Staljin za godinu dana očistio celu Ukrajinu od nacista, a Putin nije ni samo Donbas.

U II svetskom ratu je Staljin od oktobra 1943 do oktobra 1944 očistio CELU Ukrajinu od originalnih nacista. Putin je već na 200 dana i nije očisti čak ni Donbas.
Možda rat ustvari i nema nikakve veze sa denacifikacijom Ukrajine?
Šta mislite zašto se Putin toliko muči sa nacistima u Ukrajini?
Mozda je Putn zamislio strategiju iscrpljivanja kad se nacisti umore udarice svim snagama i zvrsiti rat
Druga mogucnost je da je i sam Putin marioneta globalista i banknstera koji iz sjene vladaju zapadnim svijetom i da je ovaj rat samo jos jedna predstava u njihovoj reziji
 
Poslednja izmena:
Ovo je sasvim druga situacija.
Kao što vidimo iz onoga što se dešava na terenu - Ukrajina strada. Strada na sve moguće načine - narod gine, ide u izbeglištvo, zemlja se razara, poskupljenja, nestašice, prodaje se ili otima ono što Ukrajina ima - na sve strane. I razni su u to uključeni - EU, Rusija, Amerika... A na čelu Ukrajine sedi Jevrejin i svim tim diriguje.
Meni to izgleda kao gomila grabežljivaca koja je shvatila da se Ukrajina može popljačkati i sad je tamo čereči i komada, pa šta ko ugrabi.
A sve to što vidimo u medijima - te ugroženi / nacisti ovi ili oni, te ovi napali, te oni se brane, te ovi pomažu, te oni odmažu - je priča za narod koji guta to čerupanje i bespovratno razaranje jedne zemlje. Nema ničeg plemenitog i dobrog u onome što se sad tamo dešava. Ali lakše je progutati gorku pilulu u zašećerenom omotaču, pa tako se i narodu priča šta želi da čuje dok oni "rade svoj posao". Gadno sve u svemu.
 
U II svetskom ratu je Staljin od oktobra 1943 do oktobra 1944 očistio CELU Ukrajinu od originalnih nacista. Putin je već na 200 dana i nije očisti čak ni Donbas.
Možda rat ustvari i nema nikakve veze sa denacifikacijom Ukrajine?
Šta mislite zašto se Putin toliko muči sa nacistima u Ukrajini?
Kakve su ovo teme? U kojem si razredu, majke ti?

Kakvo je ovo mešanje baba i žaba? To je isto ko da si pito e a što Srbija ne osvoji po grčke, mislim, Dušan je mogao??

Kao prvo, Ukrajina kao "Ukrajina", kao samostalna država, nije ni postojala onda, ali to je manje bitno. Mnogo je bitnije što je Staljin tamo ima apsolutnu vlast, napravio holodomor, naterao ljude na kanibalizam itd - dok u isto vreme "Ukrajina" nije imala nikakvog svog predsednika, vladu ni vojsku i NIKO JOJ IZ SVETA nije pomagao ni u čemu. Koju je muku Staljin imao da istrebi naciste (koje je, usput, istrebio najvećma još ranije) u tim uslovima? Ali ne, vi sad pravite poređenja s Putinom, koji nije Staljin, koji nema apsolutnu vlast u Ukrajini, koji ratuje sa zemljom kojoj celi zapad doprema novac i oružje... I onda se pitate alo, kako je Staljin mogao, a Putin ne može??
Ne mogu da verujem da objašnjavam ove stvari iz osnovne škole.

Jel ovo trik kveščn?
 
Uništavaš drugi narod u drugoj državi, negiraš njegovo postojanje, pripajaš okupirane dijelove države u svoj Lebensraum... baš me zanima tko je tu nacista
Ček.... Pričaš o Ukrajincima? Onim Ukrajincima koji su ruskoj manjini u Ukrajini zabranili upotrebu ruskog jezika? Onim Ukrajincima koji su prepravili udžbenike iz istorije pa danas njihova deca nemaju ni pojma da su ikad bili deo SSSR-a? Kamoli da imaju ikakve krvne i genetske veze s Rusima koje smatraju subhjumanima i zovu ih "orci"? Onim Ukrajincima koji su zapalili dom kulture s ruskom manjinom unutra, i onda pucali u one koji su se pokušali spast skačući s prozora? (To sve imaš na internetu). Onim Ukrajincima koji su odbili Minske sporazume? U kojima im je Rusija nudila mirno rešenje, da daju ruskoj manjini ljudska prava i da ne bude nikakvog rata? Onim Ukrajincima koji su na sebe tetovirali svastike, kompletnog Hitlera preko leđa, ss oznake itd itd? (I TO imaš sve na internetu, o, mrzitelju nacista). Onim Ukrajincima zbog kojih u Dombasu postoji Aleja anđela? (to su ubijena deca od 2014-e naovamo). Onim Ukrajincima čije trupe marširaju pod bakljama (gde sam to već videla ranije, hm... Negde u Nemačkoj, čimi mi se, tamo tridesetih prošlog veka... Hm...)? Onim Ukrajincima kojima je firer Bandera (tako se čovek potpisivao) nacionalni eroj? O tim Ukrajincma pričaš? A, ti si iz CRO, pretpostavljam?

Ah, da. Pa naravno da ti se sviđaju.


Ne trpim srpsku rusofiliju, milion puta sam se zbog nje svađala po internetu, nit volim Ruse ko ljude - sve koje sam znala su bili govna - al šta je previše, previše je. Malo manje zapadnih medija (ne TI, tebi nema pomoći), govorim ostalima: malo manje tvitera i zapadnih medija i pokušajte čut i drugu stranu. Nije sve kako CNN, BBC itd kažu. Neverovatno mi je da toj bagri više iko veruje bilo šta, nevezano za Rusiju. Al valjda šta je babi milo...
 
Ček.... Pričaš o Ukrajincima? Onim Ukrajincima koji su ruskoj manjini u Ukrajini zabranili upotrebu ruskog jezika? Onim Ukrajincima koji su prepravili udžbenike iz istorije pa danas njihova deca nemaju ni pojma da su ikad bili deo SSSR-a? Kamoli da imaju ikakve krvne i genetske veze s Rusima koje smatraju subhjumanima i zovu ih "orci"? Onim Ukrajincima koji su zapalili dom kulture s ruskom manjinom unutra, i onda pucali u one koji su se pokušali spast skačući s prozora? (To sve imaš na internetu). Onim Ukrajincima koji su odbili Minske sporazume? U kojima im je Rusija nudila mirno rešenje, da daju ruskoj manjini ljudska prava i da ne bude nikakvog rata? Onim Ukrajincima koji su na sebe tetovirali svastike, kompletnog Hitlera preko leđa, ss oznake itd itd? (I TO imaš sve na internetu, o, mrzitelju nacista). Onim Ukrajincima zbog kojih u Dombasu postoji Aleja anđela? (to su ubijena deca od 2014-e naovamo). Onim Ukrajincima čije trupe marširaju pod bakljama (gde sam to već videla ranije, hm... Negde u Nemačkoj, čimi mi se, tamo tridesetih prošlog veka... Hm...)? Onim Ukrajincima kojima je firer Bandera (tako se čovek potpisivao) nacionalni eroj? O tim Ukrajincma pričaš? A, ti si iz CRO, pretpostavljam?

Ah, da. Pa naravno da ti se sviđaju.


Ne trpim srpsku rusofiliju, milion puta sam se zbog nje svađala po internetu, nit volim Ruse ko ljude - sve koje sam znala su bili govna - al šta je previše, previše je. Malo manje zapadnih medija (ne TI, tebi nema pomoći), govorim ostalima: malo manje tvitera i zapadnih medija i pokušajte čut i drugu stranu. Nije sve kako CNN, BBC itd kažu. Neverovatno mi je da toj bagri više iko veruje bilo šta, nevezano za Rusiju. Al valjda šta je babi milo...
"Ne volim Ruse kao ljude" ali Ukri su nacisti :hahaha:
Naravno da okupatorsku bagru koja želi uništiti tvoj narod i tvoju državu nazivaš najpogrdnijim imenima, potpuno zasluženo.
 
Zato što je Staljin koristio nekoliko miliona vojnika a Putin 150 000 (ako i toliko) , zato što je Staljin masovno koristio sva raspoloživa sredstva a Putin izigrava Majku Tereziju.
Inače opkoljavanje i cepanje Rusije kao nagon i strategija kod Antlantista postoji još iz XIX veka još iz perioda "Velike igre" , uobličena je u Mekkinderovoj doktrini Hartlanda a kasnije dopunjena Spajkovim Rimlandom na koje se nadovezuju razne koncepcije tokom druge polovine dvadesetog veka od Trumana do Žežinskog . Suštna tih strategija je da se Rusija stavi u anakondin zagrljaj (kako je to govrio Spajk) "otkidajući delove Rimanda čime bi se smanjivao oslonac i životni prostor Rusije a time i potentnost za odbranu, sve do kobnog stiska .
Prema tome Rusija je sa događanjima u Ukrajini napadnuta a ukoliko taj plan uspe time bi se namakla omča oko nje. Sad zamsliti čoveka kome namiču omču da ga zadave a on umesto svom snagom da se odupre udara protivnika u cevanice, upravo tako deluje reakcija Rusije na događanja u Ukrajini.
 
Zasto trola? Nisi u stanje da koristis google pa hoces da ja to uradim za tebe? Jevreji u nacistima su opste poznata cinjenica sa kojom ti ocigledno nisi upoznat.
prvi put cujem za tako nesto.
nije se radilo o tome da li neki Jevrej hoce da bude nacista ili nece, Nemci su ih ubijali bez izuzetka, zato mi je tesko da poverujem u naciste-Jevreje!

sto se Ukrajine i nacista tice, to je plod ruske propagande na koju nasedaju glupavi Rusi i jos neki koji se upecaju, a ocigledno da ih nije malo.
 
Niko ne treba nikog da ''čisti'' i to nije cilj te specijalne operacije već solidarnost da se zaštiti Rusko stanovništvo u regionima koji su se legitimno odvojili od Ukrajine. Zato ide na neki način ''sporo'' da ne bi bilo većih šrtava sa bilo koje strane .
........................................................
Setimo se kako USA štiti svoje gradjane bilo gde u svetu i to sa legitimnim pravom, rasturi zemlje de su ugrožena prava Amerikanaca. I to JAVNO uvek izjavljuju.
 
prvi put cujem za tako nesto.
nije se radilo o tome da li neki Jevrej hoce da bude nacista ili nece, Nemci su ih ubijali bez izuzetka, zato mi je tesko da poverujem u naciste-Jevreje!

sto se Ukrajine i nacista tice, to je plod ruske propagande na koju nasedaju glupavi Rusi i jos neki koji se upecaju, a ocigledno da ih nije malo.
Nije plod nikakve ruske propagande već stvarnost u Ukrajini . Ako to uporerdimo sa Rusijom onda ti neće bit teško odgovoriti na sledeća pitanja.
- Navedi gde se to u Rusiji promenjeni nazivi ulica sa imenom nekog naciste
- Navedi gde je to nekom nacisti u rusiji podignut spomenik
- Navedi gde se to u Rusiji porušo antifašistčki spomenik
- Navedi kada su se u Rusiji zabranjivall Ruski portali, televizije
- Navedi kada je to u rusiji uvedena strahovlada da su obični građani dužni da otpozdravluju na nacističke parole
- Navedi kada se to u Rusiji raketirana neka televizija koja nije po volji uzurpatrske vlasti
- Navedi kada se u Rusiji zakonski zabranio neki drugi jezik, pogotovo jezik većinskih govornika

bandera-velikiaac85cbf6a41d03a.jpg
 
Poslednja izmena:
:rotf::rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf: :rotf:

pa ti definitivno zivis u nekoj paralelnoj stvarnosti!
Natogguzni botu umesto što se podsmevaš jasnoj grešci u pisanju jer naravno Rusi neće zabraniti svoju televiziju i portale (već portale i televizjske stanice na takozvanom ukrajinskom jeziku što nisu učinili ) bilo bi pošteno da priznaš kako je Ukrajina nacistički kokošinjac i da tu stvarnost svesno ignorišete.
 
Poslednja izmena:
Kakve su ovo teme? U kojem si razredu, majke ti?

Kakvo je ovo mešanje baba i žaba? To je isto ko da si pito e a što Srbija ne osvoji po grčke, mislim, Dušan je mogao??

Kao prvo, Ukrajina kao "Ukrajina", kao samostalna država, nije ni postojala onda, ali to je manje bitno. Mnogo je bitnije što je Staljin tamo ima apsolutnu vlast, napravio holodomor, naterao ljude na kanibalizam itd - dok u isto vreme "Ukrajina" nije imala nikakvog svog predsednika, vladu ni vojsku i NIKO JOJ IZ SVETA nije pomagao ni u čemu. Koju je muku Staljin imao da istrebi naciste (koje je, usput, istrebio najvećma još ranije) u tim uslovima? Ali ne, vi sad pravite poređenja s Putinom, koji nije Staljin, koji nema apsolutnu vlast u Ukrajini, koji ratuje sa zemljom kojoj celi zapad doprema novac i oružje... I onda se pitate alo, kako je Staljin mogao, a Putin ne može??
Ne mogu da verujem da objašnjavam ove stvari iz osnovne škole.

Jel ovo trik kveščn?
Fer, ti onda reci zašto je rat u Ukrajini?
 

Back
Top