Sve o statutu i statusu Vojvodine...

Šta je po tebi realno da se preduzme po pitanju Vojvodine?


  • Ukupno glasova
    201
  • Anketa je zatvorena .
Zaista,moram da priznam kako simpatizeri i clanovi LDP uvek pokazuju zavidan nivo znanja i jos zavidniji nivo kulture u svojim postovima...bravo momak,samo tako nastavi !

Nego sta, obrazovani i kulturni - samo su vecina veoma fini pa niko ne govori ni na forumu ono sto bi trebao da kaze, kod mene nema finoce, taj stadijum u Srbiji ne postoji...sto na umu (sto je istina) to na drumu.
 
Nego sta, obrazovani i kulturni - samo su vecina veoma fini pa niko ne govori ni na forumu ono sto bi trebao da kaze, kod mene nema finoce, taj stadijum u Srbiji ne postoji...sto na umu (sto je istina) to na drumu.

Da,da,jako fini ljudi i svi nekako misle svojom glavom i nisu im isprani mozgovi razno raznim glupostima !.Posebno mi se kod njih svidja sto se bore protiv drustvenih zala kao sto su narkomanija i homoseksualnost.Postuju svoju kulturu i tradiciju,postuju svoje pretke i bore se da ocuvaju Srbiju u njenim granicama a ne da je rasparcavaju i dele kao sto bi mnogi na zapadu,a neki i u Srbiji (oni sto imaju krizu licnog i nacionalnog identiteta)),voleli da se desi !
 
Poslednja izmena:
NOVI SAD – Publicista Dimitrije Boarov rekao je na tribini u Novom Sadu da stranke srpske desnice od Vojvođana pokušavaju da naprave velike neprijatelje.

„Stranke srpske desnice ne mogu da funkcionišu bez neprijatelja, a sada i od Vojvođana pokušavaju to da naprave kako bi se revitalizovala energija mržnje”, rekao je Boarov na tribini „Vojvodina ili čekajući statut – ima li Vojvodina vremena?”.

On je ocenio da aktuelni Predlog statuta Vojvodine zapravo nudi rešenje koje je samo po sebi fenomen jer propisuje autonomiju bez prava odlučivanja.

Prema njegovim rečima, ukoliko statut bude usvojen to neće biti bez značaja i predstavljaće izvesnu političku prelomnicu. Boarov je ocenio da se to pre svega odnosi na Demokratsku stranku kojoj će statut u dobroj meri odrediti politiku pošto će joj desničarska opozicija to stalno gurati pod nos.

On je rekao da je centralizam konstata u političkoj istoriji u Srbiji i da se i Kosovo otcepilo od Srbije pre svega zbog centralizma.

Istoričar Ranko Končar rekao je da su optužbe za separatizam na račun Vojvođana uvredljive i naveo da nikada u istoriji vojvođanskog autonomističkog pokreta nije bilo separatizma.

On je naveo da je Novi Sad čak i u Habzburškoj monarhiji uživao status glavnog grada Vojvodine, a u Srbiji se od toga pravi problem.

Sociolog Mirko Đorđević rekao je da je autonomija Vojvodine stečeno pravo ove pokrajine i ocenio da će Srbija napraviti kobnu političku grešku ukoliko ne obezbedi Vojvodini autonomiju.

„Autonomija Vojvodine je spas za Srbiju jer je u skladu sa evropskim kontekstom”, istakao je Đorđević.

Prema njegovim rečima, čak i Rusija ima desetak autonomija od kojih neke imaju i svoje ustave i akademije nauka.

Večerašnju tribinu organizovalo je Nezavisno društvo novinara Vojvodine u saradnji sa američkom fondacijom NED.

(Beta)





 
Ispravno od strane D.Boarova.Tačno je da pojedine stranke,političari traže podele,teorije zavere,večite opasnosti,to je njihova politika,stvaranje i forsiranje tenzija,izmišljanje neprijatelja,tako skupljaju birače.
Kod njih vlada strah od"nepoznatog",strah od decentralizacije,zato je za njih bilo kakva novina,opasnost za zemlju,pa se zato i kritikuje statut i izmišlja otcepljenje.
 
Ispravno od strane D.Boarova.Tačno je da pojedine stranke,političari traže podele,teorije zavere,večite opasnosti,to je njihova politika,stvaranje i forsiranje tenzija,izmišljanje neprijatelja,tako skupljaju birače.
Kod njih vlada strah od"nepoznatog",strah od decentralizacije,zato je za njih bilo kakva novina,opasnost za zemlju,pa se zato i kritikuje statut i izmišlja otcepljenje.

Cekaj malo,a vi statutasi,sta ste vi u stvari...desnjaci ili levaci :eek:
 
Čuvena DSS vodi neke proteste protiv otcepljenja,a optuživali su Čanka za separatizam i vode kampanju protiv njega,da bi Samardžić rekao da je to samo njegovo mišljenje.

I kakva je to laz?
Koliko je puta doticni izjavio da Vojvodina treba a bude republika i da Srbija treba da se federalizuje. No, ajd razumem da si to ofrlje lupio.

Mene zanima sta to sprecava vladajucu koaliciju da Statut usvoji, kad je ista usvojila bez problema u pokrajinskoj. Nije valjda opet opozcija kriva?
 
I kakva je to laz?
Koliko je puta doticni izjavio da Vojvodina treba a bude republika i da Srbija treba da se federalizuje. No, ajd razumem da si to ofrlje lupio.

Mene zanima sta to sprecava vladajucu koaliciju da Statut usvoji, kad je ista usvojila bez problema u pokrajinskoj. Nije valjda opet opozcija kriva?

Gde i kad je izjavio da Vojvodina treba da bude republika?

To je problem vladajuće koalicije,njihovi različiti stavovi,neozbiljnost,gnjavljenje oko svake odluke i neodlučnost ko će preuzeti odgovornost za donošenje statuta,a stav opozicije na taj statut je separatizam i otcepljenje.
 
Gde i kad je izjavio da Vojvodina treba da bude republika?

To je problem vladajuće koalicije,njihovi različiti stavovi,neozbiljnost,gnjavljenje oko svake odluke i neodlučnost ko će preuzeti odgovornost za donošenje statuta,a stav opozicije na taj statut je separatizam i otcepljenje.

Чанак је 1991 писао Бандитеровој комисији да АП треба да буде независна а не република
 
Svakojake izjave ima Čanak ali kad je to objavljeno i gde,daj to pismo,članak ili šta već postoji da se pročita.

Нема потребе за тим то је и он више пута сам признао а и у задњој емисији на РТС где беше она Јерков је то потврдила када је Чавошки то поменуо, и чак је покушала то да одбрани
Чанак музикант Ненад је сецесиониста
 
E moj Miško, samo se ti i dalje bavi podelama i kategorizacijama, definicijama i sprdanjem. I dok ti gubiš vreme na uvrede i budalaštine, nastaje nova država... A ti ne vidiš, jer ti nacionalizam navičen preko očiju.

Kakve podele . On ne pravi podele .
Pa vi pravite podele , sa tim , Sbin - Srbijanac, i jos ko zna kakve .

\Kod nas nema podela . Eto Miletov deda je bio skojevac , moji dedovi su bili za kralja i otadzbinu . A eto nas , ruku pod ruku ce mo vama da stanemo u kraj . Jos je tu ovaj muskosambre ,i jos kolko oces ljudi . A ong buja ce mo da uzmemo za knjigovodju ..... pa ima da vas nema ... bre, neokomunjare razmazene .
 
Gde i kad je izjavio da Vojvodina treba da bude republika?

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/vesti_dana/story/60281/Čanak:+Vojvodina+republika.html

To je problem vladajuće koalicije,njihovi različiti stavovi,neozbiljnost,gnjavljenje oko svake odluke i neodlučnost ko će preuzeti odgovornost za donošenje statuta,a stav opozicije na taj statut je separatizam i otcepljenje.

Taj Statut je neustavan. Sam nije problem, vec njegov sadrzaj.
No opet pitam kakve veze stav opozicije ima sa donosenjem Statuta? Zar je bitno sta ti neko govori kad imas vecinu?
 
Kakve podele . On ne pravi podele .
Pa vi pravite podele , sa tim , Sbin - Srbijanac, i jos ko zna kakve .

\Kod nas nema podela . Eto Miletov deda je bio skojevac , moji dedovi su bili za kralja i otadzbinu . A eto nas , ruku pod ruku ce mo vama da stanemo u kraj . Jos je tu ovaj muskosambre ,i jos kolko oces ljudi . A ong buja ce mo da uzmemo za knjigovodju ..... pa ima da vas nema ... bre, neokomunjare razmazene .

Pazi, prvo si ti napravio podele sa VI. Drugo, i ti i Mile i Miško i Jomini i ostali ste građani Srbije, moji sunarodnici sa pravom glas itd. Muško, konkretno piše o "statutašima", levčarima i desničarima, Mile priča o glavnograđanima itd. Sve su to jadne i plitke podele koje iritiraju, jer ja smatram da smo svi građani Srbije, Vojvodine, regije, grada, mesne zajednice i ulice u kojoj živimo. Svi se borimo za bolje sutra i želimo dobro sebi. Međutim, konstantne podele, retorika 90tih, zajedljivost, zavist i ostale štetne stvari su produkt nekih prošlih vremena. Na žalost, kad je neko "junak za tastaturom" i "srbin u kafani", taj uglavnom ne gleda u budućnost. A kako reče jedan cenjeni i istaknuti pripadnik ovog foruma, "ko gleda u prošlost, okreće du.pe budućnosti". I u pravu je.
 

Back
Top