Quantcast

Tajland

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.336
Evo uporedo sa Vijetnamom da zvanično krenem i ovde.

Dakle, ove godine Tajland je počeo kao layover destinacija ali sam dva dana u Bangkoku iskoristio da obiđem sada otvoreni Wat Arun, još jednom se malo provozam Čao Prajom i obiđem jedan sjajan park gde sam vežbao malo noćnu city fotografiju sa novim dslr-om. Nakon povratka iz Vijetnama otišao sam do Pataje da obavim neki šoping(
scarf.gif
) :lol: ali i da iskoristim kao polaznu tačku za transfer za Koh Samet kao plažni vrhunac svog odmora.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.336
Wat Arun -hram zore je jedan od najpoznatijih motiva ne samo Bangkoka nego Tajlanda uopšte i veliko budidtičko svetilište. Hram je arhitektonski prikaz planine Meru, koja predstavlja središte svemira u budističkoj mitologiji i izgrađen je u 17 veku. Raznobojni crepovi i sjajan prizor zalaska sunca direktno iza postali su verovatno najfotografisani motiv Bangkoka (uz Soi Cowboy :lol: ). Do hrama se dolazi rekom, na način opisan u prvom putopisu, dakle ukratko bts-om se dođe do Saphan Taksin, odatle se direktno siđe na pristanište a onda u zavisnosti od linije ide se do stanice ili ispred samog hrama(plava linija) ili preko puta pa se pređe reka odatle drugim rečnim taksijem.

- - - - - - - - - -

DSC_0068.jpg

DSC_0071.jpg

DSC_0083.jpg

DSC_0091.jpg

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
25.336
Oko samog hrama koji površinski nije nešto glomazan,nalazi se parkić sa mestima za sedenje,mali pijac gde se možete okrepiti svežim voćem ili smutijem kao i nekoliko štandova sa pićem i kafom. sve u svemu imate sve uslove da ovde provedete sat-dva što je više nego dovoljno da se islikate :lol:

Ulaznica je 50 THB-a dakle 1,5€ više nego simbolično. I ovde važe pravila o oblačenju kao i za Wat Po i palatu. Dakle mini suknje i šorcići na ženama nisu dozvoljeni i čini mi se gola ramena. Muškarci da izbegnu majice bez rukava. Ko dođe takav mora da iznajmi one marame za pokrivanje.

DSC_0076.jpg

DSC_0085.jpg

DSC_0099.jpg

Prilozi