Studentski domovi u Novom Sadu

Za koliko evra moze da se nadje stan u Novom Sadu ili soba? Pritom mislim na nesto sa normalnijom cenom. Vise bi mi odgovarala soba, pa me zanima da li postoji mogucnost da se iznajmi samo soba? Da, da li postoje kuce, koje se iznajmljuju samo studentima, posto ih kod mene ima, pa me interesuje da li ih ima i tamo? Na osnovu vasih komentara dom mi se ne cini kao najbolje resenje, bar sa te strane sto je tesko uciti i odmoriti se, ali je cena i vise nego odlicna.
 
Za koliko evra moze da se nadje stan u Novom Sadu ili soba? Pritom mislim na nesto sa normalnijom cenom. Vise bi mi odgovarala soba, pa me zanima da li postoji mogucnost da se iznajmi samo soba? Da, da li postoje kuce, koje se iznajmljuju samo studentima, posto ih kod mene ima, pa me interesuje da li ih ima i tamo? Na osnovu vasih komentara dom mi se ne cini kao najbolje resenje, bar sa te strane sto je tesko uciti i odmoriti se, ali je cena i vise nego odlicna.

Pre je bilo 70-80e soba, ne verujem ni da je sada nešto drugačije. Stan od 120 pa na više. Za nekih 150 može sasvim lep stančić da se nađe.

p.s. agencije i drugu lopoviju zaobilaziti.
 
Pre je bilo 70-80e soba, ne verujem ni da je sada nešto drugačije. Stan od 120 pa na više. Za nekih 150 može sasvim lep stančić da se nađe.

p.s. agencije i drugu lopoviju zaobilaziti.


A u domu su bas toliko losi uslovi za ucenje i zivot uopste?
Ja sam inace i sad u domu, posto mi je srednja prilicno udaljena od skole, ali je taj dom dosta drugaciji od ovih za studente, ako nista onda po disciplini.
 
A sto se tice discipline, kakvo je stanje? Pretpostavljam da uglavnom vlada opsti haos, ali valjda ima i onih koji su dosli s namerom da zavrse fakultet, a ne da dzepare roditelje i nista ne rade. Zbog toga me zanima kakvi su uslovi za ucenje u domu?

U Bajiću i Vlahoviću je uglavnom haos, mada ima onih koji i tu mogu da uče. U ostalim domovima je drugačija situacija, kako gde.... Ovde kod mene je sasvim ok.
 
Na osnovu kojih bodova se pravi lista za dom? Bodova koje nosimo iz srednje, dohotka, bodova koje postignemo na prijemnom?
Kako se to racuna i koji je odnos.
PS. iz srednje cu nositi nekih 39.86 bodova od uspeha, sta treba da uradim da mi se povecaju sanse za dom i imam li uopste sanse posto necu biti vukovac?
 
Na osnovu kojih bodova se pravi lista za dom? Bodova koje nosimo iz srednje, dohotka, bodova koje postignemo na prijemnom?
Kako se to racuna i koji je odnos.
PS. iz srednje cu nositi nekih 39.86 bodova od uspeha, sta treba da uradim da mi se povecaju sanse za dom i imam li uopste sanse posto necu biti vukovac?

koliki ti je prosek mićane? Ne znam ja to u bodovima da računam....
 
Inače, Vukova diploma ti ama baš ništa ne znači na faksu. Niko to neće ni da pogleda niti ga zanima. Nekad vukovci podbace na faksu a istaknu se neki trojkaši, sve je to individualno. Ja sam recimo u srednjoj varirao između nedovoljan i 3,50....

Za prvu godinu prijave za dom gledaju samo prosek iz skole? Nista od rangiranja pri upisu?(pretpostavljam da je uslov za dom budzet?) Jel ima neki link da vidim kako to funkcionise na FTN-u (elektro smerovima) tj. koliko primaju, gde se objavljuju liste, kad se podnosi zahtev.
 
Ja imam jedno pitanje - zavrsila sam ekonomski fakultet u subotici sa prosekom 9.28 za sve tri godine i upisala bih cetvrtu godinu u novom sadu, pa me zanima kakve su mi sanse za dom da dobijem? Imamo li mi sa ekonomskog sanse za dom? Ja stvarno ne znam kako to sve funkcionise tu. Hvala unapred
 
Imam pitanje, to jest vise pitanja. :D
U prvom razredu sam prosao 4,2 u drugom 4,7 u trecem cu proci oko 4,9 i za 4 ne znam jos... Zelim da se sada na raspustu izmedju 3 i 4 godine dogovorim sam sa sobom gde cu.. Prvo pitanje, mozda i najbitnije, da li bih mogao da budem sa drugom u sobi? On je malo slabiji ucenik od mene, uvek 2 ocene losiji, ali smo jakooo dobri, i stvarno bi mi bilo zabavno da budemo zajedno u sobi.. Po vasim postovima sam primetio da dom "Novi C" dobijaju dosta dobri ucenici, tako da sam odustao od toga, mozda kada budem bio na drugoj godini.. Svi lepo pricate o domu "Klara Fejer(nadam se da sam dobro napisao). " Da li bih sa mojim navedenim prosekom(4 razred verovatno oko 4.9) i sa mojim drugom(kao sto napisah malo slabiji nego ja) mogao/mogli da upadnem/o u taj dom? Da li bi mogli biti u istoj sobi? Koliko je generalno dom sredjen, da li je uredno,posto smatram za sebe da sam pedantan? I da li je uprava STROGA? Po meni bitno pitanje? Da su nam ograniceni izlasci, jer ne zelim da mi neki mulac iz sobe pored moje stalno remeti koncetraciju dok budem ucio, jer mi je jako bitno u zivotu da zavrsim fakultet... Unapred zahvalan. :) I ako sam dobro zapamtio, malo pre pomenuti dom je udaljen 15-ak minuta peske od celog kompleksa ?
 
Pa sa tim prosekom teško da ćeš dobiti dom... ja sam bila 4,85 i nisam ga dobila u prvoj godini... a čak i ako ga dobiješ, to će verovatno biti Bajić ili Vlahović (dakle ll kategorije, verovatno ti tu ne bi mogao da učiš), ili će te smestiti u trokrevetnu sobu nekog od ostalih domova. Čak i ako uspete da dobijete dom, male su šanse da ćete uspeti da se uvalite u istu sobu.
 
A kakvi su to domovi generalno? Znam da je to veoma diskutabilno, ali samo da mi objasnis u par reci... A za dom se gleda i prijemni? Posto nameravam ici na FTN(energetiku), i verovatno cu dosta dobro uraditi prijemni... A smoriooo sam see! Kada bih sa drugom iznajmio stan? Koliko otprilike kosta iznajmljivanje jednosobnog stana? A za koji dom si ti konkurisala? Moze se konkurisati za vise domova istovremeno? Hvala da odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Pa u Bajiću i Vlahoviću su dvokrevetne sobe, ali dve dvokrevetne sobe dele jedan ulaz, kuhinju i toalet, dok tuš-kabinu dele 4 sobe... znači osmoro na jedan tuš. Moja drugarica je u Bajiću već četvrtu godinu i njoj je super tamo, ima prosek 9,3 i uopšte joj ne smetata ta buka, dok ja, na primer, ne bih mogla tamo da učim pošto meni trebaju mir i tišina. I da, napadaju ih neke bube.
Ne gleda se prijemni. Ne konkuriše se za svaki dom posebno, već generelno konkurišeš za mesto u domu u NS, pa onda oni tamo u službi smeštaja nas raspoređuju po domovima... mada ti možeš da tražiš da te smeste u neki dom po izboru ili da se kasnije zameniš za mesto sa nekim.
A što se tiče stana, možete naći garsonjeru i za nekih 100 evra. Ja sam u prvoj godini živela kod železničke (znači nekih 30-40 min od faksa) u stanu na dva nivoa sa još dve devojke za 270 evra ukupno, sa troškovima... stan je imao poseban ulaz, kuhinju, dve sobe i dva kupatila... za te pare savršeno.
 
Iskreno se nadam da me zezas da se ne gleda prijemni? :O Znaci onda nema sanse za te domove, jer kada ja ucim, smeta mi tv iz druge sobe, ne mogu da se koncetrisem... A bube, najvise u zivotu se gadim njih.. :D A za koliko bih ukupno otprilike mogao da nadjem garsonjeru za dvoje ljudi? U cenu uracunaj i komunalije. Posto stvarno uopste nisam kompetentan da govorim o tome..
 

Back
Top