Iskustva u koriscenju ulja od kostice grozdja

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.890
Teoretski to ulje ima vecu temperaturu paljenja pa je zato dobro za przenje....
Ali me interesuju vasi prakticni utisci koriscenja tog ulja...
I trikovi...

Ono sto sam ja video, je da vise prska sitne kapljice , a ne znam zasto , i da manje upija meso takvo ulje, a probao sam ga na mesu i mislim da je to dobro mesto za upotrebu....
 
Koristila sam ga davno i ne sećam se zašto sam prestala. Koliko se sećam ređe je gustine i nema neki specifičan ukus, a ni miris.
Koristila sam ga za sve, salate prevashodno, pržim retko i to je najčešće na masti. Danas sam pohovala palačinke na maslinovom ulju jer nisam imala drugo ali vidiš, dobro si me podsetio, to bi bilo mnogo bolje, a i greota maslinovog, šteta je.
 
moja mama to kupuje kao bolje je za prženje zdravije... mislim da i nema neki ukus, nego ako imaš tako neke ideje oko zdravijeg prženja

meni se čini da manje prska od ovog rafinisanog suncokretovog... ali ne mogu baš da tvrdim. grožđano kao ukus mislim da treba zaboraviti, probaj

kad nešto i pržim 1 u 100 godina stavljala sma naočare za sunce
 
Ja danas gledao 850 din , ali sam ja kupio litar za 400 u maxiju....
Ovo za prskanje je kod mene bilo prelazni period, a ima razlike u ponasanju...
Za meso je definitivno dobro iz ugla przenja, ne znam iz ugla ukusa mesa, verovatno je dobro i za krompirice...

Da , palmino ulje i kokosovo su isto kao sa visom temperaturom...
Danas sam mogao da kupim kokosovo za 350, pise da je pred istekom roka..ali ja se ne lozim kad ne znam o necemu .....
 
moja mama to kupuje kao bolje je za prženje zdravije... mislim da i nema neki ukus, nego ako imaš tako neke ideje oko zdravijeg prženja

meni se čini da manje prska od ovog rafinisanog suncokretovog... ali ne mogu baš da tvrdim. grožđano kao ukus mislim da treba zaboraviti, probaj

kad nešto i pržim 1 u 100 godina stavljala sma naočare za sunce
Uuuu ja sam da se uvek nose naocare u kuhinji...samo sto ja nosim svuda...
Ali da ne nosim imao bih par puta nezgodne upade ka ocima...
Moja bivsa farmaceut je imala naocare i apsolutno sam je podrzavao da mi se pridruzi u kuhinji sa tim naocarima na licu ....200 din su te naocare, a nisu ni lose, pre kupovine tih fensi , probajte u radnjama moleraj ili farmaceutskim ili gvozdjarama...ima tamo tih naocara..
 
Teoretski to ulje ima vecu temperaturu paljenja pa je zato dobro za przenje....
Ali me interesuju vasi prakticni utisci koriscenja tog ulja...
I trikovi...

Ono sto sam ja video, je da vise prska sitne kapljice , a ne znam zasto , i da manje upija meso takvo ulje, a probao sam ga na mesu i mislim da je to dobro mesto za upotrebu....

Koristim ga u salati
 
Uuuu ja sam da se uvek nose naocare u kuhinji...samo sto ja nosim svuda...
Ali da ne nosim imao bih par puta nezgodne upade ka ocima...
Moja bivsa farmaceut je imala naocare i apsolutno sam je podrzavao da mi se pridruzi u kuhinji sa tim naocarima na licu ....200 din su te naocare, a nisu ni lose, pre kupovine tih fensi , probajte u radnjama moleraj ili farmaceutskim ili gvozdjarama...ima tamo tih naocara..

ovako nešto?

https://zastitnaoprema.rs/prodavnica/zastita-ociju-i-lica/naocare/maxim-zute-zastitna-oprema.html
:D
 
Ja danas gledao 850 din , ali sam ja kupio litar za 400 u maxiju....
Ovo za prskanje je kod mene bilo prelazni period, a ima razlike u ponasanju...
Za meso je definitivno dobro iz ugla przenja, ne znam iz ugla ukusa mesa, verovatno je dobro i za krompirice...

Da , palmino ulje i kokosovo su isto kao sa visom temperaturom...
Danas sam mogao da kupim kokosovo za 350, pise da je pred istekom roka..ali ja se ne lozim kad ne znam o necemu .....
Kokosovo ulje moze da se koristi i nakon "isteka roka" samo da nije uzeglo..a ako je uzeglo to znaci da je mnogo dugo stajalo i vise nije za nikakvu upotrebu a ako je belo i mirise normalno, nema nikakvih problema.
 
To nije nista, ovako

1716223075342.png
 
Testirao sam malo razne pristupe i video da je ulje od grozdja za manje temperature i manje ga upija hrana...
Npr ovo okvirno , ja krostim za przenje u mom sistemu za suncokretovo ulje snagu izmedju 400W i 600W, dok je to previse za grozdjano ulje, jer pocne da mnogo prska, ne dimi se ni malo ali prska uzasno, i to nestaje ako se snaga przenja spusti na 200W, dok ta snaga postaje sasvim dovoljna za grzdjano ulje, a nije dovoljna za suncokretovo...

Kao da je bolji prenosnik toplote grozdjano ulje... ustvari bolji odnos ima sa uzimanjem vode iz hrane, lakse otima vodu iz onog sto se przi...

E sad ja ne znam koliko obicni kuvari gledaju ovo sto ja gledam, jer ja nisam kuvar, a u kuvanju me interesuju razni aspekti koje obicne kuvare uopste ne interesuju...npr minimalna pogodna temperatura, koja nije ista za raznu hranu , npr nije dobro na niskoj temperaturi prziti meso jer ce biti zilavo, meso trazi brzo i snazno przenje...a da ne predje u brzo zagorevanje....sto se moze bolje postici , laicki pricam, przenjem na visoj temperaturi uz jedno dodavanje vode...ili bez njega...
Ovo dodavanje je potrebno ako ste uplaseni od raznih crvica , neispravnog mesa, i takvih stvari....inace ako volite sirovije ili normalnije, brza i jaka priprema je bolja od dugog przenja....

Jos ne znam koiko je manji odnos upijanja , ali 50% mi se cini da je izvesno , tj da npr jaja i meso upiju 50% manje ulja dok se prze u odnosu na suncokret...
 
@Umri_muski

ne znam šta koriste po lokalima za prženje ... ako ima još neka opcija ti isprobaj pa vidi ;) ima i svinjska mast
jela sam brokoli na kokosovom ulju i može da se jede : ))
takođe se menja šta je "zvanično" dobro, tipa kažu da je dobro palmino pa posle zaključe da ne valja itd, tako da proveri
ona fina hladno ceđena, ne samo maslinovo, su obično skuplja i nekako je greota mnogo pržiti na njima slažem se
mada ta neka hladno ceđena iz "zdravih" radnji imaju i opor ukus mislim, ono može da se eksperimentiše
 
Mene interesuje ovo grozdjano jer nema dodatne mirise i ukuse kao maslinovo , dosta se razlicito ponasa, nisam probao zbog cene ova ulja za dryer pripremo , kokos i palmu....

Ovo mi bilo jeftino na akciji nekad, a nije bas jeftino , nego nije 12 puta skuplje nego samo 6 puta skuplje...

A ako se pokaze da je dobro za meso , hocu ga ja ukljuciti samo za tu ulogu...
 

Back
Top