Subota 29.03.2009. 12h vlada Srbije

bilo dobro kada bi se skupila neka ozbiljna masa ljudi da im pripreti malo da ne mogu bas da se zayebavaju previse , mada nazalost uspeh ovog mitinga ce samo ohrabriti i ospokojiti vladu posto nece biti ni iljadu ljudi , kao ni pre dva ,tri dana

istine radi , pre 2 3 dana ja sam video na slikama pun trg. to sto rezimski mediji javljaju o "par stotina ljudi" to nije nista novo.to smo jos videli o protestima opozicije iz slobinog vakta.
 
Gluvi telefoni? Tikomire prikoči malo, nemoj praviti cirkus od ove teme. :hahaha:

Od 9. aprila zaposlenima u državnoj upravi biće ponuđene otpremnine od 550.000 dinara, koje daje država i 15.000 dinara po godini staža, koje će davati opština.

Ovako pise u uvodu vesti sa sajta.
Dakle 5800 e zagarantovanih od drzave (bez obzira na radni staz) + posebno od opstine 160 evra po godini radnog staza. Tako da neko ko ima 30 godina radnog staza ce dobiti 5800 + 4800 = 10.600 eura.
Sto je mnogo, mnogo je.

Prosto je neverovatno da neki siljokuran koji je tek zapoceo posao bez godine radnog staza moze da dobije 5800 eura na ime otpremnine.

Inace najjaca mi je recenica koja opisuje sav idiotizam i bezidejnost vlade :

"Cilj je da oko 2.000 ljudi skinemo sa državnih jasli i podstaknemo ih da razviju sopstveni biznis"
 
bilo dobro kada bi se skupila neka ozbiljna masa ljudi da im pripreti malo da ne mogu bas da se zayebavaju previse , mada nazalost uspeh ovog mitinga ce samo ohrabriti i ospokojiti vladu posto nece biti ni iljadu ljudi , kao ni pre dva ,tri dana

Ne razumem...Zašto samo da ih uplaši, a ne otera sa vlasti. Ionako su vlada kakvu ni njihovi glasači nisu želeli kada su za njih glasali. Koji je to glasač DS-a glasao za SPS u vladi, i obratno? Ko zasedne na vlast protivno volji naroda, zaslužuje da ga narod šutne znaš već gde.
 
Od 9. aprila zaposlenima u državnoj upravi biće ponuđene otpremnine od 550.000 dinara, koje daje država i 15.000 dinara po godini staža, koje će davati opština.

Ovako pise u uvodu vesti sa sajta.
Dakle 5800 e zagarantovanih od drzave (bez obzira na radni staz) + posebno od opstine 160 evra po godini radnog staza. Tako da neko ko ima 30 godina radnog staza ce dobiti 5800 + 4800 = 10.600 eura.
Sto je mnogo, mnogo je.

Prosto je neverovatno da neki siljokuran koji je tek zapoceo posao bez godine radnog staza moze da dobije 5800 eura na ime otpremnine.

Inace najjaca mi je recenica koja opisuje sav idiotizam i bezidejnost vlade :

"Cilj je da oko 2.000 ljudi skinemo sa državnih jasli i podstaknemo ih da razviju sopstveni biznis"

U slučaju da ima 30 godina to je jedva 10 hiljada, ali 15 ne može da dogura taman da je ne znam šta.

Kažem lepo, ne treba praviti sprdnju od teme sa lupanjem cifara onako odokativno.

Po meni je i tih 5800 previše.

A pitanje je šta znači taj radni staž, kako će se računati... :think:
 
Vlada oporezovala sve čega se setila

mmf-v.jpg


http://www.blic.rs/temadana.php?id=85377
 
Ne razumem...Zašto samo da ih uplaši, a ne otera sa vlasti. Ionako su vlada kakvu ni njihovi glasači nisu želeli kada su za njih glasali. Koji je to glasač DS-a glasao za SPS u vladi, i obratno? Ko zasedne na vlast protivno volji naroda, zaslužuje da ga narod šutne znaš već gde.
sada delujes naivno mislim ko bi mogao u danasnjoj Srbiji da smenjuje vladu na ulici , to je bilo do 2000. kada je bilo energije i entuzijazma + pomoc spolja , a sada nema nista od toga narod je bezvoljan,a sto je najvaznije ne vidi alternativu ovima za razliku od 5. 10 . ne kazem ja da se tadasnja alternativa pokazala dobrom ali je ipak tada postojala kao i velika ocekivanja koja su pokretala masu (to sto nisu ispunjena to je druga prica , mada i to utice na bezvoljnost naroda
a to ko je za koga glasao na izborima je passe , mislim ova vlada je formirana jos u julu pa su je tada mogli odmah skinuti ili se buniti ako su nezadovoljni koalicijama
 
a na kopaoniku postavili po jednog zandarma na svaku zicaru + jos ima njih 10 sto voze sanke i motore po planini.

pitam ja danas na kopaoniku onog zandarma jednog sto vozi onaj Bombardier Outlander Can-Am , "kolko trosi druze" a on kaze "NEMAM POJMA MI TO SIPAMO I TERAMO" a ja se mislim "mamu li ti tvoju budzetsku , da ti placas iz svog dzepa to gorivo - znao bi u gram" :evil:
 
sada delujes naivno mislim ko bi mogao u danasnjoj Srbiji da smenjuje vladu na ulici , to je bilo do 2000. kada je bilo energije i entuzijazma + pomoc spolja , a sada nema nista od toga narod je bezvoljan,a sto je najvaznije ne vidi alternativu ovima za razliku od 5. 10 . ne kazem ja da se tadasnja alternativa pokazala dobrom ali je ipak tada postojala kao i velika ocekivanja koja su pokretala masu (to sto nisu ispunjena to je druga prica , mada i to utice na bezvoljnost naroda
a to ko je za koga glasao na izborima je passe , mislim ova vlada je formirana jos u julu pa su je tada mogli odmah skinuti ili se buniti ako su nezadovoljni koalicijama

Pa, čekao se rezultat tog iznenađenja. Kao kada sam ja bio za radikale 90-ih i oni ušli u vladu sa Slobom. Meni se nije sviđalo, al pomislih "valjda znaju šta rade". Nisu znali. E, tako i ovi.

Ima ko da natera narod da skida vlast. Strah. Strah je najveći pokretač. Strah od bede i gladi.
I narod nikada nije skidao vlast da bi nekoga stavio. Taj neko uvek iskoristi gužvu da se umuva na vlast. A, narod samo zna da skine.
A, da nema ko pametan i pošten da vlada - nema. Meni ne bi smetala ni vojna uprava na nekoliko godina. A, vojska zna često da se umuva na vlast, kada je haos i kada su političari svi do jednoga iskvareni i nedorasli da vode zemlju. To se često dešavalo. A, u Turskoj 70-ih se pokazalo kao prava stvar.

Možda sad u subotu i ne bude spektakl, ali sve mi miriše na to da ovi neće dočekati mirnu smenu vlasti. Videćemo.
Što lepo ne postupe kao Mađari i Česi, pa priznaju da nisu u stanju da reše stvar i daju ostavku.
 
U slučaju da ima 30 godina to je jedva 10 hiljada, ali 15 ne može da dogura taman da je ne znam šta.

Kažem lepo, ne treba praviti sprdnju od teme sa lupanjem cifara onako odokativno.

Dobro nemoj da mislis da ja branim Tihog, on je doktorirao posebnu makroekomiju , samo ukazujem interesantnu pojedinost koju neki nisu uvideli.

A pitanje je šta znači taj radni staž, kako će se računati...

Pa ti podaci obicno stoje u radnim knjizicama. Ako je neko dosao sa nekog drugog posla u upravu onda to treba tamo da bude upisano.
 
sada delujes naivno mislim ko bi mogao u danasnjoj Srbiji da smenjuje vladu na ulici , to je bilo do 2000. kada je bilo energije i entuzijazma + pomoc spolja , a sada nema nista od toga narod je bezvoljan,a sto je najvaznije ne vidi alternativu ovima za razliku od 5. 10 . ne kazem ja da se tadasnja alternativa pokazala dobrom ali je ipak tada postojala kao i velika ocekivanja koja su pokretala masu (to sto nisu ispunjena to je druga prica , mada i to utice na bezvoljnost naroda
a to ko je za koga glasao na izborima je passe , mislim ova vlada je formirana jos u julu pa su je tada mogli odmah skinuti ili se buniti ako su nezadovoljni koalicijama

Danas lepo miško ili tako neki privrednik pozove gljivicu pačića, dinkića, ili koga već, i saopšti šta je odlučio...

Malo uopšteno, ali...
 
Dobro nemoj da mislis da ja branim Tihog, on je doktorirao posebnu makroekomiju , samo ukazujem interesantnu pojedinost koju neki nisu uvideli.



Pa ti podaci obicno stoje u radnim knjizicama. Ako je neko dosao sa nekog drugog posla u upravu onda to treba tamo da bude upisano.

Kolega Tikomir je uvideo grešku u računici pa se pritajio, što je ok, jer je ovo previše i bez preterivanja.

Naravno da stoje u knjižicama, ali pitanje je da li će im računati taj period pre posla u državnoj upravi, ako bi se tu pazilo da ne ulazi sve iz knjižice, odnosno, da ulazi samo deo koji je stečen radom u državnom organu, onda i da razumem te otpremnine.
 
Pa, čekao se rezultat tog iznenađenja. Kao kada sam ja bio za radikale 90-ih i oni ušli u vladu sa Slobom. Meni se nije sviđalo, al pomislih "valjda znaju šta rade". Nisu znali. E, tako i ovi.

Ima ko da natera narod da skida vlast. Strah. Strah je najveći pokretač. Strah od bede i gladi.
I narod nikada nije skidao vlast da bi nekoga stavio. Taj neko uvek iskoristi gužvu da se umuva na vlast. A, narod samo zna da skine.
A, da nema ko pametan i pošten da vlada - nema. Meni ne bi smetala ni vojna uprava na nekoliko godina. A, vojska zna često da se umuva na vlast, kada je haos i kada su političari svi do jednoga iskvareni i nedorasli da vode zemlju. To se često dešavalo. A, u Turskoj 70-ih se pokazalo kao prava stvar.

Možda sad u subotu i ne bude spektakl, ali sve mi miriše na to da ovi neće dočekati mirnu smenu vlasti. Videćemo.
Što lepo ne postupe kao Mađari i Česi, pa priznaju da nisu u stanju da reše stvar i daju ostavku.
АУУУ,РАДОСАВЕ!:dontunderstand:
ОВО СИ САД РЕК'О И НИКАД ВИШЕ!:rtfm::dontunderstand::mrgreen:
Па је л' мислиш да су они ишта бољи?
Немој си деца!
ВОЈСКА ТИ ЈЕ ОГЛЕДАЛО ДРУШТВА!
НИ ГОРА - НИ БОЉА!
ТАКО ДА БИ НАМ ТО БИЛА НАЈГОРА ВАРИЈАНТА -
СЕМ ГРАЂАНСКОГ РАТА НАРАВНО - пу-пу-пу, да се померим са места, далеко било и не дај Боже !
 
Super. Dobiju cash od MMF-a, preko nasih ledja, pa onda prodaju devize raznoraznim tajkunima da ocuvaju kurs. Doktorski nema sta.
Па онда исплате отпремнине овим својим отпуштеним, па малко у своје џепове!
Еее, да је малко! Нису они навикли на малко- него на ангро!
Па на сличне форе распичкају кредит за 5-6 месеци и после!
Дувај у прсте!
А народ? Ма ко шиша народ!
ТАКО НАМ И ТРЕБА!
НЕ РАДЕ ОНИ НАМА НИШТА ДРУГО - НО ОНО ШТО ИМ, МИ САМИ, ДОЗВОЉАВАМО!
 
АУУУ,РАДОСАВЕ!:dontunderstand:
ОВО СИ САД РЕК'О И НИКАД ВИШЕ!:rtfm::dontunderstand::mrgreen:
Па је л' мислиш да су они ишта бољи?
Немој си деца!
ВОЈСКА ТИ ЈЕ ОГЛЕДАЛО ДРУШТВА!
НИ ГОРА - НИ БОЉА!
ТАКО ДА БИ НАМ ТО БИЛА НАЈГОРА ВАРИЈАНТА -
СЕМ ГРАЂАНСКОГ РАТА НАРАВНО - пу-пу-пу, да се померим са места, далеко било и не дај Боже !

Ma vojska je u ocajnom stanju, a prezaduzena...duguje NIS-u milijarde, duguje stranim dobavljacima za oklopne transportere (oni proizvedeni kod nas "nisu dobri"), dugije Sutanovcu za novi sat...oni ni sebe ne mogu da organizuju a kamoli drzavu...
 
Ови евроунијати се буне само када их неко по џепу удари... Пљување у фацу, примање у дупе, шамарање до зоре... На то су отпорни, по принципу шибај ме од јутра до сутра, све док у џепу има нешто. Фасцинантно да је мања увреда за Србина европејца дати динар влади него попити шлајмару од исте.
 
нисам гласао партије које су саставиле владу... па нећу ди да је рушим... ко је гласао за жуто-црвено-шућмурасте нек` их и руши... нисам се разочарао у владу јер нисам ништа добро ни очекивао од ње.
Очигледно је да ће 29. бити само батина од жандармерије (а можда ће неког и да утепају као прошли пут)... што бих због луда које су их изгласали стављао главу у торбу...

А ко је изгласао странке а власти?
1.Радници из Крагујевца... добили ***** (а шта су им све обећавали???)
2.Пензионери... добили сос продавницу и још један *****
3.српски "европљани"... такође добили знате већ... *****
Ако се неко осетио изостављеним ево и за њих **************************
 
Ma vojska je u ocajnom stanju, a prezaduzena...duguje NIS-u milijarde, duguje stranim dobavljacima za oklopne transportere (oni proizvedeni kod nas "nisu dobri"), dugije Sutanovcu za novi sat...oni ni sebe ne mogu da organizuju a kamoli drzavu...
Ма не то бре!
Него по питању поштења, честитости, морала, хуманости, праведности и слично! То је проблем, а то што војска дугује - није крива војска него држава тј.политичари! Али ето чак и по питањима које ти наводиш, можеш видети да ту нешто смрди, да се нису односили баш домаћински и да су одвојена средства добрано прешишали! Ваљда треба да то што имаш трошиш на најрационалнији начин, да се крпиш, да развучеш од првог до првог! Нема то ништа бато! Троши немилице док има, а после ћемо на "рецку"! Па колика је "војна" имовина распродата бре!? Где су те паре!? А обашка што су и тендери и лицитације "били по слову закона" и "ни по бабу, ни по стричевима"!
ЗАТО ВОЈНА ХУНТА НИ У СНОВИМА!
ЕКОНОМСКИ БИ БИЛО ЈОШ ГОРЕ, А ПО ПИТАЊУ ДЕМОКРАТИЈЕ ДА НЕ ПРИЧАМО!
 
нисам гласао партије које су саставиле владу... па нећу ди да је рушим... ко је гласао за жуто-црвено-шућмурасте нек` их и руши... нисам се разочарао у владу јер нисам ништа добро ни очекивао од ње.
Очигледно је да ће 29. бити само батина од жандармерије (а можда ће неког и да утепају као прошли пут)... што бих због луда које су их изгласали стављао главу у торбу...

А ко је изгласао странке а власти?
1.Радници из Крагујевца... добили ***** (а шта су им све обећавали???)
2.Пензионери... добили сос продавницу и још један *****
3.српски "европљани"... такође добили знате већ... *****
Ако се неко осетио изостављеним ево и за њих **************************
АМАН ЧОВЕЧЕ!
ШТА ЋЕ ТИ ОВОЛИКЕ ЗВЕЗДИЦЕ У ПОРУЦИ!
ЈЕ Л' ЈА НЕ КОНТАМ НЕШТО ИЛИ ШТА!
?:hahaha::rotf::hahaha::rotf::hahaha::rotf:
 
Pa sad ne mogu da trazim, ali znam da su narucili od finaca neke transportere, duplo su skuplji ali su zato dva puta gori od nekih drugih ponudjenih...ali me mrzi da trazim sad link...
Нисам чуо за то, али није далеко од памети!
Па треба ли нека провизијица да капне!?:think:
Наравно да треба!:ok:
А НАРОДУ ОНЕ ЗВЕЗДИЦЕ ГОРЕ НАВЕДЕНЕ!:dash::dash::dash:
 

Back
Top