Stanković vs Jelinčić - Nedjeljom u 2

RainbowSix

Veoma poznat
Poruka
10.717
Zmago Jelinčić, lider Slovenske nacionalne stranke u emisiji "Nedjeljom u 2":
Parafrazirano - Hrvatska mora u EU istovremeno zajedno sa ostatkom zapadnobalkanskih država kako bi bila spriječena da kasnije blokira ulaz Srbije i Crne Gore!!!
"Hrvatska politika je govedarska!!!"
"Hrvatska politika je kilava i i dalje se zasniva na politici iz 2 sv. rata!!!"
"U Hrvatskoj nije izvršena denacifikacija!!!"
"Hrvatska se ponaša isto onako kako bi se ponašala Njemačka da saveznici tamo nisu izvršili denacifikaciju!!!"
Zmagov argument protiv potizanja zida između Slovenije i Hrvatske je da se takav projekat "ne isplati"!!!:lol::lol::lol:
...

Opet bio onaj defektni dalmoš koji je u svom prilogu pokušao da pere Zmaga kao jugonostalgičara i simpatizera Srba i Srbije!!! Još lik predložio Zmagu da Slovenci kao objave rat Hrvatskoj!!!

Lični utisak:
Stanković obigravao oko Slovenca, al' ni pera da mu odbije!!!

Jako dobra emisija!!! OBAVEZNO POGLEDAJTE!!!
 
Gledao sam poslednjih pola sata..sjajno, bas sam uzivao. nijednog trenutka nije dozvolio da prodje bilo koji oblik ustasije i croativnog licemerja...

pored onog sto je gospodin Rainbow naveo a meni ostalo u secanju :

"ja bih mogao pricati hrvatski iz bivse juge, kad bi vi i dalje govorili tim jezikom, ali ovaj novohrvatski ne razumem, sto je i logicno ."

dalmos se uvredio kada je ovaj dirnuo u rimokatolicku crkvu a Jelincic rece "ja jasno odvajam veru od crkve"

dalmos : "vi dakle javno priznajete da imate nesto protiv hrvatskog naroda" ?
Jelincic : "ne, ja javno priznajem da imam nesto protiv hrvatskih politicara"
dalmos : "pa hrvatski narod ce i ovo shvatiti kao uvredu"
na ovo Jelincic samo nemocno siri ruke i pravi facu tipa : "sta cu vam ja kad ste debili"

" tito je kao jak lek, izleci trenutno ali ostavi posledice "

kada sam gledao, rekoh sebi : "vidi , vidi ....glas razuma, pa da li je moguce" , zaista je bila dobra emisija...
 
Nije ovaj lik extremni nacionalista, ima vrlio zanimljiva vidjenja nacionalizma gde smatra da je nacionalizam dobar - ako ne volis svoju zemlju ne mozes ti druge (ako ne volis sebe, ne mozes ni druge) - ali takodje snatra da ga internacionalizam kvari. kada se nacionalizam pokusa prenesti van granica svoje zemlje tada postaje los....
 
Gledao sam poslednjih pola sata..sjajno, bas sam uzivao. nijednog trenutka nije dozvolio da prodje bilo koji oblik ustasije i croativnog licemerja...

pored onog sto je gospodin Rainbow naveo a meni ostalo u secanju :

"ja bih mogao pricati hrvatski iz bivse juge, kad bi vi i dalje govorili tim jezikom, ali ovaj novohrvatski ne razumem, sto je i logicno ."

dalmos se uvredio kada je ovaj dirnuo u rimokatolicku crkvu a Jelincic rece "ja jasno odvajam veru od crkve"

dalmos : "vi dakle javno priznajete da imate nesto protiv hrvatskog naroda" ?
Jelincic : "ne, ja javno priznajem da imam nesto protiv hrvatskih politicara"
dalmos : "pa hrvatski narod ce i ovo shvatiti kao uvredu"
na ovo Jelincic samo nemocno siri ruke i pravi facu tipa : "sta cu vam ja kad ste debili"

" tito je kao jak lek, izleci trenutno ali ostavi posledice "

kada sam gledao, rekoh sebi : "vidi , vidi ....glas razuma, pa da li je moguce" , zaista je bila dobra emisija...


:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Zmago Jelinčić, lider Slovenske nacionalne stranke u emisiji "Nedjeljom u 2":
Parafrazirano - Hrvatska mora u EU istovremeno zajedno sa ostatkom zapadnobalkanskih država kako bi bila spriječena da kasnije blokira ulaz Srbije i Crne Gore!!!
"Hrvatska politika je govedarska!!!"
"Hrvatska politika je kilava i i dalje se zasniva na politici iz 2 sv. rata!!!"
"U Hrvatskoj nije izvršena denacifikacija!!!"
"Hrvatska se ponaša isto onako kako bi se ponašala Njemačka da saveznici tamo nisu izvršili denacifikaciju!!!"
Zmagov argument protiv potizanja zida između Slovenije i Hrvatske je da se takav projekat "ne isplati"!!!:lol::lol::lol:
...

Opet bio onaj defektni dalmoš koji je u svom prilogu pokušao da pere Zmaga kao jugonostalgičara i simpatizera Srba i Srbije!!! Još lik predložio Zmagu da Slovenci kao objave rat Hrvatskoj!!!

Lični utisak:
Stanković obigravao oko Slovenca, al' ni pera da mu odbije!!!

Jako dobra emisija!!! OBAVEZNO POGLEDAJTE!!!

Гледао..змаго био добар
 
Зар није то рекао Туђман још пре више од 15 година? :confused:

Evo gledam sad ovaj intervju i to je isto bio Jelinčićev argument.

Ne slažem se sa samom poentom novog prekrajanja granica na osnovu istorijskih faktora, ali svaki Jelinčićev odgovor je argumentovan i intelektualno izložen bez pespotrebnog izlivanja emocija.
 
Nije ovaj lik extremni nacionalista, ima vrlio zanimljiva vidjenja nacionalizma gde smatra da je nacionalizam dobar - ako ne volis svoju zemlju ne mozes ti druge (ako ne volis sebe, ne mozes ni druge) - ali takodje snatra da ga internacionalizam kvari. kada se nacionalizam pokusa prenesti van granica svoje zemlje tada postaje los....

Naprotiv,ovaj lik je ekstremni nacionalista
 

Back
Top