika disanja i drugih, koji treba da podstaknu partnera na želju, strast i seks. Osim toga, tantra omogućava brže prevazilaženje ranijih iskustava i razočaranja.
To je verovatno najveselija forma spiritualnosti Dalekog istoka. Poklonici ovog učenja veruju da se čovek prosvetljuje kroz seksualnost. Idealna je za parove koji su izgubili seksualno interesovanje jedno za drugo. Na primer, sedam dana se mazite, ali tek osmog doživaljavate seks. Uzdržavanje od uživanja prethodnih dana, čini vrhunac još višim.
Tantra traži dodatke: prijatnu, zagrejanu prostoriju, mnogo jastuka, mirišljave sveće, prijatnu muziku, afrodizijačku hranu, masažu...
Hmmm... i ti imas interesantne postove... a tek slike u profilu... :lol:
Koja je to afrodizijacka hrana?
 
Petar_Pan:
Hmmm... i ti imas interesantne postove... a tek slike u profilu... :lol:
Koja je to afrodizijacka hrana?
Ovde treba biti upoznat sa tantrickim seksom, kama sutrom, a ni zen-budizam ti nesme biti stran ako hoces da te neko primeti...:lol: :lol:

Ma, ne verujem da je tebi zanimljiva ideja o uzdrzavanju od seksa sa partnerkom 7 dana... Nekako mi zvucis kao: odmah-sada-odmah tip...:p

Sto se tice afrodizijacke hrane, ne znam bas.. nekada se verovalo da su to namirnice ili falusoidnog oblika (sargarepe, banane i sl...) ili one koje lice na vaginu (urme, smokve i sl...) :) Ja mislim da su to sve namirnice kada ih pripremas s partnerom, ako ih oboje volite i hranite prstima jedno drugog... Al’ eto, mozda... bademi, orasi, kikiriki, med, cokolada, egzoticno voce... ne znam. Seks i hrana imaju dosta toga zajednickog.;)

 

Back
Top