VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

To nigde ne pise.
Prema Bibliji Zemlja je sfera, okrugla.
Nista se nece desiti sa Sundem mesecom zvezdama oni postoje i postojace...
12 I videh kad otvori šesti pečat, i gle, zatrese se zemlja vrlo, i sunce posta crno kao vreća od kostreti, i mesec posta kao krv;



13 I zvezde nebeske padoše na zemlju kao što smokva odbacuje pupke svoje kad je veliki vetar zaljulja.



14 I nebo se izmače kao knjiga kad se savije, i svaka gora i ostrvo s mesta svojih pokrenuše se.

18 I biše sevanja munja i gromovi, i glasovi, i bi veliko tresenje zemlje, kakvo nikad ne bi otkako su ljudi na zemlji, toliko tresenje, tako veliko.



19 I grad veliki razdeli se na tri dela, i gradovi neznabožački padoše; i Vavilon veliki spomenu se pred Bogom da mu da čašu vina ljutog gneva svog.



20 I sva ostrva pobegoše, i gore se ne nađoše.


1 I videh nebo novo i zemlju novu; jer prvo nebo i prva zemlja prođoše, i mora više nema.



2 I ja Jovan videh grad sveti, Jerusalim nov, gde silazi od Boga s neba, pripravljen kao nevesta ukrašena mužu svom.
 
U sta ti verujes ako ne verujes u Bozju rec.
To znaju svi moguci vernici za Bozji Sud, ma koje vere bili.
Vera je to da verujes da Bog postoji u njegovu pisanju rec i da ce sve sto je obecao i ispuniti.
Ako to ne verujes onda nemas veru.
A vera je potrebna za spasenje.
Ne moze nista sto je Bozja da propadne.
Ja ne misionarim vec pisem o Bogu
Od čega da se spasiš? Kako se moliš jehovi?
 
Ниси ми одговорила😁, навео сам ти стихове из откровења


Ксжеш да се ништа неће десити са земљом, мјесецом, сунцем и звијездама, а ипак ови стихови другачије говоре?
Nece se nista desiti samo ce za vreme velike nevolje i i pre Armagedona i za vreme Armagedona biti nebeskih fenomena.

Imas citate u Bibliji gde pise da ce Zemlja vecno postojati...


U Bibliji jasno pise da ce Zemlja vecno postojati.


Psalam 37

9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.

29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.



Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi, a Zemlja ostaje zauvek.
 
Nece se nista desiti samo ce za vreme velike nevolje i i pre Armagedona i za vreme Armagedona biti nebeskih fenomena.

Imas citate u Bibliji gde pise da ce Zemlja vecno postojati...


U Bibliji jasno pise da ce Zemlja vecno postojati.


Psalam 37

9 Jer će se istrebiti koji čine zlo, a koji čekaju Gospoda naslediće zemlju.

29 Pravednici će naslediti zemlju, i živeće na njoj doveka.



Propovednik 1:4
4 Jedan naraštaj odlazi,a drugi naraštaj dolazi, a Zemlja ostaje zauvek.
Ново небо и нова земља и мора више неће бити?
 
Zašto postojimo? Koja je svrha života?
Zašto se javlja to pitanje?
Za razliku od životinja, ljudi su razumna bića. Imamo sposobnost da učimo iz prošlosti, planiramo budućnost i da tragamo za smislom života.
Kako neki odgovaraju?
Mnogi smatraju da je svrha života pronalaženje sreće putem sticanja bogatstva i slave.
Koje gledište stoji iza tog odgovora?
Mi sami određujemo šta treba da nam bude najvažnije u životu. Naše želje su važnije od Božje volje.
Šta Biblija kaže?
Kralj Solomon je stekao ogromno bogatstvo i priuštio sebi mnoge užitke, ali je uvideo da se u tome ne nalazi pravi smisao. Razumevši šta je svrha života, napisao je:
„Zaključak svega što si čuo jeste ovo: Boj se istinitog Boga i drži se njegovih zapovesti. Jer to je sva dužnost čoveku“ (Propovednik 12:13).
Šta znači držati se Božjih zapovesti?
Božja namera za ljude, između ostalog, jeste da se raduju životu. Solomon je rekao: „Nema za čoveka ništa bolje nego da jede i da pije i da mu duša uživa u dobru od truda njegovog. Video sam da i to dolazi iz ruke istinitog Boga“ (Propovednik 2:24).
Bog takođe želi da volimo svoju porodicu i brinemo o njoj. Evo nekih jednostavnih, praktičnih saveta za svakog člana porodice.
Primenjivanje tih biblijskih načela može nam doneti sreću i zadovoljstvo.
Međutim, najvažnije je da što više naučimo o našem Stvoritelju i približimo mu se kao prijatelju.

Štaviše, Biblija nas poziva: „Približite se Bogu.“ Zatim nam obećava: „On će se približiti vama“ (Jakovljeva 4:8).
Ako prihvatimo taj poziv, naš život će imati pravi smisao.

Rozalind, pomenuta na početku, smatra da je pronašla svrhu života. Možete pročitati šta ona kaže da joj je pomoglo u tome u članku pod naslovom „Biblija menja živote“.
Ako želite da saznate više o tome kako da svojim načinom života ugodite Bogu, pročitajte 12. poglavlje knjige Šta Biblija zaista naučava? Ovu knjigu možete preuzeti sa sajta www.jw.org

Šta je Isus rekao o svrsi života?

Isus je tačno znao šta je svrha njegovog života. On je rekao: „Ja sam se zato rodio i zato sam došao na svet, da svedočim za istinu“ (Jovan 18:37). Svoj život je posvetio poučavanju ljudi istini o Bogu i njegovim namerama.
Naš život će imati pravi smisao ako se ugledamo na Isusa. Zapravo, on nas poziva da učimo od njega (Matej 11:29). Osmotrimo dva načina na koja to možemo činiti.

Isus je govorio da je za sreću neophodno da budemo „svesni svojih duhovnih potreba“ (Matej 5:3).

Duhovne potrebe možemo zadovoljiti tako što usvajamo znanje o ’jedinom istinitom Bogu i onome koga je poslao, Isusu Hristu‘ (Jovan 17:3).

Isus je svojim sledbenicima zapovedio da drugima prenose ono što su naučili. Rekao je: „Zato idite i stvarajte učenike od ljudi iz svih naroda, krsteći ih u ime Oca i Sina i svetog duha, učeći ih da se drže svega što sam vam zapovedio“ (Matej 28:19, 20).
Oni koji proučavaju Bibliju i primenjuju ono što uče zadovoljiće svoje duhovne potrebe i život će im se promeniti nabolje. A kada počnu da pomažu drugima da uče o Bogu, biće još sigurniji da njihov život ima pravu svrhu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kralj Solomon je pisao o svrsi zivota u Knjizi Propovednika

Razmisljajuci o svrsi zivota Solomon je napisao " Sve je tastina i lovljenje vetra..."
Shvatio je iz iskustva, probavsi sve u zivotu sto se moze iskusiti,
da sva zadovoljstva ovoga sveta nemaju nikakvu trajniju vredost i da su ispraznost.
Tastina ili ispraznost .

Da pravu vrednost daju samo duhovne stvari.
To je ono sto ispunjava coveka - duhovnost.

Govor je zavrsio recima
Propovednik 11 :"13 Glavno je svemu što si čuo:
Boga se boj, i zapovesti Njegove drži, jer to je sve čoveku.

14 Jer će svako delo Bog izneti na sud i svaku tajnu, bila dobra ili zla.

Solomon je i znao i shvatio je da nema nicega trajnog niti vrednog van Bozjeg zakona...


Takodje je sto se tice mudrosti rekao:

u Propovedniku 2:13 I videh da je bolja mudrost od ludosti, kao što je bolja svetlost od mraka.
17 Zato mi omrze život, jer mi nije milo šta biva pod suncem, jer je sve taština i muka duhu.
26 Jer čoveku koji Mu je po volji daje mudrost i razum i radost,
a grešniku daje muku da sabira i skuplja da da onome koji je po volji Bogu. I to je taština i muka duhu.


Sto se tice VECNOSTI Solomon je zapisao

Da je Covek stvoren tako da ima urodjenu misao o vecnosti:

Jer je covek stvoren da zivi vecno


Propovednik 3:11 Sve je učinio da je lepo u svoje vreme.
On ( Bog )je njima u srce i misao o vecnosti metnuo, jer delima koje Bog tvori,covek ni pocetka ni kraja dokuciti nemoze.


14 Poznao sam da sto god god Bog uradi, to ce doveka trajati....

Tako da Posto je Bog stvorio coveka da zivi vecno, covek ce u vecnosti
ispuniti svoju svrhu postojanja.
Vidimo da je svrha covekova ispunjena tek kada covek zivi u skladu sa Bogom
jer od njega zavisi i jer mu on daje vecni zivot.
I jer je to jedini nacin da bude srecan.

kao sto kaze stih iz Rimljanima 6:23
dar od Boga je večni život

i Jovan 3:16 Jer je Bog toliko voleo svet, da je Sina svoga jedinorođenoga dao,da ni jedan koji u njega veruje ne propadne, nego da ima život večni
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja ne verujem u boga i druge nadprirodne stvari.Nemam neku potrebu da se pitam da li život ima neku višu svrhu...Po mom shvatanju ljudi žive zato što su se rodili i to je to.Kada umru nema ih više i jedino što otsaje za njima je ono što su radeli za života,bilo dobro ili loše.Nema tu neke velike filozofije.Jedino što može da se nazove nekvom svrhom života je ta biološka potreba da ostavimo potomstvo za sobom(ne mora baš uvek da bude biološki naše,ali je poželjno ako već ima mogućnosti) i omogućimo im uslove da napreduju dovoljno da i oni ostave potomstvo i tako u krug.
Znam da vernici vole da se zanose time kako neka božanska sila hoće ovo ili ono od njih ali je fora da je ta bozanska sila smišljena da bude neki vrhovni autoritet koji stoji iza društvenih normi koje su nekad služile da omoguće preživljavanje neke zajednice u vreme kada nisu bili bolji načini da se to reguliše...Ali te društvene norme se menjaju s vremenom.
Nekad je bilo normalno držati robove...Bilo je normalno da roditelji svojoj decvi biraju partnere ne bitno da li njima to odgovara ili ne...Bilo je normalno tretirati žene kao nečije vlasništvo koje ima jedino reproduktivnu vrednost...Čak je i incest bio prihvaljiv(ima u starom zavetu na par mesta gde se pominje kako je sasvim normalno oženiti se rođakom sa majčine strane)...Ali to se u međuvremenu promenilo jer smo mnogo toga shvatili da nije ispravno jer ima loše posledice po druge ljude.
To što vernici račujau za moral koji im je bog dao je ustvari empatija koju skoro svi imamo urođenu(dobro ima sociopata i psihopata koji nemaju taj osećaj za empatiju,ali oni se zato i računaju kao poremećene ličnosti) i društvene norme koje se vremenom menjaju i prilagođavaju sredini i okolnostima i za to nije nužno da neko veruje u boga da bi mogao da oceni šta jeste šta nije ispravno,dovoljno je samo da ima dovoljno empatije da shvati kako njegova dela utiču na druge ljude...
 
i za to nije nužno da neko veruje u boga da bi mogao da oceni šta jeste šta nije ispravno,dovoljno je samo da ima dovoljno empatije da shvati kako njegova dela utiču na druge ljude...
pa, eto koristi empatiju i ocenjuj, pazi na ove citate ispod, i javi ima li nesto iznad i vise od empatije, sto ce se dometnuti, kako rece Hristos.


Evanđelje po Luki prenosi sličnu Isusovu zabranu osuđivanja, sa nastavkom o praštanju i jednakoj meri:


Wikiquote „I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osuđujte, i nećete biti osuđeni; opraštajte, i oprostiće vam se. Dajte, i daće vam se: meru dobru i nabijenu i stresenu i prepunu daće vam u naručje vaše. Jer kakvom merom dajete onakvom će vam se vratiti.[2]
(―)

Evanđelje po Marku ima sličan pasus o meri kojom merimo:


Wikiquote „Pamtite šta čujete: kakvom merom merite onakvom će vam se meriti i dometnuće se vama koji slušate.[3]
 
pa, eto koristi empatiju i ocenjuj, pazi na ove citate ispod, i javi ima li nesto iznad i vise od empatije, sto ce se dometnuti, kako rece Hristos.


Evanđelje po Luki prenosi sličnu Isusovu zabranu osuđivanja, sa nastavkom o praštanju i jednakoj meri:


Wikiquote „I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osuđujte, i nećete biti osuđeni; opraštajte, i oprostiće vam se. Dajte, i daće vam se: meru dobru i nabijenu i stresenu i prepunu daće vam u naručje vaše. Jer kakvom merom dajete onakvom će vam se vratiti.[2]
(―)

Evanđelje po Marku ima sličan pasus o meri kojom merimo:


Wikiquote „Pamtite šta čujete: kakvom merom merite onakvom će vam se meriti i dometnuće se vama koji slušate.[3]
A šta ćemo sa onim delovima starog zaveta koji govore da treba javno kamenovati silovanu ženu ako nije mogla da zove upomoć ili ženu koja nije bila nevina kada se udala?Ili onim delovima i Starog i Novog zaveta koji opravdavaju ubijanje ili kažnjavanje jeretika,veštica,homosekualaca,razvedenbih ljudi/preljubnika?

Vidiš,ja koji ne verujem u boga mogu da ti kažem da nije tako strašno ako neko krši društvene norme i to nema loše posledice po ostale ljude...ali je strašno kad se tako drastično kažnjava neko samo zato što se ne drži strogo društvenih normi koje nemaju posledice po nikog drugog.
 
A šta ćemo sa onim delovima starog zaveta koji govore da treba javno kamenovati silovanu ženu ako nije mogla da zove upomoć ili ženu koja nije bila nevina kada se udala?Ili onim delovima i Starog i Novog zaveta koji opravdavaju ubijanje ili kažnjavanje jeretika,veštica,homosekualaca,razvedenbih ljudi/preljubnika?

Vidiš,ja koji ne verujem u boga mogu da ti kažem da nije tako strašno ako neko krši društvene norme i to nema loše posledice po ostale ljude...ali je strašno kad se tako drastično kažnjava neko samo zato što se ne drži strogo društvenih normi koje nemaju posledice po nikog drugog.
mi hriscani necemo nista sa tim delovima, oni nisu za nas
vidi, kakvi god da su oni onda bili, Hristos se sazalio na njih, ali i na nas - oni neka vide sta ce sa tim delovima, a nas sta briga... mi razumemo da On hoce da se i oni spasu i zato ce apostoli nad njima da sude, pa sta im bude, ali nama je obecano jos bolje, da ne idemo uopste na sud - jel ti shvatas razliku, oni moraju na sud zbog tih delova, a mi hriscani ne, mi smo izuzeti od suda, a oni nisu.

24. Заиста, заиста вам кажем: Ко моју реч слуша и верује Ономе који је мене послао, има живот вечни, и не долази на суд, него је прешао из смрти у живот.


nisu hteli da slusaju, pa moraju na sud, a sudice im apostoli - judeohriscani, dok mi hriscani iz neznabostva ako slusamo ne idemo na sud uopste - e vidis zato nema bolje vere od hriscanstva, svakom svoje... mi ne kamenujemo nikoga, a oni ce za svoje kamenovanje da vide svoga ''boga'' i da plate, sta je nas briga za njih, imaju judeohriscne apostole pa neka vide kako ce da prodju na sudu, nas to ne zanima.
 
Poslednja izmena:
pa, eto koristi empatiju i ocenjuj, pazi na ove citate ispod, i javi ima li nesto iznad i vise od empatije, sto ce se dometnuti, kako rece Hristos.


Evanđelje po Luki prenosi sličnu Isusovu zabranu osuđivanja, sa nastavkom o praštanju i jednakoj meri:


Wikiquote „I ne sudite, i neće vam suditi; i ne osuđujte, i nećete biti osuđeni; opraštajte, i oprostiće vam se. Dajte, i daće vam se: meru dobru i nabijenu i stresenu i prepunu daće vam u naručje vaše. Jer kakvom merom dajete onakvom će vam se vratiti.[2]
(―)

Evanđelje po Marku ima sličan pasus o meri kojom merimo:


Wikiquote „Pamtite šta čujete: kakvom merom merite onakvom će vam se meriti i dometnuće se vama koji slušate.[3]
Da, Bog nama brani da sudimo.

Pitanje je zasto.

Covek kao nesavrseno bice nema sposobnost da cita misli niti da zna sve okolnosti
niti moze da vidi potpuno objektivno.
Dok Bog moze, ima uvid u sve i moze i da vidi ljudske misli i motive kao i sve postupke.
Zato i moze da sudi jer je njegov sud savrsen.
Kao sto je Bog savrsenstvo.

Bog ne moze da gresi dok covek moze.
Biblija kaze koliko su Bozje misli daleko od ljudskih.

Zato ej bitno da sud prepustimo Bogu jer nije nase da sudimo ljudima.
Mi radimo ono sto nam Bog daje, Bog nas uci kako je mudro postupati.

Bog nam kaze da se kilonimo zla i to je povezano sa mudroscu.

Svrhu ispunjavamo kada smo u skladu sa Bozjom voljom.
 
Bozja rec je ISTINA.
I sve sto je u skladu sa njom.
Ima nesto sto ne zelis da izgovoris.
Nesto sto uzdize Hrista iznad stvorenja i pokazuje njegovo Bozanstvo i zato ne zelis.

A ti je Hristova izjava

Ja sam istina i put I zivot

Stvorenje ili neko manji od Oca, ili samo poslanik od Oca, ne bi nikada mogai ili smeo to da kaze.
Vec bi rekao, onaj koji me je poslao je istina i put.
U tome je razlika izmedju svedoka i hriscana.
Izmedju njihovog ucenja i biblijskog.
Svedoci kazu bilo da to i ne izgovore: samo je Otac put i Istina.

Ali Isus kaze:
Jovan 14,6
Isus mu reče: jJA SAM PUT I ISTINA i ZIVIT; niko neće doći k ocu do kroza me.
 
Ali Isus kaze:
Jovan 14,6
Isus mu reče: jJA SAM PUT I ISTINA i ZIVIT; niko neće doći k ocu do kroza me.
evo da objasnim :)

Isus je preneo nama Bozji Zakon.
Tako da isussove reci nisu nejgove nego su Bozje.
kao sto je Uvek Isus i govorio:
Jovan 7
14 Sredinom blagdana Isus je otišao u hram i počeo poučavati.
15 A Židovi su se čudili: “Kako ovaj poznaje knjige kad nije pohađao škole?”
16 A Isus im je odgovorio: “Ono što naučavam nije moje, nego dolazi od onoga koji me poslao

Tako da tako je i nastalo hruscanstvo sto je Isus preneo nama Bozju rec.
Isus je nas posrednik pa je ucenje Boga za nas po njemu nazvano

Da Isus je rekao Ja sam Put istina i zivot
i to je Bozja rec.
Tako je do Boga JHVH dolazimo preko isusa

„Jedan je Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Hrist Isus,
koji je dao sebe kao odgovarajući otkup za sve - što treba da bude posvedočeno u svoje vreme“ (1. Timoteju 2:5, 6, NS).

a tema je svrha zivota
 
Poslednja izmena:
evo da objasnim :)

Isus je preneo nama Bozji Zakon.
Tako da isussove reci nisu nejgove nego su Bozje.
kao sto je Uvek Isus i govorio:
Jovan 7
14 Sredinom blagdana Isus je otišao u hram i počeo poučavati.
15 A Židovi su se čudili: “Kako ovaj poznaje knjige kad nije pohađao škole?”
16 A Isus im je odgovorio: “Ono što naučavam nije moje, nego dolazi od onoga koji me poslao

Tako da tako je i nastalo hruscanstvo sto je Isus preneo nama Bozju rec.
Isus je nas posrednik pa je ucenje Boga za nas po njemu nazvano

Da Isus je rekao Ja sam Put istina i zivot
i to je Bozja rec.
Tako je do Boga JHVH dolazimo preko isusa

„Jedan je Bog i jedan posrednik između Boga i ljudi, čovek Hrist Isus,
koji je dao sebe kao odgovarajući otkup za sve - što treba da bude posvedočeno u svoje vreme“ (1. Timoteju 2:5, 6, NS).

a tema je svrha zivota
Pa u tome je problem.
Da nije i njegovo,nikada ne bi smeo i mogao da kaze ja sam zivot vec otac je zivit.
Ja sam put vec itac he put. Ja sam istina vecoitac je istina.
Kada Isus kaze da ono sto naucava nije njegovo vec od onoga koji ga je poslao.
Znacenje toga je , ja ne izmisljam nesto sam od sebe, vec ono sto uci i onaj koga vi verujete.
Inace bi se ove dve izreke skroz kosile medju sobom.

Zato ih ti precutujes jer dobro znas sta ja mislim.
Pa ti je sve drugo istina osim Hrista.
Jer ti se ne uklqpa u kulina ucenja.

Isus daje slavu i Ocu, jer ne zeli da slavi samo sebe.
Ali daje slavu i sebi.
Obican poslanik po svim biblijskim principima, nikada be bi to mogao ili smeo.
 
Poslednja izmena:

Back
Top