Svoj život

bezibre!

Poznat
Banovan
Poruka
8.923
često se čuje fraza za mnoge ljude kako jelte enmaju svoj život pa se hrane tudjim životima, žive od tv emisija i serija i tabloida ili su prosto nolaferi...

pa se pitam

šta je zapravo ono što sačinjava nečiji život (vaš život), šta je to čini sadržaj i suštinu vašeg života i zbog čega znate da je to vaš život i daa živite svojski
 
često se čuje fraza za mnoge ljude kako jelte enmaju svoj život pa se hrane tudjim životima, žive od tv emisija i serija i tabloida ili su prosto nolaferi...

pa se pitam

šta je zapravo ono što sačinjava nečiji život (vaš život), šta je to čini sadržaj i suštinu vašeg života i zbog čega znate da je to vaš život i daa živite svojski

стваралаштво
 
često se čuje fraza za mnoge ljude kako jelte enmaju svoj život pa se hrane tudjim životima, žive od tv emisija i serija i tabloida ili su prosto nolaferi...

pa se pitam

šta je zapravo ono što sačinjava nečiji život (vaš život), šta je to čini sadržaj i suštinu vašeg života i zbog čega znate da je to vaš život i daa živite svojski

ono sto sacinjava neci zivot je iskustvo i znanje koje si nakupio

ono sto cini sadrzaj i sustinu necijeg zivota je razlog zasto zivi i cilj prema kom ide

kako neko moze znati da je to negov zi vot i da zivi svojski, tako da, ako je zadovoljan sa zivotom koji zivi
 
često se čuje fraza za mnoge ljude kako jelte enmaju svoj život pa se hrane tudjim životima, žive od tv emisija i serija i tabloida ili su prosto nolaferi...

pa se pitam

šta je zapravo ono što sačinjava nečiji život (vaš život), šta je to čini sadržaj i suštinu vašeg života i zbog čega znate da je to vaš život i daa živite svojski

Kad se kaze ta fraza, obicno se misli na ljude koji nemaju ispunjen zivot, nemaju prijatelje, partnere, nista zanimljivo im se ne desava, sede sami kod kuce nigde ne idu..pa zavide drugima
Dakle, uglavnom se misli na emotivnu stranu zivota..ona cini sadrzaj. Prijatelji, partner, porodica, ljubav, toplina i td i td..
 
šta je zapravo ono što sačinjava nečiji život (vaš život), šta je to čini sadržaj i suštinu vašeg života i zbog čega znate da je to vaš život i daa živite svojski


Verovatno sigurnost, ili nada u nju.

Sigurna u ljude koje sam odabrala, sigurna u svoje postupanje prema njima, u svoj dom i sitne kaprice koji čine život.

To su sadržaj i suština.

Da ga živim svojski, u vezi je s kapricima. z:mrgreen:

Nesigurni i neiživljeni zanimaju se sitnim zlobama i zavistima, estradnim razvodima i tučama i svetskom politikom.

Munje i gromovi, velike reči visoko u vazduhu i cirkusi nakaza. Svoja se rođena beda najlakše zaboravi ako ima čega dovoljno šarenog da nad njim balaviš.
 
često se čuje fraza za mnoge ljude kako jelte enmaju svoj život pa se hrane tudjim životima, žive od tv emisija i serija i tabloida ili su prosto nolaferi...

pa se pitam

šta je zapravo ono što sačinjava nečiji život (vaš život), šta je to čini sadržaj i suštinu vašeg života i zbog čega znate da je to vaš život i daa živite svojski

Ja znam ljude koji najviše vole da slobodno vrijeme provedu kraj tv-a, emisija, serija, a pored toga imaju itekako ispunjen i prepunjen život..drugi ne bi mogli zamisliti da ono malo slobodnog vremena provedu isključivo u kući..

A što se tiče pitanja..pa kada te pitaju zašto živiš 'tako kako živiš' i kad ti odgovor glasi - Zato što mislim da je tako najbolje - na najboljem si putu da živiš 'svoj' život
Čovjek pravi izbor i kompromis između svojih Id želja i Superego zahtjeva. Faktori sredine za ostvarenje ovih želja su ponekad manje a ponekad više povoljni, ali kad prestanu da se prave kompromisi i ne dođe do zadovoljavajuće ravnoteže; osoba počne da forsira zahtjeve ili želje, sigurno nije na pravom putu da živi 'svojski'.
Prolongirajući konflikt je siguran znak prepreke ...
 
Provoditi slobodno vreme pred tv-om, nije isto što i doživljavati lično šeherezadine ljubavne muke i marisoline pokušaje samoubistva. Pretpostavljam? Ili možda nisam razumela postavljača.


Mada, ovo i nije knjiga recepata, pa će ti zagori ako turiš kašiku brašna više nego ja. z:mrgreen:


Ako ti voleš da su dve kašike; onda si potrefio recept.
 
Moj zivot je samo moj, u segmentu mojih misli, ono sto se kaze- kad covjek duma sam sa sobom sta i kako...Sve ostalo je, htjeli ne htjeli, necim uslovljeno. Objektivno. Ili zakonom, ili nepisanim pravilima, ili medjuljudskim odnosima sto u porodici, tako i siroj drustvenoj zajednici.
 
Ljudi se naviknu na razne gluposti samo zato sto je tako lakse.
Normalno da je lakse samo menjati kanale na tv, nego citati knjigu ili nabaviti dobar film i pogledati ga. Ili se baviti nekim hobijem, al da u to ne ulaze komentarisanje, ogovaranje, politika ili fudbal.

Dosta je teze (na pocetku, posle ide lako) da se nadje neka sopstvena ideja o bilo cemu. Da to ne bude samo ono sto su nam roditelji, prijatelji ili komsiluk rekli da je dobro ili nije. Da se nadje nesto po cemu cemo da se razlikujemo, neka posebnost koja odgovara samo nama.
Nesto cime volimo da se bavimo i od cega nam se javlja osmeh na licu, nesto sto mozemo da radimo po ceo dan... nesto sto smiruje zivce iako mozemo da se nadjemo u bilo kakvom stanju.

To je ono sto vrlo bogati ljudi rade i nije ih briga sto je to ponekome smesno. Lete balonom oko sveta ili sta je nekom vec po volji. Glavno je da oni imaju taj svoj hobi jos od vremena kad nisu bili poznati.
 

Back
Top