Svest

da bi te neko shvatio trebaš pisati razumljivim i istinitim iskazima, koristiti poznate pojmove i reči.
a kada uvodiš nove pomove moraš ih logički povezati s onim već poznatim.

e tek onda drugi uslovno mogu nešto razumeti. bez toga možda te razume neki psihijatar ali ti izgleda nisi ni probao da im se obratiš.:evil:



Glupiraš se. Šta ti znaš o istinskim izarazima? Koji su to izrazi i ko ima monopol nad istinitošću? Psihijatri? Ti? Izgleda mi da si ti na pogrešnom mjestu.

Lako je razumjeti šta znači kada kažemo jabuka, specijlno ako smo Srbi, ako smo je vidjeli, pojeli... ali iako si je i vidio i pojeo i Srbin si a neko ti kaže: Apple, a ti nikad nisi čuo engleski jezik niti on ima jabuku sa sobom na koju ti može pokazati ...nećeš imati pojma o čemu ti taj govori.

A zamisli sad da nikada nisi vidio jabuku, da nikada nisi čuo da postoji i kako postoji... a neko ti još priča o jabuci na engleskom jeziku... Možeš zamisliti ...

Tako i o postojanju koje je nemoguće pokazati niti opaziti čulima.
Tokom ovoih godina pisanja na forumu mislim da bi bilo jednako da o tome pišem na svahili jeziku... mnogi bi me podjednako razumjeli...
 
Glupiraš se. Šta ti znaš o istinskim izarazima? Koji su to izrazi i ko ima monopol nad istinitošću? Psihijatri? Ti? Izgleda mi da si ti na pogrešnom mjestu.
istinskim iskazom se zove neoboriv iskaz. neki takve iskaze zovu absolutima.
naprimer: "ja jesam", "nešto može nastati smo iz/od nečega","2+2=4...da li je ili ne neki složeni iskaz istinit dokazuje se valjanim rasudjivanjem i njegovim svodjenjem na absolute.


monopol nad istinom nema niko. istina je ono što jeste.
 
da bi te neko shvatio trebaš pisati razumljivim i istinitim iskazima, koristiti poznate pojmove i reči.
a kada uvodiš nove pomove moraš ih logički povezati s onim već poznatim.

e tek onda drugi uslovno mogu nešto razumeti. bez toga možda te razume neki psihijatar ali ti izgleda nisi ni probao da im se obratiš.:evil:

Da bi me netko shvatio mora svoj um dovesti na viši nivo, nema ništa bez toga, naprotiv.
 
Da bi me netko shvatio mora svoj um dovesti na viši nivo, nema ništa bez toga, naprotiv.
ti si zarobljenik svojih prerdrasuda. i sada lutaš po tom labirintu svoga uma.
da bi te drugi razumio moraao bi biti sličan tebi. hvala lijepa na teodor labirintu.

i ne samo tebi. mnogi su ovde gluvi pored ušiju. i slepi pored očiju. upravo zbog takvih labirinta u svojoj tintari.
 

Back
Top