Sta znaci Bog ne obitava u toj i toj crkvi?

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.256
Sta znaci Bog ne obitava u toj i toj crkvi ?
Vise puta se cuje kada neko kaze u toj i toj crkvi ne obitava Bog, sta to znaci ? Kako to da u nekim crkvama obitava Bog , a u nekima ne ?
Koji su religiozni parametri za utvrdjivanje da li je Bog u nekoj crkvi, a u nekoj ne ?

Jedan nas poznati samouki religiolog je naceo ovu tema, ali nije dosta stvari objasnio u vezi ne obitavanja Boga u nekim crkvam, postvaljaju se mnoga pitanja, ali nema odgovora ?
:think:
 
A u nevernicima?

Zar nije i tamo ma koliko oni sumnjali u istog Boga Oca?

Boginja majka...
Ne moze biti u nevernicima, jer da jeste ne bi bili nevernici :P
Znas kako mene su psihijatri pokusali da obrate u ateistu
ne bih li odustao da se zamonasim, ali Bog mi je od 2000 u srcu
tako da me nista ne moze promeniti :P
Samo sam glumio ateistu da me ostave na miru :P
Ako si nevernik, nemas taj osecaj prisutnosti necega
onostranog, zato si i nevernik, inace ne bi bio...
 
Ne moze biti u nevernicima, jer da jeste ne bi bili nevernici :P
Znas kako mene su psihijatri pokusali da obrate u ateistu
ne bih li odustao da se zamonasim, ali Bog mi je od 2000 u srcu
tako da me nista ne moze promeniti :P
Samo sam glumio ateistu da me ostave na miru :P
Ako si nevernik, nemas taj osecaj prisutnosti necega
onostranog, zato si i nevernik, inace ne bi bio...
Ali onda Bog nije apsolut nego subjektivno postojanje u zavisnosti da li si vernik?

Ja nisam vernik ali ne sumnjam da postoji viša sila...Po meni je apsolut, samo je subjektivan doživljaj istog...
 
Ne moze biti u nevernicima, jer da jeste ne bi bili nevernici :P
Znas kako mene su psihijatri pokusali da obrate u ateistu
ne bih li odustao da se zamonasim, ali Bog mi je od 2000 u srcu
tako da me nista ne moze promeniti :P
Samo sam glumio ateistu da me ostave na miru :P
Ako si nevernik, nemas taj osecaj prisutnosti necega
onostranog, zato si i nevernik, inace ne bi bio...
ja na to gledam malo drugačije...nije Bog samo u vernicima, nego su pravi vernici oni koji su osvestili Boga u sebi...i to nije on off nego gradacija...i nije pitanje da li formalno veruješ u Boga nego da li živiš u skladu s Bogom....što si više osvestio Boga u sebi to imaš više ljubavi za bližnje...možeš biti ateista a da si više osvestio Boga u sebi nego neki patrijarh...nije pitanje uma nego srca...
 
Ali onda Bog nije apsolut nego subjektivno postojanje u zavisnosti da li si vernik?

Ja nisam vernik ali ne sumnjam da postoji viša sila...Po meni je apsolut, samo je subjektivan doživljaj istog...
Naravno da je subjektivno. Nikada se Bog nije oglasio u materijalnom svetu, nego ide preko proroka.
Mislim svako za sebe moze da se uveri, ali je van domasaja instrumenata...
 
ja na to gledam malo drugačije...nije Bog samo u vernicima, nego su pravi vernici oni koji su osvestili Boga u sebi...i to nije on off nego gradacija...i nije pitanje da li formalno veruješ u Boga nego da li živiš u skladu s Bogom....što si više osvestio Boga u sebi to imaš više ljubavi za bližnje...možeš biti ateista a da si više osvestio Boga u sebi nego neki patrijarh...nije pitanje uma nego srca...
Pitanje je srca, ali dok se Bog ne useli u tvoje srce ne mozes znati. A da bi se uselio treba ti splet okolnosti ili da molis postis meditiras, nekako
da ga prizoves. Kao da je indiferentan ako se ne trudis...
 
ja na to gledam malo drugačije...nije Bog samo u vernicima, nego su pravi vernici oni koji su osvestili Boga u sebi...i to nije on off nego gradacija...i nije pitanje da li formalno veruješ u Boga nego da li živiš u skladu s Bogom....što si više osvestio Boga u sebi to imaš više ljubavi za bližnje...možeš biti ateista a da si više osvestio Boga u sebi nego neki patrijarh...nije pitanje uma nego srca...
Ali i kog Boga?

Ta subjektivnost doživljavanja...
 
Pitanje je srca, ali dok se Bog ne useli u tvoje srce ne mozes znati. A da bi se uselio treba ti splet okolnosti ili da molis postis meditiras, nekako
da ga prizoves. Kao da je indiferentan ako se ne trudis...
a ja mislim da je Bog u svima i da je svako u stvari beskonačno mali deo Boga...ali kad razum oko tog čistog srca izgradi korov sujete i raznih pogrešnih uverenja onda čovek nije u dodiru sa božanskim jezgrom u sebi.....znači ne useljava se nego je već tu ali dolazi do izražaja kad srce proradi....
 
Pitanje je srca, ali dok se Bog ne useli u tvoje srce ne mozes znati. A da bi se uselio treba ti splet okolnosti ili da molis postis meditiras, nekako
da ga prizoves. Kao da je indiferentan ako se ne trudis...
Opet je to više ubeđenje i laž uverenja nego neka apsolutna istina...

Ti se toliko daš da je posledica da si vernik...

Ta indiferentnost pokazuje da je Boga baš briga: hoćeš li goreti ili služiti tokom života...
 
a ja mislim da je Bog u svima i da je svako u stvari beskonačno mali deo Boga...ali kad razum oko tog čistog srca izgradi korov sujete i raznih pogrešnih uverenja onda čovek nije u dodiru sa božanskim jezgrom u sebi.....znači ne useljava se nego je već tu ali dolazi do izražaja kad srce proradi....
Isus je za mene primer čoveka koji je potpuno osvestio Boga u sebi i koji je dao recept drugima kako da to urade...
 

Back
Top