Сви британски геноциди!

Pitam se zasto su Indijci jos u Komonveltu i ne raskinu saradnju sa gencocidnimn britancima koji se smeju njihovim zrtvama?


Mozda zato sto Indijci sad imaju nuklearno oruzje pa vise ne strahuju da ce Britanci da ih genocidisu. ;) A vecina ostalih malih drzavica Komonvelta su samo na papiru nezavisne. To su uglavno banana republike koje su i dalje u polu-kolonijalnom polozaju, a isto vazi i za frankofonske zemlje.

 
Poslednja izmena:
@Bata jole

1.Komunistima se nije verovalo.Poljaci su mislili da kad Rusi udju da nece hteti da izadju sto su i pokazli da je tacno 1945.Da je Rusija htela brz zavrsetak rata ona je mogla da udari na Hitlera 1940 kad je udari na zapad no tada se zajedno sa njim delila Poljska,aneksriale balticke drzave,kinjila Rumunija i napadala Finska.Da ne kazemo da su ruske sirovine i nafta lepo rpijale nemackoj ratnoj masineriji koja je bila pod trgovinskom blokadom.


Rusija je od 1938. do 1940. imala nekoliko neobjavljenih sukoba protiv Japanaca na Dalekom Istoku. I sve do kraja 1941. nisu znali da li ce Japanci ponovo da udare sa te strane sve dok ih njihov spijun iz Tokija Rihard Zorge nije obavestio da Japan nece napasti SSSR vec SAD, i tek nakon toga su prebacili svoje trupe sa Dalekog Istoka na front kod Moskve. Mislis da su Rusi trebali da ispadnu glupi pa da rizikuju da sami vode rat na dva fronta istovremeno?

A Britanci su priznali da su 1939. tajno pregovarali sa Nemcima.


Da ne kazemo da su ruske sirovine i nafta lepo rpijale nemackoj ratnoj masineriji koja je bila pod trgovinskom blokadom.


A Shell koji je Nemce snabdevao naftom? A koliko americkih banaka su u sred rata prali novac za naciste? :p


3.imas o tome ukratko ovde da se ja ne raspisujem. No ti verovatno verjes da je to sto su bili saveznici ili nersto slicno.Verovatno je zbog bombardovao i pokusao da ih podmornicima unisti ekonomski.
https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Dunkirk#Halt_order


Hitler je i pre nego sto je dosao na vlast javno govorio da bi voleo da Britanija i Nemacka budu saveznici. A za vreme rata su Nemci nudili separatni mir Engleskoj, pa su verovatno zbog toga postedeli britanske trupe unistenja kod Dankerka.
 
Poslednja izmena:
1.Opasnost od japana je bila trivijalna jer je japanska armija bila zaostala sto su rusi brzo videli u sukobima, a japan je pretio i u vreme kad su oni nudili pomoc cehoslovackoj.Sto su to radili tad kad je japan pretio?
Zasto se morala Poljska deliti sa nacistima i kinjiti se zemlje Baltika i otimati Beserabija od Rumunije.Zasto se moralo trgovati sa nacistima strateski vaznim sirovinama i jacati njihova privreda?

Pregovarali o cemu?O nekakvom vojnom savezu?

2.Hitler je hteo da se siri na istok bez rata sa Engleskom no Englezima je to bilo neprihvatljivo jer niti su mirisali hitlera niti jaku nemacku.
Separatni mir je bio neprihvatljiv engleskom vodjstvu i poznat je cercilov govor da ce se boriti do poslednjeg do konacne pobede nad fasizmom i to u vreme dok je SSSR bio u miru sa istim nacistima.
 
1.Opasnost od japana je bila trivijalna jer je japanska armija bila zaostala sto su rusi brzo videli u sukobima, a japan je pretio i u vreme kad su oni nudili pomoc cehoslovackoj.Sto su to radili tad kad je japan pretio?


Mozda zato sto su pogresno procenili da ce u tom slucaju Britanija i Francuka udariti sa zapada na Nemacku i zato sto su precenili snagu francuske vojske?


Zasto se morala Poljska deliti sa nacistima


A zasto su Britanija i Francuska morala Cehoslovacku da predaju Hitleru na tacni zajedno sa Austrijom?


i kinjiti se zemlje Baltika i otimati Beserabija od Rumunije.


Zato da bi pocetne polazne pozicije neprijatelja bile sto vise na zapadu, i sto dalje od Moskve.


2.Hitler je hteo da se siri na istok bez rata sa Engleskom no Englezima je to bilo neprihvatljivo jer niti su mirisali hitlera niti jaku nemacku.
Separatni mir je bio neprihvatljiv engleskom vodjstvu i poznat je cercilov govor da ce se boriti do poslednjeg do konacne pobede nad fasizmom i to u vreme dok je SSSR bio u miru sa istim nacistima.


Ako su Englezi hteli da se stvarno bore do poslednjeg, zasto nisu poslali veci broj trupa u Francusku 1940. i zasto Francuzi i Englezi nisu pokrenuli ni jednu ofanzivu na Nemacku a mogli su to da urade u periodu 1939-1940?
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju zapad je sve do Staljigradske bitke sedeo na dve stolice. Tek kada su Sovjeti razbili Nemce kod Staljigrada zapad je odlučio da skroz otkači Hitlera i da se priključi pobedniku. Priče o tome kako je zapad izabrao Staljina zato što je manje zlo od Hitlera su laž, zapad se jednostavno priključio pobedniku. Da je Hitler uspeo razbiti Sovjete i Staljina i tsko osvojiti resursima bogata područja njega više ne bi zanimale države zapadne evrope koje su sve svoje resurse odavno iscrpile već bi ponudio njihovo oslobađanje( uz zabranu naoružavanja) u zamenu za separatni mir sa Engleskom i USA. Siguran sam da bi USA i Englezi na to pristali. Znači da je Hitler dobio Staljigradsku bitku u Evorpi više ne bi bilo Rusa, Jevreja, Srba i Cigana( ups Roma) a anglosaksonsko germanska rodbina bi se već nekako pomirila.
 
Poslednja izmena:
britanci-u-keniji.jpg

Niti je to Britanac niti je Kenija, na fotografiji je groblje zrtava spanskog logora na Kubi. 1898god.

http://spanishamericanwar.info/causes.htm

concentration camp victims in Cuba
cem2.jpg


Cementerio de Colón. Habana, Cuba, 1898.
http://www.taringa.net/posts/imagenes/13912297/Cuba-Revive-su-historia-hasta-Fidel-en-imagenes.html


Ali dobro, koga jos to zanima... vazna je da se sa tom fotografijom postigne efekat jeftine propagande.
 
Niti je to Britanac niti je Kenija, na fotografiji je groblje zrtava spanskog logora na Kubi. 1898god.

http://spanishamericanwar.info/causes.htm

concentration camp victims in Cuba
cem2.jpg


Cementerio de Colón. Habana, Cuba, 1898.
http://www.taringa.net/posts/imagenes/13912297/Cuba-Revive-su-historia-hasta-Fidel-en-imagenes.html


Ali dobro, koga jos to zanima... vazna je da se sa tom fotografijom postigne efekat jeftine propagande.

Zar je potrebno uopce dokazivati genocide na kojima se temeljila britanska imperija?

attachment.php
 

Prilozi

  • 46645465.PNG
    46645465.PNG
    8,4 KB · Pregleda: 92
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju zapad je sve do Staljigradske bitke sedeo na dve stolice. Tek kada su Sovjeti razbili Nemce kod Staljigrada zapad je odlučio da skroz otkači Hitlera i da se priključi pobedniku. Priče o tome kako je zapad izabrao Staljina zato što je manje zlo od Hitlera su laž, zapad se jednostavno priključio pobedniku. Da je Hitler uspeo razbiti Sovjete i Staljina i tsko osvojiti resursima bogata područja njega više ne bi zanimale države zapadne evrope koje su sve svoje resurse odavno iscrpile već bi ponudio njihovo oslobađanje( uz zabranu naoružavanja) u zamenu za separatni mir sa Engleskom i USA. Siguran sam da bi USA i Englezi na to pristali. Znači da je Hitler dobio Staljigradsku bitku u Evorpi više ne bi bilo Rusa, Jevreja, Srba i Cigana( ups Roma) a anglosaksonsko germanska rodbina bi se već nekako pomirila.



Preko 85% nemackih gubitaka je bilo na Istocnom frontu.

A takodje sam citao da su nacisti posle rata planirali da na teritoriju SSSR-a kolonizuju sve germanske narode ukljucujuci i Engleze.
 
Poslednja izmena:
Какво је ово абнормално баљезгање?

Британска империја је била најхуманије царство икад, и то стоји у поређењу са царевинама од асирског и египатског па све до кинеског, немачког, француског или руског. Као што рече друг Хо Ши Мин својевремено, да је Ганди имао ту незгоду да је живео у француској империји, уздигао би се пут небеса бар тридесет година раније. Не постоји ни једна друга царевина која је толико уложила у образовање, здравство, инфраструктуру и политички препород земаља којима је управљала, на крају покушајући да остави сваку земљу са функционалним демократским уређењем. У бар педесетак земаља су у томе успели. Вреди поменути и да је британска империја била та која је својеручно затрла ропство као глобални феномен, не помињући локалне монструозности попут сатија или туги секте.

Слабумнијим колегама наравно више по темпераменту одговара Шака Зулу од британског проконзула, али то није зато што је Шака Зулу био бољи владар, уверавам вас.
 
Poslednja izmena:
Какво је ово абнормално баљезгање?

Британска империја је била најхуманије царство икад, и то стоји у поређењу са царевинама од асирског и египатског па све до кинеског, немачког, француског или руског. Као што рече друг Хо Ши Мин својевремено, да је Ганди имао ту незгоду да је живео у француској империји, уздигао би се пут небеса бар тридесет година раније. Не постоји ни једна друга царевина која је толико уложила у образовање, здравство, инфраструктуру и политички препород земаља којима је управљала, на крају покушајући да остави сваку земљу са функционалним демократским уређењем. У бар педесетак земаља су у томе успели. Вреди поменути и да је британска империја била та која је својеручно затрла ропство као глобални феномен, не помињући локалне монструозности попут сатија или туги секте.

Слабумнијим колегама наравно више по темпераменту одговара Шака Зулу од британског проконзула, али то није зато што је Шака Зулу био бољи владар, уверавам вас.

Iako ja podrzavam kolonijalizam, ne mogu se sloziti sa tobom. Zvucace neverovatno, ali najhumanija imperijalna sila je bila Nemacka. Iako je njeno imerpijalno carstvo bilo kratkog veka, oni su veoma radili na obrazovanju, prosvecivanju i zdravstvenoj nezi stanovnistva. Imala sam priliku, kada sam putovala po Africi da vidim da se i danas njihove pruge, zgrade, skole. Jos uvek se nalaze natpisi na nemackom jeziku u Tanzaniji, Ruandi i Burundiju. Ne navodim Namibiju, jer ima dosta Nemaca, a oni su tu napravili genocid nad plemenima Herero i Namib, posto su se pobunili pod uticajem Engleza. Inace, tu u Namibiji su bili vrlo surovi i te oblike istrebljenja su kasnije primenili i u II sv, ratu.
 
Za,ovog gore sto smatra da je britanski kolonijalizam najhumaniji,lepo kaze naslov SVI BRITANSKI GENOCIDI
SVe imperije,carstva ili kraljevstva su stvorena na genocidu,nema tu humanosti ,kad sami Englezi ne poricu
zlocin,osim doticnog koji glumi veceg Engleza od istih,onda je jasna stvar koliko pojedini balkanci zele ili pate
od ''engleske kulture''....
 
Poslednja izmena:
Какво је ово абнормално баљезгање?

Британска империја је била најхуманије царство икад, и то стоји у поређењу са царевинама од асирског и египатског па све до кинеског, немачког, француског или руског. Као што рече друг Хо Ши Мин својевремено, да је Ганди имао ту незгоду да је живео у француској империји, уздигао би се пут небеса бар тридесет година раније. Не постоји ни једна друга царевина која је толико уложила у образовање, здравство, инфраструктуру и политички препород земаља којима је управљала, на крају покушајући да остави сваку земљу са функционалним демократским уређењем. У бар педесетак земаља су у томе успели. Вреди поменути и да је британска империја била та која је својеручно затрла ропство као глобални феномен, не помињући локалне монструозности попут сатија или туги секте.

Слабумнијим колегама наравно више по темпераменту одговара Шака Зулу од британског проконзула, али то није зато што је Шака Зулу био бољи владар, уверавам вас.


A sta ako su Britanci smatrali da je bolje da Indijce predvodi pacifista Gandi umesto nekog militantnijeg vodje sa kojim bi puno teze izasli na kraj?

Infrastruktura koju su Britanci gradili u svojim kolonijama je bila u sluzbi eksploatacije prirodnim bogatstava, a ne radi dobrobiti lokalnog snanovnistva.

A tek je smesna tvoja prica o tome da su Britanci ulagali u obrazovanje domorodackog stanovnistva, ako uzmemo podatak da je recimo u Indiji 1941. svega 16 odraslog stanovnistva znalo da cita i pise. A da na govorimo o kulturnom genocidu i asimilaciji nad narodima pod britanskom vlascu; recimo 99% Iraca i Skota ni danas ne govore svoj maternji jezik itd.
 
Сви смо сведоци још једног лицемерја и лажног душебрижништва Запада у виду резолуције о тзв геноциду у Сребреници. Да ствар буде јаднија, резолуцију подносе Британци, највећи лицемери и лажови на Западу којима је иначе ратни циљ у Првом светском рату био потпуно уништење Србије.

Па да заједничким напором набројимо све геноциде под заставом Велике Британије.
Неко ће се питати, како да набрајамо када није доказан нити један геноцид, кад нису осуђивани за геноциде. Ко је доказао "геноцид" у Сребреници?

Намерно нећу да објављујем списак њихових злочина у почетном посту, него ћу то да оставим форумашима.

mali je ovo internet koliko su oni sveta izgenocidisali...
olos i sljam...
 
Какво је ово абнормално баљезгање?

Британска империја је била најхуманије царство икад, и то стоји у поређењу са царевинама од асирског и египатског па све до кинеског, немачког, француског или руског. Као што рече друг Хо Ши Мин својевремено, да је Ганди имао ту незгоду да је живео у француској империји, уздигао би се пут небеса бар тридесет година раније. Не постоји ни једна друга царевина која је толико уложила у образовање, здравство, инфраструктуру и политички препород земаља којима је управљала, на крају покушајући да остави сваку земљу са функционалним демократским уређењем. У бар педесетак земаља су у томе успели. Вреди поменути и да је британска империја била та која је својеручно затрла ропство као глобални феномен, не помињући локалне монструозности попут сатија или туги секте.

Слабумнијим колегама наравно више по темпераменту одговара Шака Зулу од британског проконзула, али то није зато што је Шака Зулу био бољи владар, уверавам вас.

Da nije zalosno bilo bi smesno,.............ovakva sra.a mogu napisati samo psihopate. Zaista te zalim.:sad2:
 
ИМА ПУНО НЕПОЗНАНИЦА О ЕНГЛЕСКОЈ УМЕШАНОСТИ У МНОГИМ РАТОВИМА ШИРОМ ПЛАНЕТЕ....АЛИ ...ИЗЛАЗЕ НА ВИДЕЛО...

ДОДАТАК ...СКОРИЈЕГ ДАТУМА

:hvala: БАТО

http://www.b92.net/info/vesti/pregled_stampe.php?yyyy=2014&mm=12&dd=18&nav_id=937853

Tajni rat na Kosovu: Englezi su ratovali za Albance, Francuzi za Srbe

Žak Ogar bio jedan od prvih zapadnih oficira koji je ušao na teritoriju Srbije posle potpisivanja Kumanovskog sporazuma 1999. godine, i tamo je video da informacije kojima ih je NATO komanda pothranjivala ne odgovaraju istini. Shvatio je da se ne radi o humanitarnom ratu, na terenu je uvideo da su OVK vojnici sve vreme bili pod kontrolom nemačkih i britanskih vojnih službi, uključujući i napade na srpske crkve, manastire i izbegličke kolone nepsoredno po prestanku NATO bombardovanja.

14016336855492e161eab40670694717_v4%20middle.jpg



Zato je u nekoliko navrata njegova jedinica ulazila u oružani sukob kako sa OVK, tako i sa britanskim vojnicima koji su bili sa njihovim jedinicima
. Deceniju i po kasnije, pukovnik Ogar koji je nedavno objavio i knjigu "Evropa je skončala u Prištini", za novi broj Nedeljnika iznosi nepotnate detalje ovog tajnog rata koji se vodio na Kosovu.

"Britanci su bili u bliskoj vezi sa UČK. Vojnici iz 20. puka SAS su zapravo bili angažovani na strani UČK, oni su im davali logistiku, oni su ih obučavali. To sam otkrio u konkretnim situacijama na terenu", priča Žak Ogar.

"Kada su pripadnici OVK iz zasede napali konvoj srpskih izbeglica koji su se povlačili u traktorima - a taj napad je sproveden uz podršku Britanaca - pozvao sam jednu srpsku brigadu u povlačenju koju je predvodio pukovnik Serković, da se vrati i zaustavi albanske agresore, što su ovi i uradili. Kada su srpski civili bežali iz Peći, i njih su napali albanski vojnici. Podigao sam helikopter koji ih je rasterao rafalima iz vazduha. Nekoliko minuta po okončanju akcije pozvao me britanski general Mejson, i pitao me da li je moguće da se puca po njegovim ljudima. Odgovorio sam: 'Ne mogu da shvatim da su vaši specijalci zajedno s tim banditima koji pucaju po civilima'. Mejson je ćutao", prisetio se za Nedeljnik Ogar, koji će pored ostalog ostati upamćen kao oficir koji je iscrtao demarkacionu liniju na Ibru u Mitrovicu, što će kasnije postati granica Severnog Kosova.

Ogar je ispričao i da je kao dete iz oficirske porodice odrastao na herojskim pričama sa Solunskog fronta, gde mu je deda-ujak položio život, i da su ga uvek učili da je Srbija veliki prijatelj francuskog naroda. Zato je, kaže, uoči odlaska u NATO misiju 1998. imao dilemu da li da izbegne zadatak u kom bi se eventualno našao sa druge strane nišana u odnosu na srpsku vojsku.

"Otišao sam da o misiji na Kosovu razgovaram sa svojim ocem, jer je moj deda već bio mrtav. Otac mi je takođe bio general u penziji, i u to vreme je umirao od raka. On mi je rekao: 'Ako odeš tamo, ne budi preterano grub prema Srbima'. Rekao mi je i: 'Ne smemo da dovedemo u pitanje budućnost, tako što ćemo da zaboravimo našu prošlost'", kaže Ogar.

Ono što će obeležiti vojničku karijeru pukovnika Ogara, kako je rekao, je slučaj odbrane manastira Devič, zbog čega ga je godinama kasnije odlikovala SPC ordenom Svetog Save.

"Bio sam na čelu grupe specijalnih francuskih snaga. To nije bila brojna jedinica, bilo nas je samo 150, a radili smo po timovima od šest ljudi. Kada smo došli, dočekale su nas srpske vlasti, Albanaca nije bilo nigde, sakrili su se. Videli smo kako nam prilazi jedan mali auto, jugo, iz kog je izašla monahinja. Bila je to mati Makarija, igumanija manastira Sokolica. Vraćala se iz Prištine, gde je pokušala da razgovara sa pripadnicima britanskog štaba. Bila je zabrinuta za stanje u manastiru Devič. Pokušavala je nekoliko dana telefonom da dobije manastir. A pošto je Devič u Drenici, a znate da je tamo izuzetno nebezbedno, nije smela da ode sama. Tražila je pomoć od Britanaca, ali oni nisu reagovali", kaže Ogar.

"Manastir je bio porušen, relikvije svetog Joanikija su takođe bile polomljene, bilo je ugravirano UČK na njima i slične stvari. Bilo je strašnih izveštaja kako su se banditi ophodili prema sestrinstvu manastira. Mi smo sestrinstvu manastira pružili svu potrebnu pomoć. Moj šef odeljenja koji je bio na licu mesta rekao mi je da će se oni sigurno vratiti. Naredio sam da ih sačekaju, pohvataju i razoružaju, pa da posle vidimo šta ćemo s njima. Naravno, ako budu pružali otpor, moji vojnici su dobili odobrenje da reaguju. Tako se i dogodilo. Oni su se vratili, imali su na sebi nemačke uniforme, verovatno im je to dao BND. Moji vojnici su im naredili da se zaustave i da odlože oružje. Albanci su počeli da pucaju. A onda su shvatili da je ozbiljna vojska ispred njih, i da moji vojnici imaju dozvolu da uzvrate. Banda se ubrzo povukla pod našom vatrom, noseći ranjene i mrtve", ispričao je Ogar.

Opširnije o akciji spasavanja manastira Devič, drugim akcijama spasavanja srpskih civila i sukobima sa nemačkim i britanskim vojnicima čitajte u novom broju magazina Nedeljnik.
 
To znaci da su to vecinom banana drzave koje su i dalje u polu-kolonijalnom polozaju.
Dve od tih drzave su clanovi BRIKSA- Indija i Juzna Afrika saveza u koji se kunete.

- - - - - - - - - -

КО ИХ ЈЕ ОРГАНИЗОВАО ...И КАКО...:think:

ТО НЕ ПИШЕ...:per: ...:aha2:
pise ako zelis da citas no vi sve znate bez citanja. da pretpostavim za sve je kriv zli zapad kao i uvek.
 
Ne nosi posebnu tezinu no govori da njene clanice nemaju lose misljenje o Britaniji i da vi imate mongo gore misljenje o njoj od zemalja kojim je Britanija vladala.


Secanja na teror Britanaca u tim zemljama nisu vise tako sveza. Ipak, vecinu tih zemalja Britanci i danas eksploatisu, a nas su i bombardovali i unistili nam ekonomiju, i oteli su nam Kosovo itd. tako da imamo vise razloga da mrzimo Britaniju.
 

Back
Top