Quantcast

Tajland

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Inače gledajući sad stanove i cene primećujem da su stanovi u ponudi uglavnom studio aka garsonjere i jednosobni i poneki dvosobni. Iskreno malo mi sićušno deluju....neki dvosobni su veličine 45 m2 znači da su sobe veličine plakara verovatno :lol:
Pattaya i Chiang Mai znatno povoljniji od Phuket-a i Bangkoka po cenama.
Lično bih uzeo neki u Jomtienu ili Naklui (južno i severno od centralne zone) ali dovoljno blizu i povezani sistemom bahtbuseva jer iako Pataja nije za kupanje zbog blizine i Bangkoka i nekoliko ostrva koji jesu pre bih tu uzeo da mi bude baza, a Pataja ima svoju stalnu publiku pa je i za izdavanje dobra opcija. Jedini problem je što znam da su cene niske pa bi se jedino izdavalo u smislu da ne zvrji džaba kada ja nisam tamo.
Bangkok bi verovatno bio isplativ samo u poslovnim četvrtima a tamo su cene....svetske.

Iskreno ako bih uzimao nekretninu više bi bilo zarad mog gušta nego što bih računao na isplativu investiciju.

Poslednja izmena:

AAnakonda

Domaćin
Poruka
3.671
e hvala na detaljnim informacijama
nehsto slichno sam i ja pronashla, ali ne ovako detaljno, tj pitanje poreza i sl
da, to bi bila neka varijanta za povremeni boravak tamo, a preostali deo godine za izdavanje , znachi ne neki poslovni deo nego blize obali

deki011

Primećen član
Poruka
684
Bio sam od 2013. naovamo tacno deset puta na Tajlandu,cene su dosta otisle nagore,pogotovo za "zabavu" a kurs je katastrofa tako da ko ocekuje neku jevtinocu nek zaboravi.Doduse,smestaj se jos uvek moze naci povoljno (mada i ne bas toliko na ostrvima) kao i prevoz,ali ako niste ljubitelj thai kuhinje (moj slucaj) moracete dobro da odersite kesu za neku ok klopu.Alkohol je takodje dosta skup,zbog velikih taksi,tako da najjevtinije malo pivo u supermarketu kosta tipa 120-150 din.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Da, svaki put kad odem piće je za nijansu skuplje i već smo u fazi da je skuplje nego u Srbiji. Ulična hrana se još drži a ja sam srećom lud za njom toliko da nosim sriraču i tamarind pastu u koferu kad se vraćam da me ovde želja mine za istom(juče sam baš pad thai gai pravio).

Što se tiče zabave....pa recimo kome je to primarni motiv a nije iskusan u toj priči tj zapuca pravo u Soi Cowboy ili Walking Street u Pataji i pusti isanske devojke iz barova da ga "vode" kroz njihove šeme mislim da će biti neprijatno iznenađen na više nivoa a naročito kada shvati koliko je ta priča "jeftina kao na Tajlandu" istinita u stvari. Ko je prošao "toplog zeca" kod njih zna otprilike da se snađe i da to ne (pret)plati i Tajland je i dalje jako jako zabavno mesto :aha2:...mada opet daleko od priča koje smo slušali pre 10-20 godina i legende koja još traje kod skoro svih koji nisu bili....to se više neće vratiti verovatno. I na neki način mi je drago, ovi ljudi zaslužuju bolje od penzionerskih sex turista džimrija.

Smeštaj....pa recimo u odnosu na apartmane preko agencija na Halkidikiju je definitivno nepovoljno, ali poredeći hotel na grčkom ostrvu ili bilo kom evropskom gradu sa tajlandskim u istoj klasi ili čak klasi iznad mislim da se i dalje može reći da je dosta jeftino.

Ali džaba svaka racionalizacija...ja sam navučen :lol:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Apropo priče o cenama.....kurs THB-a na današnji dan

thai baht.JPG

33,5 za €. Baht je ozbiljno ojačao. Kada sam bio 2016-te prvi put kurs za € je bio blizu 39, pre dve je bio 37 za € a pre desetak godina ranije kažu da je bio oko 50 thb-a za € ...
Svo vreme cene u THB ili miruju ili još češće rastu, što znači da je danas Tajland ozbiljno skuplja destinacija nego što je bio ranije i ako se ovako nastavi zaista ne vidim kako će im to pomoći turizmu. Pivo u baru je sad već 2,5- 3€, u noćnim klubovima 5...sobe za 35€ sada su 40+....

Poslednja izmena:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
druga polovina marta i prva polovina aprila

Etihad 450€
Qatar 460€

U iskušenju sam :mrgreen:
U principu niže od 420€ mislim da tri godine već nisam video tako da je ovo optimalna vrednost.

A i voleo bih Songkran tj tajlandsku novu godinu da zakačim jednom....13-15 april

songkran-2.jpg

LPT0317_111_EDITED-218409d99894.jpg

:mrgreen:

Poslednja izmena:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Iskušenje je bilo preveliko....:lol:
Uzeo karte ali za mart jer nisam mogao obaveze drugačije da uskladim. Isto tako ostajem samo dve nedelje ovaj put. Letim za Tajland čisto da me želja mine pa za Singapur koji mi je i glavni cilj.
Usput će obići i aerodrome u Dohi ( Hamad) i Singapuru (Čangi) koji spadaju među top 5 aerodroma u svetu što je razlog zašto ovaj put idem Qatar Airways-om

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Pošto sam kupio kartu onako instiktivno, i pošto su 3 dana Bangkoka i 3 Singapura rezervisani ostaje mi da vidim gde da provedem preostalih nedelju dana. Nisam nešto preterano željan izležavanja na plaži iskreno a i izbegao bih dodatne letove na Samui,Krabi ili Phuket, iz istog razloga i Chiang Mai otpada,Pataju sam izgustirao već kao neko all inclusive rešenje da ne kažem siguricu pa mi se ne ponavlja , ne želim da u vožnji izgubim dva dana do Koh Changa ili Koh Maaka....sve u svemu predstavu nemam gde ću ovaj put :lol:

Gledam malo Hua Hin kao neki kompromis...blizu je Bangkoka na tri sata vožnje,ima plažu ima i nešto da vidiš i da pišeš o tome kad se vratiš a i ima kažu odličan noćni food market mada je više orijentisan ka plodovima mora...ali opet nije onaj "vau" efekat zbog kojih putuješ....

Ozbiljno ako neko ima ideju i iskustvo odatle otvoren sam za predloge :ok:

Poslednja izmena:

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Pratim situaciju zbog korona virusa i trenutno je Tajland sa 19 obolelih prva zemlja posle Kine po broju zaraženih. Poslednji slučaj je i prvi Tajlanđanin, taxista koji je vozio prve obolele u bolnicu. Svi ostali su kineski turisti. Srećom niko nije umro a sedmoro od 19 su već pušteni kućama nakon izlečenja. Međutim ovakav razvoj događaja ide ka tome da će broj rasti u samom tajlandu među populacijom.

Međutim ono što me je zaprepastilo je da su avioni redovno leteli ne samo sa Kinom nego baš konkretno sa Vuhanom i da se trenutno provlače kritike da je ministarstvo zdravlja rizikovalo zdravlje nacije zbog prihoda od turizma. Takođe se više pažnje u mrdijima posvećuje gubicima u turizmu nego samoj bolesti i sa setom računaju da 11 mil kineskih turista potroši 50.000 thb-a po čoveku i koliko će to uticati na lokalne ekonomije.

Sad znajući kako razmišljaju tj prateći njihovu biznis logiku svih ovih godina oni verovatno neće privlačiti nove turiste ili zadržavati stare tako što će sniziti cene ili poboljšasvati kvalitet robe/usluga za istu cenu, nego čini mi se baš naprotiv gledaće da izvuku od ovih što im dođu ako mogu više :lol:

Sve to me ozbiljno navodi da promenim kartu za neke druge krajeve ili ako nije moguće odložim ili čak potpuno odustanem od ovog puta i prežalim uloženo za kartu. Singapur je srećom primenio potpunu zabranu ulaska Kineza tako da bi tamo trebalo da se iščisti za tih mesec ipo do mog polaska. Srećom da nisam još bio napravio dodatne planove. Dakle sve je trenutno na stand by i prati se.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
Još 6 obolelih, dvoje tajlanđana koji su bili u Japanu,dvoje vozača i ne znam da li su preostalih dvoje lokalci ili turisti.
Takođe jedna južnokoreanka koja je bila na Tajlandu se razbolela pri povratku kući.
Broj slučajeva 25, broj izlečenih je 8 za sada, smrtnih slučajeva nema hvala Bogu još.

Nije strašno ali zabrinjava malo..

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.187
I formalno sam otkazao put u martu.I zbog virusa i zbog privatnih nekih obaveza koje su iskrsle i pomogle da prelomim. Čekam razvoj događaja za novi datum. Nadam se Uskrs-Prvi maj period.
Vraćam se skeniranju cena letova od aprila ovog puta pa nadalje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.