Sta vas je danas iznerviralo

Čekam tramvaj 15 minuta kod Beograđanke... stiže 12, idemo do Banovog brda...
Malo sutra. Tamo kod Sajma menja u 12l, a na sledećoj stanici nas obaveštava da ne ide dalje zato što se autobus pokvario u Požeškoj, pa mi izlazimo na -8 da se snalazimo dalje.
A isto to se desilo i pre neki dan.

I sada na putu ka Sajmu, ka autobusima, trotoar kojeg lopata nije takla. Idemo, probijam se kroz sneg, i pokušavam da se setim kada su komunalne službe u Beogradu bile očajnije. Daleke 1993 se ne sećam jer sam imao mnogo bitnijih problema, ali znam da je 1994 bilo mnogo bolje nego danas.
 
Ja sam nedavno upoznao devojku koje je završila zanat, saobraćajnu, radi u sudu...Kad mi nije pala vilica na zemlju, kada mi je rekla! Koliko ljudi između ostalog i moja sestra čekaju na takav posao i ne dobiju rade sve i svašta a kojekakvi...Ova zemlja jednostavno MORA da propadne i da se raspadne, to je jednostavno neizbežno. Onda se možda od ostataka opet i napravi nešto,nekada, kao što je bilo u prošlosti a možda i ne, ko zna.
 
Vesti iz komsiluka: Zet optuzio zeninu majku, ne znam sta mu ona dodje, svekrva ili tasta, da mu je "bacila magiju na njegov cesalj, koji mu je bio zagubljen, pa iznenada nadjen.
I sad me komsinica pita da li ima odnova da ga tuzi za klevetu.
Da li je moguce da se ovako nesto moze dogoditi u 21. veku?
Pri tom je taj covek visoko obrazovan, ali izgleda da to nema nikakve veze sa tim.
P.S. Zena ceo honorar daje advokatu koji bi je predstavljao na sudu.
Volela bih da ga dobije na sudu.
 
Kad ce suvo i suncano vreme sa umerenom temperaturom? Postoji li to vise igde na planeti Zemlji?

Zivci su mi otisli u k*rac i to prerano. Prag tolerancije mi se uzasno spustio, smeta mi skoro sve i svako, a ako se i suzdrzim od reakcije i sukoba, to mi se odrazi na zdravlje pa imam poteskoce sa disanjem, igra mi kapak ili usna, ili dobijem tikove. U poslednje vreme me uhvati i neki svrab i pocnem da se drpam ko nenormalna po rukama, vratu, ledjima a nigde osipa, znaci da se moj bolesni mozak z*jebava sa mnom. Stvarno mi treba neki reset, daleko odavde, na nekom mirnom, tihom i izolovanom mestu da pocem zivot ispocetka.
 
Kad ce suvo i suncano vreme sa umerenom temperaturom? Postoji li to vise igde na planeti Zemlji?

Zivci su mi otisli u k*rac i to prerano. Prag tolerancije mi se uzasno spustio, smeta mi skoro sve i svako, a ako se i suzdrzim od reakcije i sukoba, to mi se odrazi na zdravlje pa imam poteskoce sa disanjem, igra mi kapak ili usna, ili dobijem tikove. U poslednje vreme me uhvati i neki svrab i pocnem da se drpam ko nenormalna po rukama, vratu, ledjima a nigde osipa, znaci da se moj bolesni mozak z*jebava sa mnom. Stvarno mi treba neki reset, daleko odavde, na nekom mirnom, tihom i izolovanom mestu da pocem zivot ispocetka.

Veruj mi i ja sam prosla kroz sve to o cemu pises.
To je posledica stresa, ili ulazak u depresiju, akovec nisi.
Porazgovaraj sa doktorom.
Ne dozvoli da to stanje uzima maha.
Ili ako mozes, promeni sredinu. Uzmi odmor i otputuj negde.
 
Danas sam, podstaknuta pricom pred Narodnom kuhinjom, otisla do moje opstine... rekli mi ljudi na punktu da su podnosili bas pred izbore molbe za novcanu pomoc od grada (citaj: SNS-a).
Ja nisam bila lenja pa otisla do opstine, kad tamo puna kancelarija, pricaju, smeju se, k'o u Drzavnom poslu atmosfera... ja im se predstavih i rekoh zasto sam dosla. Kad ti meni jedna od prisutnih objasni da su zvali ljude sa nekakvih spiskova koje su imali i da se "akcija" zavrsila prosle nedelje i ko je aplicirao - aplicirao. Ko nije cuo (citaj: nije clan SNS-a), moze da se "slikuje".
Gle cuda, bas pred izbore i rece mi jos da nemam vise pravo da podnesem molbu.
Dakle, sve je istina sto su neki opozicionarski lideri govorili/pisali, da su SNS-ci svojima iz fonda za Socijalnu pomoc, davali po 15.000 dinara.
I ja sad mogu da se slikam za moju molbu za jednokratnu novcanu pomoc, jer su socijalni fond ispraznili.
Bar da su te pare dobili socijalno ugrozeni SNS-ci, vec penzioneri i ostali sigurni glasaci.
Znaci, zgrozena sam.
Auuu... sto se ciiiniiii u ovu zemlju (?), sto bi rekli komsije Crnogorci???
 
- Imam neke zdravstvene i porodicne probleme.
- Hronicno neispavana.
- Nervozna.
- Idioti koji se prakiraju na trotoaru.
- Lik u teretani koji dok radi bilo koju vezbu ispusta zvuk: csssssssssssssssssssssssssss, csssssssssssssssssssssssssss, csssssssssssssssssssssssss!!! Doslo mi da ga pitam je l' prodaje car sharing, ili igra Counter Strike ili je samo reptilijanac.

- - - - - - - - - -

htela sam na plac danas, ali mi se nesto mulja od jutros po stomaku, ne smem da krenem

Za bilo kakvu stomacnu tegobu "Pro Life" ampule su keva. Nije nista gadno, najobicnija vodica i u cepu imas malecku posudu sa prahom koji izrucis u tu vodicu, izmuckas i popijes. Sladunjavog je ukusa poput nekog decijeg sirupa za iskasljavanje. Dobro dodje, narocito ako moras na posao ili negde drugde, a osecas da te stomak zeza. Meni jedino nije pomagao kad sam imala neke bas gadne stomacne viruse, pracene temperaturom i groznicom, al' jbg u tim slucajevima nista ne pomaze, mora telo samo da se izbori.
 
Daljinski od starog televizora, koristim samo jedno dugme i ni ono radi, već se stalno ponovo uključuje...Ni bi mi ni smetalo nego sam generalno napet, bzvz...:neutral:

- - - - - - - - - -

Lepo je šetati po kiši. Dok se ne napravi brlja.:heart:
 
Nije lako ni spremacica biti..

ni jedan posao nije lak koji se ne voli...ali, borimo se za puko prezivljavanje:(
iako nije moja struka, morala sam da se `prekvalifikujem`...sebe sam bodrila da ne padnem tako sto sam imala u glavi da je posao castan, da to radim i u svojoj kuci i da mi se plati onoliko koliko sam trazila (cistila sam tudje kuce), od tih ljudi koji su me angazovali imala sam postovanje...inace mrzim SVE kucne poslove iz dna duse, ali sam obavljala vrlo konrektno, fer.
 

Back
Top