Švedska

Caos ljudi! Ja sam primljena na Uppsala Univerzitet ove godine, ali posto nisam dobila stipendiju (konkurencija je velika, pre ce neko iz Etiopije dobiti nego mi) a ne zelim da odustanem tek tako, moram nekako da nadjem posao. Da li neko od vas zna nekoga iz Uppsale i da li znate kako se snaci da nesto radite i studirate? Razumem da su male pare u pitanju i da podrazumevaju samo pokrivanje osnovnih troskova, kao i da se studenti uglavnom bave bebisitingom, pranjem sudova i slicno... Da li neko zna kako do posla, kome se obratiti?
 
Gde ja zivim, veoma je cisto, nema beskucnika ili prosjaka.

Moja preporuka je da pokusas da budes sto vise kao jedan svedjanin da bi se najbolje uklopio.

Beskućnik je neko ko nema kuću...a ko će bre na tu zimu biti napolju :lol:

Nego, dobar ti je rezon. I ja sam uvek za tu varijantu da se prilagodiš podneblju. Što bi rekli "When in Rome, do as the Romans do" :)
 
Sto se tice Svedske, i bilo koje drzave drzave van Srbije, otisla bih ne bih razmisljala ni minuta.Te price, tamo nem adruzenja, a izvinite ima li druzenja u Srbiji.Odgovor je jasan, NEMA.Svi jurimo da zaradimo, i radimo ko crnci, plate male, naivici zivotne egzistencije, radi se subotom i nedeljom, i kada imamo vremena da se druzimo.Ma, dajte molim vas.


Otisla bih bilo gde, ne bih cekala ni minut, ako bih znala da ec mi biti bolji zivor, a bio bi.Ovde nista ne ide ka boljem, i nema vise druzenja kao nekda, razlika je smao sto tamo znate za sta radite, a ovde ne.z:(


UBI BENE, IBI PATRA!!!!
 
nikad bio ali onako cini mi se da nije lose, tipa extra visok standard, niska stopa kriminala, zanimljivi gradovi, cesto ima snega.........e sad jedino sto mi se i tamosnji ljudi i atmosfera cine nekako previse dosadno i previse sterilno, ono nema dusu sto se kaze.
 
Ja imam pozitivna iskustva o Švedskoj, išla sam skoro tamo. Uopšte nije istina da su ljudi hladni čak štoviše, prijatni su ljubazni i uvijek izađu u susret da pomognu.
Zemlja je prelijepa i u ovim uslovima hladnoće mogu reći da je hladnije kod nas nego tamo jer nema vlage.

Totalno organizovana zemlja.

Ljudi nisu ružni, doduše Šveđanke su ljepše od Šveđana ali su u suštini lijep narod.
 
pozz...moze li mi neko dati info o tome kakve uslove dobijes u swe kada zapocnes zivot za devojkom koja je drzavljanka svedske?Cuo sam da posle 2 meseca dobijes papire,naravno ne stalne,i skola ti placa ucenje svedskog,takodje dobijes socijalu da prezivis,ima li jos sta?Neki smestaj,posao..?:DSve mi kazite u sta ste sigurni,molim!!
Hvala unapred na odgovoru!
 

Back
Top