Svetsko prvenstvo u fudbalu (Katar 2022)

Prvenstvo osvajaju?


  • Ukupno glasova
    61
  • Anketa je zatvorena .
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Капитени Бразила и Југославије пред прву утакмицу Светског првенства 1930. године у Монтевидеу. Лево Педро Маркада, десно Милутин Ивковић.
316275819_201935102202276_99889603740863355_n.jpg
 
Ривал, противник.
Ништа ти не схваташ!
Није поента у значењу већ где је одомаћена. Наравно у Хрватској и поента је зашто ,,хрваштина'' када има лепших која се свакодневно употребљава у Србији: ,,Супарник'', ,,конкурент'', ,,ривал'' су баш лепе српске речи у сталној употреби.
Али поборници ,,хрваштине'' попут тебе (непрозваног) и овог корисника, коме је питање било упућено, ,,хрваштина'' је увек дражија.
 
Ja mislim da i nije bilo tako losa tekma uprkos rezultatu 0:0 i malom broju sansi , onako utakmica je bila dosta dinamicna, borbena, jako brzo su obe ekipe prelazile iz faze odbrane u fazu napada (kao da je kosarka, rukomet ili mali fudbal), delovalo je da bilo koji tim kad dodje na 30metara od gola da visi neka sansa u vazduhu (iako pravih sansi zaista nije bilo mnogo).

Ono po meni ocekivano teska i neizvesna utakmica, da bi Hrvati pobedili Maroko trebalo im je i malo srece, danas je bas i nisu imali i to je to , ali opet i dalje je sve u njihovim rukama, bod protiv Belgije i pobeda protiv Kanade bi gotovo sigurno trebalo da ih vodi dalje.

Inace Hrvstska ovaj put ipak nije tako jaka kao 2018. i kad pogledas dosta igraca tu fali, recimo nema Mandzukica , jednog izvanrednog napadaca a Hrvatska trenutno ipak nema napadaca klase kakav je bio on , nema ni Rakitica a uz Modrica i Perisica njih dvojica su bili srce i motor ekipe u Rusiji, takodje nema ni Vrsaljka i Strinica po bokovima koji su isto odigrali odlicno u Rusiji i odlicno su po bokovima se brzo prebacivali iz faze odbrane u fazu napada i bili korisni i na protivnickoj polovini terena, takodje nema ni Corluke koji je znao da bude opasan iz prekida , nema ni Subasica na golu, ono izvrsena je delimicna smena generacije , neki igraci su se sami povukli iz reprezentacije posle Rusije (iako su mozda jos uvek bili mladi za to) i ipak fali tu nekih igraca iz Rusije , fali pre svega jedan napadac tipa Mandzukic koji uvek moze da "izmisli" neki gol.
Fali špic i desno krilo i tu smo slabiji nego 2018. Ali smo puno širi, jači na stoperskim pozicijama i lijevom boku. Jučer smo stvorili 1 šansu, oni ni jednu. Kao da smo išli na nulu. Ne znam, preoprezno smo djelovali, napadali s premalo igrača, a oni svi iza lopte. Pa Hakimi nije 2 puta centar prešao. Bitno je sad dobit Kanadu, a njihov izbornik se pobrinuo za motivaciju.
 
Herdman je na terenu iskoristi vulgaran rečenicu "idemo da je**mo Hrvate", što je potom i potvrdio u televizijsku kameru.

Dakle, nije mu se omaklo.

- Upravo sam im pokazao statistiku. Rekao sam im da pripadaju u ovde i da idemo da j..... Hrvate. Tako je najjednostavnije. To je naša sledeća misija - ponovio je Herdman.

Kurir sport
 
Herdman je na terenu iskoristi vulgaran rečenicu "idemo da je**mo Hrvate", što je potom i potvrdio u televizijsku kameru.

Dakle, nije mu se omaklo.

- Upravo sam im pokazao statistiku. Rekao sam im da pripadaju u ovde i da idemo da j..... Hrvate. Tako je najjednostavnije. To je naša sledeća misija - ponovio je Herdman.

Kurir sport
Ne slažem se s tom izjavom. Sportaši moraju promicati fair play i sportske vrednote a ne primitivizam!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top