Тадић прети "Свим легалним средствима"!

Po pravu jedina stranka koja ima pravo da formira vladu je DS. Ona nije pobedila ostale sa malom razlikom. Razbila je sve ostale. Ove koalicije koje se najavljuju u tzv. narodnoj vladi su protiv narodne volje, pošto oni koji su glasali za DSS-NS nisu dali poverenje SRS i obrnuto. Da jesu, da ih smatraju dobrim, glasali bi za jednu stranku. Obe stranke su zasebno pukle, a naročito DSS i ko daje pravo das eokupljaju u Vladi? Sve što se dešava je čista borba za fotelje i ignorisanje volje naroda. A to ne gledamo prvi put od tih učesnika. Gadi mi se sve, a naročito oni koji ih podržavaju.
Ovo je besmislica.Vladu svuda i uvek prave koalicije koje zajedno imaju većinu u skupštini.Pošto se niko ovde ne brine za narod ja očekujem turbulencije oko otimanja para naivnima dok se ne napravi vlada.Što se tiče Tadićeve priče da je on gazda u Srbiji,mislim da je glupava...ako se svi zainate,u šta ne verujem može da bude čupavo.Očekujem koaliciju DS-SPS,i čak možda Gljivicu za premijera.:cmok::super:
 
Sramotne ili ne, u pravu je potpuno. Demokratski ili ne, nikada više, ali nikada, ludacima poput Šešelja ne smemo dozvoliti da se vrate i vode Srbiju. Nekad je bolje biti diktator, nego staviti na kocku sudbinu celog naroda. E sad, to što jedan deo naroda to ne vidi ili neće da vidi, ne znači da bi trebalo da im dozvolimo da ponovo kupujemo devize na ulicama i benzin u flašama, da ratujemo i ponovo okrenemo civilizovan svet protiv sebe.

Registra čovek koji želi dobro, pre svega sebi, mora naučiti da kritički, logički razmišlja.
Taj jedan deo (čije ti mišljenje osuđuješ) je 50% populacije Srbije koji je iskoristio svoje pravo glasa. Niko nema pravo da sebi dozvoli da presuđuje šta oni vide ili ne vide, ili, šta su mislili dok su glasali. Oni su svoje, baš kao i ti, rekli.
Ukoliko, ti ne shvataš koliko su opasne i nemoralne, ovakve izjave predsednika države (ako su verno prenete), koliko su one u suprotnosti sa svim zakonima države Srbije - onda si vrlo naivna. Jer na čemu zasnivaš nadu, da bi eventualno izigrana polovina - mirno gledala - rađanje novog diktatora?
Razmili malo pre nego što potrčiš da nečiji postupak opravdaš ili ocrniš.
 
Registra čovek koji želi dobro, pre svega sebi, mora naučiti da kritički, logički razmišlja.
Taj jedan deo (čije ti mišljenje osuđuješ) je 50% populacije Srbije koji je iskoristio svoje pravo glasa. Niko nema pravo da sebi dozvoli da presuđuje šta oni vide ili ne vide, ili, šta su mislili dok su glasali. Oni su svoje, baš kao i ti, rekli.
Ukoliko, ti ne shvataš koliko su opasne i nemoralne, ovakve izjave predsednika države (ako su verno prenete), koliko su one u suprotnosti sa svim zakonima države Srbije - onda si vrlo naivna. Jer na čemu zasnivaš nadu, da bi eventualno izigrana polovina - mirno gledala - rađanje novog diktatora?
Razmili malo pre nego što potrčiš da nečiji postupak opravdaš ili ocrniš.

Ma jesli li to ti ? :lol: Da nije neki radikal preuzeo ovaj nick ?! :grin:
 
:rotf:.......car........:rotf:

Zato su radikali dobili manje mandata nego u proslom sazivu, a DSS se prepolovio......da lakse formiraju vladu , koju zeljno ocekuje cela srbija........:rotf:

Da, pa? Kakve to veze ima sa koalicijom srs-dss? Ko tu koaliciju nije očekivao?
Zbog čega radikali gube popularnost mene boli uvo ja sam demokrata. Meni puno mi više bode oči to što kada sada uporedim Nikolićevo suočavanje sa porazom, i ovo Tadićevo izokretanje istine i pre poraza - ispada da Nikolić jeste veći demokrata. :dash:
 
Ja odavno navijam za to. Ne bih birala sredstva da sprečim radikale i ludog Koštunicu da dođu na vlast. To bi bila smrtna presuda za Srbiju. Bolje da Tadić eliminiše te štetočine, nego da oni eliminišu Srbiju.

gospodjo vas stav je otvoreno nacisticki i nedemokratski.

postavlja se pitanje onda cemu izbori. daj onda da podelimo puske i kad se nekom digne stvar da se menja vlast onda da krenemo u ratove i ratovima menjamo vlast mesto na izborima.

zao mi je ali vasa svest i poimanje demokratije su na nivou prvobitne ljudske zajednice.
 
gospodjo vas stav je otvoreno nacisticki i nedemokratski.

postavlja se pitanje onda cemu izbori. daj onda da podelimo puske i kad se nekom digne stvar da se menja vlast onda da krenemo u ratove i ratovima menjamo vlast mesto na izborima.

zao mi je ali vasa svest i poimanje demokratije su na nivou prvobitne ljudske zajednice.

:heart: Srce pametno.:D To tebi samo tako izgleda, videćeš da sam bila u pravu.
 
:heart: Srce pametno.:D To tebi samo tako izgleda, videćeš da sam bila u pravu.

E, ako si ti bila u pravu, ishod svega se neće ni tebi svideti, veruj mi. Taman kad bi tvoji i pobedili, da li si sigurna da bi preživela da se tome raduješ.
Građanski ratovi su najkrvaviji ratovi, a najveći broj žrtava u tim ratovima su civili.
Stavi prst na čelo i razmisli, pre nego što dozoveš zlo. I ti i tvoj diktator u povoju.
 
E, ako si ti bila u pravu, ishod svega se neće ni tebi svideti, veruj mi. Taman kad bi tvoji i pobedili, da li si sigurna da bi preživela da se tome raduješ.
Građanski ratovi su najkrvaviji ratovi, a najveći broj žrtava u tim ratovima su civili.
Stavi prst na čelo i razmisli, pre nego što dozoveš zlo. I ti i tvoj diktator u povoju.

Ne bi valjda pucao na mene, pobogu? Zbog Tome i Bote??:eek: ;)
 
Poslednja izmena:
Покушаће Тадић државни удар, пази шта ти кажем.

Мене је шокирала данас опет његова претећа порука.То потврђује да је заиста претио аутократски после избора и да наставља сада да делује аутократски.

Дачић ће вероватно прећи са ДС-ом чим нису од већ три дана донели одлуку. Вероватно је "пао" неки договор са Тадићем.

Осим тога, Слободан Милошевић када је био у Хагу, тражио је да се смени Ивица Дачић, али су ови из његове странке, изгласали да остане на тој функцији. Слободан није имао поверење у Дачића.

Ту је и Палма, који је све закочио. Мисли човек што има лову да може да доноси неке одлуке на штету српског народа. То је страшно.
 
Po pravu jedina stranka koja ima pravo da formira vladu je DS. Ona nije pobedila ostale sa malom razlikom. Razbila je sve ostale. Ove koalicije koje se najavljuju u tzv. narodnoj vladi su protiv narodne volje, pošto oni koji su glasali za DSS-NS nisu dali poverenje SRS i obrnuto. Da jesu, da ih smatraju dobrim, glasali bi za jednu stranku. Obe stranke su zasebno pukle, a naročito DSS i ko daje pravo das eokupljaju u Vladi? Sve što se dešava je čista borba za fotelje i ignorisanje volje naroda. A to ne gledamo prvi put od tih učesnika. Gadi mi se sve, a naročito oni koji ih podržavaju.

Po pravu Tadic moze da da ponudi mandat za formiranje vlade koaliciji okupljenoj oko DS-a i ako oni ne mogu da formiraju vecinu u parlamentu,onda MORA da ponudi SRS-u,pa DSS itd... do formiranja vecine.
Drugo volja naroda je iskazana tako sto su gradjani glasali za onoga ciji im se program, govor ili zalaganje najvise svidelo,a kocenzus je da SRS,DSS-NS i SPS(sa koalicijom)... imaju priblizno slicne stavove po glavnim pitanjima, tako da je to prava volja naroda,od naravno 127 poslanika,moze to tebi manje ili vise da se svidja ali tako je..
 
A bolja varijanta bi verovatno bila - Šešeljko kao predsednik vlade?:eek:
Gospođo/ice 'demokrato', ako toliko težiš da uđemo u Evropu, EU... onda moraš da znaš da ista počiva na demokratskim principima, koji moraju i kod nas da budu na snazi. A neki od osnovnih su:
- VOLJA NARODA
- KO SAKUPI POTREBNU VEĆINU U PARLAMENTU....FORMIRA VLADU.

Ako je narod glasao, dao određenim partijama toliko mandata, ko sakupi većinu - formira vladu...i tu nema šta da se filozofira, menjaju demokratska načela, zakoni. Ako se sakupi većina u kojoj će Šešelj biti premijer...biće. Sviđalo se to tebi i meni ili ne....ako smo demokratska zemlja i društvo.

Ti si za Evropu, za demokratiju....ali lažnu, onakvu kakva tebi odgovara. Tvoja demokratija je u stilu: hoćeš da se hebeš - ali da ti ne ulazi. Ne može tako lutko.

Mi smo imali jednog diktatora, zbog njega imali problema i mi i ta Evropa. E pa, svima nam je dosta takvih likova. Na tvoju žalost, ta ista EU neće dozvoliti rađanje novog 'demokratskog' diktatora u Srbiji.....sa takvim bolesnicima je završeno.
 
Očekivala sam ovakav komentar. I nije ista logika. Radikali nikada nisu razbili ostale. Kada su bili jači to je bila mala razlika i to nije isto. Da li je tridesetak mesta u Parlamentu (razlika između radikala i DS-a) mala razlika? Ne bih rekla.
Zašto glasači DSS-a nisu glasali onda za Radikale. Ne možeš reći da je neko mislio da je DSS jači od Radikala. Očigledno da imaju nešto tu što im ne štima.

i onda su kao glasaci SRS i DSS glupi i neobrazovani
 
Tadića, velika većina Srbije više ne doživljava kao Predsednika svog naroda u državi, zbog njegovog čobanskog ponašanja, gde on čuva samo jedno stado na pašnjaku gde pase više stada.

Интересантно је да он "остатак народа" који је за народњачки блок, не сматра људима него су то неки "хулигани" или шта већ....не разумем зашто прави поделе међу људима, зашто прави све дубљи јаз међу србима, зашто прети и понаша се диктаторски да ли је то знак да отвара врата УЛАСКУ НАТОА на територију Србије ? Зашто изазива и људе увлачи у грађански рат ?
 
Интересантно је да он "остатак народа" који је за народњачки блок, не сматра људима него су то неки "хулигани" или шта већ....не разумем зашто прави поделе међу људима, зашто прави све дубљи јаз међу србима, зашто прети и понаша се диктаторски да ли је то знак да отвара врата УЛАСКУ НАТОА на територију Србије ? Зашто изазива и људе увлачи у грађански рат ?

Jel, a po cemu ti zakljucujes ko koga uvlaci u rat. Postoje neka osnovna pravila, koja ocigledno ne znas. Kada je desnica prejaka, i nema kontru u levici, dolazi do ratova u okolini. Kada je levica prejaka, dolazi do unitrasnjih sukoba, tj. gradjanskih ratova. Imas desetine primera kroz istoriju.

Cini mi se da Tadic pokusava da stabilizuje situaciju u drzavi. Tj, da priblize sve stavove centralizmu, tj. u ovom slucaju DS-u, posto su oni stranka najbliza centru. Sto je drzava stabilnija, sve opcije su blize centru. Medjutim, mi smo drustvo koje ne shvata kako politika funkcionise, zato sto se previse gubimo u ovim pojmovima. Tako i ti, Iliroida, ne znas di teras.

Ako da bog, da se stabilizuju stvari, prirodan tok stvari je da stranke sa starijim birackim telom (SRS, SPS) blede i nestaju, dok ove sa mladjim biracima rastu (DS, LDP). Tako da je prirodna stvar da za 10 god, situaciju bude drugacija. Takav prirodan tok samo moze ratovima i kompletnom destabilizacijom da se narusava. E taj ko to pokusava, sigurno nije Tadic.

Stvarno ljudi, probajte da se malo obrazujete, kad krenete da se bavite ovakvom tematikom. Pa dao Bog net, pa sve je lepo dostupno i moze da se procita.
 
Ako da bog, da se stabilizuju stvari, prirodan tok stvari je da stranke sa starijim birackim telom (SRS, SPS) blede i nestaju, dok ove sa mladjim biracima rastu (DS, LDP). Tako da je prirodna stvar da za 10 god, situaciju bude drugacija. Takav prirodan tok samo moze ratovima i kompletnom destabilizacijom da se narusava. E taj ko to pokusava, sigurno nije Tadic.
Kako se Srbija bude stabilizovala, prirodan tok stvari je da ekstremne stranke (LDP i SRS) blede i nestaju, dok umerene stranke (DS i G17) rastu.
 

Back
Top