Svadbica, svadba ili svadbetina?

Kad sam ja bila mala, sećam se da je u selu, u kom je živela moja prabaka, bio običaj da svatovi koji ulaze u dvorište moraju da preskaču neko korito sa vodom i da u njega bacaju pare .... Čoveče, uvek su me fascinirala ta korita prepuna kovanog novca .....
Jao, a kako sve one doterane snajke u štiklama i suknjicama PRESKAČU korito :eek::hahaha:Garant se neka i okupa usput
 
... ili situacija na nekoj snežnoj planini ... ti sa belom kapicom, jaknom, šalom i rukavicama ... nekim onako pufnastim belim čizmama i farmerkama .... On u ski odelu, sa nekim vragolastim šalom ... gologlav ..... Oko vas samo sneg koji pada, borovi, matičar, kumovi i par najbližih prijatelja ..... Čeka vas neka vruća čorba pored kamina u obližnjoj brvnari...
 
Svadbe su parade pijanstva i kica...ne hvala! :hahaha:
Citav taj skup mi deluje isfolirano cak i kad sam gost!
Pola od tih ljudi mladenci uopste ne poznaju,pa cemu sve to...bacanje para?! :thumbdown:

Svadbu ljudi i prave da bi okupili sve drage ljude i proslavili sklapanje braka ..... ne vidim tu ništa loše (ako pričamo o normalnim svadbama do 150 ljudi) ...e, sad, da li je to parada ili ne, zavisi od ličnog doživljaja i ličnog afiniteta. Ako ti ne prija, ne ideš ... i nema onda da te boli glava.
 
Meni rekla šminkerka ,,Majo ne moraš baš da se ljubiš sa svima da ti ne skinu šminkuuuu" njanjavo ozbiljnim tonom... Ma važi reko što neću - sve ima da ih izljubim, hebla te šminka to je i onako samo sad dok nas slikaju :P

Ja sam taj dan poljubila 128 osoba - svakog tri put, Srpski...
(ne računam novodobijenog muža koga sam cmakala kad god sam stigla)
I po tome i još mnooooooooooooooooooogo čemu pamtiću taj dan :P
 
Poslednja izmena:
Volim da prisustvujem svadbama, ali ne kao mladoženja. Najbolji je deo kad se krka i pije. Al da nisu lešinarske svadbe, sa višestrukim skupljanjem para: na rakiju, pogaču, u mladinu cipelu, s sviračima koji se povijaju nad tobom za bakšiš, dok im znoj curi u tvoju supu. Možda i koja slina, ako su prehlađeni. Fuuuj!
 

Back
Top