Сто хиљада бескућника стиже у Србију

Опет ми ниси одговорила,
да ли си видела,
(питала сам те ово већ)
интересовалао ме је, пошто си нејасно написала,
у ком су смеру ишли војно способни мушкарци са Косова и
Метохије а у ком смеру старци, жене и деца.
....
А, што се тиче те цифре,
ја нисам сигурна да је тих година био сваки дан лет из Приштине
за једну одређену земљу у иностранству,
па чак ни из Београ
U Prištinu su dolazili budući uck pripadnici , a odlazila nejač i žene.A što se tiče cifre ona je vrlo tačana , a nisam rekla da je bio let dnevno za određenu zemlju , već prema Evropi, a najviše za Švajcarsku.
 
U Prištinu su dolazili budući uck pripadnici , a odlazila nejač i žene.A što se tiče cifre ona je vrlo tačana , a nisam rekla da je bio let dnevno za određenu zemlju , već prema Evropi, a najviše za Švajcarsku.


Онда демантујеш саму себе,
(пошто сад пишеш да су одлазила нејач и жене, а то је ипак већи број људи него
онај који је долазио у Приштину),
написала си:

.Devedesetih (96.,97.,98.,) je gomila došla na Kosovo , a da veliki broj njih nije nikada živeo ,ne u Srbiji , nego na bilo kom prostoru bivše Jugoslavije, a sve to uz amin vlade Srbije .

Схватила сам да покушаваш написати да је то слично овој садашњој ситуацији,
да је Србија и тад прихватала те протеране из других земаља,
па онда покушаваш да упоредиш да је и цифра приближна.??!

И даље тврдим да је ово нешто врло циљано.... и не води на добро,
нарочито Србима у Србији!
 
Poslednja izmena:
Онда демантујеш саму себе,
(пошто сад пишеш да су одлазила нејач и жене, а то је ипак већи број људи него
онај који је долазио у Приштину),
написала си:

.Devedesetih (96.,97.,98.,) je gomila došla na Kosovo , a da veliki broj njih nije nikada živeo ,ne u Srbiji , nego na bilo kom prostoru bivše Jugoslavije, a sve to uz amin vlade Srbije .

Схватила сам да покушаваш написати да је то слично овој садашњој ситуацији,
да је Србија и тад прихватала те протеране из других земаља,
па онда покушаваш да упоредиш да је и цифра приближна.??!

И даље тврдим да је ово нешто врло циљано.... и не води на добро,
нарочито Србима у Србији!
Gde ti ovde vidis demanti? Volim taj tvoj entuzijazam da pokusas da osporis neosporivo. Pride pricas o stvarima u koje se ne razumes. kao sto si pricala o nepostojecim podzemnim prolazima u odredjenim bulevarima. Srbija nije prihvatala, Srbija je prodavala, uslovno receno, svoju teritoriju, jer je po svakom deportircu dobijala izvesnu sumu novca.
 
Онда демантујеш саму себе,
(пошто сад пишеш да су одлазила нејач и жене, а то је ипак већи број људи него
онај који је долазио у Приштину),
написала си:

.Devedesetih (96.,97.,98.,) je gomila došla na Kosovo , a da veliki broj njih nije nikada živeo ,ne u Srbiji , nego na bilo kom prostoru bivše Jugoslavije, a sve to uz amin vlade Srbije .

Схватила сам да покушаваш написати да је то слично овој садашњој ситуацији,
да је Србија и тад прихватала те протеране из других земаља,
па онда покушаваш да упоредиш да је и цифра приближна.??!

И даље тврдим да је ово нешто врло циљано.... и не води на добро,
нарочито Србима у Србији!
Ti koji su odlazili su se sklonili privremeno , većina se vratila, a oni koji su došli su većinom ostali.
 
Poslednja izmena:
Ti koji su odlazili su se sklonili privremeno , većina se vratila, a oni koji su došli su većinom ostali.

Мало је све ово нејасно,
али да закључим,...
ти тврдиш да је тадашњи режим у Србији '96, '97 и '98 примио из других земаља скоро исти број прогнаних из других земаља, као што је и овај који спомињемо у теми
???



Gde ti ovde vidis demanti? Volim taj tvoj entuzijazam da pokusas da osporis neosporivo. Pride pricas o stvarima u koje se ne razumes. kao sto si pricala o nepostojecim podzemnim prolazima u odredjenim bulevarima. Srbija nije prihvatala, Srbija je prodavala, uslovno receno, svoju teritoriju, jer je po svakom deportircu dobijala izvesnu sumu novca.


Не разумем, зашто одговараш на питање које теби нисам поставила,
буди мало стрпљивија, а и културнија!!!

.."kao sto si pricala o nepostojecim podzemnim prolazima u odredjenim bulevarima


Одакле ти ово, :dontunderstand:
ако ме ниси са неким заменила, онда нешто не штима са тобом...:confused:
 
Вероватно нам је промакла ова вест,
тако да се ова Тема наставља......

Полако, али сигурно, ступио је овај Закон на снагу,..
ето и то је у Скупштини усвојено, а неки врло важнији за ЖИВОТ Срба Закони
још чекају на усвајање.....


Влада преузела Центар за азил у Бањи Ковиљачи
19. децембар 2008. | 01:15

БЕОГРАД - Влада Србије саопштила је да је од Високог комесаријата УН за избеглице (УНХЦР) преузела вођење Центра за азил у Бањи Ковиљачи и најавила да ће свечана церемонија преузимања бити организована 22. децембра.

Церемонији ће присуствовати потпредседници Владе Ивица Дачић и Јован Кркобабић, комесар за избеглице Владимир Цуцић, шеф представништва УНХЦР-а у Србији Ленарт Коцалаинен и отправник послова из Канцеларије Европске комисије у Србији Зак Стакенборг.

Ступањем на снагу Закона о азилу Србија се обавезала да ће преузети бригу о будућим азилантима, пошто се претходно УНХЦР пуних 30 година бавио питањима и статусом тражилаца азила.

Центар за азил, који је УНХЦР реновирао средствима Европске комисије, у саставу је Комесаријата за избеглице, а средства за вођење центра се обезбеђују из буџета Србије, наведено је у саопштењу, објављеном на сајту Владе.

http://www.rtv.rs/sr_ci/vesti/politika/politika/2008_12_19/vest_102907.jsp
 
А, овај закон је усвојен прошле године .....


Завршена расправа о Уставном суду: следи "претрес" Закона о азилу

13. новембар 2007. | 18:28
БЕОГРАД - Скупштина Србије завршила је данас расправу о кандидатима за судије Уставног суда Србије, које парламент предлаже председнику Републике и почела начелну дебату о Предлогу закона о азилу.

Министар унутрашњих послова Драган Јочић рекао је, образлажући тај законски предлог, да се предвиђа образовање три тела - Канцеларије за азил коју формира МУП, Комисије за азил коју формира Влада Србије, док се при Комесаријату за избеглице образује Центар за азил.

Јочић је рекао да су до сада поднета 652 захтева за издавање азила.

Предлогом закона о азилу прописана су начела, услови и поступак за добијање и престанак азила, права, положај и обавезе особа које азил траже, као и особа којима је то право признато у Србији.

Усвајање овог законског предлога Владе Србије, који би се примењивао од 1. априла 2008. године, један је од услова за придруживање Србије Европској унији.

"Уставом је предвиђено да право на уточиште у Србији има странац који основано страхује од прогона због своје расе, пола, језика, вероисповести, националне припадности или припадности некој групи или због својих политичких уверења", наведено је у образложењу за доношење тог прописа.

До доношења коначне одлуке о захтеву за азил, особама које га траже биће обезбеђени смештај и основни животни услови у Центру за азил Комесаријата за избеглице.

О захтеву за азил у првом степену одлучује Канцеларија МУП-а Србије за азил , а у другом степену Комисија Владе Србије за азил одлучује по жалбама на одлуке Канцеларије.

У образложењу је наведено и да је закон у потпуности усаглашен с европским стандардима, међународним обавезама Србије и бројним међународним актима из те области.

http://www.rtv.co.yu/sr_ci/vesti/politika/unutrasnja_politika/2007_11_13/vest_40207.jsp
 
sto-v.jpg


Jedan od uslova da se Srbija konačno nađe na beloj šengenskoj listi je prihvatanje ilegalnih imigranata koji su napustili zemlju od početka oružanih sukoba u bivšoj Jugoslaviji

Vlada Srbije povratnicima koje zapadne zemlje često isporučuju u pidžamama i bez igde ičega ne nudi smeštaj ni posao, pa su prinuđeni da se ilegalnim kanalima ponovo vraćaju u zapadne zemlje. Među proteranima ima najviše Roma, od kojih dobar deo njih u Srbiji nema gde da se vrati.

Niko ne zna tačan broj građana Srbije koji bi prema sporazumima o readmisiji trebalo da se vrate u maticu,....

Deportovanim građanima se u zemljama u kojima su boravili oduzima novac, stvari i sve što su imali, pa se na aerodromu bukvalno pojavljuju u pidžamama bez igde ičega. Dodatni problem je što među njima ima i dosta dece koja nikada nisu živela u Srbiji i ne znaju naš jezik, što je velika prepreka za prilagođavanje.

Vratilo se oko 12.000 ljudi

Potpredsednik svetskog parlamenta Roma, koji čine najveći broj azilanata, Dragoljub Acković kaže da Srbija nije ništa nije preduzela da bi se Romi koje proteruju socijalizovali.
- Jedino što su na beogradskom aerodromu napravili kancelariju u kojoj čak ne radi nijedan Rom. Niko od njih nije dobio ništa od Srbije, a ja sam lično jednoga od njih prijavio na svoju adresu kako bi dobio ličnu kartu. Prema mojim podacima, do sada ih se vratilo oko 12.000 od ukupno 70.000 koliko ih se očekuje - kaže Acković za „Alo!“.

http://www.alo.co.yu/vesti/10493/Sto_hiljada_beskucnika_stize_u_Srbiju

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Шта рећи на ово:?:

Ne znam šta reći na ovo, ali poražavajuće je to da su recimo to bili neki Poljaci, ili Mađari u nekoj zemlji EU ilegalno doseljeni, socijalizovali bi ih, međutim problem je što su oni ROmi... to je problem EU...
 
sto se tice cigana, devedesetih su bezali iz srbije jer su navodno bili ugrozeni...sad ih vracaju i deportuju jer ne mogu da se izbore sa njihovim lopovskim navikama...ali zato primaju socijalnu pomoc u srbiji, a voze se kradenim mercedesima iz austrije i nemacke..njima ne treba skola, niti posao...vise zarade kradjom, a sad i primaju socijalnu pomoc jer su ugrozeni...dok vecina srba mora da radi kod privatnika za bedne plate..
 
Ne znam šta reći na ovo, ali poražavajuće je to da su recimo to bili neki Poljaci, ili Mađari u nekoj zemlji EU ilegalno doseljeni, socijalizovali bi ih, međutim problem je što su oni ROmi... to je problem EU...

Изгледа да није њихов, него само наш проблем:think:

Ма опуштено. Послаћемо их на Косово ... земљу благостања, демократије и поштовања људских права. :)

Јес` ми ћемо да се питамо:neutral:

sto se tice cigana, devedesetih su bezali iz srbije jer su navodno bili ugrozeni...sad ih vracaju i deportuju jer ne mogu da se izbore sa njihovim lopovskim navikama...ali zato primaju socijalnu pomoc u srbiji, a voze se kradenim mercedesima iz austrije i nemacke..njima ne treba skola, niti posao...vise zarade kradjom, a sad i primaju socijalnu pomoc jer su ugrozeni...dok vecina srba mora da radi kod privatnika za bedne plate..

Ко нас ишта пита,....

мене је ова вест разљутила:

Влада преузела Центар за азил у Бањи Ковиљачи

...
Ступањем на снагу Закона о азилу Србија се обавезала да ће преузети бригу о будућим азилантима, пошто се претходно УНХЦР пуних 30 година бавио питањима и статусом тражилаца азила.

..
Центар за азил, који је УНХЦР реновирао средствима Европске комисије, у саставу је Комесаријата за избеглице, а средства за вођење центра се обезбеђују из буџета Србије, наведено је у саопштењу, објављеном на сајту Владе
 
Их, зашто на Косово,
боље је у Албанију....:idea: , а није лоше мало и *рватску попунити:idea::idea:

Da, mogli bi i u Albaniju da ih pošalju ....
Mogli bi i Slovenci, i Hrvati, i Crnogorci, da ih prime .... zašto svi kod nas?
Jer ako se ovako nastavi, svi ćemo mi biti potisnuti odavde, pa će Srbija biti njihova država .......
Isteruju ih sve one države koje se hvale da su humane, a na nas bacaju drvlje i kamenje.
 
Poslednja izmena:

Немо` ме зезаш,
(премда ће изгледа да буде,.........априлилиz:dm5:

Da, mogli bi i u Albaniju da ih pošalju ....
Mogli bi i Slovenci, i Hrvati, i Crnogorci, da ih prime .... zašto svi kod nas?
Jer ako se ovako nastavi, svi ćemo mi biti potisnuti odavde, pa će Srbija biti njihova država .......
Isteruju ih sve one države koje se hvale da su humane, a na nas bacaju drvlje i kamenje.


Очигледно да само наше власти немају :think:....ону ствар,
да одбију као и остали,
 

Back
Top