Quantcast

Sunday Afternoons

xella

Veoma poznat
Poruka
14.341
This Is England

http://www.imdb.com/title/tt0480025/?ref_=nv_sr_1

Dvanaestogodišnji Šon je izolovan dečak koji odrasta u tmurnom gradu na obali, i čiji je otac poginuo u Foklandskom ratu.

Tokom letnjeg raspusta pronalazi nove muške uzore kada ga lokalni skinhedi prime u svoju ekipu.

S novim prijateljima, Šon otkriva svet žurki, prve ljubavi i radosti nošenja martinki.

Stvari se menjaju kada upoznaje Komba, starijeg skinheda, rasistu, koji je nedavno izašao iz zatvora.

Kad Kombova banda počne da maltretira lokalne pripadnike manjina, Šon će se naći na raskršću između nevinosti i iskustva.

*Ima par nastavaka, ali prvi je ubedljivo najbolji.

Marquise de Sade

Domaćin
Poruka
3.203

gost 204907

Elita
Poruka
22.667
А! А! лол

Демарш! Оштар! Чек, шлајмарицу да залепим. Што сте неке.
Као жене могу у библиотеку, а не могу у биоЈоскоп, па није фер, дискриминација је то!!!

Да јавим да сам одледао свих 5 серијала ББ-а и да сам врло задовољан. Како је добро дебели одиграо Шредера, свака част, а и сви су одлични.
Одиста --- (што би рекла Милунка)

Marquise de Sade

Domaćin
Poruka
3.203
YEEEES! :cmok2: Moram da mi djeca to pogledaju...Hvala puno
Jeeeeeeeee! ;) Ubola sam ga. :lol:

Gledala sam Lincoln. Zasluzeni Oskar! :aha:
Nije moj tip filma ali to ne znaci da je los, naprotiv, mislim da je odlicno uradjen. Ima tu dosta glumaca koji su se vec dokazali i ne moram da ih spominjem. Dovoljno je da kazem da je gluma bila bez greske!
Nisu mi se svideli predugi razgovori. Cak i da su upola bili skraceni ne bi smo izgubili smisao ili ideju. Izbacila bih i njegovu smrt, jer je jedino logicno bilo da se u film umetne i detinjstvo. Kada je dosla scena njegove smrti izgubio se osecaj da je ovo film o najvaznijem trenutku njegove politicke karijere (13. amandman).
Ono sto je najbolje su anegdote koje Linkoln s vremena na vreme prica. Mozda je bas to ono sto je njegovu ulogu izdvojilo za najprestizniju filmsku nagradu.
Sve u svemu, preporucujem. :hvala:

Marquise de Sade

Domaćin
Poruka
3.203
Nisam pozalila sto sam sacekala da film malo "splasne" u javnosti pa da ga pogledam.
Life of Pi je stvarno dozivljaj. Kao 3D film, kao avantura, kao tema za razmisljanje (religija, zivot, iskusenje, filozofija), kao fantastika, da napunite oci... Sve je tu.
Gluma cista 10! Efekti 10, boje 10, prica 10. Ako ste citali knjigu i pogledali film, znate da je adaptacija dobra i da se nista izgubilo nije.
Ma odlican! Bravo. :super: :klap:

Theiana

Domaćin
Poruka
3.410
Nisam pozalila sto sam sacekala da film malo "splasne" u javnosti pa da ga pogledam.
Life of Pi je stvarno dozivljaj. Kao 3D film, kao avantura, kao tema za razmisljanje (religija, zivot, iskusenje, filozofija), kao fantastika, da napunite oci... Sve je tu.
Gluma cista 10! Efekti 10, boje 10, prica 10. Ako ste citali knjigu i pogledali film, znate da je adaptacija dobra i da se nista izgubilo nije.
I meni je odlican, drzao mi je paznju, kao nekad bajke, slusas/citas i ne trepces. :heart2:
Ali me na kraju nekako dotukao. :(

gost 342514

Aktivan član
Poruka
1.608
moj predlog za sunday afternoon,

[/I]...svakodnevnica demantuje i tera da preispituje svoj život, veru, smisao...
sjajan film, slojevito duhovit na način da neće svima podjednako biti smešni detalji koje recimo mogu da razumeju pretežno jevreji, ali nije problem razumeti simboliku pojedinih scena, rečenica itd.

Pogledajte prilog 313684

-Night -

Elita
Poruka
18.796
Preporuka :ok: nemam šta da dodam , ono što si napisala je ostavilo utisak i na mene

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.