Šta znamo o ovcama

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Felerična:
Ma kakvi ste vi ludaci haaaaaaahahahahahahaahahahahhahahahhahaha Oću i ja sa vama na to pićććććeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee BUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUAAAAA

ma...ja se zezam....kada bi isli..obavezno bi tebe vodili....;-)...samo..izgleda je Lozac otisao ipak sam na tu picu...he, heee...;-)..da podlozi.....;-)
 
mesto u prirodi.......
da...mesto im je bash tu...u prirodi.....posto pasu .....
u drustvu...hmmmmm....
ovo je vec teze pitanje.....he, heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Drustvo...valjda mislish na ljudsko, jede njihovo meso, meni je ukusno....sir ...koji je meni odvratan...i tako....
ali nikada se ne zna..
mozda ce njihovo -mesto u drustvu- napredovati...pa ce mozda i da se ozakoni brak sa njima....ko zna....u svakom slucaju...ne gubi nadu......he, heeeeeeeee
 
Mladi Čoban:
The truth is out there.

Uzgred, mogu li da te iskoristim oko ovaca? Kad dođe vreme za šišanje... Ono: da poteraš vunu (špedicija). A može i ispomoć oko šišanja.

Platio bih u naturi. Ono: sir kajmak, suvo meso... Ili po dogovoru... :-D

Nema sanse,imam puno posla,ali preporucicu te nekim cobanicama,rado ce da ti pomognu.
Sto se tice shishanja,nije moj fah,pa ti ni tu ne mogu pomoci

A za placanje cu ti poslati kolegu,on voli zlatiborke proizvode,pa se sa njim raskusuraj ;)
 
esperanca137:
Nema sanse,imam puno posla,ali preporucicu te nekim cobanicama,rado ce da ti pomognu.
Sto se tice shishanja,nije moj fah,pa ti ni tu ne mogu pomoci

A za placanje cu ti poslati kolegu,on voli zlatiborke proizvode,pa se sa njim raskusuraj ;)
Izvlačiš se! Ovce su ti simpatične, ali ne bi da imaš posla s njima. Mislim da ovo dovoljno govori o statusu ovaca u našem društvu. Svi bi nešto u gradu da drndaju. Samo da nije vuna...
 
Dobro, većina deli moje simpatije prema ovcama. O ovcama se izražavate uglavnom afirmativno i zaštitnički i nalazite da su:

Vrline:
- dobre
- iskrene
- verne
- druželjubive (kreću se u stadima)
- ukusne
- pufnaste

Slabosti:
- naivne
- brljive
- povodljive
- plašljive
- glupave

Ja bih još dodao da nisu elokventne - vokabular im se svodi na "beee..." što prilično nesuvislo zvuči, mada smo utvrdili da jedna kaže: "boou". Nisu ni muzikalne: kad počnu kolektivno da bleje, nikako da usklade glasove. Zvuče disonantno - kakofonično.

Čini se da pozitivne strane ovaca ipak odnose prevagu. Da li im se stoga može ukazati poverenje i davati društveno značajne funkcije? Ako ovce uporedimo s političarima, nalazimo da potonji ne poseduju ni jednu od ovčijih vrlina, a često su glupavi i plašljivi, mada nikako naivni. Ipak im ukazujemo poverenje i dajemo funkcije. Nije li to možda kontradiktorno, da ne kažem kontraproduktivno?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top