Све о бебама 0-12 месеци

A koliko dana se cisti pupak kad otpadne ono plasticno? Meni u bolnici rekose 5, ono je otpalo ima 10 dana, al jos ima pomalo onih braon tragova.
Tako I ja ne mogu nista po kuci da stignem, jer mi je u rukama stalno. Poslednja 2 dana sam I sredjivala stan I tako sa njom I bukvalno sam pala od umora.
 
Ne znam to, mi smo čekali 19 dana da otpdne pupak, poludeli smo od čekanja, ali posle nikakva nega nije bila potrebna.
Meni je u početku dosta majka pomagala. I dan danas su mi obični kućni poslovi sa njom akrobacija.
Žao mi je što nisam bila komotnija i nosala bebu u maramama, imala sam i sling i hug bug,ali stalno sam se nešto plašila. Dobro,one i nisu predviđene za tako male bebe. Jao male bebe. :zaljubljena:
 
ja sam ih nosila kad su bas male bile
pogotovo dok je bio period sa grcevima posle
al pre grceva kad su bile tek rodjene,volela sam da mi budu u rukama i da mi spavaju na grudima....mada je starija bila letnja beba pa nisam mogla bas mnogo da je nosam a mladja je zimska a stan nam je bio hladan,bile smo same deset dana prvih i ja sam nosila bade mantil preko odece a nju ubacim u bade mantil i ona tu spava kao malo mace a ja samo rukomn pridrzavam :D
ovako :lol:
68422_10152164971899904_1318132984_n.jpg
al naravno nisu non stop bile po rukama,imala sam i druga posla :D
kasnije sam malo krenula da ih kao odvikavam od nosanja...ali nisu ni jedna ni druga bile u fazonu da su naviknute na nosanje...ustavri starija i jeste...ona nam je i nocu pravila zurku a spavala danju...i nocu smo je nosali i ljuljali
pa sam sa dva ipo meseca presekla i krenula da je ucim kada se spava i da zaspi sama
mladju sam od starta ucila da razlikuje noc i dan i da se uspava sama
(ne racunam sto je posle operacije sa 11 meseci pocela da trazi moju blizinu pa sam se malo po malo uvukla u to uspavljivanje koje i sada traje)

samo ti je bitno da nocu bude mracno i tiho...stalno
od vremena za spavanje pa do vremena za budjenje treba da bude mracno i tiho a danju svetlo i sa zvukovima,cak i dok spava preko dana
tako bez problema nauce da razlikuju dan i noc...
nocu ako se buni nesto,malo pridjes pomazis....smiris bebu
a kad su grcevi,nosas,druge nema
uzmes neke kapi,nesto,nadjes sta pomaze i nosas i to je to
nego,da se vratim ja da vidim sta je pitanje :lol:

- - - - - - - - - -

Jel moze pupak vatom da se cisti umesto gazom?
Nego, nije gladna, cista je, nece da sisa, nece lazu, nece da spava I urlanje iz petnih zila dok je ne uzmem u ruke. Znaci otpadaju mi ruke. Sta da radim ima li neko savet? Kaze muz da je pustim jednom da se izdere do kraja, ja ne mogu, ona bukvalno kuka kao da kida I resice I pluca :(

a koliko ima ona sada bese?
 
:lol: mm je bio u čudu kako to da je meni potrebna pomoć, a njegova majka je sve mogla sama. Njoj su se deca sama uspavljivala, spavala po ceo dan, budi ih da jedu, sve završi za to vreme, a bebu ne mogu po ceo dan da uspavam, spava po 20 minuta, ne trpi ljulje, ogradice, nosa se po ceo dan i ništa ne stižem.

I njegova je SVE radila sama. Letela, hebote.

- - - - - - - - - -

@ Tsy pa evo ravno 24 dana.
 
da pupak
prskala sam oktanisept al ne znam koliko dugo...zaboravila sam...kad sam videla da je sve zaraslo lepo dan dva kasnije sam prestalka...ne znam vremenski koliko je proslo
a za stariju nemam blage veze
oktanisept tada nisam ni koristila nego jod
i ne secam se

- - - - - - - - - -

3 nedelje vec ima auuu
vreme leti
pa mozda je muci stomak pa zato urla i trazi tvoju blizinu
jesi probala nesto?
ja starijoj davala espumisan(simetikon supstanca) a mladjoj enterokind kapi
ne znam jel to ima tamo kod vas
 
Sad iscitah. MM ima teoriju da ne treba dete da se navikava da se oko njega ide ko po jajima, tj. da nocu bude tisina. Odvikavam ga od njegovih uobicajenih bauljanja nocu, al ne ide preterano dobro.

ma nocu samo da bude tiho,ne mrtva tisina
nego tiho i mirno i mracno..ne mrkli mrak...ali mrak...mada sam ja mladjoj mrkli mrak nocu drzala
a danju sve normalno,ne zamracujes,ne shunjas se,pa nek spava
tako nauce razliku
da ne bi zamenili dan za noc
saa starijom smo bili kao pametni i smejali se tim nazovi pravilima,pa smo posle morali da ispravljamo greske i kao vidi jes stvarno :lol:

- - - - - - - - - -

i uvece pre spavanja,svako vece ista rutina...

- - - - - - - - - -

sa starijom ni rutinu nismo imali pa smo se posle cesali :lol:
 
Jel moze pupak vatom da se cisti umesto gazom?
Nego, nije gladna, cista je, nece da sisa, nece lazu, nece da spava I urlanje iz petnih zila dok je ne uzmem u ruke. Znaci otpadaju mi ruke. Sta da radim ima li neko savet? Kaze muz da je pustim jednom da se izdere do kraja, ja ne mogu, ona bukvalno kuka kao da kida I resice I pluca :(

Ne bi trebalo. Gaza je bolja.
Ako je pupak otpao onda je svejedno ali dok ne otpade sterilnom gazom.

Hoce tvoju blizinu. Nemoj pustati da se izdere. Ona tako trazi tvoju pomoc blizinu i sigurnost. Njen plac govori: Uzmite me, treba mi sigurnost i zagrljaj.
Znam da je tesko. I da je lako nama sa ove distance da savetujemo, ali zaista ih treba nosati. Kad prohodaju odose i nema vise nikad nosanja. Tako brzo odrastu. :aha: pre neki dan bas procitam status "Noc nikad da prodje a godina prolete" vezano za bebe.
Normalno ponasanje jedne bebe je upravo to sto tvoja beba radi. Ako mozes nabavi maramu, bebe se nosaju od rodjenja u njima. Ona ce ti biti mirna a ti ces moci sve zivo da poradis. Ako zaplace op sika odmah tu. S njom mozes i u setnje i do radnje. Ako nemas maramu, bebu stavi u jaje ili neku ljulju ili kolica i guraj za sobom iz sobe u sobu... da te cuje i oseti... da ucestvuje sa tobom. Ja sam moje u ljulju pa na sank i kuvam i pricam ne zaklapam.
 
6 sati sad na rukama, I kao malo se smirila, nadam se da ce zaspati. Nece cak ni da je naslanjam na grudi, samo onako u rukama cisto da se drzi. Otpadose mi ruke I zglobovi, vene me bole, ja ne znam vise sta da radim. Jutros morala u postu, vracam se posle sat, muz spava pored I NE CUJE, njoj oci crvene od placa, ruke poplavele, otkrila se, ussrala do za vrat, zalepi se kako stigoh za mene I odlepila se 2 sata, koliko je prespavala. Ne mogu da verujem da nema bas nikakva for a za uspavljivanje.
@Cicak, sve ja razumem, al fizicke mogucnosti su fizicke mogucnosti. Mene je o5 zaboleo I carski I zbog necega I pupak, a ne mogu kod lekara, nju da vucem po bolnici necu, a muzu samom je ne ostavljam vise na duze od 10 min.
 
6 sati sad na rukama, I kao malo se smirila, nadam se da ce zaspati. Nece cak ni da je naslanjam na grudi, samo onako u rukama cisto da se drzi. Otpadose mi ruke I zglobovi, vene me bole, ja ne znam vise sta da radim. Jutros morala u postu, vracam se posle sat, muz spava pored I NE CUJE, njoj oci crvene od placa, ruke poplavele, otkrila se, ussrala do za vrat, zalepi se kako stigoh za mene I odlepila se 2 sata, koliko je prespavala. Ne mogu da verujem da nema bas nikakva for a za uspavljivanje.
@Cicak, sve ja razumem, al fizicke mogucnosti su fizicke mogucnosti. Mene je o5 zaboleo I carski I zbog necega I pupak, a ne mogu kod lekara, nju da vucem po bolnici necu, a muzu samom je ne ostavljam vise na duze od 10 min.

Lezi pored nje, daj joj da sisa i odmarajte.
Moras se cuvati.
I ne iskljucuj muza. Pa sta ako spava pored nje. Nece joj biti nista.
Ne svaljuj na sebe sve. Ona je i njegova odgovornost koliko i tvoja.
Ako dojis i ako si vise uz nju od njega, nek to ceni. Kad je kuci, nek on bude zaduzen za bebu.

Ne daj na sebe!
 
Cicak, on pored urlika pored svog uveta spava I ne cuje ih. Mogu ja I 5 dana da je ostavim sa njim, ona ce biti gladna I usrrana.Ne bojim se ja sto on spava pored, poenta je sto SPAVA UMESTO DA SE PROBUDI. A da lezi pored mene sam probala, nece, ne reaguje ni na sta sem na drzanje u rukama, tu zacuti. Sad je zaspala jer je budna provela bukvalno ceo dan od 8 jutros I sve vreme meni na rukama. Ja je nisam na to navikavala, samo sam je u bolnici hranila svaka tri sata kako su trazili, al je ona mrljavila I jela po sat I po svaki put. I morala sam da je drzim u rukama I sklanjam kad su dolazile posete, to su bila deca oko 10 g, koja su trcala, skakala I bacala sta su stigla, kad joj je jednom cetka omasila glavu za 10 cm samo sto nisam pojela sve onde koji su se nalazili. Mozda se tad navikla, ne znam, al sad ne znam sta da radim.

- - - - - - - - - -

+ne dojim, nemam mleka, na masinu dnevno izvucem mozda 100 ml, pustim je da sisa kad hoce, njoj to brzo dosadi, normalno kad nema mleka, ali to ne znaci da ne provodim sve vreme sa njom.. I nije mi tesko psihicki, prosto shvatam da fizicki necu dugo moci tako, bez obzira na moje konjsko zdravlje.
 
moras da porazgovaras sa muzem
a to nosanje u rukama mi je poznato
starija nas je urnisala
srecom muz tada nije radio(zamisli sreca,sto ne radi i nemamo primanja) pa smo nosali na smenu
i jesu grcevi...tj vise kao neko....mucenje u stomaku i nervoza
uzmes cuti,zaspi cak nekad, spustis,eto je
uzas
bolelo nas je sve...i ruke i stomak i ledja...sve
ne mozes sama sa takvom bebom
mora da te odmeni i nema spavanja dok je sa njom kad je vec ne cuje,,,prosto nema
neko mora da ti pomogne

- - - - - - - - - -

i moj ti je savet da joj turas sisu sto vise
obicno dodje sve na svoje
al ako ti je lakse sa formulom onda pichi tako
gledaj da olaksas sebi sto vise
 
Drage mame i tate,
ako vam dete fasuje boginje i nakon prve kontrole (7,8 dana od izbijanja) pocne da kasljuca kaslje ili ima tempraturicu/ temperaturu
idite odmah u Misovica veliki postotak dece razvije upalu pluca.
Nas je zamena na pedijatriji vratila sa on je zdrav nista ne brinite, da bi danas bilo da li ce ga hospitalizovati, pa nece evo lek+inhalacije a u sredu kontrola.

Dojenje nece preduprediti da beba dobije boginje- komsinicin sin od 3 meseca dojen iskljucivo, dobio od sestre. Raspitajte se da li beve mogu nesto da prime.

Takodje, ako vam dete fasuje boginje a vi niste prelezali odmah idite na infektivnu da vam daju aciklovir. Ne obazirite se na 'patizanske' komentare ma
toliki ljudi imali boginje niko pio aciklovir nije.
Ja sam tamo zavrsila posto nisam mogla da disem i sa bolovima u grudima, snimali su mi pluca jer sam izgledala toliko strasno.
 
6 sati sad na rukama, I kao malo se smirila, nadam se da ce zaspati. Nece cak ni da je naslanjam na grudi, samo onako u rukama cisto da se drzi. Otpadose mi ruke I zglobovi, vene me bole, ja ne znam vise sta da radim. Jutros morala u postu, vracam se posle sat, muz spava pored I NE CUJE, njoj oci crvene od placa, ruke poplavele, otkrila se, ussrala do za vrat, zalepi se kako stigoh za mene I odlepila se 2 sata, koliko je prespavala. Ne mogu da verujem da nema bas nikakva for a za uspavljivanje.
@Cicak, sve ja razumem, al fizicke mogucnosti su fizicke mogucnosti. Mene je o5 zaboleo I carski I zbog necega I pupak, a ne mogu kod lekara, nju da vucem po bolnici necu, a muzu samom je ne ostavljam vise na duze od 10 min.

http://www.yumama.com/beba/0-3-mese...godisnjim-iskustvom-zaustavite-bebin-pla.html
 
Drage mame i tate,
ako vam dete fasuje boginje i nakon prve kontrole (7,8 dana od izbijanja) pocne da kasljuca kaslje ili ima tempraturicu/ temperaturu
idite odmah u Misovica veliki postotak dece razvije upalu pluca.
Nas je zamena na pedijatriji vratila sa on je zdrav nista ne brinite, da bi danas bilo da li ce ga hospitalizovati, pa nece evo lek+inhalacije a u sredu kontrola.

Dojenje nece preduprediti da beba dobije boginje- komsinicin sin od 3 meseca dojen iskljucivo, dobio od sestre. Raspitajte se da li beve mogu nesto da prime.

Takodje, ako vam dete fasuje boginje a vi niste prelezali odmah idite na infektivnu da vam daju aciklovir. Ne obazirite se na 'patizanske' komentare ma
toliki ljudi imali boginje niko pio aciklovir nije.
Ja sam tamo zavrsila posto nisam mogla da disem i sa bolovima u grudima, snimali su mi pluca jer sam izgledala toliko strasno.

!!!!

strasno
 
Koliko da joj pratim temperaturu posle vakcinacije, vakcinisala sam je perkljuce u 16 h? Oni, koliko sam ja razumela, rekose dan. Tj. dadose mi tablete, objasnise da smeju 3 polovine/24 sata, pa ja skontah 24 sata da se I prati, a sad nesto poceh da razmisljam, mozda se prati duze, a to su mi rekli za lek.
 

Back
Top