Suverenitet drzave nije moralna kategorija

shvatam sasvim dobro, a ti svakim postom otkrivas pomalo deo sebe zasto nesto volis ili ne. politicka ekonomija se ne ogleda u tome da li JA imam licni interes, vec da li zajednica ima blagostanje, a za koje te zabole kolko vidim jer si decidno sebe stavio u prvi plan kao svaki autosovinista i sa tih pozicija apsolviras vlast o kojoj blagog pojma nemas osim novinskih naslova.
Hahahaha, evo, opet pretpostavljas, i opet gresis :D
Ali, bukvalno, u svemu gresis, sve si pogresno ukapirao.
Za to, stvarno, treba neki poseban talenat :D
 
Hahahaha, evo, opet pretpostavljas, i opet gresis :D
Ali, bukvalno, u svemu gresis, sve si pogresno ukapirao.
Za to, stvarno, treba neki poseban talenat :D
da te naucim, sa ovakvim nastupom, jer ti ne diskutujes, vec samo lupetas, ne dajes kontra argument, cerekas se, dajes prekognicije sagovornicima da su tupi a ti jedini pametan... sto moje skromno misljenje nigde nisi pokazao jer imas medalje za gluposti koje prosipas, to brate ne ide.... na forumima... moz na onom biciklu de vrtis pedale po ceo dan ko sumanut na semaforu sa nekim slicnim tebi da elaboriras dok cekas zeleno, ali ovde ta demagogija malog djokice ne prolazi.
 
To je samo jedna u nizu ogranicavanja poslovne sposobnosti pojedinca i firmi, koja postoji u svim modernim drzavama od njihovog nastanka.
mozda, ali bandita imas u svakoj drzavi. mozda ih ti ne primecujes iz srbije ali ih dobro primecuju oni koji sa takvim banditima zive pa bilo to i u zemljama blagostanja. citaj malo komente naroda u nemackoj, britaniji, francuskoj, usa... sta misle o svojim banditima na vlasti.
 
mozda ali bandita imas u svakoj drzavi. mozda ih ne primecujes iz srbije ali ih dobro primecuju oni koji sa takvim banditima zive pa bilo to i u zemeljeme blagostanja. citaj malo kom,enta naroda u nemackoj britaniji francuskoj usa... sta misle o svojim banditima na vlasti.
Pa ako ti mislis da ja imam simpatije prema zapadnim drzavnim parazitima, onda gresis.
 
da te naucim, sa ovakvim nastupom, jer ti ne diskutujes, vec samo lupetas, ne dajes kontra argument cerekas se, dajes prekognicije sagovornicima da su tup a ti jedini pametan... sto moje skromno misljenj nigde nisi pokazao jer imas medalje za gluposti koje prosipas, to brate ne ide.... na forumima... moz na onom biciklu de vrtis pedale ceo dan ko sumanu na semaforu sa nekim slicnim da elaboriras ali ovde ta demagogija malog djokice ne prolazi.

Da, da, nastup treba da mi bude kao tvoj :D

Ti pretpostavljas, i sve zasnivas na pretpostavci a ne na cinjenicama i argumentima. Sa tobom ne moze da se razgovara ni cinjenicom ni argumentom, jer ti sve zasnivas na tim pretpostavkama, a pretpostavka je majka svih zaieba :D

Usput, ti si taj koji je mene nazvao autosovinistom i ko zna kojim jos epitetima, jesu li ti to argumenti? :D

Stvarno imas neki poseban talenat :D
 
pa uzivaj onda sa 600 evrica; kazem ja da si sns, mozda jos ni sam ne znas, ali saberi oduzmi ti si u stvari zadovoljan u srbiji, aljek samo treba da nastavi sa desuverenizacijom srbije, ali je generalno na pravom putu kada istresa sline u srpsku zastavu, a suzana se valja od smeha dok ga snima

pa da je bilo ko drugi bio, a jel bi ostvario napredak 15x ? inflaciju ne racunas
super je tebi,. 600 evrica., para bre :mrgreen: aljeka za dozivotnog, i sns, sta ima da se menja? samo da se nagazi srbija sa dodatnim ucenama i ponizenjima, i aljek da dramosere sto vise, sa'ce ekspo lova do krova za ortake i kumove, a ti zadrzi svojih 600 jura, vadices litujum za njih, treba eu, a u rupe ces da trpas nuklearni otpad sa kojim fr. ne zna sta ce
600 € je mizerija. To dođe kao socijalna pomoć.
 
Pa kada te lokalni bandit tera da senis za kobasicu, ti to dozivljavas kao slobodu; jer eto, on nema nekog Hila da mu naredjuje, nego je suveren. Suveren da nad tobom vlada diktatorski, aha.
skoro je Bajden rekao za kineskog Sija da je diktator, i sad da zamislimo da si ti kinez, sta bi trazio? pa da i tebi posalju nekog Hila da izdaje komande Kini, da rade sve kako amerika trazi.

Pazi, mi ne pricamo o moralnim kategorijama, na forumu politika kao sto ti kazes, vec se ovde radi o pseudoreligiji, ti mislis da ja kao amer zivim bogovski i onda od amerike trazis da ti zameni Boga ne bi li i tebi bilo bogovski, a u stvari si idolopoklonik, nece se desiti da ti u srbiji zivos bogovski, samo ces da budes rudnik i deponija za EU.
Ono sto ti ne razumes da suverenitet lokalne bande nije sloboda za gradjane, vec njihovo jos vece slugerajstvo, ponizenje i nesloboda.
tema bi trebalo da budu drzavni, a ne lokalni atributi, i kako se oni uspostavljaju, diktatom iz inostranstva, ili ustavom i zakonima neke zemlje za koju ti tvrdis da je diktatura, jer, rekoh mozda je i Kina, ali zar treba da bude americka kolonija kao nekada britanska indija, pa da amerika skine tu etiketu? zar treba da im se napravi pustos kao libiji iraku itd, pa da im se skine etiketa diktatura?
 
skoro je Bajden rekao za kineskog Sija da je diktator, i sad da zamislimo da si ti kinez, sta bi trazio? pa da i tebi posalju nekog Hila da izdaje komande Kini, da rade sve kako amerika trazi.

Pazi, mi ne pricamo o moralnim kategorijama, na forumu politika kao sto ti kazes, vec se ovde radi o pseudoreligiji, ti mislis da ja kao amer zivim bogosvski i onda od amerike trazis da ti zameni Boga, a u stvari si idolopoklonik.

tema bi trebalo da budu drzavni, a ne lokalni atributi, i kako se oni uspostavljaju, diktatom iz inostranstva, ili ustavom neke zemlje za koju ti tvrdis da je diktatura, jer, rekoh mozda je i Kina, ali zar treba da bude americka kolonija kao nekada britanska indija, pa da amerika skine tu etiketu? zar treba da im se napravi pustos kao libiji iraku, pa da im se skine etiketa diktatura?
Kineski gradjani mora da šene pred pripadnikom kineske Sluzbe. Od njih se ocekuje ne da šene pred istim samo i u Kini, nego i kada pobegnu iz Kine. Ako ne saradjuju cak i u kineskoj cetvrti u San Francisku, poseti ih agent Sluzbe.

Eto, ne znam, ti meni reci kakva je to sloboda i suverenitet koji nije podlozan uticaju zlog zapada.
 
Eto, ne znam, ti meni reci kakva je to sloboda i suverenitet koji nije podlozan uticaju zlog zapada.
pa ne znam, reci ti meni jel ima boga uopste, a da nije made in usa? ja ti kazem da si ti u pseudoreligiji, idolopoklonik, za tebe ne postoji drzava kao pojam, a da nije u raljama kolektivnog zapada, dok se diljem sveta zbacuju neokolonijalne vlasti proteruju francuzi itd

drzava da se samoukine da je mi ne bismo ukidali? tatko hil da se slusa, da ne zavrcemo usi
 
Kineski gradjani mora da šene pred pripadnikom kineske Sluzbe. Od njih se ocekuje ne da šene pred istim samo i u Kini, nego i kada pobegnu iz Kine. Ako ne saradjuju cak i u kineskoj cetvrti u San Francisku, poseti ih agent Sluzbe.

Eto, ne znam, ti meni reci kakva je to sloboda i suverenitet koji nije podlozan uticaju zlog zapada.
Kineski građani su danas najslobodniji i najsrećniji ljudi na svetu. Kina je najrazvijenija zemlja sveta sa jakim i čistim ekonomskim kapitalizmom.
 
Pa kada te lokalni bandit tera da senis za kobasicu, ti to dozivljavas kao slobodu; jer eto, on nema nekog Hila da mu naredjuje, nego je suveren. Suveren da nad tobom vlada diktatorski, aha.
aha, strani ambasador Hil ce da ti uspostavlja cak i lokalnu samoypravu - zanimljivo?
ili ce samo da pritisne velikog diktatora, a lokalne kabadahije ce da se poravnaju u skladu sa tim pritiskom?

senis za kobasicom, a parizer? sve ce to Hil da opravi?
Svi kineski privatnici zele da pobegnu iz Kine, jer tamo moraju da placaju ogroman reket i rade sta im CCP kaze.
Hil cim dovede srbiju u red, ima da ih sredi, svi ce da rade po vasingtonskom diktatu.
ej kina pretice pola sveta po BDP-u, a ti kazes reket? ja mislim da si tio zaglavio u nekoj sekti, sumnjam na sns, jer ovo tvoje veze s mozgom nema
 
Poslednja izmena:
aha, strani ambasador Hil ce da ti uspostavlja cak i lokalnu samoypravu - zanimljivo?
ili ce samo da pritisne velikog diktatora, a lokalne kabadahije ce da se poravnaju u skladu sa tim pritiskom?

senis za kobasicom, a parizer? sve ce to Hil da opravi?
Pa iskreno, bas se nesto iskvario kvalitet kobasica i parizera po Srbiji, mogao bi gospodin Hil i to da razmotri :ceka:
 

Back
Top