Quantcast

Tajland

fortes

Elita
Moderator
Poruka
24.548
Inače gledajući sad stanove i cene primećujem da su stanovi u ponudi uglavnom studio aka garsonjere i jednosobni i poneki dvosobni. Iskreno malo mi sićušno deluju....neki dvosobni su veličine 45 m2 znači da su sobe veličine plakara verovatno :lol:
Pattaya i Chiang Mai znatno povoljniji od Phuket-a i Bangkoka po cenama.
Lično bih uzeo neki u Jomtienu ili Naklui (južno i severno od centralne zone) ali dovoljno blizu i povezani sistemom bahtbuseva jer iako Pataja nije za kupanje zbog blizine i Bangkoka i nekoliko ostrva koji jesu pre bih tu uzeo da mi bude baza, a Pataja ima svoju stalnu publiku pa je i za izdavanje dobra opcija. Jedini problem je što znam da su cene niske pa bi se jedino izdavalo u smislu da ne zvrji džaba kada ja nisam tamo.
Bangkok bi verovatno bio isplativ samo u poslovnim četvrtima a tamo su cene....svetske.

Iskreno ako bih uzimao nekretninu više bi bilo zarad mog gušta nego što bih računao na isplativu investiciju.

Poslednja izmena:

AAnakonda

Domaćin
Poruka
3.110
e hvala na detaljnim informacijama
nehsto slichno sam i ja pronashla, ali ne ovako detaljno, tj pitanje poreza i sl
da, to bi bila neka varijanta za povremeni boravak tamo, a preostali deo godine za izdavanje , znachi ne neki poslovni deo nego blize obali