Star Trek,da li neko prati?

Momci,devojke...

Klingonci i Borgovi...Vulkanci i Romulanci...zemljani i Trolijanci

Moja buduca gospodja je pristala da obavimo vencanje na letovanju, na Zakintosu u Septembru.Povescemo kumove i to je to.Kada se vratimo,napravicemo mozda neku zurku,nista fensy. :-)

Bice slavlja ! :-)

U medjuvremenu,Leka bi mogao da nam napravi neki kviz.Uopsteno.Cisto da se zabavimo,kada smo sad svi na okupu! Bilo bi lepo :-)

Pozdrav za sve.
 
>> Achileyes

Da,da bas bi bilo lepo da neko napravi kviz,ovaj...mislim...Leka
napravi kviz...hehe... :)

----------------------------------

Evo ljudi danas sam uzivao, picili smo picigen dok nije pao mrak,
bas se dobro zakuvalo...jel sam vam pricao o picigenu?? Nije vazno,
saznacete kad dodje vreme uglavnom ledja me otkidaju i imam dve
velike modrice ko da sam bio na "informativnom" razgovoru u obliznjoj
policijskoj stanici. :)

Sad pokusavam da se setim sta sam hteo ranije da vam ispricam, ajde da
krenem od Exit-a.
Uglavnom prvi dan nisam trebao da idem ali mi je burazer sredio ulaz,tako da
sam prvi dan samo obilazio stejdzeve da vidim gde je sta, prosao sam pored
Tajdovog&LazarKomancic stejdza ali ih nisam provalio jer nisu imali struje
prvi dan, malo ih ispalili, a da zlo bude vece drugar koji je radio struju na
Exit-u,je moj drugar iz kvarta, hehe...ali igrom slucaja ja nisam bio u kontaktu
sa Reljom iz Tajda, tako da sa to tek juce saznao.
Vecinu prvog dana na Exit-u sa proveo sa pandurima i crveno krstasima kod semafora,
imali smo cak i inprovizovanu skrivenu kameru, WC koji ne radi, zakljucan je a samo je
jedan, pored satora CK-a, tako da nema nikog da ceka jer WC ne radi ali to niko nije
napisao, pa smo gledali kako na svakih 15 min. po neki lik ili riba misle da su nasli
"idealan WC na koji niko ne ceka" a onda se skenjaju. :) Za malo da se i ukenj...hehehe!! :)
Bio je i jedan kome je bilo toliko frka da se stustio na WC, pa kad je video da ne radi,
krenuo u sator CK-a,hahaha...a kad su ga odatle zacudjeno vratili, poleteo je, drzeci se
za odredjen deo prema obliznjem drvetu. Mozda ovo nije toliko smesno kad se prepricava
ali je meni bilo urnebesno. :)

Burazer,drugarica i ja smo otisli do maina kad je bio Kult, dosli smo na pocetak, brat mi je
5 godina stariji i uvek je kritikovao moj izbor muzike, uvek je slusao neke "kvalitetne" pesme,
ali posle prve dve Kultove pesme, koje su po meni zvucale ocajno, polako sporo i bez icega, brat
se okrenuo i rekao "ovo je lose 'ajdemo odavde", mi smo se naravno slozili i to je bilo celo
moje prisustvno na Kult-u.

Prvi dan sam takodje i izvisio za Ortodox-e, taman sam obilazio MTV stejz i vidim dole na izlazu
iz tunela Ortodox-i pice "we are drinking beeer..." sva masa skace,ludilo...Dok sam se ja probio kroz
tunel, oni su vec zavrsili svirku.

Toliko za prvi dan.
Za drugi dan sam imao kartu jer sam dobio u Dnevniku, bio je neki konkurs da se napise pesma/prica
zasto hocete na Exit, ja napisao i dobio kartu. Drugara mi je uveo burazer, tako da je bilo malo bolje,
bio sam na Bad Copy-u, koliko se kroz Tuborg-a secam. :)
Treci dan je drugar imao dve karte pa smo upali ali posto mi je padao rodjendan to vece, onda je bilo
malo kombinovanja alkohola pre Exit-a, Pelin/Crno pivo+Tuborg na Exit-u, tako da nismo stigli dalje
od Indijskog i Latino stejdza a na kraju smo oko cetiri zavrsili u nekom kaficu gde pustaju Balasevicem.

U nedelju mi je pao rodj+finale svetskog za koje sam se skenjao jer sam navijao za Francuze, tako da se
drustvo sakupilo kod mene da gledamo finale i malo slavimo. Sutradan sam vec zapalio na Tisu.

Tako da na Exit-u nisam stigao da se javim Tajdovcima, nisam im ni pomagao sa stejdzom jer u ponedeljak
na rasklapanju vec nisam bio kuci.

Valjda je to sve sto sam hteo da ispricam, ne znam vise ni sam.

------------------------------------------

Bee kako je tebi bilo, da cujem utiske and stuff???

--------------------------------------------

Evo jedna vest na engleskom da se Dzeri Rajan verila, ja jos nisam
stigao da procitam, a kontam da cu nocas uraditi par za Tajdov sajt,
tako da ce biti vesti ovih dana:

http://et.tv.yahoo.com/newslink/15226/

--------------------------------------------

Sto se tice Java igara za mob, koliko sam uspeo da istrazim izasko je par,
Star Trek Nemesis
Star Trek - Cold Enemy
Star Trek - The Birds Of Prey
Ima da se skine ali u nekim arhivama od 1000 igrica a to mi je malo previse,
cak i za net caffe. Moguce je da neki linkovi ne rade na onom mob sajtu
sto sam postavio jer sam to uradio za 2 min. a sve sto meni treba za fon
prevlacim sa svog Apach-a.
Od jedno 100-tinak java igara koje imam samo par su dobre, ostalo su sve kao
neke kopije sa Atarija i Commodore-a. Al vazno je samo da je meni 7of9 na
ekranu fona pa ostalo nije vazno,hehe... :)

Ne mogu nikako da nadjem trajkorder midi videcu, kad budem imao vremena da
nadjem neki ringtone konvertor pa da nabudzim nesto.

Eto toliko, dosta od mene, taman sam lepo zagrejao prste da odradim par vesti
pa da legnem da spavam.

Poz ljudi.
 
@ Leka

Ako si ovim tek zagrejavao prste, koliko li si terakvoda materijala napisao za Tide?

Lepo stvarno. Narocito mi se svidelo ono oko WC-a. :D :D :D Mada ne valja se smejati tudjoj muci.

Ako govoris o iznenadjenju a ne smes da pricas, smemo li mi da pretpostavljamo o cemu se radi?

Ja tipujem da ce neka licnost iz Star Treka da se pojavi kod nas. Tacno? ;)

Eeee, znaci 7 of 9 se verila? :(

Slusaj mene. Ja ko da sam mogao da se smuvam sa njom. Ozenjen covek i glava porodice. ;) ;) ;)
 
>> Bracko

Uradio sam 7 ST vesti, kontam da ce biti postavljane u narednih
par dana, postavljcu vam linkove da ih ne stavljam ovde, prevelike
su. Bas su dobre i zanimljive, ima svega od bath'leth-a do kukuruza. :)

Ja to kampanjski radim vesti za Tajd, ne radim par nedelja pa odradim
5 pa opet tako...

Bracko:
Ako govoris o iznenadjenju a ne smes da pricas, smemo li mi da pretpostavljamo o cemu se radi?

Ja tipujem da ce neka licnost iz Star Treka da se pojavi kod nas. Tacno?

Moj odgovor je:


====================================================

Verila se jos krajem marta al su tek sad izneli detalje, uradio sam i tu vest.
Pazi sta pricas, nemoj da ti zena navrati pa procita, posle ti ni teleport ni
fejzer nece pomoci kad pocne da radi oklagija! Hehe... :) :) ;) ;)
 
uh isčitah skoro sve postove koje sam propustio, vaznao je da su uglavnom svi na okupu

leka
ekstra što si stavio one stvarčice za mobilni, nisam imao pristup kompu ovih dana, pa kad mi je bilo osadno čačkao sam mobilni i kačio se na net preko gprs. Nije loše da proveriš mejl i tako to ali za nešto više nemože bez kompa, ili nekog boljeg mob.
one igrice za mobili su davno izašle, znaam pošto kao pratim taj star trek gaming. U valjda 2005.ili '04 to su bila jedine star trek igre koje su izašle i zauzele su visoko mesto u toj igračkoj st komuni, a kažu da nisu loše, moja krtntija verovatno ne bi moglada ih pokrene. Inače ta st igračke komuna je dosta razvijena, imaju svoje sajtove i ti lokovi igraju isključivo star trek igre i njiove modove. Novi modovoi stalno izlaze, čak i za starije igre.


pozz svima
 
>> knez

Ma OK da su igre dobre, ali da li znas gde mogu da se free skinu?? Ono warez, P2P, rapid, ftp...sve
sam probao i slaba vajda.

>> bracko

Ma,ne odgovor mi je bio prazno polje, pa linije simuliraju prelazak na drugu temu.

Znaci imas force field. ;)

Al sam poceo sa ovim Trek fazonima, ubi boze,ccc... :)
 
>>leka
mislim da sam to pokusavao da nadjem ali nisam uspeo, verovatno nema pošto se igre još uvek prodaju. Standardno mislim da te igre za mob koštaju 5 evra, ko će davati te pare za par piksela. Skinuo sam brdo star trek igrica sa raznih konzola i emulatore, mislim da sam ti ih narezao na nekom disku onda kad smo se razmenjivali.

---------

Udala se Jeri Ryan šta će, ja sam imao preblema sa vizom, ona nije htela ovamo i tako našla nekog dugog, vreme joj je.

ne znam da li je Blalock još uvek slobodna
 
>> knez

Jesi, narezao si mi.
Kazem nasao sam ja ove na rapidu ali su u nekom paketu od 1000 java igrica za motorolu sto je negde oko 100MB pa mi je malo previse da ih skidam, plus sto bi morao da skidam Motorolin SDK da bi mogao da pogledam igre a pitanje je da li bi radile na mom mobu, tako da, ko zna.

=================================

Hehe...matori dok ti sredis vizu ona je vec u drugom braku i ima klinca od 12 god. Stvarno treba mnogo vremena da se dobi viza kod nas,heheh... ;)
 
Dacu mu ja svoju radnu vizu, neka ide da juri Jery Ryan.
Ameri su velikodusni ako trosis kod njih svoj novac...ali ne znam kakvi su ako im juris devojke.
Milsite li da bi mu bilo dosta tri meseca? :-)

Poster je dobar. Ali u tom novom filmu nema romulanaca,zar ne? :-(

Hajde,pa mi recite d aje "ovo" losije od Ryan !!!! :-)

T'Pall...T'Pall :-)
 

Prilozi

  • jolene_01.jpg
    jolene_01.jpg
    19,9 KB · Pregleda: 13
  • 240x320.jpg
    240x320.jpg
    42,5 KB · Pregleda: 11
sta je ovo, mogli su da nam daju malo vise, a ne obican bedz
stxi_icon.gif

mene asocira na tos, mada ne mora da znaci, dosta je osvezeno

Leka:
>> knez

Kazem nasao sam ja ove na rapidu ali su u nekom paketu od 1000 java igrica za motorolu sto je negde oko 100MB pa mi je malo previse da ih skidam, plus sto bi morao da skidam Motorolin SDK da bi mogao da pogledam igre a pitanje je da li bi radile na mom mobu, tako da, ko zna.

Mislim da bi ih radile ali pitanje kako, ponekad se ne uklope dobro pa se na ekranu neki delovi iseceni. A jesi li nabavio jos neku igru za pc, ja sam video kod nekog pirata away team, mislim da ni ni ti nemas to, nikako da stignem da narucim
 
>> Achileyes

Pazi jos se nista ne zna, Abrams nece da prica, kako se pretpostavlja
da on voli TOS i da ce biti nesto iz tog doba, mada opet, sve to nije
potvrdjeno tako da ko zna sta ce biti ali kako se meni cini tesko da ce
biti Romulanaca, mozda nece biti ni Klingonaca...hmm...ne dao mu Bog da
se tako nasali...da ne bi imao problema sa mnom!! :) ;)

Ne volim Blejlokovu zato sto je ekstra bolesna sto se tice izgleda, tolika
mrsavost cak u nekoj meri i odvratana pa ti implanti izgleda ko lutka,
imas utisak da bi se raspala ili slomila kad...da ne nastavim dalje.
Nisu uopste potrebne operacije da lepo izgledas, malo sporta malo bazen/klizanje
nekad teretana, trcanje...i to je to mozes da jedes sta hoces i koliko hoces.
A i po nekim njenim intervijuima mi se cini da je ekstra,ekstra plitka,
sto bi kod nas rekli "plavusa" ,bez uvrede za sve plavuse. ;)

===========================================

Alo ljudi polako....film je tek 2008 kako da imaju scene kad jos nisu ni
glumce odabrali, tek je poceo "dekor" da se radi. Kako ja kontam prvo logo,
pa uniforme pa okruzenje/brodovi/likovi...itd.

===========================================

Sto si tice igara za mob...nasao sam Star Trek Nemesis i to neku Nemacku verziju.
Nema sanse da je moj mob potera, kako sam video kad sam je otpakovao(od zipovao),
nije losa tu je Shinzon, uradjen je i LCARS panel ima i bird of pray...sto bi rekao
onaj kralj "ima zenski ima sve!!" :) :)
 
@ Leka

Eh sad ti Leko trazis dlaku u onakvom jajetu. Pa nek i ima malo implantata (ja ih licno ne volim, bolje da je sve opusteno al prirodno), ali...
Seti se one scene, sa Tripom. Bila je takva da bi joj i neka Klingonka pozavidela na temperamentu ;) A i lepa je brate. Ma bila bi mi dobra i sa vulkanskim usima.;) :D ;)
---

Sto se tice Away Team igrice, nemam je, ali koliko me moja 38 godina stara pozitronska memorija sluzi, secam se iz nekog starog Sveta Kompjutera da je to neka igrica gde vodis junake kroz koso projektovano okruzenje. Posto mi je to jos od Commodore-a 64 najneomiljenija perspektiva, cak ni Star Trek tema me nije navela da je nabavim. 8)
 
Sto se mene tice T'Poll je previse izvestacena.

Ja vise volim crnke i brinete.Plavuse mi nekako izgledaju...."isprano".
Nerazumem bas te silikone,ali dobro de,valjda i zene moraju da imaju neki hir.Makar im on dosao glave zbog zdravlja.
Nebi mi verovali koliko sada ameri "insistiraju" na ne plavom izgledu i zdravom zivotu.

Nego...znam ja da su romulanski dani slave prosli. :-( Ode jos jedna rasa u zaborav.
Sada bi prihvatio sve da gledam novi film ST.-a.
 
:) Poz! Ja se opet zadrzala u NS-u, ma najlepsi grad, bez preterivanja! A u avgustu malo u foreign territories, nista ekskluzivno, ali samo neka se putuje.

Vi se raspisali o trekovanju mobilnih a ja gledam u ovu moju Nokiju 3410 i placem :D Ustvari, moze i tu nesto da se uradi, ima opcija za crtanje slicica, koje posle mozes da stavis kao screensaver; jednom sam nacrtala skoro savrsen Enterprise i naravno, zakocio se fon; otada nisam nista preduzimala, ali pokusacu kad dobijem inspiraciju. I moram da istaknem da strasno volim tu Nokiju i da je necu skoro menjati za neko cudo sa tri miliona boja, bluetooth-om, polifonim melodijama (bas ih ne volim) i ostalim stvarcicama koje nisu neophodne. Nije u duhu napretka, Treka i tako to ali sta cu :D Mada, ni u Treku se ne potcenjuje sarm stare tehnologije, setite se samo Toma Parisa, posebno ono kada je B'Elanni s odusevljenjem pokazivao prastari televizor sa drvenim okvirom :)......

Ne svidja mi se narocito sto vec sada izbacuju promo materijal za novi film; valjda je to praksa sa takvim velikim projektima i sta ti ja znam, ali znam koliko me nervira kada nesto najavljuju tri godine unapred, samo ti povise ocekivanja a to obicno ne izadje na dobro. Bez veze "lozhe narod" :D Uopste, koliko god da je ST visokobudzetan, ne bi mi se dopalo da ga promovisu u maniru holivudskih letnjih blokbastera. Pogotovo trejleri pokvare uzivanje u filmu, kada unapred vidis sve najbolje scene, bzvz.
Bitno da se radi na filmu, bolje da ne zanovetam :)

Dalaj Lama voli ST, e sta sve necu cuti; pa na cem ga je on gledao, ja sam mislila da se on ne bavi tim zapadnjackim rabotama :D

Bracko, naravno, pozdrav, i verujem ti za Nemesis; tako je i prvi film na losem glasu, a meni se dopada, pa moguce da ce i ovaj; nekad je cisto stvar ukusa. A Ahil neka se ne brine za pozdravljanje nego neka nam kaze hoce biti neki romulanski detalj na vencanju :D Ako nije isuvise indiskretno pitanje, naturlich.

Leko, sto se tice Exita, meni su utisci verovatno predobri, zato sto je ovo prvi put da sam isla pa mi je sve divno i krasno; priznajem teska srca da Cult nije zvucao bas kako sam ocekivala, i tacno, zvuk je u pocetku bio ocajan, nekad smo vise pevali mi iz publike nego moj miljenik Astbury, alii....ljubav je slepa, a nekad i gluva :D:) Oni su sjajni, pa ako su malo i zardjali, nema veze, sve zaboravljam samo kad cujem Wild Flower etc. Sve u svemu, ja sam se dobro provela, znas ono kad ti neko u zanosu skace po prstima i polije te pivom, a tebi ne smeta jer ti skaces i gazis nekog drugog, a uz neku pesmu koju obozavas odvajkada; e pa to :D
Kad je bilo gotovo na main stage-u, pokupila sam se kuci jer je moje drustvo bilo u malo losem zdravstvenom stanju, pa eto, exitovski staz mi je najblaze receno jadan, ali, tek smo krenuli :wink: Uglavnom, citava stvar mi deluje tako "novosadski", ako smem da kazem, bez neke nemoguce guzve, opusteno i nepretenciozno, a dobro; sledece godine dolazim sigurno, bude li para i zdravlja, da kucnem u drvo...

E, opet ste presli na sirotu T'Pol iliti Blalock, zena sigurno nema pojma koliko ljudi raspravljaju o njoj :D Meni je bila prelepa kao Medeja (?) u onom filmu, a i kao T'Pol, osim na pocetku kad je stvarno izgledala kao nekakva lutka, plus ona uniforma a la EPS-ova sluzba za odrzavanje trafo-stanica, a sad na ovim slicicama izgleda prilicno izvestaceno :-? Ryanova je puno prirodnija, ako ste je videli u onoj seriji Boston Public, slozicete se da i dalje izgleda super; Kneze, steta za vas dvoje hehe; sto je nisi navadio na leskovacki ili sta vec od domace kuhinje, asimilirali bismo mi nju :D

Aa, ko je ono prokljuvio da neko iz Treka dolazi u Srbiju, sad cemo da nagadjamo i da smaramo Leku. Ko ce prvi da tipuje? :mrgreen:
 
E, sad sam videla na oficijelnom sajtu, izlazice Star Trek dvomesecnik; u prvom broju intervju sa svim kapetanima i jos svasta nesto...kako bi se toga dokopali?? :)
Znam da takve fan novine vecini ljudi nisu neka senzacija sada kada postoji Internet i sve informacije su dostupne, ali ja se opet radujem necem "pravom", papirnom, nekad mi je drazi clancic u novinama od deset recenica o necem sto volim nego citav web sajt.....

link
 
@ Knez Srpski

Bas zanimljiv spisak poznatih fanova. Za neke sam znao a za neke ne. 14-ti Dalaj Lama??? :)
Vrlo zanimljivo.
Inace sve najbolje o wikipediji. Ima skoro sve razjasnjene pojmove o Star Treku, cak i teoriji warp polja, detaljno objasnjenje koliko lansera fotonskih torpeda staje na npr. Sovereighn klasu i svasta jos.
Jedino sto je sve na engleskom. Na srecu, na http://www.ufpcroatia.com ima sve to i na srp... dobro ajde hrvatskom, al mi to uglavnom razumemo dapace ;) :) ;)

@ Bee

He-he :D Uzvracam pozdrav kao i uvek. A poznajuci Ahila ne bi me cudilo da se pojavi u uniformi Tal Shiar-a. (Prethodno da proveri da Nefertiti nema napunjen romulan disruptor u rukama) :D
E, da. Da je 7of9 asimilirala ukus domacih cevapcica, ko zna sta bi bilo. ;)

Sto se tice dolaska nekog iz Star Treka kod nas, to sam ja pretpostavljao, kao odgovor da se nesto sprema kod PhotonTide-a. Naravno to je bilo cisto naklapanje. Pojma nemam. Ali...
Posto je Leka zagonetno zacutao (tj. stavio force field) sad sam jos vise siguran da je tako nesto u pitanju ;) :) ;)
Naravno ni ideju nemam ko bi to mogao biti, ali ako to budu najpoznatija Vulkanka ili deasimilovana Borgica, morace da zakupe neki stadion definitivno ;)
 
@ All

Ah pa ne rekoh glavnu vest. Vezanu za mene naravno.

Od juce pre podne, Bracko tj. ja ima sve serije na DVD-jima zahvaljujuci nesebicnom trudu naseg prijatelja Kneza Srpskog.
Tako sam sinoc imao slatku muku da odlucim sta prvo da gledam. I naravno odlucio sam se za TOS. Idem hronoloski po datumu izlaska serija.
Jao, kakvi su bedni efekti bili 66 godine. A Enterprajz leti kao avioncic od papira...
Ali nema veze, jedva cekam da se podsetim svega.

HVALA TI KNEZE!!! Da si ziv i zdrav 100 godina. :)
 
Bracko, sta ti radis na poslu, ccc :) :)

Gledas TOS, znaci; inace, kakav je bio taj prvi kapetan? Nisam mu nikad videla ni sliku; bas cu da pogledam na google-u... Je li on isto glumio Kirka pa su ga zamenili ili je bila neka druga prica? Cini mi se da je neko ovde spomenuo nesto u smislu da je bio puno bolji od Satnera!
 
@Bee

Eh... Pa gde sam napisao da gledam na poslu??? Ne mogu na poslu. Ovde radim.

Gledao sam sinoc dve epizode. 0-tu i prvu.
U nultoj odnosno pilotu, kapetan Enterprajza je Cristofer Pike, a cuveni glas brodskih kompjutera u TNG i kasnije, Majel Barrett je njegov prvi oficir. Vec u prvoj epizodi oni su nestali a da nije ni objasnjeno kako. Tu je naravno i Spock, samo su mu obrve bile malo cudne.

Ne znam kako se zvase glumac, ali rekao bih da dobro izgleda (iz mog subjektivnog ugla). Da si me pitala za zenski deo ekipe... ;)

Necu da kazem da je Pajk bio los. Nije, ali sam se navikao i programirao za Kirka na stolici. A jesu smesni kad su bili mladi. Ipak umro sam od smeha kad se Spok javljao Pajku preko video komunikatora na Eterprajzu i kaze: "Ovde Mister Spock". Na engleskom naravno.
Ali efekti su nula minus. Sto naravno nije za cudjenje, ipak je to 1966 godina. Tad su i slabasni kompjuteri bili kao soba veliki.

Ali vazan je duh. Jedva cekam da vidim sta ce biti dalje.
 

Prilozi

  • Christopher_pike.jpg
    Christopher_pike.jpg
    8,2 KB · Pregleda: 7
  • Pike.jpg
    Pike.jpg
    19,3 KB · Pregleda: 8
  • NumberOne.jpg
    NumberOne.jpg
    6,4 KB · Pregleda: 8

Back
Top