Studentski domovi u Novom Sadu

Pa ne zezam te... ne gleda se prijemni...

Evo ti rang lista za studente prve godine, pa je prostudiraj...
http://www.scns.rs/pdf/Konacnabrucosi2011-2012.PDF

A ovde možeš da preuzmeš vodič za studente: http://www.scns.rs/vodic.htm

Što se tiče stana, ne bih znala sve tačno da ti kažem, sve zavisi od dela grada u kom je... ali ja ne bih računala ispod 90, 100 evra, mada možeš naći sobu za nekih 50 evra.
 
Poslednja izmena:
:dash::dash::dash::dash::dash::besna::besna::besna::sad2::sad2::sad2::eek::eek::eek: Moja tehnika 39,92 boda?? Pa ja vec toliko ne mogu imati!!! I sta to znaci? Nema doma? :sad2: Lele... Kako je bedno kada shvatis da si mislo da si "dobar" i vredan ucenik, i onda kada vidis ovo.... Pa ovde se sve vrti oko 1-2 boda, da ne poverujes... Sada mi je i krivo sto sam se upustao da saznam sve ovo.. Deprimiran.. Onda mi ustaje ****ni ( sta god pomislite to je , u.. , j.. ) BG! I tako su sve moje zelje otisle zajedno sa vetrom.. Ne secam se da sam se bednije u zivotu osecao.. A toliko sam se trudio!!
 
Poslednja izmena:
E ***, sorry, nisam imala nameru da te toliko ubedačim. :( Ali znam kako se osećaš... samo što sam je sve ovo saznala mesec dana pre početka faksa... tako da mislim da je najbolje da što pre saznaš na čemu si.
Ne znam za Bg, ali u NS ne izlazi na netu ko je gde upao.

Pa pazi, ti za stotinak evra možeš naći garsonjeru sa drugom... taman obojica po 50, 60 evra, što i nije tako strašno. Onda u drugoj godini možeš da konkurišeš za dom, ali moraš da navučeš dobar prosek.
A što se tiče ove liste za Bg, pogledaj je malo detaljnije i videćeš da je posle 382. studenta podvučena crta, što znači da je minimalan broj bodova u Bg ove godine bio 38,72 za muške, a za ženske 41. :(
 
Poslednja izmena:
Nisam pirimetio tu liniju.. Nista, ili da se nadam da ce se za moju generacjiu spustiti prosek na oko 37, sto se nikada nece dogoditi.. Ili cu zamoliti nekog da me ubaci preko veze, ili stan... Ma opusteno, nisi ti kriva.. Dobro si i rekla, bolje je da saznam sto pre... A mnogo bi mi pomogla ako bi nasla to za Beograd, isto tako po fakultetima.. Jer ja nameravam da konkurisem za fizicki, meteorologiju. A taj smer upisuju prosecno njih 20 od njih 45... To je veoma mali fakultet, mozda bi mi to bila neka prednost.. Ali ne bih voleo da odem u BG, prevelik grad u kojem se jako brzo zivi.. Znas i sama tu pricu. :neutral:
 
Pa to da će se crta spustiti je malo verovatno. To da upadneš preko veze bi ti bilo odlično... jedan moj kolega se tako ubacio u dom sa prosekom 3,2... ali opet moraš da nađeš baaaš dobru vezu. Meteorologija u NS je na PMF, tako da se pravi jedistvena lista za ceo PMF, što znači da ti ništa ne znači to što upisuješ smer na koji primaju malo studenata.
 
Pa zavisi od toga šta tražiš. Ako ćemo gledati samo dom, ovako kao građevinu sa pratećom opremom, onda mi je najbolji Novi C, jer ima i kuhinju sa frižiderom, rešoom i sudoperom u svakoj sobi, a i potpuno je nov, skoro je izgrađen. Jedina mana mu je to što je malo zabačen. Sa druge strane, Klara je na odličnoj lokaciji... dvadesetak min od faksa, dvadesetak min od centra, na pet min od limanske pijace i merkatora...
 
Zanima me da li brucoši koji su na budžetu mogu da konkurišu za ekonomsku cenu u domu? Da li su tada uslovi bolji?

Samo oni studenti koji su na samofinansiranju mogu da konkurišu za dom po ekonomskoj ceni, pošto se ta mesta dodeljuju tek nakon što se rasporede svi budžetski studenti i samo ako te raspodele ostane slobodnih mesta. Ne zanm kakva je situacija sa ostalim univerzitetskim centrima, ali mislim u Novom Sadu ne postoji ta opcija, pošto jako puno budžetskih studenata ne dobije dom. :confused:
 
Studiram na filozofskom i u oktobru krećem treću godinu, imam prosek 8.3 do 8.4 (u zavisnosti od ova dva ispita što su mi ostala za oktobarski rok). Imam li šanse ili se džaba nadam? :lol:

Mislim da imaš šanse. :D Ne gleda se tu samo prosek, već i prihodi, godina na kojoj si i broj položenih ispita. Evo imaš ovde listu od prošle godine, pa možeš da je proučiš. Videćeš da je, recimo, par mesta iznad crte bila devojka na drugoj godini sa prosekom 8,31.
 

Back
Top