Strasan zlocin na Medaku 2

strasno.aloii sta cemo sa onim psima lutlicama koji su na zvezdari blizu ongo vrtica napali zenu sa detetom?zasto se u vezi tog slucaja niko ne oglasi i digne halabuku?a?opasni ste.

Sad je reč o zločinu na Medaku!
Slobodno otvori temu o slučaju koji navodiš pa ćemo se oglasiti :rtfm: I dignućemo halabuku na one koji kad ne žele više svoju životinju....pravac ulica.:sad2:
A opasni nismo Glene...samo tužni , beskrajno tužni :(:(:(
 
strasno.aloii sta cemo sa onim psima lutlicama koji su na zvezdari blizu ongo vrtica napali zenu sa detetom?zasto se u vezi tog slucaja niko ne oglasi i digne halabuku?a?opasni ste.

Misliš na ono što je javio "Studio B", medijska kuća poznata po stvaranju atmosfere linča i lažiranju vesti?
Hm, da... psi zalaju i to je odmah napad. :lol:
Kako roditelji i deca po ostalim vrtićima ne Zvezdari ne strahuju za živote suočeni sa čoporima napuštenih pasa, nego se deca normalno igraju sa tim psima? :per:
Eto, oglasio sam se poodom tog "slučaja". Da li ti je sada lakše? :lol:
 
Sad je reč o zločinu na Medaku!
Slobodno otvori temu o slučaju koji navodiš pa ćemo se oglasiti :rtfm: I dignućemo halabuku na one koji kad ne žele više svoju životinju....pravac ulica.:sad2:
A opasni nismo Glene...samo tužni , beskrajno tužni :(:(:(

Ima reci i o tome na drugoj temi. Izginuh ja tamo objasnjavajuci al niko nista ne konta il nece da skonta. Kako se izvrcu reci jos cemo mi ispasti najveci zlocinci sto pokusavamo da objasnimo nekima da mi razumemo i strah i opasnost ali da ne treba odmah primeniti silu i izivljavati se nad zivotnjama, vec pokusati probleme resavati na jedan ljudski i civilizovan nacin. Cemu takav stav da ih treba poklati, zaklati, komadati, kamenovati, pa i da se utvrdi da su neki opasni i predstavljaju pretnju i da druga opcija za izlecenje ne postoji, sve se moze resiti uspavljivanjem. Zasto bi dozvoljavali da se stvara bespotreni haos u ionako vec haoticnom drustvu. Kao da je meni svejedno kad cujem da je neki besan pas ujeo dete, ali nije ta zivotinja birala da postane besna ili napustena. I mi, ljudi ovde koji osudjujemo zlocinca a branimo zivotinje, nismo ti koji ce sutra ostaviti svog psa na milost i ne milost ulice. I mi, ljudi ovde osudjujemo ljude koji mogu da ostave svog ljubimca na ulici kada shvate da ipak oni nisu za drzanje istih. Sad ja oduzih al mi muka vise od mlacenja prazne slame, i muka mi vise od ko zna kakvih pogresnih shvatanja i tumacenja. Ma jos bih ja ovde pojasnjavala al dzabe opet ce neko shvatiti kako njemu odgovara i ipak resiti da je bolje seci sape i bosti nozevima, a najveca briga biti da li smo mi vegeterijanci.:besna:
 
Ima reci i o tome na drugoj temi. Izginuh ja tamo objasnjavajuci al niko nista ne konta il nece da skonta. Kako se izvrcu reci jos cemo mi ispasti najveci zlocinci sto pokusavamo da objasnimo nekima da mi razumemo i strah i opasnost ali da ne treba odmah primeniti silu i izivljavati se nad zivotnjama, vec pokusati probleme resavati na jedan ljudski i civilizovan nacin. Cemu takav stav da ih treba poklati, zaklati, komadati, kamenovati, pa i da se utvrdi da su neki opasni i predstavljaju pretnju i da druga opcija za izlecenje ne postoji, sve se moze resiti uspavljivanjem. Zasto bi dozvoljavali da se stvara bespotreni haos u ionako vec haoticnom drustvu. Kao da je meni svejedno kad cujem da je neki besan pas ujeo dete, ali nije ta zivotinja birala da postane besna ili napustena. I mi, ljudi ovde koji osudjujemo zlocinca a branimo zivotinje, nismo ti koji ce sutra ostaviti svog psa na milost i ne milost ulice. I mi, ljudi ovde osudjujemo ljude koji mogu da ostave svog ljubimca na ulici kada shvate da ipak oni nisu za drzanje istih. Sad ja oduzih al mi muka vise od mlacenja prazne slame, i muka mi vise od ko zna kakvih pogresnih shvatanja i tumacenja. Ma jos bih ja ovde pojasnjavala al dzabe opet ce neko shvatiti kako njemu odgovara i ipak resiti da je bolje seci sape i bosti nozevima, a najveca briga biti da li smo mi vegeterijanci.:besna:

Potpisujem. :tick:
Uz kratku napomenu: batina ima dva kraja. Odnosno, oni koji su spremni da se surovo obračunavaju sa životinjama usled svojih iracionalnih strahova ili zato što zbog incidenata koje je izazvao čovek krive sve pse, neka očekuju da će se naći ljudi koji imaju dovoljno spremnosti da to isto čine na drugu stranu.
Kad već pravimo društvo a la Divlji zapad, budimo svesni šta sve to sobom nosi. :thumbdown:
 
strasno.aloii sta cemo sa onim psima lutlicama koji su na zvezdari blizu ongo vrtica napali zenu sa detetom?zasto se u vezi tog slucaja niko ne oglasi i digne halabuku?a?opasni ste.

A zasto to mora da se kaze tako izazivacki? Sta hoces da ti odgovore ljudi na pdf svet zivotinja, koji pse (kao i druge zivotinje) vole i postuju njihovo pravo na zivot podjednako kao i pravo bilo kojeg coveka? Kako da se MI oglasimo - pa jos i da dizemo halabuku?! To je tako licemerno...prvo i prvo, ako neko iz petnih zila pokusava da resi problem, to smo mi koji stalno nastojimo da sto vise lutalica sklonimo sa ulica, da ne bi dolazili u sukob s ljudima. Skriveno znacenje tvojih reci je zapravo - sto se ne javite i ne dignete halabuku na takav nacin da da se digne kuka i motika i pobiju sve dzukele. E pa nece da moze - takav nacin zagovaras ti i tebi slicni kojima je jedino resenje ubij, zakolji, unisti sve sto se drzne da napadne na njegovo visocanstvo coveka. To se ovde desiti nece, jer mi volimo zivotinje i ne zelimo da ih ubijamo, vec zelimo da na civilizovan nacin resimo problem.
 
Potpisujem. :tick:
Uz kratku napomenu: batina ima dva kraja. Odnosno, oni koji su spremni da se surovo obračunavaju sa životinjama usled svojih iracionalnih strahova ili zato što zbog incidenata koje je izazvao čovek krive sve pse, neka očekuju da će se naći ljudi koji imaju dovoljno spremnosti da to isto čine na drugu stranu.
Kad već pravimo društvo a la Divlji zapad, budimo svesni šta sve to sobom nosi. :thumbdown:

Tako je. Muka mi je od covekovog egocentrizma. Nekad pomislim kako bih volela da se ova planeta konacno obracuna s nama, bolje nismo ni zasluzili, jer unistavamo sve pred sobom bez imalo svesti i savesti. Zali boze razuma koji nam je dat, izgleda da velikom broju ljudi sluzi samo za ukras.
 
Ono što mene fascinira od početka (a tražim i "gutam" sve moguće informacije o Mili) je to kakvu lekciju je nama, tkz. razumnim bićima taj pas održao.
Svi smo videli i osakaćene šapice i one okice... :sad2:
Meni se taj pogled urezao za sva vremena.
A ta napaćena dušica je i posle takvog iživljavanja nekih pripadnika ljudskog roda, i dalje puna poverenja, odanosti, nežnosti, zahvalnosti... svaga onoga što krasi idealnog psa.
dakle, na jednoj strani imamo izopačene ljudske umove i psa koji trpi užasnu torturu.
Isti taj pas, okružen ljudima koji žele da mu pomognu i pomažu mu, nije ni malo osvetoljubiv, ni malo agresivan, i kao da poručuje: "Nema veze za ono što se desilo. Mi jesmo najbolji prijatelji".
Mi tvrdimo da smo razumna bića.
I opet se ljudska agresija objašnjava time da ju je "negde, nekad, neki pas" izazvao svojom agresivnošću.
Nešto tu nije u redu.
Pre nego što ispoljite agresiju prema drugom živom biću, makar i verbalno - setite se Mile.
Mene bi bilo sramota.
 
Ono što mene fascinira od početka (a tražim i "gutam" sve moguće informacije o Mili) je to kakvu lekciju je nama, tkz. razumnim bićima taj pas održao.
Svi smo videli i osakaćene šapice i one okice... :sad2:
Meni se taj pogled urezao za sva vremena.
A ta napaćena dušica je i posle takvog iživljavanja nekih pripadnika ljudskog roda, i dalje puna poverenja, odanosti, nežnosti, zahvalnosti... svaga onoga što krasi idealnog psa.
dakle, na jednoj strani imamo izopačene ljudske umove i psa koji trpi užasnu torturu.
Isti taj pas, okružen ljudima koji žele da mu pomognu i pomažu mu, nije ni malo osvetoljubiv, ni malo agresivan, i kao da poručuje: "Nema veze za ono što se desilo. Mi jesmo najbolji prijatelji".
Mi tvrdimo da smo razumna bića.
I opet se ljudska agresija objašnjava time da ju je "negde, nekad, neki pas" izazvao svojom agresivnošću.
Nešto tu nije u redu.
Pre nego što ispoljite agresiju prema drugom živom biću, makar i verbalno - setite se Mile.
Mene bi bilo sramota.

:klap: :klap:
Za ovo bih ti doživotno davala reputacije ...
Sve vreme je to i meni u glavi..mnogo toga imamo da naučimo od nje..njen repić i dalje maše i raduje se!!!
:sad2:
 
@ Smeh - Izuzetno lepo receno. Mami i razmisljanje i uzdahe... Da moze da shvati koliko covek zna da bude nezhvalan i los - pitanje je da li bi mahala repom:neutral:. Cast nekim retkim, izuzetnim ljudima :heart:.

Mila je divno stvorenje koje, kao i sva takva ziva bica, ne zna s kim sve moze da ima posla (bez obzira na dogadjaj), a i dalje naivno i sa puno nade veruje i kome treba i kome ne treba :sad2:. Malo mi fali pa da napisem - ne zovite me vise EC, vec Mila...:lol:.

E, sad, za nju je svakako dobro da je dobre naravi jer, nadam se, imace bolje sanse oko usvajanja :heart:.
 
Misliš na ono što je javio "Studio B", medijska kuća poznata po stvaranju atmosfere linča i lažiranju vesti?
Hm, da... psi zalaju i to je odmah napad. :lol:
Kako roditelji i deca po ostalim vrtićima ne Zvezdari ne strahuju za živote suočeni sa čoporima napuštenih pasa, nego se deca normalno igraju sa tim psima? :per:
Eto, oglasio sam se poodom tog "slučaja". Da li ti je sada lakše? :lol:

potpisujem :super:
 
Već postoji tema na Politici. :roll:

Da zanemarimo sve, i kako sam politički opredeljena, i koju opciju podržavam, ovo je vest koja me je izuzetno uzdrmala. Zašto ne ostave više jadnog psa na miru! Ne verujem da bi predsednik mogao Mili da pruži išta više od finansija (a to mogu i mnogi drugi ljudi, uostalom postoji fond!). Zašto ne udomi bilo kojeg drugog psa, ako želi da ima psa? :dontunderstand:
Mila treba da ide u ruke osobe koja se dugo bavi psima i razume njihove potrebe, voli ih i poštuje!
 
Na žalost, i tragedija ovog psa ima i medijska pažnja koja je prati, ima i drugu dimenziju.
Ali, pošto Mila nije politički opredeljena, niti ima predstavu o moći medija, novca i svih drugih ljudskih izmišljotina tako svojstvenih savremenom dobu, pokušajmo da slučaj izanaliziramo isključivo iz pozicije dobrobiti za nju.
Činjenica je da je pas osakaćen i da više nikad neće moći normalno da živi.
Činjenica je da je, u čitavoj tragediji, srećna okolnost za Milu što su je našli dobri ljudi, voljni da se za nju pobrinu.
Takođe je činjenica da Milino lečenje košta, da će proteze koštati, da će čitav njen život biti "skup".
I da se mediji nisu angažovali, da svi mi, uključujući i one koji mogu i voljni su da zaista pomognu, bilo finansijski, bilo "tehnički", nismo čuli za njenu sudbinu - pitanje je šta bi se desilo sa Milom.
Ovako, u svoj toj surovoj stvarnosti, činjenica da se ljudi doslovce otimaju da joj pruže pomoć znači da njeni dobrotvori ne moraju da brinu bar o novcu.
Mili politička opredeljenost njenog budućeg vlasnika, niti njegova funkcija, status, položaj - ne znače ništa.
Za nju će biti važno da je neko voli, pazi, brine o njenom zdravlju i ima dovoljno novca da plaća nekad veoma skupo lečenje - ako se ukaže potreba.
Ako je neko u stanju to da joj pruži - zar je uopšte važno da li je advokat, pekar, službenik, poljoprivrednik ili političar?
Ili, ako stvari posmatramo sa druge strane, da li to što je neko, u ovom slučaju političar, znači pod obavezno i da nije u stanju da tom psu pruži ljubav i negu, jednako dobro kao bilo ko od nas?
Htedoh reći da je najvažnije da taj pas dospe u ruke nekog ko želi i može da o njoj brine. Sve drugo je nevažno.
 
Smeh, kako si ovo lepo rekla....ja ceo dan smišljam kako da to isto kažem, ali ponekad mi nedostaje takta, priznajem.
Srećna sam što postoje, ipak postoje, ljudi koji će pomoći Mili i bar malim delićem sprati ljagu sa čoveka...
 
Slažem se sa Smeh u principu, makar to bila i politička prostitucija, najbolje u celoj situaciji je ono što je najbolje za Milu. Jer mi svi smo se okupili na ovom podforumu koji se zove Zaštita prava životinja, podforum Politika je malo dalje i, ma šta ja mislila, ili bil oko drugi, o politici našeg predsednika i njegove stranke, ako je to ono što je za Milu najbolje, neka tako i bude.

(Da se razumemo, ne sviđa mi se što će se prevelika buka sad dići u politikantskim krugovima, niti mi se sviđa što će jadni pas da služi za ubiranje političkih poena ali ponavljam, u ovakvim situacijama treba biti makijavelista i žrtvovati ponešto zarad njenog komfora, makar i bila angažovana pomoć.)
 
Poslednja izmena:
Smeh, kako si ovo lepo rekla....ja ceo dan smišljam kako da to isto kažem, ali ponekad mi nedostaje takta, priznajem.
Srećna sam što postoje, ipak postoje, ljudi koji će pomoći Mili i bar malim delićem sprati ljagu sa čoveka...

Ne znam da li znas za seriju koja je nekad bila prilicno gledana (mozda si kasnije rodjena) - Dinastiju, ali me ponekad neodoljivo podsecas na jednu od glavnih glumica - Kristl :D. Zasto - ostavljam da otkrijes sama ili nikad ne otkrijes, ako te ne zanima :D.

@ Smeh - politicka opredeljenost buduceg Milinog usvojitelja je nebitna, ako ce je prihvatiti kako treba. Politika, kao politika ima narodsku definiciju koja nije za forum ni za ovu temu. Ono sto se meni cini, jeste da paznja usmerena ka Mili, mozda, sklanja pogled sa, takodje bitnih stvari koje se ticu ne samo dobrobiti zivotinja vec i njihovih vlasnika. Ako gresim - bice mi vise nego drago. Onda cu da se samokaznim :lol:.
 
..................

(Da se razumemo, ne sviđa mi se što će se prevelika buka sad dići u politikantskim krugovima, niti mi se sviđa što će jadni pas da služi za ubiranje političkih poena ali ponavljam, u ovakvim situacijama treba biti makijavelista i žrtvovati ponešto zarad njenog komfora, makar i bila angažovana pomoć.)
Stvar je u tome što pas kao pas nema "moral" (bar ne onakav kako ga mi definišemo... da ne bude zabune) i što samog psa baš ne dotiče mnogo ta halabuka. Odnosno - ne dotiče je uopšte. Osim utoliko što je javnost čula za nju i što, u njenom slučaju, bar o novcu ne mora da se brine.


@ Smeh - politicka opredeljenost buduceg Milinog usvojitelja je nebitna, ako ce je prihvatiti kako treba. Politika, kao politika ima narodsku definiciju koja nije za forum ni za ovu temu. Ono sto se meni cini, jeste da paznja usmerena ka Mili, mozda, sklanja pogled sa, takodje bitnih stvari koje se ticu ne samo dobrobiti zivotinja vec i njihovih vlasnika. Ako gresim - bice mi vise nego drago. Onda cu da se samokaznim :lol:.
Potpuno si u pravu.
Ne da se "možda" sklanja pogled - već se to sigurno radi.
Ali, ponavljam, kad se radi o Mili, koa jednom jedinom vrlo konkretnom slučaju - kolikogod zvučalo paradoksalno - ispadne da je dobro što je tako.
 
Slazem se. Mozda ce zvucati sebicno, ali koliko god da se brinem za Milu i zelim joj sto bolji ostatak zivota, toliko se brinem za sve ostale zivotinje i vlasnike ljubimaca sklonjenih sa ulica, dobijenih na poklon, spasenih... jer mislim da su svi pomenuti na neki nacin - Mile, vec u startu "osakaceni" na razne nacine, a bice jos toga sto se iza brda valja. Ali se, naravno, slazem da Mila, koja je tema, zasluzuje koliko-toliko normalan zivot, u prijateljskom okruzenju.
 
Upravo na Studio B bio prilog o mili, ustvari njen zdravstveni bilten. Pokazali su njenu sobu, ona na krevetu za zavojem na šapicama, a ima i jastuk u obliku srca sa natpisom I LOVE YOU...Veterinar kažem rade joj se sve analize, a došli i stručnjaci iz Valensije da se vidi oko proteze.....Htela sam zapamtiti još detalja ali nisam, videla sam njene prelepe oči, najlepše koje postoje....i kako se okrenula na ledja....Oprostite, nisam htelaa da budem patetična, ali nisam mogla da vam ne kažem.....
 

Back
Top