Svest

Prostor i vrijeme su FIZIČKA stvarnost našega svijeta a nastaju iz vječnoga uzroka svega doslovnoga Ništa.
Više o tome na temi "teorija svega"..
eto ništa nisi rekao.

I ne kvalifikujem ja nikoga samo govorim istinu na što imam pravo.
Ako netko ne zna ništa o prostoru i vremenu onda je red da mu se to i kaže, eto, kratko i jasno.

taj koji nema pojama si ti. da nešto znaš bila bi te sramota onoga što pišeš.
 
Pa ti nisi Einstein,tebe su nogirali sa teoloskog fakulteta.zapravo vec u gimnaziji..:zcepanje:

Ja sam Teodor, a koliko ću značiti u vrlo skoroj budućnosti bolje da ne znaš, jer bi se ti već sada posuo pepelom po glavi.

- - - - - - - - - -

Svijest ne postoji oduvijek jer postoji uzrok svijesti, a koji će otkriti jedino teorija svega i nitko više. :whistling:
 
Ja sam Teodor, a koliko ću značiti u vrlo skoroj budućnosti bolje da ne znaš, jer bi se ti već sada posuo pepelom po glavi.

Ako značenje tvoje teorije treba da dovede čovjeka da se posipa pepelom po glavi... šta to treba da znači??? Da će ta teorija da aktivira neke destruktivne pobude u čovjeku? Da mu ukaže na njegovu nemoć i bezvrijednost? Čemu onda takva teorija? Da bi se tvoj ego naduvao kao balon??

Jesi li ti svjestan šta govoriš?

Ma šta te pitam... hahahaha, vidim...

Probudi se Teodore!

TEODOREEEEEE, TEOOOODOOREEEEEEE!!!!! PROBUDI SE! :)
 
ON NE SVEŠĆEN! Onesvešćeni Einstein!:mrgreen:
Samo se vi zafrkavajte-kad se budete posipali pepelom,onda ćete videti...:manikir:

Tak da:za kaj bumo diskutirali-bumo videli na koncu...:per:
 
ON NE SVEŠĆEN! Onesvešćeni Einstein!:mrgreen:
Samo se vi zafrkavajte-kad se budete posipali pepelom,onda ćete videti...:manikir:

Tak da:za kaj bumo diskutirali-bumo videli na koncu...:per:
teodor je žrtva, nije jedini, pogledaj koliko je samo umišljenih a probaj naći valjanu rečenicu po postovima...

šta je to u ljudima pa bi hteli da drugi misle da su geniji a u stvarnosti su žrtve lošeg obrzaovanja i vaspitanja?

stvar se može generalizovati i na svet mimo foruma: jadan je onaj genije čija genijalnost zavisi od suda drugih neznalica.

- - - - - - - - - -

..Probudi se Teodore!
TEODOREEEEEE, TEOOOODOOREEEEEEE!!!!! PROBUDI SE! :)
pre će oziman pljunuti na šopena no se teodor odreći nakaradnih neuronskih veza.
 
teodor je žrtva, nije jedini, pogledaj koliko je samo umišljenih a probaj naći valjanu rečenicu po postovima...

šta je to u ljudima pa bi hteli da drugi misle da su geniji a u stvarnosti su žrtve lošeg obrzaovanja i vaspitanja?

stvar se može generalizovati i na svet mimo foruma: jadan je onaj genije čija genijalnost zavisi od suda drugih neznalica.

- - - - - - - - - -


pre će oziman pljunuti na šopena no se teodor odreći nakaradnih neuronskih veza.

:hahaha::rotf::ok:
 
Ja sam Teodor, a koliko ću značiti u vrlo skoroj budućnosti bolje da ne znaš, jer bi se ti već sada posuo pepelom po glavi.

- - - - - - - - - -

:
Normalno je da si djete od 7 godina u svojoj djecjoj masti umisljava da je Tarzan,ili Supermen,ali kad covjek u tvojim godinama pocne umisljavati kako je prestavnik i glasnik nekakve famozne Vansvemirske Prve Civilizacije i kako od njih dobiva informacije o postanku svemira i zivota u svemiru,to je vec zabrinjavajuce..:D
 
Normalno je da si djete od 7 godina u svojoj djecjoj masti umisljava da je Tarzan,ili Supermen,ali kad covjek u tvojim godinama pocne umisljavati kako je prestavnik i glasnik nekakve famozne Vansvemirske Prve Civilizacije i kako od njih dobiva informacije o postanku svemira i zivota u svemiru,to je vec zabrinjavajuce..:D

A što mogu kada je to istina, ne mogu je ja mijenjati kao ni ti ni bilo tko drugi.

- - - - - - - - - -

Ako značenje tvoje teorije treba da dovede čovjeka da se posipa pepelom po glavi... šta to treba da znači??? Da će ta teorija da aktivira neke destruktivne pobude u čovjeku? Da mu ukaže na njegovu nemoć i bezvrijednost? Čemu onda takva teorija? Da bi se tvoj ego naduvao kao balon??

Jesi li ti svjestan šta govoriš?

Ma šta te pitam... hahahaha, vidim...

Probudi se Teodore!

TEODOREEEEEE, TEOOOODOOREEEEEEE!!!!! PROBUDI SE! :)

Krivo si shvatio ono o posipanju s pepelom, izgleda da je malo pravih filozofa danas koji od prve mogu neke stvari shvatiti, zbilja žalosno za naše doba.

- - - - - - - - - -

hvala.da znam šta da ne otvaram.

I bolje ti je, jer teorija svega nije za bilo koga nego za najpametnija bića u svemiru i izvan njega, tak ti je to, zato se nemoj glupirati na toj temi.

- - - - - - - - - -

teodor je žrtva, nije jedini, pogledaj koliko je samo umišljenih a probaj naći valjanu rečenicu po postovima...

šta je to u ljudima pa bi hteli da drugi misle da su geniji a u stvarnosti su žrtve lošeg obrzaovanja i vaspitanja?

stvar se može generalizovati i na svet mimo foruma: jadan je onaj genije čija genijalnost zavisi od suda drugih neznalica.

Ima i iznimaka koje potvrđuju pravilo, to ne znaš?

I ovo si dobro napisao, "jadan je genije čija genijalnost ovisi od suda drugih neznalica", to se odnosi i na sve forume pa i na ovaj, zato me nije briga što tko misli, dapače.

Ipak si nešto i pogodio, čestitam. :super:

- - - - - - - - - -

ON NE SVEŠĆEN! Onesvešćeni Einstein!:mrgreen:
Samo se vi zafrkavajte-kad se budete posipali pepelom,onda ćete videti...:manikir:

Tak da:za kaj bumo diskutirali-bumo videli na koncu...:per:

Kada dobijem Nobela za svoju teoriju svega, što ćete onda je li?

Malo o tome razmisli.

Da vas to ne udari kao grom iz vedra neba, jer se i to događa i to ne jednom.
 
Poslednja izmena:
A što mogu kada je to istina, ne mogu je ja mijenjati kao ni ti ni bilo tko drugi.

- - - - - - - - - -



Krivo si shvatio ono o posipanju s pepelom, izgleda da je malo pravih filozofa danas koji od prve mogu neke stvari shvatiti, zbilja žalosno za naše doba.

- - - - - - - - - -



I bolje ti je, jer teorija svega nije za bilo koga nego za najpametnija bića u svemiru i izvan njega, tak ti je to, zato se nemoj glupirati na toj temi.

- - - - - - - - - -



Ima i iznimaka koje potvrđuju pravilo, to ne znaš?

I ovo si dobro napisao, "jadan je genije čija genijalnost ovisi od suda drugih neznalica", to se odnosi i na sve forume pa i na ovaj zato me nije briga što tko misli, dapače.

Ipak si nešto i pogodio, čestitam. :super:

- - - - - - - - - -



Kada dobijem Nobela za svoju teoriju svega, što ćete onda je li?

Malo o tome razmisli.

Da vas to ne udati kao grom sa vedra neba, jer se i to događa i to ne jednom.

A ono o neuronskim vezama?:per:
 
teodor je žrtva, nije jedini, pogledaj koliko je samo umišljenih a probaj naći valjanu rečenicu po postovima...

šta je to u ljudima pa bi hteli da drugi misle da su geniji a u stvarnosti su žrtve lošeg obrzaovanja i vaspitanja?

stvar se može generalizovati i na svet mimo foruma: jadan je onaj genije čija genijalnost zavisi od suda drugih neznalica.

- - - - - - - - - -


pre će oziman pljunuti na šopena no se teodor odreći nakaradnih neuronskih veza.

Nije u pitanju lose obrazovanje i odgoj,kod Teodora je u pitanju nesto puno teze,kad vec 5 godina po forumima trazi zrtve koje ce uvjeravati u svoje nebuloze.Svojevremeno je cak u lokalnom listu Medjimurje trazio sponzore koji bi financirali predavanja koja je najavio i kanio odrzati.:zcepanje:
 
Šta je i kako funkcioniše...
I kako smo svesni svoje svesti i da li smo baš svesni?:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Svest (lat. conscientia, gre. slnesis), 1) u na­rodnom govoru stanje budnosti, prisebno­sti, punog raspolaganja duševnim mocima (usp. izraze: „biti pri svesti“, „izgubiti svest“); 2) posebna doživljajna, udešenost prema toku vlastitog doživljavanja, koja taj tok prati kao znanje o njemu, kao njegova registracija, pažnja i nadzor nad njim. Svest u tom znacenju, kao superponirani do­ziv!jaj („akt nad aktom“), nije uvek jednako prisutna u našem psihickom životu; mnogi se doživljaji odvijaju u jednoj jedinoj razini, a za neke se tek naknadno, retrospektivno, u „pamcenju“ otkriva da su bili svešcu re­gistrirani. Zbog toga se govori o više ili ma­nje svesnim, podsvesnim, pa i nesvesnim doživljajima (v. podsvest); 3) isto što i doživljavanje uopšte, sveukupnost psihickih procesa, subjektivni život neposredno znan samo pojedincu pomocu samoopažanja (in­trospekcije); 4) fundamentalna ontološka kategorija: subjektivni bitak, subjektivni oblik (nacin) postojanja, kojemu se u razlicitim filozofskim sistemima daje razlicito ontološko znacenje tako da se svest odreduje: a) kao jedini, iskljucivi, sveopšti oblik bitka (subjektivizam, idealizam), b) kao rav­nopravan usporedan korelat materijalnom (objektivnom) bitku (dualizam), c) kao jedan od osnovnih fenomenalnih modaliteta je­dinstvenog, u sebi nerazlucivog (bivstveno „indiferentnog“) bitka (apsolutni, indiferen­ciski, emergenciski monizam), d) kao se­kundarna, nesamostalna (zavisna), evolutiv­no uvetovana manifestacija primarnog objektivnog (materialnog) bitka, „subjektiv­ni odraz objektivne stvarnosti“ (materijali­zam); 5) trajna duhovna prisutnost nekih normativnih motiva, socijalnih, politickih, estetskih i dr. nacela i težnja („narodna svest“, „partijska svest“, „umetnicka svest“). U ovom poslednjem znacenju svest se cesto pripisuje ne samo pojedincu nego i koiektivima, istorijskim epohama, kultu­rama itd.

Hajdmo dalje...:manikir:
Svest kao odraz rada mozga, koji je odraz dejstva psihe na strukturu mozga koji je već obuzet aktualnim (kurentnim) radnjama...To je nematerijalisticko glediste, po kome svest ipak jeste proizvod citanja onoga sto u mozgu, kao delu tela, pise, od strane duha.
 
Za kaj pa ne...
Međumurke su zanimljive koke...
Međunogne Međumurke posebice i z jedne i z druge strane Mure (Prekmurje)...se veda,se razme...
I ja bih im predavao malo prcologije,zakaj pa ne...:per:
 
"čovek mehaničko biće" .......u eri tehnicizma , nauka je konstruisala takozvanu mehaničku pamet - i to baš čistu mehaničku pamet.....čak je otišla tako daleko , da je učinila i programski promenljivom.....ali , ta pamet , takozvana mehanička pamet , nije svesna sebe - nema svest o sebi....pa je ona pamet idiotskih mehaničkih mašina , kojih se treba čuvati i nedolaziti pod njen delokrug rada bez posebne obuke.....
....čovek , na bilo kojoj razini bio - makar i na minimumu čovečnosti , ako mogu tako da kažem , ima u sebi tragove svesti o sopstvenom postojanju - pa se zbog samo tih tragova može reći da je svesno živo biće.....i tako je oduvek , kad je reč o čoveku....
.....ima nastojanja da se sljudska svest mehanizuje ili uredi da funkcioniše mehanički , tako da njen um bude ograničen kao pamet mehaničkih mašina.....i još treba reći da ima "naučnih modela" koji čoveka vide kao mašinu , pa onda sve u vezi njega definišu po mehaničkom inžinjerstvu - samo iz njima poznatih razloga i ciljeva....
Ako covjek napravi robota, a hoce, koji se sam o sebi stara, sam odlucuje da radi ono za sto je stvoren i sto moze da radi, sam se stara da obezbijedi energiju (hranu) potrebnu za svoje operativno postojanje, sam sebe opravlja (lijeci), sam sebe reprodukuje (produzava vrstu), sam sebe uci (razvija, usavrsava i unapredjuje svoj bazni softver) elem - da li ce taj robot jednom biti svjestan svoga postojanja?

Pa, ni covjek nije nista drugo nego jedan takav robot!
 
Šta da radim Luise kad nikad nisam bio van sebe,a ni neki anheli me nisu posećivali,čak ni duhovi kao onog Junga...
Čak sam jednom spavao na groblju na klupi pored groba moje tetke...Ybg,sanjao sam da sam na pecanju i dok se nisam probudio
teglio soma velikog...Hvala pok.tetki na snu-volela je da ručka sometinu koju sam vatao još kao omladinac...
Tvoj astralni svet mi baš tako daleko kao zvezde...:manikir:

Slušaj jarane, ne govorim ja o Astralnom svetu, već o svetovime čiste svesti koji su iznad Eterčkog a ovaj je iznad Mentalnog a ovaj je iznad Kauzalnog a ovaj je iznad Astralnog a ovaj je iznad tvog Tamiša ili beše Tise.

No, zabavljaj se ovde dok je još hladno za pecanje na reci.
 
Imaš li svesti kad si u nesvesti ?
To me golica da saznam....

Grofe,
Mi smo u "nesvesti" onda kada je povređen ili na neki način isključen naš mozak ili ako je isključen deo uma koji je zadužen za funkcionisanje kada smo mi kao Biće usmerili svoju pažnji na fizički svet, bar dok smo u ovom svetu.
Inače mi kao Biće (Duša) jedina Svest ili nosioc svesti nikada ni na koji način niti jesmo bez svesti niti možemo biti. Nemoguće je da budemo isključeni. Postoje izuzetni trenuci i za to ali za to možemo reći da je u pitanju intervencija po planu Kreatora za pojedine slučajeve.
Mi kao Biće niti spavamo niti se isključujemo jer takva mogućnost ne postoji.
Ako naša pažnja (budnost) nije usmerena na ovaj svet onda je usmerena na nekom od viših svetova. Tako je sve do onda dok dovoljno ne ekspandiramo svoju svest kada možemo istovremeno biti budni (aktivni na više svetova ili čak na svim postojećim svetovima ako smo dosegli vrh duhovne realizacije.

Video sam da si posetio post devopjke na psihologiji o njenom "strašnom" snu. San je veličanstven primer koji pokazuje kako je ona kao Biće (Duša) upozorila i objasnila svom niže svesnom ili ego-svesnom o onome šro predstoji, kako u skorijem vremenu tako i u vremenu iza toga. Ona kao Biće (Duša) tačno zna zašto se uvodi promena u njen život što je za njeno najviše dobro ali njeno niže sversno, što je običan program to će odbijati da prihvati.
Naravno da je to način funkcionisanja kod svih nas i najbolnije je što mi odbijamo sagledati kako funkcionišemo iznutra.
Radije bih da je taj san postavljen ovde na filozofiji jer se iz njega da videti tačno kako funkcionišemo, ko je nosioc plana žiuvota i događaja a ko je tvrdoglavi magarac pa uvek vuče nazad.
Odbijamo sagledati da je ovde u ovom svetu jedino važno da mi kao Biće, Duša, imamo ona isksutva koja će podizati našu svest a ne da povlađujemo našim čulima, nagonima, pasijama uma i još koje čemu.
Tako jednostavno a tako nesagledivo.
 
Poslednja izmena:
Ako covjek napravi robota, a hoce, koji se sam o sebi stara, sam odlucuje da radi ono za sto je stvoren i sto moze da radi, sam se stara da obezbijedi energiju (hranu) potrebnu za svoje operativno postojanje, sam sebe opravlja (lijeci), sam sebe reprodukuje (produzava vrstu), sam sebe uci (razvija, usavrsava i unapredjuje svoj bazni softver) elem - da li ce taj robot jednom biti svjestan svoga postojanja?

Pa, ni covjek nije nista drugo nego jedan takav robot!

.....kao što rekoh , mehanička pamet je proizvod biološke pameti , koja je svesna svog postojanja.......zasigurno će čovek / biološka pamet , u dogledno vreme napraviti sistem robota koji će proizvoditi robote.....konačno i za sadašnje robote visoko automatske mašine roboti prave fazno ili direktno elementa os kojih se sastavljaju robodi a i mašine roboti....hoću da kažem , roboti će u mnogo čemu zameniti čoveka / biološku pamet.......no kad će biti svesni sebe i svog postojanja.....predpostavljam onog trenutka kad počnu da se bave idejom proizvodnje čoveka - totalnog biloškog robota !
 
.....kao što rekoh , mehanička pamet je proizvod biološke pameti , koja je svesna svog postojanja.......zasigurno će čovek / biološka pamet , u dogledno vreme napraviti sistem robota koji će proizvoditi robote.....konačno i za sadašnje robote visoko automatske mašine roboti prave fazno ili direktno elementa os kojih se sastavljaju robodi a i mašine roboti....hoću da kažem , roboti će u mnogo čemu zameniti čoveka / biološku pamet.......no kad će biti svesni sebe i svog postojanja.....predpostavljam onog trenutka kad počnu da se bave idejom proizvodnje čoveka - totalnog biloškog robota !
da bi robot imao svest mora postati ( apsolutni) original. a ako postoje drugi svetovi ( a biće da postoje) onda jedaan deo robota mora biti i na onom svetu odnosno izvan ovovasionskog.
 
Slušaj jarane, ne govorim ja o Astralnom svetu, već o svetovime čiste svesti koji su iznad Eterčkog a ovaj je iznad Mentalnog a ovaj je iznad Kauzalnog a ovaj je iznad Astralnog a ovaj je iznad tvog Tamiša ili beše Tise.

No, zabavljaj se ovde dok je još hladno za pecanje na reci.

A iznad svih tih tvojih svetova? Ima li neki kerec?:hahaha:;)
 
Nije u pitanju lose obrazovanje i odgoj,kod Teodora je u pitanju nesto puno teze,kad vec 5 godina po forumima trazi zrtve koje ce uvjeravati u svoje nebuloze.Svojevremeno je cak u lokalnom listu Medjimurje trazio sponzore koji bi financirali predavanja koja je najavio i kanio odrzati.:zcepanje:

Ne, nego tražim nekoga dovoljno pametnoga da shvati o čemu pričam, vrlo jednostavno a istinito.
 
Ne, nego tražim nekoga dovoljno pametnoga da shvati o čemu pričam, vrlo jednostavno a istinito.
da bi te neko shvatio trebaš pisati razumljivim i istinitim iskazima, koristiti poznate pojmove i reči.
a kada uvodiš nove pomove moraš ih logički povezati s onim već poznatim.

e tek onda drugi uslovno mogu nešto razumeti. bez toga možda te razume neki psihijatar ali ti izgleda nisi ni probao da im se obratiš.:evil:
 
da bi te neko shvatio trebaš pisati razumljivim i istinitim iskazima, koristiti poznate pojmove i reči.
a kada uvodiš nove pomove moraš ih logički povezati s onim već poznatim.

e tek onda drugi uslovno mogu nešto razumeti. bez toga možda te razume neki psihijatar ali ti izgleda nisi ni probao da im se obratiš.:evil:

Čuti...:mrgreen:
Dani otvorenih vrata se u Lazi uprilićuju svakog proleća...
Gledam po keju furaju "talenti" i sami sa sobom u stihovima pričaju i gestikuliraju...
Poneki od njih na mobilni,ali ih ima koji to "telepatski"...Tele pati...:sad2::lol:
 

Back
Top