Суботари-adventisti

Пријатељу.. па ти видиш и оно што не постоји у Библији. УПС !!! Не ти него гуру твоје секте који је имао "визију". Све су то болесне конструкције болесног ума. Нешто слично попут оних конструкција гуруа бањалучке секте.

Знаш ли ти, пријатељу, да су ствари Старог Завета биле само сен онога што је требало да дође ? Да ли су греси нешто материјално, па се морају "метати" на нешто или некога ? Зашто је суботарска наука гуруа секте толико земаљски и телесно орјентисана ? :?
 
MaranAta:
Пријатељу.. па ти видиш и оно што не постоји у Библији. УПС !!! Не ти него гуру твоје секте који је имао "визију". Све су то болесне конструкције болесног ума. Нешто слично попут оних конструкција гуруа бањалучке секте.

Знаш ли ти, пријатељу, да су ствари Старог Завета биле само сен онога што је требало да дође ? Да ли су греси нешто материјално, па се морају "метати" на нешто или некога ? Зашто је суботарска наука гуруа секте толико земаљски и телесно орјентисана ? :?

Као прво, не стоји твоја прва тврдња у којој ти кажеш:"Гуру суботарске секте - Вајтова је у својој књизи тврдила да је носилац људских греха - Сатана", јер као што се види из текста она то није ни рекла.

Ево поново шта је рекла: "Када Христос, на крају своје службе буде својом крвљу одстранио грехе свога народа из небеске светиње, положиће их на сотону, који при изврешењу суда мора сносити коначну казну."


А то што ти не видиш не мора да значи да и не постоји. Ја сам чак и написао да је то 'сен оног што шћаше да дође', и кад би само мало подигао поглед у правцу одговора, који је теби упућен, можда би то и прочитао. Но мени не смета ако ти не желиш да видиш оно што ти се не свиђа, али ме једно занима, шта ти мислиш да ће бити са грехом на крају? Мислиш ли да ће га Христос носити у вечности? Мислиш ли да ће сотона проћи без одговорности и без казне... или само хоћеш мене да сикираш?

Добро, рекли смо обојица да је Божја служба која је одржавана у земаљском светилишту, сен од онога што треба да дође. Кад би то требало да буде? Нешто је испуњено за време Христовог боравка на земљи и Његовог живота. Нешто се односило на Његово распеће и смрт и тада се испунило. Нешто на васкрсење. Међутим неки делови службе и неки празници односе се на последње време и у симболу представљају последње време. Јом Кипур, или Дан Очишћења је свакако празник који се односи на последње догађаје и последње време.

Овде се ради о два јарца који су очигледно супростављени један другом, јер је речено да је један за Господа, а други за Азазела. Неки теолози сматрају да оба ова јарца представљају Христа у различитим фазама његовог светог рада, међутим већина се слаже да су то две супротстављене силе, а тиме и да је реч о јарцу за Господа и јарцу за сотону. Азазел је иначе јеврејска реч која код нас, али и у многим другим преводима, једноставно није преведена, а могла би се превести као 'јарац за одлазак'.
И као што видиш на главу тог јарца требају да падну сви греси народа, које ће он морати да преузме на коначни дан очишћења. То ипак мора бити сотона.

Поред овога што Страозаветни симболи имају испуњење у Новом завету, празник, као што је Јом Кипур, има свој симболички значај за време које тек треба да дође. Тиме Стари завет још више утврђује свој значај и трајност.

Ти сада види колико је то земаљско или небеско.
 
Драги "Госте", не знам који си, али и ти изгледа да читаш само што ти се свиђа...
... прво, ја сам говорио у другом контексту о овој теми и нисам поистовећивао веру са симболима... вера је једно, а библијски симболи су друго...
... друго, ако мислиш да из апокрифних списа откриваш истину онда си далеко отишао, у неком другом смеру... мене то једноставно не занима... ја читам Библију и одатле црпим све што ми је потребно... о тим (библијским)текстовим можемо да причамо...
... треће, навео си апокрифе, хрватско мишљење и муслиманско... где је библијско? а као причамо о библијском тексту...
... четврто, не знам да ли сам добро схватио, али ти тврдиш да су муслимани некога плагирали, али да баш као ни Јевреји неће да признају одакле... кога су Јевреји могли да плагирају, кад су они писци Старог завета?...
... пето, за Јом Кипур тврдим оно што сам написао...
... шесто, волео бих да се представљате, да бих знао са колико људи комуницирам и неку, било какву идентификацију, а и ред је... самном је бар једноставно, ја сам увек под овим ником и никако другачије... нити знам, нити бих желео да користим предности овог форума, као што је накнадна редакција текстова, мада сам укапирао да то ваљда само аутор теме може... Хвала!!!
 
MaranAta:
Пријатељу.. па ти видиш и оно што не постоји у Библији. УПС !!! Не ти него гуру твоје секте који је имао "визију". Све су то болесне конструкције болесног ума. Нешто слично попут оних конструкција гуруа бањалучке секте.

Знаш ли ти, пријатељу, да су ствари Старог Завета биле само сен онога што је требало да дође ? Да ли су греси нешто материјално, па се морају "метати" на нешто или некога ? Зашто је суботарска наука гуруа секте толико земаљски и телесно орјентисана ? :?

Dragi prijatelju, pošto vidim da ti u Bibiliji vidiš samo ono čega ima i misliš da sve što nije pravoslavno da je bolesno, molim te da mi odgovoriš citatom iz Biblije kada i kako je Marija majka Hristova dospela na Nebo i na osnovu kojih snoviđenja nekog od vaših mnogobrojnih gurua, ona ima moći koje kažete da ih ima. Bio bih ti veoma zahvalan na iscrpnom i argumentovanom odgovoru.
 
NenadS:
...sve što nije pravoslavno da je bolesno...

Не, ја само тврдим да је Вајтова била болесна од епилепсије. Знаш ли да је она као девојчица добила камен у главу, и три недеље била у коми ? А знаш ли шта савремена медицина каже за такве случајеве ? Каже следеће:
-----------------
Онај ко је био у коми 24 часа има 40% шансе да добије епилепсију.
Вајтова је била у коми 504 часа... Вероватноћа ?!? Оставићу теби да то израчунаш. 8)

ПС: Јеси чуо икад за браћу Brinkerhoff ? Знаш о чему су они писали и описивали ? :wink:
 
MaranAta:
NenadS:
...sve što nije pravoslavno da je bolesno...

Не, ја само тврдим да је Вајтова била болесна од епилепсије. Знаш ли да је она као девојчица добила камен у главу, и три недеље била у коми ? А знаш ли шта савремена медицина каже за такве случајеве ? Каже следеће:
-----------------
Онај ко је био у коми 24 часа има 40% шансе да добије епилепсију.
Вајтова је била у коми 504 часа... Вероватноћа ?!? Оставићу теби да то израчунаш. 8)

ПС: Јеси чуо икад за браћу Brinkerhoff ? Знаш о чему су они писали и описивали ? :wink:


Ako misliš da sam blesav, strašno se varaš. Pa ako i jesam nisu svi ostali. Odgovori na pitanje koje sam ti postavio i ne izvrdavaj. Nisam te pitao za tvoje "stručno" mišljenje o zdravstvenom stanju Vajtove, nego ono za Mariju. Obzirom da znam da nisam lud nemoj me praviti ludim. Bar ne ovako javno. Uozbilji se i odgovori na postavljeno pitanje ako misliš da kvalitetno komuniciramo. U protivnom na ovom forumu ćete ostati ti i Pravda i držaćete krajnje neinteresantne monologe koji nisu ništa više nego kvazi intelektualno samozadovoljavanje.(Da ne upotrebim latinski izraz.) :shock:
 
Нема проблема. Остаје да ми одговориш на питањце - ЗБОГ ЧЕГА СУБОТАРИ ОСОБУ БОЛЕСНОГ УМА СМАТРАЈУ ЗА ПРОРОЧИЦУ ? ...

А хоћеш да причамо о Богородици Марији ? ОК. За почетак хоћу да ми кажеш шта ти знаш о Православном поштивању Богородице. Ово је неопходно да бисмо видели да ли имаш правилан увид, јер се често брка са Римокатоличким које је другачије. Зато - изволи. 8)
 
Nikodim Ljutic:
Драги "Госте", не знам који си, али и ти изгледа да читаш само што ти се свиђа...
... прво, ја сам говорио у другом контексту о овој теми и нисам поистовећивао веру са симболима... вера је једно, а библијски симболи су друго...
... друго, ако мислиш да из апокрифних списа откриваш истину онда си далеко отишао, у неком другом смеру... мене то једноставно не занима... ја читам Библију и одатле црпим све што ми је потребно... о тим (библијским)текстовим можемо да причамо...
... треће, навео си апокрифе, хрватско мишљење и муслиманско... где је библијско? а као причамо о библијском тексту...
... четврто, не знам да ли сам добро схватио, али ти тврдиш да су муслимани некога плагирали, али да баш као ни Јевреји неће да признају одакле... кога су Јевреји могли да плагирају, кад су они писци Старог завета?...
... пето, за Јом Кипур тврдим оно што сам написао...
... шесто, волео бих да се представљате, да бих знао са колико људи комуницирам и неку, било какву идентификацију, а и ред је... самном је бар једноставно, ја сам увек под овим ником и никако другачије... нити знам, нити бих желео да користим предности овог форума, као што је накнадна редакција текстова, мада сам укапирао да то ваљда само аутор теме може... Хвала!!!

Dragi Ljuticu, ja sam "...pravda".
1. jevandjeoski kontekst je da ovce idu na jednu stranu, a jarci na drugu, i ja stvarno ne znam kako si dosao do "jarca ........."?
2. mislim, jer Sab. Posl. Sv. Ap. Jude (Jakovljevog) 1,14 CITIRA KNJIGU ENOHOVU! Na drugoj strani ti bi trebao da se odreknes one koja u "Ranim radovima" prorokuje o sretanju Enoha u raju negde u kosmosu gde jos i trava raste, po njoj (Jupiterov ili Saturnov "mesec" - misleci satelit), ne znam samo da li je u pitanju i tu mrtvi suprog koji joj se "javio". Rec je, pogadjas o EGW - baba Jeli, naslednici laznog proroka Milera, u adventistickom pokretu.
3. biblijskom :?: vidi za Enoha u gorepomenutoj poslanici, a odreci se lazi o Enohu koje je izgovorila EGW po nekom od svojih epi napada.
4. koga su muslimani plagirali, jasno je prostim hronoloskim poredjenjem sta je starije. sto se tice jevreja, da li znas od kada datira njihov kanon?
5. nemoj da opet bude da ja samo citam ono sto hocu, jer mogu samo da te citiram.
6...
 
MaranAta:
Нема проблема. Остаје да ми одговориш на питањце - ЗБОГ ЧЕГА СУБОТАРИ ОСОБУ БОЛЕСНОГ УМА СМАТРАЈУ ЗА ПРОРОЧИЦУ ? ...

А хоћеш да причамо о Богородици Марији ? ОК. За почетак хоћу да ми кажеш шта ти знаш о Православном поштивању Богородице. Ово је неопходно да бисмо видели да ли имаш правилан увид, јер се често брка са Римокатоличким које је другачије. Зато - изволи. 8)

Kada si ti meni postavio gomilu pitanja nisam se bunio i mislim da sam ti veoma pošteno odgovorio na njih. Sada je red na tebe da pošteno odgovoriš na jedno pitanje i ne pokušavaš da izvrdavaš na bilo koji način kao recimo ovo sa postavljanjem kontrapitanja. Hajdemo polako. Šta ja znam o tome, videćemo iz put. Mene zanima na osnovu čega u Bibliji vi imate takav stav prema Mariji. Ali iskreno.
A o tome da li neko ima bolestan um ne bih raspravljao, zato što za to nisam kompetentan, jer nemam odgovarajuće medicinsko obrazovanje ma da sam se nekada amaterski bavio psihoanalizom. Zato hajde da se držimo religije i da se u buduće ne petljamo u ono što ne znamo.
Dakle, molim te za citat iz Biblije na osnovu kojeg se treba moliti i obožavati Bogorodicu?! :?:
 
Не може. Ово је топик где се табири о СЕКТИ суботара... Отвори нови топик ако имаш питања која нису везана за дотичну СЕКТУ. Неког реда ипак треба имати, зар не ?

Остаје да ми одговориш на питањце - ЗБОГ ЧЕГА СУБОТАРИ ОСОБУ БОЛЕСНОГ УМА СМАТРАЈУ ЗА ПРОРОЧИЦУ ? ... 8)
 
Rimljanima 1,17 uopste nisi pojasnio, cak si olako presao preko.


NEGO EVO TI I DOMACI: KAMEN SPOTICANJA, RIMLJANIMA 9,30-32.

citat:
JER JE HRISTOS ZAVRSETAK ZAKONA ZA OPRAVDANJE SVAKOME KOJI VERUJE (RIMLJANIMA 10,4).

A STA TI ONO BESE TVRDIS? A KOLIKO JE SAMO CITATA APOSTOLA PAVLA OD KOJIH VI SUBOTARI BEZITE?

PRAVEDNOST OD VERE NASUPROT PRAVEDNOSTI OD ZAKONA?
ZNAS LI TI ODAKLE JE ZAKON PRAVEDNOSTI:
OD DELA ZAKONA ILI OD VERE?
TJ.: DA LI PRAVEDNOST OD ZAKONA ILI OD VERE?
OTVORI LEPO POSLANICU RIMLJANIMA 9 I 10, PA IZVOLI, JER ZNAM DA VASI PROPOVEDNICI POGRESNO UCE, VRLO LAKO CEMO SE RAZUMETI, AKO NE POBEGNES.

Navodis dalje Jakovljevu 2,10, ali koji je kontekst? Kontekst je da ako je neko vec pod zakonom da ne bude selektivan, kako prema drugima, tako i prema sebi. Pa, buduci da se ti pozivas na zakon, reci mi da li drzis zakon parcijalno ili celovito? Znaci ako hoces zakon moras ceo, a sumnjam da si podrezan, sumnjam da subotom ne cinis sve ono sto je zabranjenoo za one koji su pod zakonom. Dakle, drzeci parcijalno zakon, ti ga skrnavis, ti postajes rusitelj zakona i neprijatelj zakona.
A nama zaista hriscanima upucene su ove reci:
RIMLJANIMA 3,21 A sada se bez zakona javila pravda Božija, posvedočena od Zakona i Proroka.

RAZUMES LI TI TO? MENI JE CILJ SAMO DA TI SHVATIS DA AKO NEKO VEC IMA BLAGODAT, ONDA SE TAJ NECE POZIVATI NA ZAKON U AFIRMATIVNOM KONTEKSTU, SAMO RESTRIKCIONOM, A NISAM JA POSTAVIO OPRECNOST MEDJ TIM DVA, NO APOSTOL, JA SAM SAMO SHVATIO, HVALA BOGU, I ZELIM SAMO I DA VI SUBOTARI SHVATITE KOLIKO JE HRISCANSKI STANDARD VISI OD ZAKONSKOG. NISAM POD ZAKONOM, ALI GA NI NE KRSIM, PROSTO NIJE PROPISAN ZA MENE. A BLAGODAT NIJE RESTRIKTIVNE PRIRODE KAO ZAKON, SAMO TO SHVATI.

Sto se tice subote, napisano je na tone tekstova, ali hajmo na blic:

Hristos u NZ, U JEVANDJELJU ponavlja od 10, DEVET BOZIJIH ZAPOVESTI, POGADJAS SUBOTU NE PONAVLJA, IZOSTAVLJA JE KAO ZAPOVEST (E DA LI JE TO SLUCAJNO?), VEC SE OBRUSAVA NA ZAKONIKE KOJI MU JE ZAMERAJU, JER JE I U SUBOTU LECIO, JER JE JEDNOME REKAO DA UZME SVOJ ODAR U SUBOTU, STO JE BILO ZABRANJENO. HRISTOS SE POZIVA NA CARA DAVIDA, PORED MNOGIH PRIMERA.

DRUGO JE OBDE U PITANJU: igrajuci na kartu zatucanosti naroda vi odabraste striktnost zakona naravno SZ, prenebregavajuci, dezavuisuci druge u delu da HRISCANI NISU POD ZAKONOM, VEC U BLAGODATI. Vi subotari, bezite od apostola Pavla kao djavo od krsta.

Jeste Boziji zakon vecan, ali odgovori mi koja je svrha zakona, za koga je propisan, to je sustina, to je vase nepriznavanje, cak gazenje po recima ap. Pavla (1.Tim 1,9), otpadanje od Blagodati (Galatima 5,1...14!!!>>, a na drugoj strani ispunjenje svog zakona u jednoj reci).

Ti se dalje u kontekstu hrane pozivas na postenje.
Ne radi se o tome da tebe neko ukorava sto si vegetarijanac, imam druga koji je isto, ali je pokvarenluk sluziti se SZ o cistoj i necistoj hrani, kada je NZ receno: da nista ne pogani coveka sto ulazi na usta, da nema ciste i neciste hrane, vec samo se uzdrzavati od krvi ubijene zivotinje, da su zivotinje za trosesnje itd, itd...Treba li da navodim reci Hrista, apostola?

Citati Mateja i Propovednika ne govore o istraznom sudu, niti ga potkrepljuju, naprotiv, vec ti pocinjes da budes drzak tvrdeci da ja ne verujem u ono sto si citirao.

Nema nikakvih problema, ja nemam nista protiv da vi subotari budete prosvetiteljski za narod u pogledu zdravog zivota, ali Hristos je rekao da se cuvamo vukova grabljivih u ovcijem ruhu, u kontekstu laznih proroka. NEPOSTENO, PODMUKLO JE OSLUSKIVATI POTREBE LJUDI, TENDENCIJE, I NA BAZI TOGA SE DEKLARISATI POGRESNO, DEZAVUISATI, PA KOGA PREVARITE. RECI MI POSTENO, KOLIKO LJUDI UOPSTE NIJE INTERESOVALO HRISCANSTVO, A PRIVUCENI SU SUBOTARIMA UPRAVO ZBOG ZDRAVOG ZIVOTA? NIJE LI TO LUKAVSTVO, NIJE LI TO TRGOVACKI, MAMONSKI DUH?

Ako ti tvrdis da pakao nije vecan, onda kome stihovi u JEVANDJELJU, KOD ZAHARIJE, KOD PAVLA? VECNE MUKE, VECNA POGIBAO, VECNI PREKOR? KO LAZE OVDE, KOME DA VERUJEM SVETIMA ILI TEBI?

Ne pravis distinkciju medj, seolom-adom, i paklom-gehenom, ali taj problem imaju mnogi.

Mora da ste vi subotari neki posebni ovde u Srbiji... Oces da kazes da S.D.A., DA SA ADVENTISTIMA KOJI NE ZNAJU SRPSKI I NE CITAJU DANICIC-KARADZIC PREVOD VI NEMATE NIKAKVE VEZE, DA JE TO NEKA DRUGA SEKTA??? AJDE NEMOJ DA SE PRAVIS TOSA.

NE NIJE HRISTOS UKINUO 10 ZAPOVESTI, NEGO JE ZAKON UPRAVO I PROPISAN ZA...: VIDETI 1. TIMOTIJU 1,9.

NARAVNO DA JE HRISTOS ISPUNIO. NARAVNO DA TREBA DA SE IZVRSAVA I DALJE ZAKON (OPET VIDETI 1. TIMOTIJU 1,9), ALI ONI KOJI SU ZAISTA HRISCANI, KOJIMA NIKAD U SRCE NE BI DOSLO DA UBIJU, NJIMA ZAPOVEST NE UBIJ NE TREBA, APSURDNA JE, A VAMA KOJI SE NONSTOP POZIVATE NA ZAKON IZGLEDA ZAKON I TREBA E DA NE BI POSTALI UBICE.

TO NIJE TAKO DA HRISTOS JE BIO SUBOTAR, NE BI GA ZBOG SUBOTE TRAZILI DA GA UBIJU.

O KVRGAMA I DR.KELOGU NE ZNAS NISTA, KAKO I SAM KAZES, ALI DA LI SI CUO ZA NEKU LIVADU I MASU PREVARENIH ZAHVALJUJUCI MILERU? NARAVNO DA DANAS VI NEMATE NIKAKVE VEZE SA JS, ALI MILER NIJE BIO JS! DA LI JE PO TEBI MILER LAZNI PROROK, AKO JE PROROKOVAO O 2. HRISTOVOM DOLASKU, I CAK NAMAGARCIO LJUDE? KOLIKO JE POJAM ISTINE ELASTICAN U SUBOTARSKOJ SEKTI? STA ZNACI TO TVOJE NE NAMETATI ELEN VAJT: SLOBODNO JE DRZATI JE ZA PROROCICU ALI NIJE OBAVEZNO? PRST NA CELO.

DA LI JE U SKLADU SA BIBLIJOM DA JE HRISTOS NAPUSTIO SVOJ PRESTO (RANI RADOVI EGW)? DA LI JE HRISCANSTVO "USKLADJIVANJE"? TO STO TI SMATRAS USKLADJIVANJEM, TO SE ZOVE NATEZANJE ISTINE DO KRAJNJIH GRANICA, E SAMO JE PITANJE KAKO ONAJ KOJI JE U LAZI, MOZE DA PROCENI DOKLE SME DA NATEZE I IZMISLJA LAZI KOJE SMATRAJUCI DA NIKO NE MOZE DA POBIJE (KAO MILEROVE), ILI BAR ZA NJEGOVA/NJENA ZIVOTA, MOZE DA RASTEZE NAZIVAJUCI IH ISTINOM. NIJE LI DJAVO KUSAJUCI HRISTA MAKSIMALNO BIO U SKLADU SA BIBLIJOM, PARDON STARIM ZAVETOM? ALI VI SUBOTARI NIKAKO DA SE USKLADITE SA APOSTOLOM PAVLOM? DA LI I VI SMATRATE KAO NEKI DA JE PAVLE POKVARIO HRISCANSTVO? AKO NE, ZASTO NEMA ODGOVORA NA NJEGOVE NAVODE?

TO STO TI NE POZNAJES ISTORIJU ADVENTISTICKOG POKRETA, ILI SE PRAVIS DA JE NE POZNAJES, TO MOZES DA ISPRAVIS, POSTOJE LINKOVI NA NETU.

TVOJE RECI:
"ZASTUPANI, I TO SAMO HRISTOVOM KRVLJU"
NASUPROT, TAKODJE TVOJIM RECIMA:
"JEDINO ON IMA PRAVO DA NAS ZASTUPA"

STA TO ZNACI. DA TI NE ZNAS NA KOG SAM JA MEDIJATORA MISLIO:
1. da nas mozda nece zastupati, ne koristeci to svoje pravo
2. da je Njegova krv = ON
3. DA JE TACAN NAVOD DA VI TVRDITE DA NAS NECE ZASTUPATI KOD BOGA OCA, DA NECE BITI MEDIJATOR HRISTOS?

TO DA CE BILO KO HRISTOVOM KRVLJU BITI ZASTUPAN NA SUDU, PA TO JEDINO MOZE ANTIHRIST DA POZELI I TVRDI UOPSTE, ALI NECE BITI PONOVNOG RASPINJANJA, NECE BITI KRVI DO ONE KOJU POMINJE PSALMIST 58,10!!!


STA JE NOTORNA NEISTINA? PA TA RECENICA JE U DIREKTNOM KONTEKSTU SA ONOM GDE JASNO PISE DA VI VERUJETE DA SE OPRASTAJU GRESI SAMO DO ULASKA U SEKTU, ODNOSNO DO KRSTENJA VASEGA; DA LI TIME BUDUCI DA NI VI NISTE BEZGRESNI, GAZITE PO RECIMA HRISTA DA POSTOJE I ONI KOJI NE DOLAZE NA SUD?
NISTE LI VI SIGURAN PUT KA STRASNOM SUDU?

P.S. OCEKUJEM OD TEBE DEO IZ "RANIH RADOVA" GDE HELEN VAJT TVRDI DA JE HRISTOS NAPUSTIO SVOJ PRESTO, GDE PROROKUJE O POJAVI SATANE. KO MOZE TAKO NESTO 'PROROKOVATI' DOLI ONA/J KOJI/KOJA SLUZI SAMOME DJAVOLU?

NA KRAJU TI TVRDIS DA JE SVIMA KOJE SI NAVEO ZAJEDNICKO DA SU BILI SUBOTARI, A IMAMO CAK I HRISTOVO SVEDOCANSTVO DA JE DAVID PREKRSIO SUBOTU, CAK I SAM HRISTOS NIJE HAJAO ZA ISTU, A JA SVIMA NJIMA ZAJEDNICKO NALAZIM DA SU SVETI I/ILI PRAVEDNI. E DA LI JE IJEDAN SVETOST I PRAVEDNOST POSTIGAO SUBOTOM? NI JEDAN! A VALA SIGURNO NECES NI TI, ALI UZIMATI SVE NJIH U USTA SAMO ZBOG SUBOTE GOVORI O TEBI VISE OD SVEGA STO SI REKAO.
 
Шта би ово требало да представља? Нови ник, а стари текстови... мислиш ли ти да бих ја требао да поново одговарам на све ово.... али нови ник говори много више о теби него што и сам покушаваш себе да представиш... ... ја сам????? да није мало претенциозно... или мало много???

ИСА 14:13 А говорио си у срцу свом: изаћи ћу на небо, више звијезда Божијих подигнућу пријесто свој, и сјешћу на гори зборној на страни сјеверној; ИСА 14:14 Изаћи ћу у висине над облаке, изједначићу се с вишњим.

... тако је говорио само онај који се представљао као и ти сада, а да на то није имао никакво право...
 
...ja sam-
Evo pljuvanja na "pravdin" nacin koji se drznuo nazvati se "JA SAM", za sta sam ga ja i ukorio... Evo i zasto...

2МО 3:14 А Господ рече Мојсију: ја сам онај што јест. И рече: тако ћеш казати синовима Израиљевијем: који јест, он ме посла к вама.

A sada pravdini ispljuvci samo iz poslednjeg obracanja meni, ako bi sakupljali samo po ovom topiku bilo bi toga za jedno dve, tri strane:

-IMAS LI TI UOPSTE ZDRAVE PAMETI DA RAZLUCIS SLEDECE

-E DA LI STE TI I TVOJA SEKTA SUBOTARA VECI OD HRISTA?

-Vi subotari, bezite od apostola Pavla kao djavo od krsta.

-vec ti pocinjes da budes drzak tvrdeci da ja ne verujem u ono sto si citirao.

-Nema nikakvih problema, ja nemam nista protiv da vi subotari budete prosvetiteljski za narod u pogledu zdravog zivota, ali Hristos je rekao da se cuvamo vukova grabljivih u ovcijem ruhu, u kontekstu laznih proroka, a tvoja sekta ih imade 2 komada

-Koliko vi trebate da lukavo podidjete ljudima, e da bi ljudi zazmureli ili uopste cak i ne saznali to?

-NEPOSTENO, PODMUKLO JE OSLUSKIVATI POTREBE LJUDI, TENDENCIJE, I NA BAZI TOGA SE DEKLARISATI POGRESNO, DEZAVUISATI, PA KOGA PREVARITE. RECI MI POSTENO, KOLIKO LJUDI UOPSTE NIJE INTERESOVALO HRISCANSTVO, A PRIVUCENI SU SUBOTARIMA UPRAVO ZBOG ZDRAVOG ZIVOTA? NIJE LI TO LUKAVSTVO, NIJE LI TO TRGOVACKI, MAMONSKI DUH?
-A VAMA KOJI SE NONSTOP POZIVATE NA ZAKON IZGLEDA ZAKON I TREBA E DA NE BI POSTALI UBICE.

-TI SI LAZOV, HRISTOS DA JE BIO SUBOTAR, NE BI GA ZBOG SUBOTE TRAZILI DA GA UBIJU.

-ETO JASNO DA NE MOZE BITI JASNIJE, PA DA VIDIMO KO LAZE, TI ILI HELEN VAJT, ILI CES MILEROVIM PUTEM, DA POKUSAS HRISTA I AP. PAVLA DA NAPRAVIS LAZOVIMA.

-NISTE LI VI SIGURAN PUT KA STRASNOM SUDU?

-KO MOZE TAKO NESTO 'PROROKOVATI' DOLI ONA/J KOJI/KOJA SLUZI SAMOME DJAVOLU?
 
MaranAta:
Не може. Ово је топик где се табири о СЕКТИ суботара... Отвори нови топик ако имаш питања која нису везана за дотичну СЕКТУ. Неког реда ипак треба имати, зар не ?

Остаје да ми одговориш на питањце - ЗБОГ ЧЕГА СУБОТАРИ ОСОБУ БОЛЕСНОГ УМА СМАТРАЈУ ЗА ПРОРОЧИЦУ ? ... 8)

Prvo ja ne znam šta to znači tabiriti. Pretpostavljam da je nešto pogrdno jer za adventiste upotrebljavaš pogrdan naziv sekta subotara. Moje mišljenje je da se Pravoslavna crkva odmetnula od Hristovog učenja i da mu je tokom dva milenijuma, od kojih je polovinu tog vremena, zajedno sa katolicima u jedinstvenoj crkvi, umetala gomilu koještarija i izmišljotina u hrišćanstvo. Ja za razliku od tebe, nikoga u tvojoj crkvi neću nazvati umobolnikom jer ne smatram sebe kompetentnim da raspravljam o nečijem duševnom zdravlju. Mogu samo da upoređujem ono što je govorio Gospod naš Isus Hristos i ono što vi danas govorite. Zato sam ti i postavio pitanje o Mariji. Nema potrebe da se kriješ iza toga kako sam promašio temu. Dovoljno je da navedeš samo jedan stih iz Biblije i da svi koji ovo čitaju budu sasvim sigurni kako sam ja zli i nevaljali sektaš koji "umobolnika" smatra prorokom i koji kvari istinitu pravoslavnu veru.

Kada si tako spreman da napadaš druge, evo dobre prilike da me pobediš i zatvoriš mi usta.
Samo jedan mali citat iz Biblije koji nedvosmisleno govori o tome da je Marija vaskrsla, da je na Nebu i da je naš najveći zastupnik pred Bogom. Molim te. Zar je to mnogo.
 
NenadS:
MaranAta:
Не може. Ово је топик где се табири о СЕКТИ суботара... Отвори нови топик ако имаш питања која нису везана за дотичну СЕКТУ. Неког реда ипак треба имати, зар не ?

Остаје да ми одговориш на питањце - ЗБОГ ЧЕГА СУБОТАРИ ОСОБУ БОЛЕСНОГ УМА СМАТРАЈУ ЗА ПРОРОЧИЦУ ? ... 8)

Prvo ja ne znam šta to znači tabiriti. Pretpostavljam da je nešto pogrdno jer za adventiste upotrebljavaš pogrdan naziv sekta subotara. Moje mišljenje je da se Pravoslavna crkva odmetnula od Hristovog učenja i da mu je tokom dva milenijuma, od kojih je polovinu tog vremena, zajedno sa katolicima u jedinstvenoj crkvi, umetala gomilu koještarija i izmišljotina u hrišćanstvo. Ja za razliku od tebe, nikoga u tvojoj crkvi neću nazvati umobolnikom jer ne smatram sebe kompetentnim da raspravljam o nečijem duševnom zdravlju. Mogu samo da upoređujem ono što je govorio Gospod naš Isus Hristos i ono što vi danas govorite. Zato sam ti i postavio pitanje o Mariji. Nema potrebe da se kriješ iza toga kako sam promašio temu. Dovoljno je da navedeš samo jedan stih iz Biblije i da svi koji ovo čitaju budu sasvim sigurni kako sam ja zli i nevaljali sektaš koji "umobolnika" smatra prorokom i koji kvari istinitu pravoslavnu veru.

Kada si tako spreman da napadaš druge, evo dobre prilike da me pobediš i zatvoriš mi usta.
Samo jedan mali citat iz Biblije koji nedvosmisleno govori o tome da je Marija vaskrsla, da je na Nebu i da je naš najveći zastupnik pred Bogom. Molim te. Zar je to mnogo.

Немој мени да се молиш, него Богу да ти отвори очи, како би схватио да си у најобичнијој људској творевини 19. века. :wink:

Него, кад већ инсистираш, ево ти и одговора: Православна Црква је чувар комплетног Божјег Откровења, од кога је Свето Писмо само део. Тек заједно са Светим Предањем, Божје Откровење је комплетно. Шта нам каже Свето Предање о Богородици ? Ево само укратко...
-----------------------------------
Господ који је на Синају заповедио петом заповешћу: "Поштуј оца свога и матер своју" (5. Мојс. 5, 16), показао је примером Својим, како треба поштовати родитељку своју. Висећи на крсту у мукама, Он се сети Матере Своје и показујући на апостола Јована рече јој: "Жено, ето ти сина! Потом рече ученику: Ето ти мајке!" (Јн 19, 26-27).

И тако збринувши Своју Мајку, Он издахну. Јован имаше дом на Сиону у Јерусалиму, у који се настани и Богородица и оста да живи до краја својих дана на земљи. Својим молитвама, благим саветима, кротошћу и трпељивошћу она много помагаше апостолима Сина свога. Углавном све време до смрти провела је она у Јерусалиму обилазећи често она места, која су је подсећала на велике догађаје и на велика дела Сина свога. Нарочито је често походила Голготу, Витлејем и гору Јелеонску. Од њених дужих путовања помиње се њена посета светом Игњатију Богоносцу у Антиохији, посета светом Лазару четвородневном, епископу кипарском, посета Светој Гори коју је она благословила, и бављење у Ефесу са светим Јованом за време великог гоњења хришћана у Јерусалиму.

У својој старости она се често молила Господу и Богу своме на Јелеонској гори, на месту Вазнесења Његова, да је што пре узме из овога света. Једном приликом јави јој се архангел Гаврил, и објави јој, да ће кроз три дана бити упокојена. И даде јој ангел Божји једну грану палмову, која ће се носити при њеном спроводу. С великом радошћу она се врати дому пожелевши у срцу, да још једанпут у овом животу види све апостоле Христове. Господ јој испуни ову жељу, и сви апостоли, ношени ангелима и облацима, наједанпут се сабраше у дом Јованов на Сиону. Са великом радошћу виде она свете апостоле, охрабри их, посаветова и утеши; потом мирно предаде дух свој Богу без икакве муке и болести телесне.

Апостоли узеше ковчег с телом њеним, од кога излажаше ароматни мирис, и у пратњи мноштва хришћана пренеше у врт Гетсимански у гробницу светих Јоакима и Ане. Од злобних Јевреја који их хтедоше напасти, заклањаше их светли облак по Промислу Божјем. Неки свештеник јеврејски, Атоније, дохвати рукама ковчег у намери да га претури, али у том часу ангел Божји одсече му обе руке. Тада он завапи апостолима за помоћ, и би исцељен пошто изјави своју веру у Господа Исуса Христа.

Апостол Тома беше изостао, опет на Божјем Промислу, да би се тако опет открила једна нова и преславна тајна о Пресветој Богородици. Трећег дана стиже и он, и пожели да целива тело Пресвете Пречисте. Но када апостоли отворише гроб, нађоше само плаштаницу, а тела не беше у гробу.

Тога вечера она се јави апостолима - мноштвом ангела окружена, и рече им: "Радујте се, ја ћу бити с вама навек". Не зна се тачно, колико стара беше Богородица у време успенија свога, али преовлађује мишљење, да је била прешла шездесет година свога земног века.
----------------------------------
(Лука 1)
46. И рече Марија: Велича душа моја Господа;
47. И обрадова се дух мој Богу, Спасу мојему,
48. Што погледа на смјерност слушкиње своје; јер гле, од сада ће ме звати блаженом сви нараштаји;

Да ли и ти зовеш Богородицу Марију блаженом ?

Видиш... Свето Предање нам открива многе детаље који се не налазе у Библији. Нажалост, отпадник Лутер, а самим тим и сви његови следбеници одбацише Свето Предање - део Божјег Откровења. Што је још горе, секта суботара као и све друге протестантске секте, измисли своје - људско предање, баш оно што је Христос критиковао код Фарисеја (Матеј 15).
 
MaranAta
Ne pada mi napamet da se molim čoveku, posebno ne tako ostrašćenom kao što si ti. Ja sam te samo lepo zamolio i krajnje je nekulturno ovakvo tvoje ponašanje. Moliću se Bogu da ti da mir svoj i ljubav svoju koje očigledno u tebi na žalost nema. Na kraju tvoje ponašanje samo pokazuje koji je duh u tebi.

Što se tiče tog vašeg «predanja», tvom kolegi Pravdi sam već jednom rekao da su to uglavnom izmišljotine u vidu snoviđenja nekih izgladnelih i izmučenih monaha koji su sebe doveli na ivicu života, misleći da će na taj način biti bliži Bogu. Oni su tokom vekova svoja snoviđenja dodavali Hristovom učenju tako da vi danas tvrdite da Biblija koja je Božja reč (nadam se da se bar tu slažemo), ne vredi bez onoga što su oni kao najobičniji ljudi, smislili. Što je najgore mnogi od njih su pisali pod tuđim imenom pa se nisu libili da svoje reči stavljaju i u usta apostola. Upravo zbog toga takve skribarje nikada nisu prihvaćene ni kanonizovane ali najviše zbog toga što se suprote sa onim što je Hristos govorio. Kako sada možeš da kažeš i da zahtevaš da Sveto pismo koje je reč Božja, može da važi jedino uz te spise. Verovatno Bog nije bio dovoljno jasan ili je ostao nedorečen pa treba da ga neki polumrtvi od samoiscrpljivanja monasi, isprave ili kažu šta je On to zapravo hteo da kaže ali je «zaboravio». To što radiš ti i Pravoslavna crkva je svetogrđe u najmanju ruku.

Dakle ostaje da je sve ono o Mariji što su pisali i govorili tvorci «predanja» samo obična ljudska izmišljotina i nema veze sa istinom. Zar ne vidiš da je ono što se «dogodilo» sa Marijom identično onome što se zaista dogodilo sa Isusom. To bi trebalo da znači da ono što se dogodilo sa Isusom i nije tako jedinstveno. To vodi u umanjenje važnosti Isusovog vaskrsenja koje je najvažniji stub Hrišćanstva i bez kojeg mi ne bismo imali nikakvu nadu. Zato vaša crkva i brine samo o mrtvima jer se samo mrtvacima i bavi. Hrišćanstvo je religija života i govori o večitom životu i veliča život. To što je Hristov grob prazan je izuzetno posebno i ne može se meriti ni sa čim. To govori o životu koji nam je ponuđen i koji možemo imati samo i jedino ako budemo prihvatili Isusa Hrista kao jedinog spasitelja. I meni je to sasvim dovoljno. Uopšte mi nisu potrebne izmišljotine o Mariji da bih bio Hrišćanin. Kada bi bilo tačno ono što ti prihvataš, onda bih mogao da izaberem da li ću biti hrišćanin ili «Marijanac».

Vaše «predanje» je do te mere zamutilo značenje vaskrsenja da vašim vernicima taj pojam uopšte ne može da bude jasan. Za njih ono čak i nema taj značaj koji ima. Oni se mole Mariji umesto Isusu Hristu i od nje očekuju da ih spase. Ako je ona ta koja to može, onda Isus i nije tako poseban.

Sa Hristovim vaskrsenjem se ne može porediti ništa pod kapom nebeskom. To je ono što nam je jedina veza sa Njim. On je jedini koji je pred Ocem zbog nas. On je jedini koji je umro zbog nas. On je jedini kome pripada naše obožavanje. Sve ostalo je laž i najobičnija budalaština, ma kako je ti zvao i ma koliko tvoja crkva to nazivala «predanjem» i davala mu značenje koje nema.

Zbog toga Luter nije bio otpadnik nego razuman čovek koji je odbacio vaše i katoličke prevare i okrenuo se jedino Božjoj reči. Ako smatraš da je otpao od vašeg i katoličkog učenja (koja se inače veoma malo razlikuju) i da je zbog toga otpadnik, onda to jeste i hvala Bogu što je tako, jer je svet vratio jedinoj svetlosti, Božjoj reči, jedinoj pravoj istini i izveo nas izmraka i tumaranja u glupostima u koje ste nas katolici i vi gurnuli.

Kada je Božja reč u pitanju ne možete proturiti Gebelsov metod pretvaranja laži u istinu neprestanim ponavljanjem. Time jedino možete ljude koji će vam poverovati odvesti od Boga i gurnuti ih u propast. Vaš problem je što ne proveravate ono što vaši gurui govore, već to prihvatate zdravo za gotovo. A kakvo je zdravstveno stanje njihovog uma je veoma diskutabilno ali o tome nećemo ovom prilikom jer ono što su oni napričali govori samo za sebe, tako da im zdrav razum i nije potrebno ispitivati.

Drži se Biblije i onoga što apostoli jesu napisali. Veruj samo u Gospoda Isusa Hrista, Boga Oca i Duha svetoga a Mariju ostavi da počiva u miru kao i svi ostali mrtvi i da sačeka drugi dolazak našeg Gospoda Isusa Hrisza i vaskrsenje pravednih.

Da li ja Bogorodicu Mariju nazivam blaženom? Da u smislu stiha Luka 1, 28 «... blagoslovena si ti među ženama.» Naravno u svim naraštajima, ali među ženama. Njeno blaženstvo i ima jedino taj smisao jer je odabrana od Boga da izvrši svoju ljudsku ulogu i posluži Božjem delu. Naravno to je u njenom slučaju izuzeno posebno ali ne u onom smislu kako su napričali i uveličali vaši «predanici», nego u onom u kojem joj ga je dao Bog. I ništa više.

Vidiš, kako stoje stvari adventisti nisu sekta i nemaju ništa izmišljeno što bi moglo da umanji značaj Hristovog dela i njega kao Boga. Na protiv, adventisti odbacuju sve izmišljotine koje pokušavaju, sa manje ili više uspeha, da umanje Njegov zmačaj. Ako smatraš da su adventisti sekta zato što ne prihvataju vaše nakaradno i iskvareno učenje, onda jesu i to iz sve snage, i hvala Bogu što i danas postoji neko ko će stati u odbranu Hristove reči kao jedine i prave istine.

Zapamti jedno, ni jedna crkva (ni Pravoslavna ni Adventistička ni bilo koja druga) sama po sebi ne spasava. Spašće nas jedino naš Gospod Isus Hristos ako ga čvrsto verujemo i ako se budemo držali Njegove reči koja pokazuje Njegovu volju. Ali Njegove reči a ne ljudske.

Pozdrav svima.
:wink:
 
NenadS:
Spašće nas jedino naš Gospod Isus Hristos ako ga čvrsto verujemo i ako se budemo držali Njegove reči koja pokazuje Njegovu volju.
A ko će spasiti onih jadnih milijardu i sto miliona Kineza koji pojma nemaju o tvojoj verziji spasenja? Kako to da njih niko nije predvideo? Šta će stvarno biti sa njima, da li oni zaslužuju pakao samo zato što su neobavešteni i što nemaju pojma ko je taj Isus-boy o kome trućaju neki belci?

Nešto mi tu smrdi.
 

Back
Top