Street food u Indiji :)

ne mislis da oni imaju crevnu floru koja je adaptirana na takvu hranu?
a i neki urodjeni imunitet?
Ne bih rekao, pošto sam baš imao taj fetiš da probam sve, i nikad mi nije ništa bilo, osim jednom (ali to je bila salmonela, a na nju niko nije imun, zbog nje sam završio u bolnici tom prilikom) Ovde na ovom snimku gore se više radi o problemu ideje toga šta jedeš, teksture i dominantnog ukusa.

Na primer svaka zemlja ima svoj dominantni začin, i kad se na njega navikneš, već odmah možeš da jedeš pola njihovih jela. So i biber su univerzalni , ali recimo kod nas u Srbiji su Vegeta i crvena paprika nekako dominantne. Indijci stavljaju kari u sve, i šta god probaš, to je kari. Oni sami mirišu na kari kad prođu pored tebe na ulici, koliko ga jedu.

I na kraju, kad pojedeš meso potopljeno u kari sos, ti zapravo nemaš pojma da li jedeš pile ili žabu, osećaš samo kari.

Tako i ovde. Indijci naročito vole začine, i sve to što prave nema nikakav drugi ukus nego njihovih začina (pošto i karija ima mnogo vrsta, svaka oblast praktično ima svoj "recept" za kari).

1712214658772.png
 
na kraju, kad pojedeš meso potopljeno u kari sos, ti zapravo nemaš pojma da li jedeš pile ili žabu, osećaš samo kari.
Што је потпуно бесмислено јер онда зашто једу месо?
Моје правило за месо је што мање зачина да се осети укус меса, чак ако је проверено добро, само со. Зачини иду у прилог.
 
Znaš da ni u našim restoranima nije mnogo drugačije... hrana se u principu sprema (čistim) rukama, a ulje u fritezi se menja kad dobije boju nafte (to sam naučio od brata koji je radio u restoranu).

Tako da.... jedina razlika je što se ovi Indijci ne kriju kad rade isto što i (mnogi) naši kuvari. :mrgreen:
 
Znaš da ni u našim restoranima nije mnogo drugačije... hrana se u principu sprema (čistim) rukama, a ulje u fritezi se menja kad dobije boju nafte (to sam naučio od brata koji je radio u restoranu).

Tako da.... jedina razlika je što se ovi Indijci ne kriju kad rade isto što i (mnogi) naši kuvari. :mrgreen:
jeste ali bar ne jedes sa poda :D
 
Што је потпуно бесмислено јер онда зашто једу месо?
Моје правило за месо је што мање зачина да се осети укус меса, чак ако је проверено добро, само со. Зачини иду у прилог.
ja obozavam zacine.
mislim da nema zacina kojeg nemam u kuhinji :D
ne uzimam samo one mesavine tipa za piletinu, rostilj, cak i kari ne volim jer su te mesavine uglavnom oko 50% so, nekad i vise i nesto malo zacinskog bilja.
vise volim da sam doziram to bilje po ukusu i prakticno sam pravim mesavinu u posudici i onda to preko mesa :D

sad polako planiram renoviranje kuhinje i projektujem elemente i planiram poseban deo samo za zacine :D
 
Poslednja izmena:
A otkud ti ideja da su mu prljave ruke?!?? Kako se jede riba? Prstima. Kako se jede pečenje? Prstima. Kako jedeš pileća krilca?
ti se ne bi zgrozio kad bi kupovao pomfrit na ulici a da ti prodavas sakom uzima krompir i stavlja u posudu i onda sakom uzme so i onako razbaca so po pomfirtu i na kraju kecap zahvati sakom i poprska po tvom pomfritu.

i ti bi taj pomfrit jeo?
 
ja obozavam zacine.
mislim da nema zacina kojeg nemam u kuhinji :D
ne uzimam samo one mesavine tipa za piletinu, rostilj, cak i kari ne volim jer su te mesavine uglavnom oko 50% so, nekad i vise i nesto malo zacinskog bilja.
viuse volim da sam doziram to bilje po ukusu i prakticno sam pravim mesavinu u posudici i onda to preko mesa :D

sad polako planiram renoviranje kuhinje i projektujem elementre i planiram poseban deo samo za zacine :D
Мудро, штета што нисам сликала једну кухињу у Немачкој да видиш део за зачине.
Ја волим зачине, обожавам али гледам да буде свеже ако је могуће и не на само месо када се пече или пржи.
За кувана јела, мепавине меса и поврћа или само поврће, аки када печеш месо ако је квалитетно и лепо га испечеш, не треба да доминира укус зачина у месу.

Не требају ти мешавине пуне соли и адитива, комбинација биљчица и соли ( хавајска беше 😁) и имаш свој укус
Биће нешто од тебе :D
 
ja obozavam zacine.
mislim da nema zacina kojeg nemam u kuhinji :D
ne uzimam samo one mesavine tipa za piletinu, rostilj, cak i kari ne volim jer su te mesavine uglavnom oko 50% so, nekad i vise i nesto malo zacinskog bilja.
viuse volim da sam doziram to bilje po ukusu i prakticno sam pravim mesavinu u posudici i onda to preko mesa :D

sad polako planiram renoviranje kuhinje i projektujem elementre i planiram poseban deo samo za zacine :D
O da, sve prirodne začine. Vegetu i tome slično nisam kupila, a ni koristila 20 godina. Ormar za začine - projektovala pri pravljenju kuhinje i uklopio se kao poklopac na lonac, a biber (šareni - crni, zeleni, beli i crveni) mi je br 1. Kurkuma obavezno uz piletinu.
 
Иначе та тему, налетела сам на нету на ове уличне специјалитете 😆, радије бих била гладна него то пробала.
degustacije ostavljamo mariju i sizifu
cekamo njihov izvestaj o ukusu dok budu lezali u bolnici :mrgreen:

inace ne sumnjam da je hrana ukusna ali brateeeeee :D
 

Back
Top