Sveta stolica će razgovarati sa SPC o Papinoj poseti

Srecom, forumska saka jada koja se ovdje skupila nije nikakav faktor u odlucivanju.

Za nadati se da ce demokratska vlast Srbije pravilno procijeniti potencijalnu korist od Papine posjete i iskoristiti je.

Steta ionako ne moze biti nikakva osim povrijedjenih sujeta nekolicine likova kojima je ionako mjesto u Gardi Cara Lazara a ne u 21. vijeku.

Исто као што си ти припадник друге "шаке јада"...

демократска власт Србије ИМА ЈЕДИНО ВЕЗЕ СА ДРЖАВНОМ ПОСЕТОМ а са црквеном посетом ИМА ВЕЗЕ ЈЕДИНО СПЦ ТЈ.СВЕТИ САБОР и СИНОД СПЦ...
за сада можете једино да кукумавчите ...
 
Molim ko ce da placa politiciju koja cega cuvati, Let i.t.d.

Nece valjda Vatikan.

Kad malo bolje razmislim, sjetih se Djindjica pa je mozda i bolje da ovaj ne dodje.

Jos vam samo fali opet jedna budala sa snajperom, pa ne bi vas iz tame srednjeg vijeka vise niko iskopao. Fakat bi vam samo Rusija ostala.


Kad se tako gleda i bolje da vas zaobidje.
 
Kad malo bolje razmislim, sjetih se Djindjica pa je mozda i bolje da ovaj ne dodje.

Jos vam samo fali opet jedna budala sa snajperom, pa ne bi vas iz tame srednjeg vijeka vise niko iskopao. Fakat bi vam samo Rusija ostala.


Kad se tako gleda i bolje da vas zaobidje.
E jeste vi zapadni susjedi ljubomorni !
Bio je Papa kod vas... ne moze stalno bas. Treba malo i u Srbiju da dodje. :lol:
 
Meni je totalno svejedno da li ce Papa posjetiti Srbiju.

A to sto ne mozete da shvatite da je on vama potrebniji nego vi njemu, to je samo vas problem.

Bojim se da nisi u pravu.Papa je svjestan opasnosti od sirenja islama.Mozda i ne bi bilo lose da dodje.Da odrzi misu za sve nevino pobijene u Jasenovcu, posebno one ubijene od strane katolickih popova.Onda slijedi istinsko pokajanje i pomirenje.Isus je jedan za sve.
 
Ја сам за посету, под условом да се приликом ње, папа јевно извини за злодела Хрвата над Србима.
Мислим да би његово извињење учинило да кренемо даље. Посебно пошто онда Хрвати неће моћи да негирају злочине.

Рацингер је више пута досада био у Београду као бискуп и кардинал.
Ватикан није признао Косово и због њега нотово ни једна Латиноамеричка земља га није признала, морамо бирти свесни тога.

Дакле, имамо државне интересе за које требамо да бринемо.
Ја се не плашим његове посете. Ја сам сигуран у своје Православље.
И ако су "патриотски" политичари могли да се рукују и сликају са шефовима НАТО-а и Хавијером Соланом, НИЈЕДАН изговор да папа не посети Србију не стоји.

Ако папа (надам се) буде дошао у Србију, он треба да дође у НАШУ земљу, ПРАВОСЛАВНУ земљу и да се ми сами покажемо као велики Православци и хришћани а не као увређене младе.
 
Sveta stolica će razgovarati sa SPC o Papinoj poseti

16:27 BEOGRAD, 8. aprila (Tanjug) - Beogradski nadbiskup katoličke crkve Stanislav Hočevar izjavio je danas da će Sveta stolica razgovarati sa Srpskom pravoslavnom crkvom i državom Srbijom o mogucnostima posete pape Benedikta XVI katoličkim vernicima u Srbiji. Na konferenciji za novinare povodom predstojećeg praznovanja Uskrsa, Hočevar je rekao da su katolički biskupi, članovi Međunarodne biskupske konferencije "Sveti Chirilo i Metodije" poslali poziv poglavaru Rimokatoličke crkve, izražavajući želju katoličkih vernika da se sretnu sa papom Benediktom, a da o daljem toku odlučuje Sveta stolica.

Treba li nam Papa u Srbiji? Kakva ga dobrodošlica očekuje? Da li je dobro za našu međunarodnu reputaciju da nam dođu Vatikanci?

Ватиканци ти седе на челу државе,само ти појма о томе немаш,па је нормално да дође код својих у посету.
 
Ја сам за посету, под условом да се приликом ње, папа јевно извини за злодела Хрвата над Србима.
Мислим да би његово извињење учинило да кренемо даље. Посебно пошто онда Хрвати неће моћи да негирају злочине.
Лош ти је закључак.
Прво,то се никада неће догодити.У случају "Алперин против Ватиканске банке"(иначе ,данас једне од најмноћнијих,ако не и најмоћније, после ликвидације конкуренције) папски адвокати нису порицали геноцид и етничко чишћење,па ни крађу материјалних добара,те њихову продају и прање новца стеченог од те продаје(то је био случај) од Срба,Цигана,Јевреја и осталих заточених у логору смрти,него су правдали своје злочине тако што су се позивали на тадашње законе Независне Државе Хрватске.Дакле,тврдили су да све што су радили није било против закона.
То ти је пример шта они мисле о геноциду над Србима и осталим народима у ХР,који су,наравно,они планирали,организовали и извршили.

Друго,да и учине то што причаш,Хрватска никада не би прихватила одговорност у Јасеновцу,него би се правдала да су то биле усташе,које јел` да,није подржавала огромна вечћина католика(Хрвата) на сваки могући начин,а пре свега учешћем.

Рацингер је више пута досада био у Београду као бискуп и кардинал.
Ватикан није признао Косово и због њега нотово ни једна Латиноамеричка земља га није признала, морамо бирти свесни тога.
Ватикан није јавно и директно признао Косово да не би пале баш све маске,али јесте протагониста окупације и натерао је неке земље да то учине преко ЕУ,јер ЕУ је папски (језуитски) пројекат и они контролишу лидере ЕУ.На пример,Хавијер Солана је члан папске "милиције",тј.једне од најмоћнијих тајних организација званих "Малтешки витезови".И он није једини,ту је сењор Оли...
Погледај где је званично формирана ЕУ и пред чијим ликом(кипом).

(Не везано за тему: Оно што је још занимљиво је да је Николић добио просторије у БГ за нову странку од Ницовића који је такође члан Малтешких витезова.)

Дакле, имамо државне интересе за које требамо да бринемо.
Ја се не плашим његове посете. Ја сам сигуран у своје Православље.
И ако су "патриотски" политичари могли да се рукују и сликају са шефовима НАТО-а и Хавијером Соланом, НИЈЕДАН изговор да папа не посети Србију не стоји.
Слабо ти је,Александре, православље ако не видиш ни један разлог да представник највећих свестких сатрапа не дође у Србију.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u-nato-u-se-pruza-veca-mogucnost-ostvarenja-naseg-katolistva.html

Ако папа (надам се) буде дошао у Србију, он треба да дође у НАШУ земљу, ПРАВОСЛАВНУ земљу и да се ми сами покажемо као велики Православци и хришћани а не као увређене младе.
Надаш се?Јел` се надаш и екуменизму?
Не мораш да чекаш папу,иди до Богословије па посети неко екуменско предавање.
Бићеш још сигурнији у своје православље на тај начин.

"Нашу православну земљу",кажеш?Да ли је наша,то је постало питање,пошто све држе странци и за све се питају,а да ли је православна...То је смешно.Одавно Србија,на њену несећу,није правослвна.Ако ти мислиш да је православље тежити сатанизму(ЕУ),живети на пагански ЕУ-начин(алкохолисање,дрога, легализација хомосексуализма,и низ других гадости),саветујем ти да се мало информишеш по том питању.На пример, Николај Велимировић је добар,а најбоља је Божја реч у Светом Писму као огледало православља и "стања нације",па ћеш да видиш да ли је Србија православна или до те мере секуларизована да се,још мало,неће разликовати од царстава секуларизма(разврата) Холандије или Немачке.
 
Poslednja izmena:
Лош ти је закључак.
Прво,то се никада неће догодити.У случају "Алперин против Ватиканске банке"(иначе ,данас једне од најмноћнијих,ако не и најмоћније, после ликвидације конкуренције) папски адвокати нису порицали геноцид и етничко чишћење,па ни крађу материјалних добара,те њихову продају и прање новца стеченог од те продаје(то је био случај) од Срба,Цигана,Јевреја и осталих заточених у логору смрти,него су правдали своје злочине тако што су се позивали на тадашње законе Независне Државе Хрватске.Дакле,тврдили су да све што су радили није било против закона.
То ти је пример шта они мисле о геноциду над Србима и осталим народима у ХР,који су,наравно,они планирали,организовали и извршили.
То савршено добро знам, али то питање мора да се реши и то тако да Ватикан призна да је починио злочин и да се извини, као што сам рекао. Дакле једно је што серу адвокати ан неком суђењу, али сасвим другачије када би ссе папа извинио јавно, пред камерима, по могућству уз присуство масе католичких верника, јер требао би да знаш - не извињава се он НАМА него тим чином треба католицима у свету да стави до знања да је то истина. Ми истину знамо.

Друго,да и учине то што причаш,Хрватска никада не би прихватила одговорност у Јасеновцу,него би се правдала да су то биле усташе,које јел` да,није подржавала огромна вечћина католика(Хрвата) на сваки могући начин,а пре свега учешћем.
Шта урадила Хрватска, увек ћемо моћи да кажемо "Папа је признао да су злочини почињени" у сваком случају далеко је боље, исправнији и у ствари једино исправно да се извини.


Ватикан није јавно и директно признао Косово да не би пале баш све маске,али јесте протагониста окупације и натерао је неке земље да то учине преко ЕУ,јер ЕУ је папски (језуитски) пројекат и они контролишу лидере ЕУ.На пример,Хавијер Солана је члан папске "милиције",тј.једне од најмоћнијих тајних организација званих "Малтешки витезови".И он није једини,ту је сењор Оли...
Погледај где је званично формирана ЕУ и пред чијим ликом(кипом).

Да не мудрујемо много. Сасвим је јасно да је Ватикан заслужан (како то год звучало) за то што 90% католичких земаља ниеј прзнало Косово, чак највећи број оних под америчком пасхом, једноставно су одбили да то ураде.
Дакле ако хоћемо да водимо политику државе и националних интереса, онда треба да се уздамо у здрав разум.
Потпуно си омашио што се тиче Ватикана и ЕУ, али потпуно.
Са свим католицима са којима сам причао јасно је да се они гнушају Европске Уније и да је сматрају а-националном атеистичком творевином.


(Не везано за тему: Оно што је још занимљиво је да је Николић добио просторије у БГ за нову странку од Ницовића који је такође члан Малтешких витезова.)

Шешељ носи орден малтешких витезова.

Слабо ти је,Александре, православље ако не видиш ни један разлог да представник највећих свестких сатрапа не дође у Србију.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/u-nato-u-se-pruza-veca-mogucnost-ostvarenja-naseg-katolistva.html
Наши велики "Православци" и "Антикомунисти" у лику Војислава Коштуница су се сусретали са Соланом који је побио Србе и то се сретали у Београду.
Да ли је папа сатрап? Јесте. Али овог пута је на нашој страни.
У рату можеш да бираш
- бојно поље
- војску
- оружје
- време битке - све

Али не можеш да бираш савезнике. А у овом случају ЈЕДИНА ДВА савезника Србиеј су Ватикан и Русија.
Притом требамо да с еодрекнемо идеје да је савез родовско-племенска категорија.


Надаш се?Јел` се надаш и екуменизму?
Не мораш да чекаш папу,иди до Богословије па посети неко екуменско предавање.
Бићеш још сигурнији у своје православље на тај начин.

Питај свештенство о томе, СПЦ је деценијама радила на екуменизму, ако и све остале Православне цркве.

"Нашу православну земљу",кажеш?Да ли је наша,то је постало питање,пошто све држе странци и за све се питају,а да ли је православна...То је смешно.Одавно Србија,на њену несећу,није правослвна.Ако ти мислиш да је православље тежити сатанизму(ЕУ),живети на пагански ЕУ-начин(алкохолисање,дрога, легализација хомосексуализма,и низ других гадости),саветујем ти да се мало информишеш по том питању.На пример, Николај Велимировић је добар,а најбоља је Божја реч у Светом Писму као огледало православља и "стања нације",па ћеш да видиш да ли је Србија православна или до те мере секуларизована да се,још мало,неће разликовати од царстава секуларизма(разврата) Холандије или Немачке.

Сасвим се слажем.
Али једно знај. Само против паганизма, сатанизма, хомосексуализма не можемо. А то значи да је то глобална пошаст и да Православљу (и католицизму) требају глобални савезници.
Видели смо како смо успешни сами у одбрани од сатанизма- "наша" влада је ладно усвојила педерски закон.

Дакле морамо да налазимо савезнике свидело се то теби и мени или не, а то и опет ниеј ствар да нам се свиђа или не већ ствар здравог разума, политичког момента и могућности.

П.С.
Аца Гица је члан Малтешког реда.
 
Poslednja izmena:
Александре,

Причао си са католицима који се гнушају Еу...То не значи ништа.Једно је католик,мали човек,који се не пита много и не зна много,а друго су људи који воде Ватикан и који воде позорницу Уније,а од скоро и САД-а.
Можда знаш за бившег језуиту Алберта Риверу,па види шта он каже по том питању.
Нисам омашио.То је језуитски пројекат.Али,не желим да се убеђујем око тога...

Што се тиче Шешеља,не верујем да је он знао ко стоји иза Малтешких витезова када је то примао.Не знам какво има мишљење данас по том питању и да ли је информисан о коме се ради.Нисам сигуран ни за Николића да зна нешто више о каквом је друштву реч,али сам навеоп податак ко,између осталих,стоји иза растурања опозиције и шансе за ослобођењем од ЕУ интеграција.
Већина чланова тих друштава немају појма о чему се ради.

Ватикан је данас,као што је био јуче и прекјуче,у Првом и Другом рату,први непријатељ православних Срба и организатор агресије и окупације.Јуче преко тадашње "Уније",Немачке и Аустрије,данас преко још веће и моћније "ЕУ".
 
Александре,

Причао си са католицима који се гнушају Еу...То не значи ништа.Једно је католик,мали човек,који се не пита много и не зна много,а друго су људи који воде Ватикан и који воде позорницу Уније,а од скоро и САД-а.
Можда знаш за бившег језуиту Алберта Риверу,па види шта он каже по том питању.
Нисам омашио.То је језуитски пројекат.Али,не желим да се убеђујем око тога...

Што се тиче Шешеља,не верујем да је он знао ко стоји иза Малтешких витезова када је то примао.Не знам какво има мишљење данас по том питању и да ли је информисан о коме се ради.Нисам сигуран ни за Николића да зна нешто више о каквом је друштву реч,али сам навеоп податак ко,између осталих,стоји иза растурања опозиције и шансе за ослобођењем од ЕУ интеграција.
Већина чланова тих друштава немају појма о чему се ради.

Ватикан је данас,као што је био јуче и прекјуче,у Првом и Другом рату,први непријатељ православних Срба и организатор агресије и окупације.Јуче преко тадашње "Уније",Немачке и Аустрије,данас преко још веће и моћније "ЕУ".

У ЕУ нема католичких држава, то су про-америчке наказе од држава. једноствано Хришћанства нема у ЕУ.
Тачка. Шта рећи када се у Француској и Холандији инцест не води као кривично дело осим ако није насилан... Иста дебата се сада води у Румунији...

У Србији је једно јасно а то је да опозиција није растурена - није ниакда ни постојала. Да се не лажемо СПС, СРС и ДСС НИКАДА нису били опозиција. То је сада јасно.

Ватикан данас нема никакав утицај ни у Италији, и да мало гледаш вести видео би да се свађају са владом око верских питања.

И понављам, данас свет није признао Косово само због Ватиканам јер другачије како објашњаваш да латиноси то нису урадили, посебно Аргантина, Чиле, Уругвај...
 
У ЕУ нема католичких држава, то су про-америчке наказе од држава. једноствано Хришћанства нема у ЕУ.
Тачка. Шта рећи када се у Француској и Холандији инцест не води као кривично дело осим ако није насилан... Иста дебата се сада води у Румунији...

У Србији је једно јасно а то је да опозиција није растурена - није ниакда ни постојала. Да се не лажемо СПС, СРС и ДСС НИКАДА нису били опозиција. То је сада јасно.

Ватикан данас нема никакав утицај ни у Италији, и да мало гледаш вести видео би да се свађају са владом око верских питања.

И понављам, данас свет није признао Косово само због Ватиканам јер другачије како објашњаваш да латиноси то нису урадили, посебно Аргантина, Чиле, Уругвај...

Ватикан у Италији нема утицај што се тиче верских питања,јер папа је код њих,па Италијани добро знају о коме се ради и зато га не фермају ни 2%.Али,има утицај на политичка дешавања,и то не можеш јавно на лак начин да видиш.

Ја сам ти реако зашто није дошло до признања.Те земље су кор католицизма и сви знају да су под апслолутном контролом Ватикана.Када би признале,знало би се да је дошло до одлуке преко владајућих људи ("Ватиканаца") и онда би дошло до оптужби које су лакше доказиве.Не смеју се све маске скидати...Док је у Европи лакше да се то уради,јер ту Хришћанство више не постоји,па се Римска Црква не може оптужити на очигледно.На пример,Хрватска је једна од земаља које се под тотланом контролом папксе цркве,али ХР је устројена тако,као и друге евро- земље,да секуларизам покрива утицај Ватикана и штити од јавне оптужбе.Ја сам ти дао линк шта мисле о НАТО-у(као евро-америчкој армији) католички свештеници,а о ЕУ нема потребе расправљати.

Ако ти мислиш да Ватикан нема утицај на ЕУ(а ја кажем да он води ту организацију),погледај ко је финансирао "научни" скуп поводом 150-то годишњице Дарвинове дебилне књиге "Порекло врста".На овом линку http://www.timesonline.co.uk/tol/comment/faith/article5705331.ece ћеш видети шта кажу представници папске цркве за Дарвинове наводе.А,прва реченица иде овако:"Ватикан је признао да је Дарвин био на правом путу кад је тврдио да је човек потекао од мајмуна".
“In fact, what we mean by evolution is the world as created by God,” said Archbishop Gianfranco Ravasi, head of the Pontifical Council for Culture.
Дакле,овај папски војник,Ђанфранко Равази, тврди да је "Бог стварао еволуциојом" и да то није у супротности са Хришћанством.
Ја морам да уведем малу дигресију овим питањем,јер свако ко је упознат са Светим Писмом зна да је тачно дата хронологија догађаја од момента Божијег Стварања.И по њој се може израчунати старост људског рода и саме планете,али исто тако се експлицитно наводи да је Бог створио човека,одједном без било какве "еволуције".Даље у тексту папско свештенство истиче да Ватикан никада није осудио Дарвинове наводе и да је Дарвинова рехабилитација отпочела од како је папа Пије 12(Хитлеров папа) рекао да је "еволуција валидан научни прилаз људском развоју".Дакле,време Др.св рата је време повратка снаге Ватикана и они то одмах демонстрирају рехабилиатцијом масонско-језуитских тврдњи преко Хитлеровог папе.:)

Дакле,овакве криминалне тврдње Ватикана су чист сатанизам.Али,чист...
А, знаш какве законе,односно какве резолуције доноси Савет Европе поводом научних доказа о аутентичности Светог Писма(забрана научних доказа из 2007.г.) и каква правила доноси ЕУ за јавне институције( забрана било каквог истицања Хришћанских симбола,што ваши и за раднике у виду показивања верског опредељња).
Дакле,Европа води исту политику коју потенцира Ватикан.

250px-Blair_EU_constitution_signing_capitolinehill.jpg

Потписивање новог ЕУ Устава из 2004.г. испред статуе папе Иноцентија десетог
 
Poslednja izmena:
Papa će biti ubijen u Beogradu!?

04%20venediktos.jpg


Piše Miodrag Milanović

Mnogi su pokušali da pronađu ključ za datiranje događaja u 1000 katrena (strofa sa četiri stiha), koji čine centurije čuvenog proroka Nostradamusa. U vezi sa ovim legendarnim Francuzom, najosetljivije je pitanje tumačenja njegovih stihova. Neki izgledaju besmisleno, a u nekima su reči pogrešno napisane - ukratko, za lingviste “čitanje” Nostradamusa predstavlja pravu enigmu.
Hronološki sistem knjige pokušavali su da odgonetnu umovi poput Njutna, Paskala i Rasela. Jedan od novijih pokušaja odnosi se na Pavela Globu, direktora Astrološkog centra Rusije u Moskvi. On tvrdi da je našao “ključ” za uspostavljanje tačne hronologije događaja u Nostradamusovim proročanstvima.
Proučavajući centurije, Globa je bio začuđen što u svojim stihovima Nostradamus deli reči na delove i čini gramatičke greške, što se nikako ne slaže sa njegovom pismenošću i visokim obrazovanjem, Francuski prorok je, bez sumnje, lično vršio korekturu svoga teksta, ali štamparske greške nije otklonio. To je navelo Pavela Globu na ideju da je u katrenima šifrovano vreme događaja. Pokušaj da se u dešifrovanju primeni specijalni numerološki ključ, u čijoj izradi je korišćen moćan Majkrosoftov kompjuterski program, završen je polovičnim uspehom. Pokazalo se da redovi četvorostiha kriju određen broj - iz prvog se dobijaju brojevi 1, 2, 3, što ukazuje na milenijum u kome će se događaj odigrati. Drugi, treći i četvrti red (stih) takođe daju određen broj. Gramatičke greške su bile potrebne Nostradamusu da bi mogao šifrovati datum događaja.
Međutim, Globa nije uspeo ovim ključem da dešifruje sve katrene već samo pojedine. To ne govori da je njegov “ključ” pogrešan, već da je Nostradamus sam koristio više ključeva za šifrovanje katrena. Takođe, sa sigurnošću se može reći da pojedini stihovi, ili cele strofe, uopšte ne kriju nikakve datume.

PLAČ U SKLAVONIJI
Za nas su, naravno, posebno interesantni stihovi koji se odnose na područje gde žive Srbi. Već pri površnom pregledu centurija, primećuje se često spominjanje Srba, ”Sklavina” (tako su vizantijski hroničari i istoričari nazivali ovaj narod), Jadranskog mora i Dalmacije. Za jedan od najinteresantnijih katrena, tumačenje se odnosi na 1999. godinu i NATO bombardovanje Srbije, te da je to uvod, “inicijalna kapisla”, kako kažu stručnjaci, za potonju invaziju muslimana na Evropu. Radi se o katrenu 21 (III centurija) koji glasi: “U Jadranskom moru će se pojaviti strašna riba, sa ljudskom glavom i ribljim repom, koja će se oteti sa udice”.
“Strašne ribe” su podmornice i nosači aviona, a “otimanje sa udice” (Kosovo je “udica” na koju se Srbija najlakše hvata) je razorno raketiranje Srbije koje je bilo baš najintenzivnije sa NATO brodova. Srbija je izgubila rat i na Kosovu je instalirana vlada, sastavljena od terorista islamske veroispovesti. Na Kosovu i u susednoj Albaniji, postoje brojni kampovi u kojima se obučavaju fanatici koji ni Srbima ni Evropi ne misle ništa dobro.
Katren 32 iz II centurije direktno spominje Sklavine i Srbiju (Esclavonie), iz kojeg čitamo stih: “Plač će biti veliki u celoj Sklaviniji”. Ovaj stih, datiran u poslednjoj deceniji prošlog veka, u potpunosti se poklopio sa događajima kojima smo bili svedoci - građanski rat u SFRJ okončao se zverskim bombardovanjem, prvo Republike Srpske, pa potom i Srbije. Sukob na ovim prostorima ima veze sa usporavanjem procesa ujedinjenja Evrope, jer, po Nostradamusovom mišljenju, jedino ujedinjena Evropa (pre 2000. godine) može sprečiti, ni manje ni više nego...

DOLAZAK ANTIHRISTA!
Nostradamus je, za kraj prve i početak druge decenije III milenijuma predvideo niz ratova, pa i početak Trećeg svetskog rata, uz dolazak Antihrista. Svetska žarišta i neprestane krize na Bliskom istoku, u Iranu, Iraku, Pakistanu, Indiji, Avganistanu, pa i na Balkanu, potvrđuju ovo strahovanje. Dvehiljadita godina je prošla, Evropa se nije ujedinila, a njeno središte je trebalo da bude u Švajcarskoj.
Dolaskom Antihrista prethodiće atentat sa kobnim ishodom po rimskog papu, a odigraće se u Beogradu! Iz knjige proročanstva čitamo sledeću strofu:
“Rimski pravosvešteniče (Roman Pontife),
čuvaj se da se ne približiš varoši koju zapljuskuju dve reke,
jer ćeš tu krv propljuvati,
ti i tvoji u mesecu kad cvetaju ruže”.
“Varoš na dve reke” je, bez sumnje, Beograd, a ruže cvetaju u maju. Dakle, ubistvo pape bi se odigralo prilikom njegove hipotetičke posete u proleće. Ako znamo da je, do sada, papa nekoliko puta planirao posetu Srbiji (poslednji put je to bilo u vreme vlade pok. premijera Đinđića), simptomatično je to što jsu ove posete dogovarane za mesec maj! Evo šta o ovom Nostradamusovom katrenu kaže Mikele Đanini, jedan od vatikanskih hroničara:
“Naravno da znamo za Nostradamusovo proročanstvo koje se tiče ubistva Svetog oca u Beogradu, no, ovoj temi prilazimo sa dužnim oprezom.

Mogu samo reći da Sveti otac do sada nije posetio Srbiju iz drugih razloga, a ne zbog Nostradamusovog proročanstva”.
Skoro pola veka posle nastanka centurija, posle više hiljada tumačenja i mnoštva potvrđenih proročanstava, nijedna zvanična institucija nije našla za shodno da ispita fenomen Nostradamusa, tim pre što bi ovaj obiman posao podrazumevao zajednički rad lingvista, matematičara, istoričara i profesionalnih šifranata. Takav tim bi mogao, za vrlo kratko vreme, da pruži odgovor: da li su Nostradamusova proročanstva zaista proročanstva, ili tek zanimljivi stihovi sa istorijskom potkom? A pravo pitanje glasi: zašto čovečanstvo ne želi da kompetentni stručnjaci daju konačan sud o Nostradamusovom delu? Možda zbog toga što se odogovor krije u katrenu koja najavljuje dolazak Sudnjeg dana? Nekada pomaže, ako već nema leka, da od neprijatnih saznanja, jednostavno, okrenemo glavu.

dodji papo dodji :hahaha::per:
 

Back
Top