Suzavac

Suzavac u spreju..Da li znate gde ima da se kupi?Sorry ako tema nije za ovaj podforum, ali stvarno nisam znala gde da je postgavim...
Hvala

Evo, čitam ovu temu...

Realno, ako te neko napadne, dok ti otvoriš torbicu/ranac, dok izvučeš suzavac, dok se koncentrišeš da ti ruke ne drhte (jer si u šoku) i da naciljaš ka njegovom licu i isprskaš... više štete sebi možeš da naneseš, možeš u panici čak i sebi u oči da saspeš.

Jedino rešenje je da stvarno prođeš kroz psihofizičku obuku, gde ćeš između ostalog, da budeš utrenirana i za takve situacije (pod ovim podrazumevam ozbiljno bavljenje borilačkim veštinama, a ne sportom). Mnogo više štete napadaču može naneti kamen u ruci ili ključ u ruci, nego sprej (zbog koga čak možeš i zakonski odgovarati).

A ako nisi u tom fazonu, onda je najbolje, ako ti je neko sumnjiv, da trčiiiiiš koliko god te noge nose, da uletiš u prvi taxi i pobegneš...a nikako da se suočavaš.
 
Evo, čitam ovu temu...

Realno, ako te neko napadne, dok ti otvoriš torbicu/ranac, dok izvučeš suzavac, dok se koncentrišeš da ti ruke ne drhte (jer si u šoku) i da naciljaš ka njegovom licu i isprskaš... više štete sebi možeš da naneseš, možeš u panici čak i sebi u oči da saspeš.

Jedino rešenje je da stvarno prođeš kroz psihofizičku obuku, gde ćeš između ostalog, da budeš utrenirana i za takve situacije (pod ovim podrazumevam ozbiljno bavljenje borilačkim veštinama, a ne sportom). Mnogo više štete napadaču može naneti kamen u ruci ili ključ u ruci, nego sprej (zbog koga čak možeš i zakonski odgovarati).

A ako nisi u tom fazonu, onda je najbolje, ako ti je neko sumnjiv, da trčiiiiiš koliko god te noge nose, da uletiš u prvi taxi i pobegneš...a nikako da se suočavaš.

U pravu si...Hvala..z:)
 
ja to imam, nije klasican ali je delotvoran
slozila bih se sa Val u jednom, a to je borilacki sport,ali u toj panici, kada se od straha oduzmes, pa ne mozes ni da vidis od panike, dzabe ti i sprej i vestina
ni noge ne mogu da te nose, od straha
moje dve drugarice, jedna je silovana, drugu su pokusali da siluju, to se jedva prezivi
 
ja to imam, nije klasican ali je delotvoran
slozila bih se sa Val u jednom, a to je borilacki sport,ali u toj panici, kada se od straha oduzmes, pa ne mozes ni da vidis od panike, dzabe ti i sprej i vestina
ni noge ne mogu da te nose, od straha
moje dve drugarice, jedna je silovana, drugu su pokusali da siluju, to se jedva prezivi

Kako kome i zavisi od veštine, i koliko se dugo vežba (potrebne su godine i ujednačeno vežbanje kako tela, tako i uma). Meni samoj su dosta pomogle u vrlo neprijatnim situacijama (mislim, dale mi dobro samopouzdanje da izbegnem komplikacije).

Say, jako mi je žao što se to desilo tvojim drugaricama...
 
Ima jedna stvar koju sam primetila; kada se stvarno jako dugo radi na sebi u smislu samopouzdanja, sposobnosti samoodbrane, snazi uma... na kraju te nasilnici jednostavno zaobiđu. Kontam da su većina njih kukavice, i da namenski biraju žrtve koje će paralisati... bilo da je u pitanju silovanje, pljačka ili obično bezvezno prepadanje.
E sad, na tome se radi celog života :roll: .
 
Kako kome i zavisi od veštine, i koliko se dugo vežba (potrebne su godine i ujednačeno vežbanje kako tela, tako i uma). Meni samoj su dosta pomogle u vrlo neprijatnim situacijama (mislim, dale mi dobro samopouzdanje da izbegnem komplikacije).

Say, jako mi je žao što se to desilo tvojim drugaricama...

Upravo to, potrebne su godine da se sve to usavrsi, a i psihicka spremnost na takve situacije,
nije ni malo prijatno kad neko krene da te uznemirava na ulici, u prevozu, bilo gde, kad te prati, kad se sama vracas kuci bio dan ili noc.
Drugarice su sada dobro, ali me i sad prodje jeza kad se setim.
Drugarica koja je silovana, ludak nije nikad nadjen, a drugu je pokusao rodjeni stric da siluje, i dobio je samo 1,5 godinu zatvora, sto je naravno malo!
 
Jednu moju drugaricu pokušao lik da siluje kad je stopirala,jedva utekla.To bilo davno, još dok sam bio u srednjoj školi.

pa bas je pametna
znala sam peske da idem kuci sa drugog kraja grada, dok nisam imala dozvolu, ili me neko vozi ili dodju po mene
to se ne radi, nikada
ludaka ima koliko hoces
i meni se svasta desavalo, pa je jedno vreme cak i tata dolazio po mene, dok sam isla u srednju
e zato sam nabavila to cudo, jer sam sa borilackim sportom prekinula
 
pa bas je pametna
znala sam peske da idem kuci sa drugog kraja grada, dok nisam imala dozvolu, ili me neko vozi ili dodju po mene
to se ne radi, nikada
ludaka ima koliko hoces
i meni se svasta desavalo, pa je jedno vreme cak i tata dolazio po mene, dok sam isla u srednju
e zato sam nabavila to cudo, jer sam sa borilackim sportom prekinula

O da, mlados' ludos', i ja sam toliko puta znala peške da se vraćam noću...
 
pa bas je pametna
znala sam peske da idem kuci sa drugog kraja grada, dok nisam imala dozvolu, ili me neko vozi ili dodju po mene
to se ne radi, nikada
ludaka ima koliko hoces
i meni se svasta desavalo, pa je jedno vreme cak i tata dolazio po mene, dok sam isla u srednju
e zato sam nabavila to cudo, jer sam sa borilackim sportom prekinula
Pa živela je jednom selu pored Zemuna i vraćala se kući u neko gluvo doba,nije imala drugi izbor.Ima svega,nije sigurno ni za muškarca a kamoli:neutral:
 
Pa živela je jednom selu pored Zemuna i vraćala se kući u neko gluvo doba,nije imala drugi izbor.Ima svega,nije sigurno ni za muškarca a kamoli:neutral:

Ih...pa znala sam i po 10km da predjem peske, nocu , da na semaforu lik izadje iz kola i pridje mojim i krene da otvara vrata, da iskoci meni ispred kola...svasta se desava
samo treba biti oprezan
mada sada nigde ne idem sama, a i sad se ili vozim ili me voze, tako da...
 
Nisam sigurna da li ostavlja posledice, ali ako te neko napadne misliš li da želi da ti da bombone?
I misliš li da li bi one žene koje su silovane razmišljale i tren o tome u momentu kad su napadnute?
 

Back
Top