Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vodi računa s tim tim mokrenjem, da postoje problemi vidi se po tome da se previše zadržava u wc, takodje nije dobro da mokri na male barice mokraća mora imati pun volumen samo tako je ispravno, gledaj da mačak ne leži na grejnom telu....ukucaj fus mačaka na internetu...
 
https://groups.google.com/forum/#!topic/volim_mace/ag5ZS-3odss
Dao je tu Deda Zika jos dobrih preventivnih saveta. Nesto ga nema vec duze vreme u grupi, ali niko nema informaciju da li je sve u redu, ili je prestao da se bavi grupom kako je u vise navrata najvaljivao.

Ali sada na pakovanjima tih specijalnih hrana za urinarne probleme stoji da sprecavaju i stvaranje i struvita i kalcijum-oksata, sada koliko je to tacno...
Vragana je cini mi se kupovala DL-metionin u tableticama i davala odredjenu dozu pomesanu sa hranom koju inace daje. Mozes nju pitati, da ne dajem ja dezinformacije.

nas macak je na methazidu vec nekoliko godina
sam popije tabletu
sad je doziran pa pije svakih 3 dana po jednu
jede regularnu klopu
sto tvorovi to i on dobije
problema nema za sada
svejedno da pratimo
 
https://groups.google.com/forum/#!topic/volim_mace/ag5ZS-3odss
Dao je tu Deda Zika jos dobrih preventivnih saveta. Nesto ga nema vec duze vreme u grupi, ali niko nema informaciju da li je sve u redu, ili je prestao da se bavi grupom kako je u vise navrata najvaljivao.

Ali sada na pakovanjima tih specijalnih hrana za urinarne probleme stoji da sprecavaju i stvaranje i struvita i kalcijum-oksata, sada koliko je to tacno...
Vragana je cini mi se kupovala DL-metionin u tableticama i davala odredjenu dozu pomesanu sa hranom koju inace daje. Mozes nju pitati, da ne dajem ja dezinformacije.

Nema ga već par dana da odgovori, jeste na temi o urinarnim infekcijama pisao da njegove tri mačke imaju ozbiljnih zdravstvenih problema ali to je bilo pre nego što je Marijani odgovorio kad je imala problema sa uličnom štićenicom. Da, većina tih urinary podstiče stvaranje gore, opasnije varijante kamena.

Vodi računa s tim tim mokrenjem, da postoje problemi vidi se po tome da se previše zadržava u wc, takodje nije dobro da mokri na male barice mokraća mora imati pun volumen samo tako je ispravno, gledaj da mačak ne leži na grejnom telu....ukucaj fus mačaka na internetu...

Ne vidim ga nikad kad mokri, jako je stidljiv po tom pitanju. Kastriran je mačor, najviše voli fotelju pored TA peći, te zaključke sam donela čisteći mu posip. Noćas je spavao napolju a preksinoć smo kasnije zatvorili tako da poslednja dva dana tj. noći i nemam uvid šta se dešava, samo vidim da se i dalje ponaša uobičajeno, da ne kažem normalno.

nas macak je na methazidu vec nekoliko godina
sam popije tabletu
sad je doziran pa pije svakih 3 dana po jednu
jede regularnu klopu
sto tvorovi to i on dobije
problema nema za sada
svejedno da pratimo

Drago mi je da je on dobro. :) Tvorovska hrana beše ima visok sadržaj proteina? Znam da Vlatković ne sme da kaže onima tamo na grupi da njegovi uglavnom jedu "samo" 30%. :lol: Lek je iz vet. apoteka? Moj Mirko zaslužuje ime, verovatno ćemo ići na tu varijantu sa tabletama ako dođe dotle, radije nego na precenjene granule.

I hvala na odgovorima. :) Jutros je čekao pred vratima da ustanemo i otvorimo, čim je čuo aktivnost, krenuo je da kuka kao da se vratio sa Arktika a ne iz nečije štale, sa sena. (Pošto je na tavanu noćas bila Mrvica a slažu se samo predamnom.)
 
Nema ga već par dana da odgovori, jeste na temi o urinarnim infekcijama pisao da njegove tri mačke imaju ozbiljnih zdravstvenih problema ali to je bilo pre nego što je Marijani odgovorio kad je imala problema sa uličnom štićenicom. Da, većina tih urinary podstiče stvaranje gore, opasnije varijante kamena.



Ne vidim ga nikad kad mokri, jako je stidljiv po tom pitanju. Kastriran je mačor, najviše voli fotelju pored TA peći, te zaključke sam donela čisteći mu posip. Noćas je spavao napolju a preksinoć smo kasnije zatvorili tako da poslednja dva dana tj. noći i nemam uvid šta se dešava, samo vidim da se i dalje ponaša uobičajeno, da ne kažem normalno.



Drago mi je da je on dobro. :) Tvorovska hrana beše ima visok sadržaj proteina? Znam da Vlatković ne sme da kaže onima tamo na grupi da njegovi uglavnom jedu "samo" 30%. :lol: Lek je iz vet. apoteka? Moj Mirko zaslužuje ime, verovatno ćemo ići na tu varijantu sa tabletama ako dođe dotle, radije nego na precenjene granule.

I hvala na odgovorima. :) Jutros je čekao pred vratima da ustanemo i otvorimo, čim je čuo aktivnost, krenuo je da kuka kao da se vratio sa Arktika a ne iz nečije štale, sa sena. (Pošto je na tavanu noćas bila Mrvica a slažu se samo predamnom.)

kod nas nema kvalitetnih granula za tvorove
tako da svi dobijaju granule za macice, meso, jaja...
macke su, kao i tvorovi, karnivore tako da soja i zitarice nikad nisu dobra opcija
methazid nije lijek vec suplement
kod nas se ne uvozi vec gledas da nabavis kad neko donese recimo iz madjarske
ima u v apotekama uropet paste, ali to nama ne odgovara
 
O, više, ta Uprava za veterinu! :histericna: Bitno da se svinje vakcinišu protiv kuge, da oni trpaju mito u svoje džepove a država plaća svinjarima subvencije da bi bili iole konkurentni uvoznicima. A korisne stvari ne odobravaju, skotovi. Pa kolika samo frka dok je stigao Stronghold u Srbiju!
 
...pa kad se svinjkso meso koristi u ljudskoj ishrani..:aha:
....mada bolje bi im bilo da uvedu besplatnu sterilizaciju kućnih ljubimaca. pasa i mačaka.
..da se srede i doniraju prihvatilišta..
ne mogu da nađem prihvvatilište za pse u Subotici, il nema mesta il nema uslova za rad...
al zato je bitna konkurentnost.
 
Ma to je duga priča, tema za Zaštitu prava životinja, navela sam samo primer koliko Uprava za veterinu štete nanosi državi u svakom pogledu.

Inače, debeljko je noćas piškio jednom, nije cupkao, mlaz je bio zadovoljavajuće debljine a količina sasvim normalna. :) Možda je bila samo lažna uzbuna, a možda i trenutno poboljšanje. Kaže mi mm da prestanem da paranoišem kad sam mu referisala šta sam izvadila iz posude. Kaže, jede, pije, mazi se, igra se...
 
Pihh,ja sam level 8 :D You’re a pretty serious cat person. You understand cats and, more importantly, they understand you. You’re on their wavelength. When people are like, “I don’t get cats because they are too aloof,” you just roll your eyes because these people don’t understand cats the way you do.

Moglo je to i bolje :D
 
You go all the way up to 11 when it comes to cats! The cats in your life are not just your pets — they are your family. You understand cats in a way that most people will never fully grasp. Just in case you’re waiting for permission from a quiz — know that it would not be inappropriate for you to get a tattoo that says “Cat Life.”

Simpatican test
 
Službena stranica Guinnessovih rekorda upravo je objavila da je najstarija mačka na svijetu mačka koja se zove Tiffany Two, živi u Kaliforniji sa svojom vlasnicom i napunila je 26 godina. Radi se o kratkodlakoj mački sa krznom prošaranim poput kornjačevine. (izvor)

Wow, 26 godina stvarno nije malo... .)
 
Ljudi, da vas pitam nesto, sad sam drzala macku u krilu i kako sam ga mazila, primetila sam da mu je ona kozica na samoj vilici ( ne znam kako bih drugacije opisala ), sa desne strane skroz crna, dok je sa leve normalno, svetlo roze. Nisam mogla dublje da mu zagledam jer mi ne da,ali sam pokusala malo da " isteglim " taj tu deo koze da bih bolje videla i ta desna strana mu je crna...Prvi put sam to videla veceras i mnogo sam se zabrinula. Vodicu ga odmah kod veterinara, s tim sto on radi tek od 2 popodne,pa sam mislila ako znate sta bi moglo biti, da mi kazete dok ne odem tamo. Mnogo sam se zabrinula,jer nemam predstavu sta bi moglo biti. Trazila sam po internetu,ali sve se svodi na karijes,ali cini mi se da ovo nema veze s tim, jer se to crnilo konkretno nalazi na kozi ( ako sam dobro videla ), uz tu liniju koja mu je kod vilice,a ne na desnima ili samim zubima.
 
Evo sam uspela da uslikam, da otprilike vidite na sta to lici
zazu.jpg
zazu 2.jpg
 
meni lici na pjegavu macku : )
missim, macke znaju imat nejednako pigmentiranu kozu
nas Vuk ima pjegavo grlo : )

Ahaha, pravo da ti kazem pojma nemam :)
sad sam zvala jednog veterinara i rekao mi je da kupim neku pastu Aqua dent i da mu mazem to mesec dana ( to je pasta za macke ) i da ako ne prodje, da tek onda dodjem,jer on misli da je to od pljuvacke,posto sam posle videla da ima i na desnima, rekao je da se to stvara od pljuvacke. Tako da cu za pocetak probati sa tim, iskreno sam se bas prepala bila. On ovako super jede i granule i tecnu, tako da valjda nije nesto ozbilnije.
 
I meni liči na običnu pigmentaciju. Kakav mu je dah? Jel' uobičajeno gadnjikav ili smrdljiviji nego standardni mačiji? Sa druge strane, ne deluje crveno i upaljeno?

Pa mislim meni je generalno njegov dah onako malo sto bi ti rekla gadnjikav :) nisam primetila neki drugaciji miris....A ovo nije crveno, vec bas crno, ne znam da li se lepo vidi na slici,a sa druge strane mu je svetlo roze, normalno. Resila sam ipak da ga vodim kod veterinara, da ne rizikujem ni sa cim, tako da cu ako bude mogao ( posto sutra radi samo 2 sata ) sutra,ako ne, odmah u ponedeljak.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top