Suzavac

Suzavac u spreju..Da li znate gde ima da se kupi?Sorry ako tema nije za ovaj podforum, ali stvarno nisam znala gde da je postgavim...
Hvala

ima da se kupi na buvljaku na bubanj potoku. ja ga imam i nosim ga u džepu od jakne i osećam se mnogo sigurnije od kako ga imam. ovih dana ću da ga kupim i drugarici jer je sva nešto istraumirana u poslednje vreme.
 
Купиш сузавац и налепиш амбалажу за дезодоранс z:)

А сад без зезања, озбиљно је то питање, како девојка да буде заштићена, кад којекакви манијаци дају себи за право да некоме унаказе живот.

Мислим да о томе треба много више да се прича...боље спречити него...

Оно што је пресудно у случају да те неко нападне је да не ћутиш, већ да се трудиш да привучеш пажњу некога са стране. Мени блиска особа је била нападнута, не бих размишљала о томе шта је могло бити, али док није завриштала лик није хтео да се склони. Резултат свега је то што јој је он поломио телефон, хвала богу не нешто више од тога.

Ти манијаци сигурно су највеће кукавице, кад нападају слабије од себе, Да видим да стартују неког јачег, па не би преживели.
 
Резултат свега је то што јој је он поломио телефон, хвала богу не нешто више од тога.

Hvala bogu da je samo to. Inače mislim da pre nego uđeš u mračnu zonu, dobro osmotri, "suzavac" u ruke i budi spremna da vičeš iz sveg glasa. Više od toga ne možeš da učiniš.
 
Купиш сузавац и налепиш амбалажу за дезодоранс z:)

А сад без зезања, озбиљно је то питање, како девојка да буде заштићена, кад којекакви манијаци дају себи за право да некоме унаказе живот.

Мислим да о томе треба много више да се прича...боље спречити него...

Оно што је пресудно у случају да те неко нападне је да не ћутиш, већ да се трудиш да привучеш пажњу некога са стране. Мени блиска особа је била нападнута, не бих размишљала о томе шта је могло бити, али док није завриштала лик није хтео да се склони. Резултат свега је то што јој је он поломио телефон, хвала богу не нешто више од тога.

Ти манијаци сигурно су највеће кукавице, кад нападају слабије од себе, Да видим да стартују неког јачег, па не би преживели.
Bilo bi najbolje da ga nekim malim nožem ubode u prepone...Ne bi se taj majčin sin više okuražio...Nabode ga i okrene nož unutra:cool:
 
a mene je uvek interesovalo kako ces da stignes da izvadis suzavac iz torbe ako te manijak scepa na brzinu...ili mozda dva tri manijaka...

ako se stvarno toliko bojis i zelis da nadjes neki nacin zastite onda upisi neki kurs borilackoh vestina pa da znas bar ono osnosvno da se odbranis i umaknes skotu
 
Evo, čitam ovu temu...

Realno, ako te neko napadne, dok ti otvoriš torbicu/ranac, dok izvučeš suzavac, dok se koncentrišeš da ti ruke ne drhte (jer si u šoku) i da naciljaš ka njegovom licu i isprskaš... više štete sebi možeš da naneseš, možeš u panici čak i sebi u oči da saspeš.

Jedino rešenje je da stvarno prođeš kroz psihofizičku obuku, gde ćeš između ostalog, da budeš utrenirana i za takve situacije (pod ovim podrazumevam ozbiljno bavljenje borilačkim veštinama, a ne sportom). Mnogo više štete napadaču može naneti kamen u ruci ili ključ u ruci, nego sprej (zbog koga čak možeš i zakonski odgovarati).

A ako nisi u tom fazonu, onda je najbolje, ako ti je neko sumnjiv, da trčiiiiiš koliko god te noge nose, da uletiš u prvi taxi i pobegneš...a nikako da se suočavaš.

bingo

ponekad i koleno u medjunozje moze da te spasi...

dok ti izvuces taj suzavac i nanisanis prodje voz
 
Dok ti nacentriraš u međunožje, ako je u pokretu...i to zna biti nezgodno.
Najefikasnije je ubosti ga prstom u oko, ako dopre do velike blizine. A ako je dovoljno daleko - bežati.

korenom dlana u nos al smer na gore...imaces dovoljno vreme da istrikas dzemper dok se on povrati :strika:

grkljan je slaba tacka al ako ne umes pravilno onda ni ne pokusavati a ako umes pravilno mozda je bolje opet ne pokusavati da ga ne ubijes...na zalost

prodo mi decko foru dlanovima u isto vreme klepis po usima tako da napravis vakum i puknu mu bubne opne...mozes onda i da nastavis setnju :twisted: al i za to treba malo prakse da pravilno postavis sake
 

Kupis digl i kad ti dodje manijak samo bam bam z:lol: Nema ga vise z:mrgreen: Cica mica zavrsena prica z:lol:

Dezert igl bi zeni ruku udneo.Lepo vi nabavite igl i ako neko nasrne na vas vi ga udarite sa njim,posto deset eagle ima 10kg pistoljz:)
Na kraju vam je najsigurnije da nosite bokser sa sobom.Ja to radim ali i drugih razloga.mhm(msm nije da idem trazim kavgu,ali ako dodje do problema 20 na jedan,da mogu da se nosim)
Ma bokser je super stvar,vec ga dugo imam nijednom ga(hvala bogu nisam upotrebio),ali sam imao par prilika da vidim iz prilozenog efektivnost tog parceta metala
korenom dlana u nos al smer na gore...imaces dovoljno vreme da istrikas dzemper dok se on povrati :strika:

grkljan je slaba tacka al ako ne umes pravilno onda ni ne pokusavati a ako umes pravilno mozda je bolje opet ne pokusavati da ga ne ubijes...na zalost

prodo mi decko foru dlanovima u isto vreme klepis po usima tako da napravis vakum i puknu mu bubne opne...mozes onda i da nastavis setnju :twisted: al i za to treba malo prakse da pravilno postavis sake

jel tvoj decko supermen,ili ti samo prodaje jeftine fore.To za bubne opne je mnogo dobro,bas me lepo nasmejaloz:)z:)
Trazi mu da ti pokaze kako se koristi i laserski vid
 
Poslednja izmena:
korenom dlana u nos al smer na gore...imaces dovoljno vreme da istrikas dzemper dok se on povrati :strika:

grkljan je slaba tacka al ako ne umes pravilno onda ni ne pokusavati a ako umes pravilno mozda je bolje opet ne pokusavati da ga ne ubijes...na zalost

prodo mi decko foru dlanovima u isto vreme klepis po usima tako da napravis vakum i puknu mu bubne opne...mozes onda i da nastavis setnju :twisted: al i za to treba malo prakse da pravilno postavis sake

Odlično draga, znaš znanje :twisted:
Ovo za grkljan se ne bih usudila, ne znam da li bih dobro procenila.
Poenta je da se onesposobi, ali ne i teško povredi :) napadač/manijak.

Sve u svemu, krajnje je efikasno, a nije kažnjivo poput suzavca koji se nosi.
Ja bih svaku ženu i dete poslala makar na kurs samoodbrane.
 
Odlično draga, znaš znanje :twisted:
Ovo za grkljan se ne bih usudila, ne znam da li bih dobro procenila.
Poenta je da se onesposobi, ali ne i teško povredi :) napadač/manijak.

Sve u svemu, krajnje je efikasno, a nije kažnjivo poput suzavca koji se nosi.
Ja bih svaku ženu i dete poslala makar na kurs samoodbrane.

Nije mi jasno,sta bi sa onim dobrim starim tradicionalinim sutom medju noge,Da vidim kako ce onda ikoga da silujez:)z:)z:mrgreen:
 
Nevezano za lovačke priče (a ove forumašice lupetaju o fizičkom razračunavanju gore od muškaraca, gledale Buffy TVS pa misle da je izvodljivo nabiti nekom štiklu u čelo)), pokušaj prosečne devojke (visoke oko 165 i teške oko 50kg) da primeni neku od opisanih metoda (šut među noge, prsti u oko, dlan i grkljan,...) nad prosečnim muškarcem koji na nju nasrće (180/80 i u agresivnom stanju) ima šansi za uspeh koliko i onaj kada bi taj muškarac probao da zakuca preko Šekila sa obe ruke. Mislim se, da sam se juče ispileo još bi mi bilo žao tih nasilnika, kako samo zvučite spremno da im naplatite za sve nepravde koje je ženski rod podneo tokom vekova.
 
Donekle i iimaju pravo.Silovanje nema veze ni sa sexom,ni sa lepotom,ni sa idejom da nekome zavidis.To je jednostavno samo jedan cin istinse mrznje i nasilja.Meni nikada nece biti jasno sta podstice covveka da uradi tako nesto.A,sto se tice ovih osuda,to nema veze sa zakonom,vec sa cinjenicom da nase sudije imaju odresene ruke,i onda oni po svom nahodjenju daju 6 meseci zatvora za solovatelje i ubice.
 
Poslednja izmena:
Nevezano za lovačke priče (a ove forumašice lupetaju o fizičkom razračunavanju gore od muškaraca, gledale Buffy TVS pa misle da je izvodljivo nabiti nekom štiklu u čelo)), pokušaj prosečne devojke (visoke oko 165 i teške oko 50kg) da primeni neku od opisanih metoda (šut među noge, prsti u oko, dlan i grkljan,...) nad prosečnim muškarcem koji na nju nasrće (180/80 i u agresivnom stanju) ima šansi za uspeh koliko i onaj kada bi taj muškarac probao da zakuca preko Šekila sa obe ruke. Mislim se, da sam se juče ispileo još bi mi bilo žao tih nasilnika, kako samo zvučite spremno da im naplatite za sve nepravde koje je ženski rod podneo tokom vekova.

Smiri se :mazi:
Takvim stavom ništa nećeš postići ;).
 
Ja se, u sustini, slazem sa pull wings...

Barem sam ja takve konstitucije da bih tesko mogla da se odbranim od bilo kog muskarca fizicki. Jedino sto znam to je da kad me uhvati panika u mracnom ulazu ili pustoj ulici, da se sva skoncentrisem na zvukove i spremim se da, ako bude potrebno, vristim iz sve snage, trcim, grebem, grizem.. sve sto bi mi palo na pamet u datom trenutku.. kad bih nekako mogla da iskonstruisem tako da, dok se on skoncentrise na odbranu glave, ja da ga sutnem u prepone.. : (

A pomogao bi i taj faktor iznenadjenja, ukoliko on nije ocekivao otpor..

U svakom slucaju, suzavac meni zvuci najbolje i planiram da ga nabavim.. ili onaj biber sprej, to valjda nije isto, ne znam..
 
Ja se, u sustini, slazem sa pull wings...

Barem sam ja takve konstitucije da bih tesko mogla da se odbranim od bilo kog muskarca fizicki. Jedino sto znam to je da kad me uhvati panika u mracnom ulazu ili pustoj ulici, da se sva skoncentrisem na zvukove i spremim se da, ako bude potrebno, vristim iz sve snage, trcim, grebem, grizem.. sve sto bi mi palo na pamet u datom trenutku.. kad bih nekako mogla da iskonstruisem tako da, dok se on skoncentrise na odbranu glave, ja da ga sutnem u prepone.. : (

A pomogao bi i taj faktor iznenadjenja, ukoliko on nije ocekivao otpor..

U svakom slucaju, suzavac meni zvuci najbolje i planiram da ga nabavim.. ili onaj biber sprej, to valjda nije isto, ne znam..

kolko ja znam to je isto
 
Ja se, u sustini, slazem sa pull wings...

Barem sam ja takve konstitucije da bih tesko mogla da se odbranim od bilo kog muskarca fizicki. Jedino sto znam to je da kad me uhvati panika u mracnom ulazu ili pustoj ulici, da se sva skoncentrisem na zvukove i spremim se da, ako bude potrebno, vristim iz sve snage, trcim, grebem, grizem.. sve sto bi mi palo na pamet u datom trenutku.. kad bih nekako mogla da iskonstruisem tako da, dok se on skoncentrise na odbranu glave, ja da ga sutnem u prepone.. : (

A pomogao bi i taj faktor iznenadjenja, ukoliko on nije ocekivao otpor..

U svakom slucaju, suzavac meni zvuci najbolje i planiram da ga nabavim.. ili onaj biber sprej, to valjda nije isto, ne znam..

Naravno, svako treba da se zaštiti i prilagodi svojim potrebama/osobinama/konstituciji.

A moj post upučen dotičnom gospodinu se prevashodno odnosio na odvratni cinizam koji izbija iz njegovih reči, samim tim blateći poentu koju je možda želeo da navede.
 

Back
Top