Stejt department: Podeljena Bosna se sve više cepa

.... veliki pritisci, danas je stanje promenjeno,zato se dodik poziva na referendum o tom pitanju, a zna se sta to znaci.Turska preko NATO moze da sjebe Srpsku, a to ne dolazi u obzir

Turska to ne može jer su garant Daytona Srbija i Hrvatska. Ulazak u NATO ne znači unutrašnji preustroj ili ukidanje RS, već dodatna zašita BIH od novog rata, a to je pretpostavljam u interesu sva tri naroda. Uglavnom, moram ić na trening, pozdrav :bye:
 
BiH,nije dobila MAp,sta ti je!Nesto je kao prodruzeni clan,hurac,palac!

BIH je dobila MAP u travnju 2010. uz jedan uvjet, citiram "all military equipment in Bosnia must be registered as belonging to the central state government" i to je napravljeno 24.05.2012.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8638794.stm

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...ini-bih-upisuje-svoje-vlasnistvo-u-grunt.html

Daj ne rise,ja sam ratovao u BiH,ne Srbija!!!

Dokle cete biti glupi,bez uvrede,pa pricati,Srbija ratovala.Ona jeste pomagala Srbima preko Drine,ali ratovala,nije!Da je ratovala,ne bi vas nigdje bilo!!!

Normalno da je Srbija ratovala, dugo nakon međunarodnog priznanja i članstva u UN su jedinice iz Srbije harale po Hrvatskoj i BIH. Na tvoju žalost vojska koja je bila u službi politike Velike Srbije je izgubila, a tko izgubi ima pravo da se ljuti, uključujući tebe :)
 
BIH je dobila MAP u travnju 2010. uz jedan uvjet, citiram "all military equipment in Bosnia must be registered as belonging to the central state government" i to je napravljeno 24.05.2012.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8638794.stm

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...ini-bih-upisuje-svoje-vlasnistvo-u-grunt.html



Normalno da je Srbija ratovala, dugo nakon međunarodnog priznanja i članstva u UN su jedinice iz Srbije harale po Hrvatskoj i BIH. Na tvoju žalost vojska koja je bila u službi politike Velike Srbije je izgubila, a tko izgubi ima pravo da se ljuti, uključujući tebe :)

http://2.***************/-EXVXW2vw8CI/T0uL9ltoDzI/AAAAAAAAJf4/K5OblLmD7EA/s1600/republika_srpska.jpg

;)
 
U sljedeće 3 godine BIH ulazi u NATO savez i nakon toga je njena sudbina zagarantirana u nekom srednjoročnom razdoblju. Koliko god to bilo sporo BIH ipak polako politički sazrijeva i nakon što Dodik ode a Srbija se stabilizira pristupanjem EU opasnost bilo kakve podjele će biti još manja. Eventualno će doći do unutarnjeg preustroja.

Posalji taj tekst u Holivud, dobar pocetak za jos jedan nastavak "Gospodara Prstenova" ili neki SiFi film ...

Yebo vas Franjo i njegova "Bespuca guzoljubne poviJesti"
 
BIH je dobila MAP u travnju 2010. uz jedan uvjet, citiram "all military equipment in Bosnia must be registered as belonging to the central state government" i to je napravljeno 24.05.2012.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8638794.stm

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...ini-bih-upisuje-svoje-vlasnistvo-u-grunt.html



Normalno da je Srbija ratovala, dugo nakon međunarodnog priznanja i članstva u UN su jedinice iz Srbije harale po Hrvatskoj i BIH. Na tvoju žalost vojska koja je bila u službi politike Velike Srbije je izgubila, a tko izgubi ima pravo da se ljuti, uključujući tebe :)

Hrvatske vecne traume : Velika Srbija, velikosrpska-jugo-srbo-cetnicka agresija, Nikolic predsednik Srbije :D

Srbija ratovala? Jeste, protiv sve jedne zemlje NATO-a, tri meseca su bezuspesno pokusasvali da pronadju VJ i vojno udju na KiM

Ali sta je NATO za vas, NATO je sa 1300 aviona, plus sva moguca naj naj tehnika otkrivanja i unistavanja ciljeva, uspeo da unisti "cak" 14 tenkova T55, dok ste vi Hrvati - inace poznati kao turbo-ratnici koji umeju da "ratuju" samo u mestima kao sto je Jasenovac - od 1991 do 1995 unistili oko 100000000000 srpskih tenkova, oborili oko 10000000000 srpskih aviona, a cetnika toliko ubili da ni artiljerijski kalkulator ne bi mogao sve da prebroji :hahaha: , naravno, tvrdi HTV i vi ovde :D

Yebo vas Tudjman i njegova leptir masna

Kako vam ne dosadi vise da sami sebe ubedjujete u te gluposti :lol:
 
Poslednja izmena:
BIH je dobila MAP u travnju 2010. uz jedan uvjet, citiram "all military equipment in Bosnia must be registered as belonging to the central state government" i to je napravljeno 24.05.2012.

http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8638794.stm

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/te...ini-bih-upisuje-svoje-vlasnistvo-u-grunt.html



Normalno da je Srbija ratovala, dugo nakon međunarodnog priznanja i članstva u UN su jedinice iz Srbije harale po Hrvatskoj i BIH. Na tvoju žalost vojska koja je bila u službi politike Velike Srbije je izgubila, a tko izgubi ima pravo da se ljuti, uključujući tebe :)


To je bila JNA covjece,dezorijentisana i nesvjesna situacije.Da je htjela na praviti veliku Srbiju,napravila bi je bez problema,ali nije na moju zalost!

Ja izgubio nisam dobio sam RS,a ti bi bez NATO snaga bio tamo gdje si bio 1991.god.
 
Nazalost, ne postoji rjesenje za Bosnu i Hercegovinu. Nijedno. Nije rjesenje ni u novom ratu, ni u nekakvim ustavnim reformama, ni u cemu, za tu drzavu jednostavno nade nema, jer ne postoji nijedan put kojim bi mogla da krene, nazalost. BiH se ne moze raspasti, ali niti ujediniti.

Jedina nada BiH je nestala 1991/2. god. kada se raspala i Jugoslavija, u kojoj je ona jedino mogla postojati, odnosno funkcionalno opstati.

Stoga, mir u BiH ce nastupiti kada se ona ujedini sa Hrvatskom i Srbijom u neki oblik Zajednice nezavisnih drzava barem, kao sto ima oko USSR-a.
 
Nazalost, ne postoji rjesenje za Bosnu i Hercegovinu. Nijedno. Nije rjesenje ni u novom ratu, ni u nekakvim ustavnim reformama, ni u cemu, za tu drzavu jednostavno nade nema, jer ne postoji nijedan put kojim bi mogla da krene, nazalost. BiH se ne moze raspasti, ali niti ujediniti.

Jedina nada BiH je nestala 1991/2. god. kada se raspala i Jugoslavija, u kojoj je ona jedino mogla postojati, odnosno funkcionalno opstati.

Stoga, mir u BiH ce nastupiti kada se ona ujedini sa Hrvatskom i Srbijom u neki oblik Zajednice nezavisnih drzava barem, kao sto ima oko USSR-a.

ПОСТОЈИ РЕШЕЊЕ Р.Српска својим путем а кусур ди који мили моји-
ако је могла сфрј може и тзв бих;)
 
Nazalost, ne postoji rjesenje za Bosnu i Hercegovinu. Nijedno. Nije rjesenje ni u novom ratu, ni u nekakvim ustavnim reformama, ni u cemu, za tu drzavu jednostavno nade nema, jer ne postoji nijedan put kojim bi mogla da krene, nazalost. BiH se ne moze raspasti, ali niti ujediniti.

Jedina nada BiH je nestala 1991/2. god. kada se raspala i Jugoslavija, u kojoj je ona jedino mogla postojati, odnosno funkcionalno opstati.

Stoga, mir u BiH ce nastupiti kada se ona ujedini sa Hrvatskom i Srbijom u neki oblik Zajednice nezavisnih drzava barem, kao sto ima oko USSR-a.

Ja uvijek nekako vjerujem da ima nade i da ima rješenja, takvog sam životnog stava:) BIH je već sada u sferi interesa zapadnih država i njena politika je većinom nasloljena na zapad. Jedno od rješenja za dugoročan mir, što je po meni prva stvar koju treba osigurati u BIH je pristupanje NATO-u i prema svemu sudeći to će se dogoditi kroz 3-4 godine. Politički lideri BIH su se pred neki dan dogovorili o jedinom uvjetu koji je priječio punu primjenu MAP-a. Također vjerujem da će BIH ostati nezavisna država, da se neće dijeliti, eventualno će doći do unutarnjeg preustroja. Dijeljenje se ne može napraviti da svi budu zadovoljni, a uz to najbrojniji narod niti ne želi podjelu u bilo kojoj varijanti, tako da takav potez gotovo sigurno vodi do rata koji bi imao apokaliptične posljedice na ekonomski i demografski iscrpljene države Balkana.
 
Ja uvijek nekako vjerujem da ima nade i da ima rješenja, takvog sam životnog stava:) BIH je već sada u sferi interesa zapadnih država i njena politika je većinom nasloljena na zapad. Jedno od rješenja za dugoročan mir, što je po meni prva stvar koju treba osigurati u BIH je pristupanje NATO-u i prema svemu sudeći to će se dogoditi kroz 3-4 godine. Politički lideri BIH su se pred neki dan dogovorili o jedinom uvjetu koji je priječio punu primjenu MAP-a. Također vjerujem da će BIH ostati nezavisna država, da se neće dijeliti, eventualno će doći do unutarnjeg preustroja. Dijeljenje se ne može napraviti da svi budu zadovoljni, a uz to najbrojniji narod niti ne želi podjelu u bilo kojoj varijanti, tako da takav potez gotovo sigurno vodi do rata koji bi imao apokaliptične posljedice na ekonomski i demografski iscrpljene države Balkana.

Ništa manje nije moguće ni unitarno prestrojenje koje spominješ...
I potez ka unitarizaciji BiH vodi sigurno do rada koji bi imao ništa manje katastrofalne posljedice od separatističkoga.

I ja vjerujem da će ostati nezavisna država. Ostaće na bazi status quo i u istom čabru u kojem je i danas, još duuugo vremena prije nego što se stvari promijene.
Slažem se da bi stabilnosti pomoglo učlanjenje u NATO, ali nije realno očekivati - kako zbog spoljašnjih, tako ni zbog unutrašnjih faktora. Ne samo da Srbi ne žele ni primirisati NATO, i sam NATO kako otkrivaju tajne depeše ne želi Bosnu i Hercegovinu u sebi, zato što je isuviše nestabilna (u NATO ulaze države koje su sposobne da rješavaju tuđe probleme i sa čvrstim društvima, a ne one čija je pomoć potrebna).

Lijep ti je entuzijazam, ali ipak više fantaziranje bojim se...
 
Ja uvijek nekako vjerujem da ima nade i da ima rješenja, takvog sam životnog stava:) BIH je već sada u sferi interesa zapadnih država i njena politika je većinom nasloljena na zapad. Jedno od rješenja za dugoročan mir, što je po meni prva stvar koju treba osigurati u BIH je pristupanje NATO-u i prema svemu sudeći to će se dogoditi kroz 3-4 godine. Politički lideri BIH su se pred neki dan dogovorili o jedinom uvjetu koji je priječio punu primjenu MAP-a. Također vjerujem da će BIH ostati nezavisna država, da se neće dijeliti, eventualno će doći do unutarnjeg preustroja. Dijeljenje se ne može napraviti da svi budu zadovoljni, a uz to najbrojniji narod niti ne želi podjelu u bilo kojoj varijanti, tako da takav potez gotovo sigurno vodi do rata koji bi imao apokaliptične posljedice na ekonomski i demografski iscrpljene države Balkana.

ako bi po tebi raspad doveo do rata, onda bi centralizacija dejtonske BIH dovela do jos veceg rata.
 
U sljedeće 3 godine BIH ulazi u NATO savez i nakon toga je njena sudbina zagarantirana u nekom srednjoročnom razdoblju. Koliko god to bilo sporo BIH ipak polako politički sazrijeva i nakon što Dodik ode a Srbija se stabilizira pristupanjem EU opasnost bilo kakve podjele će biti još manja. Eventualno će doći do unutarnjeg preustroja.

i šta je bilo kada si se probudio?
RS nikada neće ući u NATO
 
NATO savez se u gradjanskom ratu u BiH stavio otvoreno na stranu nasih neprijatelja,bombardovao je Srbiju,nastupa antisrpski,antiruski,....treba li jos?

Bombardovali su i Republiku Srpsku, nije to bilo tako davno da bi zaboravili. Osim toga, učešće u NATO savezu je preskupo, zašto bi mi finansirali vojsku koja kaki po svijetu zarad američkih interesa?
 

Back
Top