VECNI ZIVOT – na koji nacin Bog omogucava ljudima…

Tako je svojevremeno pricao Stevo Zigon, inace jako inteligentan covek
Zigon je donei svoje odluke ti jos imas sabse u zivotu.
Nsdam se da he Zigon promenio neke svoje idluke pred kraj zibota.
Jer:
Marko 8.
36 Jer kakva je korist čoveku ako zadobije sav svet, a duši svojoj naudi?

Ja dodajen. Kakva je korist coveku da mudruje i bude hvaljen, ako svojoj dusi naudi?
 
Da se razumemo, ja se samo slazem sa onim sto je Steva izjavljivao a on mi nije bio ni ucitelj ni savetnik
Nije bitno sta je izjavljivao.
Bitno je da ti imas jos vremena, on ne.
Tako i to moze da se nauci iz ovog primera.
Jer jedino sto ima vecnu vrednost, jeste duhovno.
Sve mudrosti ovoga sveta ce propasti.
Nece se ni pominjati.
 
sve je omeđeno strahom, brigom...čitav život
strah roditelja za dete, strah deteta od mraka, strah čoveka za zdravlje, bolesnog od smrti, umirućeg od nepostojanja i ništavila,

na kontu svega, strah rađa ljubav prema nekom, nečem !?

hmm...i nije neka ljubav
imaginarni strahovi, pa strahovi cak i od nepostojeceg dok se ne obesmisli sam pojam straha - ja sam naceo nesto na tu temu u svojoj - OD ADAMA..., tako da tebe licno pozivam
 
misli si mi uzeo :D
slusaj bre, dva minuta iza mene, a poruka stoji od ko zna kad, - nemoj da ti uzmem pamet, posle radis za mene bez plate, samo ti vracam pameti koliko ti treba za kucanje, daktilografiju. Ili - ili, ... ne kao da imas izbora, jer nemas, nego da budem posten, kako se pogodimo, to je.
p.s. a ja kad bi tako uzimao tudje misli, ne bi daleko dogurao - idi begaj
 
slusaj bre, dva minuta iza mene, a poruka stoji od ko zna kad, - nemoj da ti uzmem pamet, posle radis za mene bez plate, samo ti vracam pameti koliko ti treba za kucanje, daktilografiju. Ili - ili, ... ne kao da imas izbora, jer nemas, nego da budem posten, kako se pogodimo, to je.
p.s. a ja kad bi tako uzimao tudje misli, ne bi daleko dogurao - idi begaj
nisaam citala tvoju poruku
a ja radim za sebe :)
 
nisaam citala tvoju poruku
a ja radim za sebe :)
ne verujem ti ni 1 ni 2
tako je i eva mislila da radi za sebe, ali mene su zivotinje u raju slusale zbog mog autoriteta [nisu pricale da im uzimam misli], a ona [kasnije mati-hraniteljka] ih je namamljiva hranom, sve osim zmije, jer jedino zmija nije htela da jede iz njene ruke kao sve ostale
 
Pozdrav Ljudi forumaši.
Pomaže Bog!
Hristos Vaskrse.
*
Pitanje svrhe ili smisla života je krucijalno.

Samo ako čovek ide svrhovitim, smislenim putem, dobro čini. U suprotnom - greši. Gubi vreme. Promašuje. Ne odaziva se dobro na Božji poziv da svoj život učini svrhovitim i smislenim. (Ivo Andrić je lepo rekao: ''Није главно питање да ли човек брзо иде, него куд иде и по каквом послу: брзина према томе, не значи увек и преимућство.'')

A svrha / smisao života je eshatološki.

Znači usmeren k večnosti, k večnom životu, k budućem životu.

Ovaj život je samo prolazni. U njemu smo na obuci, na regrutaciji za večni život. Priprema za to večno življenje sastoji se u ubeljivanju naše duše. Jer, duša je prevashodna. Od ljudske duše nema vrednije pojave u ovom svetu i u svim svetovima. (Nije, nadam se da ovo svi znamo, najvažniji život, niti telo, niti zdravlje, ni sreća, ni zadovoljstvo, niti išta drugo u poređenju sa našom dušom.)

Tako da, svrha je ubeljivanje naše duše. Ako nekom baš nije jasno šta se smatra ubeljivanjem duše: obogaćivanje svim lepim osobinama: Bogoljubljem, Bratoljubljem, dobrotom, milosrđem, samilošću, plemenitošću, čestitošću, čašću, pravdoljubivošću, istinoljubivošću... i tome slično.
 
Pozdrav Ljudi forumaši.
Pomaže Bog!
Hristos Vaskrse.
*
Pitanje svrhe ili smisla života je krucijalno.

Samo ako čovek ide svrhovitim, smislenim putem, dobro čini. U suprotnom - greši. Gubi vreme. Promašuje. Ne odaziva se dobro na Božji poziv da svoj život učini svrhovitim i smislenim. (Ivo Andrić je lepo rekao: ''Није главно питање да ли човек брзо иде, него куд иде и по каквом послу: брзина према томе, не значи увек и преимућство.'')

A svrha / smisao života je eshatološki.

Znači usmeren k večnosti, k večnom životu, k budućem životu.

Ovaj život je samo prolazni. U njemu smo na obuci, na regrutaciji za večni život. Priprema za to večno življenje sastoji se u ubeljivanju naše duše. Jer, duša je prevashodna. Od ljudske duše nema vrednije pojave u ovom svetu i u svim svetovima. (Nije, nadam se da ovo svi znamo, najvažniji život, niti telo, niti zdravlje, ni sreća, ni zadovoljstvo, niti išta drugo u poređenju sa našom dušom.)

Tako da, svrha je ubeljivanje naše duše. Ako nekom baš nije jasno šta se smatra ubeljivanjem duše: obogaćivanje svim lepim osobinama: Bogoljubljem, Bratoljubljem, dobrotom, milosrđem, samilošću, plemenitošću, čestitošću, čašću, pravdoljubivošću, istinoljubivošću... i tome slično.
Hvala na tvom postu :)

Da, vecni zivot je prava svrha coveka.

Bozja namera je bila da stvori savrsene ljude da zive vecno na Zemlji,
i ta namera ce i biti ostvarena
 

Back
Top