svemoguca zena

Čini mi se da bolje znam ŠTO NE ŽELIM
A što tačno želim, pa vjeruj da nisam sigurna.
Previše puta sebe uhvatim u željenju vrlo kontradiktornih želja, ako mogu reći tako, pa se zabrinem:) Variraju te moje želje...generalno znam šta, kako, ali govorim o detaljima, koji si bitniji. E to ne znam!!!
Što se tiče zadnjeg pitanja...mislim da mogu vrlo često i to jako dobro da usrećim i budem srećna, ali jednako dobro mogu i suprotno...
 
SINDI:
Moc Zene je da bude sposobna da uvidi da moze da
bude i K.urva, i Majka, i Sestra, i Zlo, i Prijatelj i
sve shto pozeli... onda kad zna ZASHTO ZELI i SA KIM
ZELI...


citatom jedne moje prijateljice otvaram jednu novu temu u novoj godini....

da li ste i koliko svesne sebe?da li znate sta zelite, zasto zelite i sa kim zelite?


da li znate da otvorite vrata? da li znate da ih zatvorite, kad znate da je to jedino resenje?


i jos jedno pitanje koje je postavio patak, a mislim da je divno

da li ste srecne?i da li zelite i mozete da usrecite druge?


Postajem svesna sebe, mozda sa zakasnjenjem. Da, otvorila sam jedna vrata i da, sad znam sta i sa kim i zasto zelim. I jos saznajem i to me odusevljava. jos uvek slabo stojim sa zatvaranjem vrata, ali ucim...Srecna? Pa jesam, kad sve stavim na kantar...Ima nesto "sto mi srecu kvari", ali uglavnom uspesno ignorisem...Dok ne naucim da zatvorim ta vrata...Zelim da usrecim druge i volim...I mislim da mogu...Nekad...Povucem ih sa sobom na dno...I to je druga strana medalje...Ali da, verujem da umem da usrecim druge.
 
Moc Zene je da bude sposobna da uvidi da moze da
bude i K.urva, i Majka, i Sestra, i Zlo, i Prijatelj i
sve shto pozeli... onda kad zna ZASHTO ZELI i SA KIM
ZELI...

citatom jedne moje prijateljice otvaram jednu novu temu u novoj godini....
da li ste i koliko svesne sebe?da li znate sta zelite, zasto zelite i sa kim zelite?

da li znate da otvorite vrata? da li znate da ih zatvorite, kad znate da je to jedino resenje?

i jos jedno pitanje koje je postavio patak, a mislim da je divno

da li ste srecne?i da li zelite i mozete da usrecite druge?
_____________________________________

U zadnje vreme postajem svesnija sebe, i pokusavam da se ne zaludjujem sta svi oko mene zele vec kako se ja osecam i sta ja zelim.
Takodje sam raskrstila sa onim glasom u svojoj glavi: trebalo bi ovo, trebalo bi ono.. treba da budes takva i takva, a ti nisi i nikad, ma koliko se trudila, neces to biti. Sada mu samo kazem: "Lazove, nista ti ne verujem!" A kada on zacuti, ja osetim snagu u sebi da uradim sta god pozelim. Mogu biti kakva god pozelim. Ipak smo mi cista energija, samo smo ograniceni raznim etiketama u koje pristajemo da verujemo. A imamo izbor da usmerimo tu energiju u kom god pravcu hocemo ( samo je svesnost te cinjenice neophodna).
Tako da jesam, i posto ja jesam, mogu usreciti i druge..
:-P
 
sindi..aj ti mene usvoji..dobar sam za po kuci..:)lak za odrzavanje,eto mos me i hebati necu ti nista.. :-D a imam i miraza ;-)
a176.gif
 
?:
znaci muskarci ne mogu da igraju razne uloge u zivotu jer su glupavi?

ajd da ti postavim jednostavno pitanje...
kad kazes psi su verni i pametni, da li to znaci macke su neverne i glupave?:)
naravno da ne
nemoj ucitavati ono sto ne pise
i poenta nije u igranju raznih uloga, nego u zivljenju punog zivota..ostvarivanja svih svojih potencijala...realnom sagledavanju sopstvene licnosti i mogucnosti, i drugih-njihovih licnosti i mogucnosti
ja sam zena..i jos uvek ucim o sebi..zato tema i jeste o zenama..
bilo bi izvanredno da neki muskarac postavi slicnu temu, jer sam sigurna da su njihove dileme slicne, sustinski gledano
 
svemoguca zena,treba da poseduje umece ljubavi prema glupavim muskarcima ;) ,to moze da bude alfa i omega,svake nove kvalitetne promene mentalnog sklopa zene.skoka u novi visi krug.vecina za to nema mogucnosti,jer razmislja refleksijom.za to je potrebna strast ,zestoka strast i hrabrost, a vecina zena to nema.ceo svoj zivit provedu vrteci se u istom krugu,jureci svoj rep,dok se na kraju ne smore i predaju .

e038.gif
e106.gif
 
Nisam svemoguca..vise volim svemoguceg muskarca…Mogu reci da sam srecna jer sam zdrava prvenstveno..Umem da dam ali i da uzmem...Ne umem da “zatvorim vrata” ..Uvek ih ostavljam odskrinuta..i te navike se nikada necu odvici..Pokazala se kao opravdana..:wink:
 
Ale djubre:
svemoguca zena,treba da poseduje umece ljubavi prema glupavim muskarcima ;) ,to moze da bude alfa i omega,svake nove kvalitetne promene mentalnog sklopa zene.skoka u novi visi krug.vecina za to nema mogucnosti,jer razmislja refleksijom.za to je potrebna strast ,zestoka strast i hrabrost, a vecina zena to nema.ceo svoj zivit provedu vrteci se u istom krugu,jureci svoj rep,dok se na kraju ne smore i predaju .

e038.gif
e106.gif

prvo, ono za usvajanje..hvala na ponudi, ali ja vec imam dva sina...

a drugo, kazi mi ..koja je nova kvalitativna promena mentalnog sklopa muskarca, potrebna za skok u novi, visi krug?
:)
 
i jos nesto..naslov je karikiranje..vec sam objasnjavala, mislim..al evo ponovo..ja ne verujem ni u svemoguce zene, ni u svemoguce muskarce:)

ali sam uverena da ne koristimo svoje potencijale, u dovoljnoj meri..cak ih nismo ni svesni
 
SINDI:
prvo, ono za usvajanje..hvala na ponudi, ali ja vec imam dva sina...

a drugo, kazi mi ..koja je nova kvalitativna promena mentalnog sklopa muskarca, potrebna za skok u novi, visi krug?
:)

za tvoja dva sina u redu,necu im smetam...za razliku od tebe ja imam samo, jedno zensko i jedno musko dete ;) :-D ,e sad ko je veci majstor to je pitanje? :p

drugo,..u prvom redu treba da bude "vitez vere"..onda je sve lako...nemoj me pitati sta je to vitez vere,necu ti kazati...to moras osetiti,prepoznati.,u svakom slucaju ja to nisam...
 
Podrazumevano svemoguca zena
Moc Zene je da bude sposobna da uvidi da moze da
bude i K.urva, i Majka, i Sestra, i Zlo, i Prijatelj i
sve shto pozeli... onda kad zna ZASHTO ZELI i SA KIM
ZELI...

ako je ovo "moc zene", sta je "moc muskraca"?
 
Mislim da je "svemoguca" zena prejaka rec,nametnuto nam je da moramo da budemo svemoguce i da na taj nacin moramo da udovoljavamo drugima,vekovima smo morale da budemo dobre domacice(tj.sluskinje),dobre majke svojoj deci,dobre zene svojim muzevima(danju domacice,nocu ljubavnice) a jos i da donosimo pare u kucu.....apsolutno se ne slazem sa tom teorijom.budimo ono sto jesmo,pa ma sta to bio nas licni izbor,licno po meni idealna zena je ona koja je finansijski nezavisna,koja je uspela da ostvari neke svoje zelje u zivotu bez obzira da li ima porodicu ili ne,to je samo stvar licnog izbora.
 
SINDI:
Moc Zene je da bude sposobna da uvidi da moze da
bude i K.urva, i Majka, i Sestra, i Zlo, i Prijatelj i
sve shto pozeli... onda kad zna ZASHTO ZELI i SA KIM
ZELI...


citatom jedne moje prijateljice otvaram jednu novu temu u novoj godini....

da li ste i koliko svesne sebe?da li znate sta zelite, zasto zelite i sa kim zelite?


da li znate da otvorite vrata? da li znate da ih zatvorite, kad znate da je to jedino resenje?


i jos jedno pitanje koje je postavio patak, a mislim da je divno

da li ste srecne?i da li zelite i mozete da usrecite druge?

da daaa sve moze ....i sve ne moze...zavisi zasto ste se rodile...
 
ma ja ne znam zašto se zzene borile za svoja prava ,, sve sve i još posao ,, ma ajde , ja ću lipšem do 40-te,, kao zena mora sve ,, frka posao ,, juri ,, deca ,, rucak ,, i na kraju dana kada hoću da se odmorim --- ŠIRI NOGE ,,, jeee
 
De bre baš danas da izvadiš tu temu, viš da lupam po forumu ko Maxim po diviziji, preti da cu se u jagodicu pretvoriti , a ti našla da me zestiš sa tim teškim pitanjima...:mad:

Ni na jedno do poslednjeg danas ne umem da odgovorim !
 

Back
Top