Quantcast

Tajland

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.928
Inače gledajući sad stanove i cene primećujem da su stanovi u ponudi uglavnom studio aka garsonjere i jednosobni i poneki dvosobni. Iskreno malo mi sićušno deluju....neki dvosobni su veličine 45 m2 znači da su sobe veličine plakara verovatno :lol:
Pattaya i Chiang Mai znatno povoljniji od Phuket-a i Bangkoka po cenama.
Lično bih uzeo neki u Jomtienu ili Naklui (južno i severno od centralne zone) ali dovoljno blizu i povezani sistemom bahtbuseva jer iako Pataja nije za kupanje zbog blizine i Bangkoka i nekoliko ostrva koji jesu pre bih tu uzeo da mi bude baza, a Pataja ima svoju stalnu publiku pa je i za izdavanje dobra opcija. Jedini problem je što znam da su cene niske pa bi se jedino izdavalo u smislu da ne zvrji džaba kada ja nisam tamo.
Bangkok bi verovatno bio isplativ samo u poslovnim četvrtima a tamo su cene....svetske.

Iskreno ako bih uzimao nekretninu više bi bilo zarad mog gušta nego što bih računao na isplativu investiciju.

Poslednja izmena:

AAnakonda

Domaćin
Poruka
3.587
e hvala na detaljnim informacijama
nehsto slichno sam i ja pronashla, ali ne ovako detaljno, tj pitanje poreza i sl
da, to bi bila neka varijanta za povremeni boravak tamo, a preostali deo godine za izdavanje , znachi ne neki poslovni deo nego blize obali

deki011

Primećen član
Poruka
672
Bio sam od 2013. naovamo tacno deset puta na Tajlandu,cene su dosta otisle nagore,pogotovo za "zabavu" a kurs je katastrofa tako da ko ocekuje neku jevtinocu nek zaboravi.Doduse,smestaj se jos uvek moze naci povoljno (mada i ne bas toliko na ostrvima) kao i prevoz,ali ako niste ljubitelj thai kuhinje (moj slucaj) moracete dobro da odersite kesu za neku ok klopu.Alkohol je takodje dosta skup,zbog velikih taksi,tako da najjevtinije malo pivo u supermarketu kosta tipa 120-150 din.

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.928
Da, svaki put kad odem piće je za nijansu skuplje i već smo u fazi da je skuplje nego u Srbiji. Ulična hrana se još drži a ja sam srećom lud za njom toliko da nosim sriraču i tamarind pastu u koferu kad se vraćam da me ovde želja mine za istom(juče sam baš pad thai gai pravio).

Što se tiče zabave....pa recimo kome je to primarni motiv a nije iskusan u toj priči tj zapuca pravo u Soi Cowboy ili Walking Street u Pataji i pusti isanske devojke iz barova da ga "vode" kroz njihove šeme mislim da će biti neprijatno iznenađen na više nivoa a naročito kada shvati koliko je ta priča "jeftina kao na Tajlandu" istinita u stvari. Ko je prošao "toplog zeca" kod njih zna otprilike da se snađe i da to ne (pret)plati i Tajland je i dalje jako jako zabavno mesto :aha2:...mada opet daleko od priča koje smo slušali pre 10-20 godina i legende koja još traje kod skoro svih koji nisu bili....to se više neće vratiti verovatno. I na neki način mi je drago, ovi ljudi zaslužuju bolje od penzionerskih sex turista džimrija.

Smeštaj....pa recimo u odnosu na apartmane preko agencija na Halkidikiju je definitivno nepovoljno, ali poredeći hotel na grčkom ostrvu ili bilo kom evropskom gradu sa tajlandskim u istoj klasi ili čak klasi iznad mislim da se i dalje može reći da je dosta jeftino.

Ali džaba svaka racionalizacija...ja sam navučen :lol: