"Jesam, počupala sam učiteljicu za kosu. To nije u redu, ali bila sam isprovocirana": Majka učenice OŠ "Sveti Sava" iznela svoju stranu priče (VIDEO)

To si zaključio iz izjave ove što je napala?
Ne, nego iz izjave druge učiteljice i bezobraznog ponašanja kobile koju je majka počupala. Normalna osoba ne bi arogantno odgovorila da dete treba da se leči, kao da je nju neko pitao za mišljenje o tome.

Ja bi rekao da ti nemaš decu jer nemaš pojma koliko deca lažu i izmišljaju.
Boli me baš tuki šta bi rekao neko ko misli da decu treba vezivati lancima i trpati u sanatorijum.

Ne, nego iz izjave druge učiteljice i bezobraznog ponašanja kobile koju je majka počupala. Normalna osoba ne bi arogantno odgovorila da dete treba da se leči, kao da je nju neko pitao za mišljenje o tome.

Boli me baš tuki šta bi rekao neko ko misli da decu treba vezivati lancima i trpati u sanatorijum.
Jel ti stvarno veruješ svemu što pročitaš? Naročito ženi očigledno sklonoj nasilju? Jesi li i ti sklon nasilju? Barem u svoja 4 zida?

Jel ti stvarno veruješ svemu što pročitaš? Naročito ženi očigledno sklonoj nasilju? Jesi li i ti sklon nasilju? Barem u svoja 4 zida?
U kom scenariju bi se neko optužen da je grubo gurnuo dete branio rečima "nisam bio grub" umesto "to je laž, nisam nikoga gurnuo"? Znači poriče da je bila gruba u nastojanju da umanji krivicu, verovatno jer je bilo gomila svedoka. Umesto izvinjenja roditeljima arogantno poručuje da dete "treba da se leči ako je bolesno", kao da su glupi i ne znaju to.

Kako se takvima poput tebe uvek nekako desi da očigledan ološ branite i pravdate?

Poslednja izmena od moderatora:
Jesi ti retardiran ili se samo praviš? U kom scenariju bi se neko optužen da je grubo gurnuo dete branio rečima "nisam bio grub" umesto "to je laž, nisam nikoga gurnuo"? Znači poriče da je bila gruba u nastojanju da umanji krivicu, verovatno jer je bilo gomila svedoka. Umesto izvinjenja roditeljima arogantno poručuje da dete "treba da se leči ako je bolesno", kao da su glupi i ne znaju to.

Kako se takvima poput tebe uvek nekako desi da očigledan ološ branite i pravdate?
Eto vidiš da si grub i primitivan u običnoj konverzaciji preko interneta. Ne bih te više zadržavao jer mi gubiš vreme sa besmislicama. Još jedan koji opravdava nasilje po svaku cenu i satanizuje žrtvu. Hvala i doviđenja.

Ali niko mi nije odgovorio ovo je škola sv sava uopšte nije ona novobeogradska. Koji je ovo slučaj sad?
To su dva odvojena slučaja u različitim školama, polupismeni roditelji u pauzama gledanja rijalitija i skupštinskih sednica - su jednostavno željni učiteljske krvi.

Eto vidiš da si grub i primitivan u običnoj konverzaciji preko interneta. Ne bih te više zadržavao jer mi gubiš vreme sa besmislicama. Još jedan koji opravdava nasilje po svaku cenu i satanizuje žrtvu. Hvala i doviđenja.
Probaj nekom slaboumnom da prodaješ tu priču uz obavezni sarkazam, meni ne možeš. Ako vidiš u mom pisanju opravdavanje nasilja i satanizovanje žrtve, imaš ozbiljan problem, samo ne znam kakve prirode.

polupismeni roditelji u pauzama gledanja rijalitija i skupštinskih sednica
I onda drugima prebacuješ zbog satanizovanja nekoga, ti koji ovakve gluposti pišeš o ljudima koji su pokušali da odgovorno obavljaju posao roditelja i zaštite svoje dete od nekoga čiji posao to isto od nje zahteva.

Problematično je što je ovako nešto dospelo u medija bez da je činjenično potkrepljeno, tipa:
Da učenica, njena majka, učiteljica, kao i svedoci daju javne izjave i njihove verzije događaja pa da se na osnovu toga izvode zaključci.
Da li je došlo do guranja?
Koliko je to guranje bilo jako i da li se učiteljica posle toga izvinila učenici?
Ko je to sve prijavio i kome?
Da li je škola imala vremena sa reaguje na gutku pre incidenta?
Šta je učenica rekla majki?
Kako je izgledao obračun majke sa učiteljicom?
Kolika je šteta pričinjena?

Sada vezano za nasilje nisam ni za ali ni protiv dotičnog.

Za ovako neku situaciju tužio bih školu/učiteljicu i od cele priče napravio javni skandal pod uslovom da prikupim dovoljno dokaza/svedočanstava.

Sa druge strane recimo za zaita opasne situacije gde nečiji život može biti potencijalno kritično ugrožen - krvarenje/smrtan ishod, tipa sa sam profesor i da me napadne roditelj/klinac ili više njih ne bih birao da li bi krenuo na njih sa stolicom, klupom ili čim god ako su mi pri ruci...

Da ponovim u današnjem društvu, da li zaista misliš da većina roditelja radi na tome da im deca postanu takva? Moji napori da od njih napravim takve ljude srušeni su uzorma koje imaju u porodicama, na žalost...
Ne znas da radis posao...kratko i jasno..

Trenutno radim na nekom projektu u CG, sine tek je ovde ludnica, direktori koji su navikli na protekciju i uvlacenje i skoro nista ne ide konkursom nego uvlacenjem i rodbinskim vezama..

A nemaju ideju kako se vodi prosveta....
Da ublazim, u Srbiji nije toliko lose, ali ocigledno su problem direktori....
Direktor koji zna sta radi ima da pocisti skolu samo tako...
Ocigledno nece imati dobre profesore u pocetku da odradi to ....ali mora da se snalazi , da ima odresene ruke nekako....da mulja i nesto izdaje, negde da privredjuje, da krsi zakon ako hoce da napravi dobru skolu , tj da osnuje privatnu skolu..

Nema normalne skole u nenormalnom ludackom drustvu Srbije ako nije privatna...
50k evra godisnje pa da se prica...
Mnogo , e pa onda imajte decu na lekovima....sta ja da vam radim...
Ja inace necu vise raditi u prosveti , sto bih ublazavao simptome raspada i maskirao da se ne vidi...

Da ponovim Srbija na vodi je resenje za Srbiju , pretvoriti sve u zemlju neradnika i glupsona....i malo kontrolisanog kriminala i to je najblize resenje, jer je vec skoro spremno za instalaciju...

Uciteljice su deveti esalon prosvetnih radnika.
Ako izuzmemo roditelje, porodicu "kucu narodnim jezikom", odatle pocinje vaspitanje pored drustva koje je neizbezno, posto smo mi drustvena bica, vaspitacice i uciteljice su najuticajnije na formiranje prvenstveno karakternih osobina deteta, ni ostale nisu zanemarljive posto uticu na sposobnosti potrebne za normalno funkcionisanje pod kojim se podrazumevaju intelektualne i radne bez kojih je zivot nezamisliv.
Formiranje licnosti se odvija najvecim delom u zivotnom periodu kada na njega uticaj vrse i spomenuti prosvetni radnici..
Njihova profesija samim time i rad nije za podcenjivanje.

Poslednja izmena:
"Jeste jesam je umlatila i razbila joj glavu, polomila noge ali ona je bila tako arogantna i bezobrazna". Ovako nekako izgleda opravdanje nasilnika. Posle samo čitaš komentare sličnih ludaka željnih krvi. I shvatiš da je gomila ljudi željna nasilja! Brže, bolje, jače!

Dobro , to je dobar pocetak, animalno drustvo u osnovi..
Sad idemo na nastavak, razvoj...

Moje dete je naucilo da mora sam da se zastiti i da se bori za svoju buducnost, a ne neka profesorka ili bilo ko da mu oduzima buducnost, sa 10 je nabavio pajser, sa 11 univerzalni kljuc za otkljucavanje savremenih automobila....to samo za prevoz, nije imao problema tu , sve vraceno bez ostecenja...
Nije moje dete huligan, nedaj boze..
Posle je preko nekih poznanika , navijaca dosao do prvog posla u ministarstvu , sad je odgovoran covek, ima par stanova i vikendica, jake firme po Bg....
A ume da pomogne drugarima koji se nisu snasli ili zaglavili robiju...Cesto pomogne, pa im nadje i posao na gradilistu , grade Beograd....svi su mu zahvalni i duznici...

Ako izuzmemo roditelje, porodicu "kucu narodnim jezikom", odatle pocinje vaspitanje pored drustva koje je neizbezno, posto smo mi drustvena bica, vaspitacice i uciteljice su najuticajnije na formiranje prvenstveno karakternih osobina deteta, ni ostale nisu zanemarljive posto uticu na sposobnosti potrebne za normalno funkcionisanje pod kojim se podrazumevaju intelektualne i radne bez kojih je zivot nezamisliv.
Formiranje licnosti se odvija najvecim delom u zivotnom periodu kada na njega uticaj vrse i spomenuti prosvetni radnici..
Njihova profesija samim time i rad nije za podcenjivanje.
Dobrim delom se slazem ali uciteljice i vaspitacice su uglavnom zestoki mediokriteti. Ja evo i dalje cekam da upoznam neku koja je iole iznad proseka. One koje jesu i koje svoj posao shvataju i obavljaju odgovorno izuzimam.

U to prosvetari mogu da ubace i mesec dana bolovanja od loma kostiju i prostrelnih rana.
Vidis imas ti caku za biznis...
Tacno
dodati , veza za drzavnog fizijatra i ortopeda.....
Da si direktor i stavis to u oglas, pa lakse ces naci profane...

Back