Svaka opstina ima svoju ruski rulet deonicu

Umri_muski

Legenda
Banovan
Poruka
57.473
https://www.kurir.rs/crna-hronika/4395551/ovo-je-majka-koja-je-poginula-kod-novog-beceja

1716726617952.png


Naime, do nesreće je došlo sinoć oko 21 sat kada je na osvetljenu kolonu biciklista automobilom marke "mercedes" naleteo M. M. (42) koji najverovatnije, usled neprilagođene brzine nije uspeo da se zaustavi. Nakon što je pokosio majku i decu, Monika je od zadobijenih povreda preminula po prijemu u bolnicu, dok je njena ćerka (11) teško povređena. Pukom srećom Monikin sin (13) prošao je bez povreda.
Ovo je mozda izolovan slucaj , ali ja stvarno znam po Srbiji lokalne , to se kaze magistralne puteve, koji su bukvalno ruski rulet a opet radnici svoje socijalno stanje ne mogu da promene da ne idu bicilama na posao tih 6 km do fabrike i obliznjeg gradica..

Cuveni put koji ja znam da se gine kao ludo je put Sokobanja Aleksinac..
Biciklisti tu ginu kao ludi , samo sto malo Aleksincana to zna jer ne idu oni rano na posao tim putem, ali ko ide ili se vraca nocu on zna...
Moja tri drugara su izginula u kolima iz naisa ka Sokobanji, ali mnogo vise ljudi je izginulo kao biciklisti bukvalno svake nedelje po neko..

Kriticno vreme je 4 ujutro leti, ili 5 ujutro ....jedni se pijani vracaju sa provoda, a jedni idu na posao biciklom i tako to biva..

Ranije su bili kriticni i oni delovi gde idu Turci a nije autoput...sine tu se ginulo zbog pospanih Turaka ko fazani na lovackoj livadi...
Najneverovatniji nacini sudara su tu bili...
Preko gumene zavesice blatobrana to sam licno video iz busa kako je stradala porodica u pezou 207, turcin izasao ulevo a pezo u brzoj traci isao malo brze od turcina i turcin mu uvali zavesicu u prednje tockove i zablokira mu prednji desni tocak i 20 okretanja oko ose i nema tu sta hitna da trazi , takvu centrifugu covekovo telo ni vezano ne moze da izdrzi...
 
Pa ne kazem da je problem put, nego vise kultura voznje....mada se nadam da je put 2m siri po traci da bi isli po sredini a ne nabijali bicikliste u jarak...
Taj put Sokobanja Aleksinac je tamo gde je najsmrtonosniji prav ko lenjirom, bukvalno pravo pa malo ulevo pravo pa malo udesno pravo pa par krivina kod jezera pa opet pravo ...
Ja u bg sam kao pesak 2 puta skoro zaginuo leti na pesackim prelazima, jednom sam se bacio unapred, ebes ti metar dva ali si ziv, neki ceh sa velikim kolima me promasio...krajsler ili nesto krupno a drugi put sam morao da trcim kao sprinter, a 2 puta sam sam sebe doveo u opasnu situaciju to je ono desi se u saobracaju , prelazis ulicu na pesackom a tramvaj nece da zakoci jer je krenuo sa stanice...dzabe meni pravo preceg ako me upljeska...ali racunam to kao svoju nepaznju, iako bi u nesreci bio kriv vozac tramvaja...
Vec sam pisao da sam predsednik udruzenja za prelazak van pesackog prelaza i od kako prelazim van pesackog mnogo sigurnije se osecam i nemam kriticnih situacija...
Ali uslov za clanstvo je da imas B dozvolu jer tek kad si vozac mozes da dobro artikulises prelazak van pesackog prelaza...


Inace u BG su me par puta zaustavljali policajci kad vozim biciklu ali nedam pola asfalta, znaci nedam celu traku vozacima ni za zivu glavu...iako je pravilo da se ne gleda ostatak trake nego da vozim samo u svojih `1m, ne dolazi u obzir, nedam bre da me nabija desnim tockom na 5cm i onda me gazi..
I svaki put me zaustave, saobracajna, reseni da me kazne i ja lepo kazem sta imam da kazem , pogledaju mesto gde se desio prekrsaj i puste me, jer nema mesta da prodje pored mene a da ne da migavac prestrojenja....moja ideja je , ako nema gde da prodje pored mene , onda mora da daje migavac, onda mu cinim uslugu sto mu jasno pokazujem da ne moze da prodje pored mene i time cinim saobracajnu situaciju vidljivijom...Sledi mojim sirim vozenjem mimo 1m od trotoara, ja povecavam bezbednost u saobracaju i moju i njegovu...

Pogledaju ulice BG vide da ne moze da se prodje mimo mene i automobil paralelno i naranvo puste me bez kazne...


U seoskim sredinama kao da prate levim krajem oka samo srednju liniju i to je pogubno, za svakog biciklistu jer ga nabiju ili u jarak ili izguraju sa puta ili izgaze kao macku..
 
Poslednja izmena:

Back
Top