Sta vas je danas iznerviralo

ni jedan posao nije lak koji se ne voli...ali, borimo se za puko prezivljavanje:(
iako nije moja struka, morala sam da se `prekvalifikujem`...sebe sam bodrila da ne padnem tako sto sam imala u glavi da je posao castan, da to radim i u svojoj kuci i da mi se plati onoliko koliko sam trazila (cistila sam tudje kuce), od tih ljudi koji su me angazovali imala sam postovanje...inace mrzim SVE kucne poslove iz dna duse, ali sam obavljala vrlo konrektno, fer.

Uzasno je ovo sta smo docekali.
Jedna moja koleginica se satirala od posla, nije obracala paznju na bolove u stomaku, vukla ko konj, isto spremacica bila. Nije mogla da ode do lekara na vreme. Uvek je nesto bilo hitnije i bitnije.
Samo su je otvorili i zatvorili.
Dok smo radile kao administrativci, bila najbolja.
I to je zivot.
A ja se sekiram sto sam "spora" na poslu, a samo zelim da odradim posao najbolje sto mogu.
 
Od tri saltera u posti radi samo jedan.

Ja zato idem u one vece, nekako iskombinujem da placam u posti kad sam u gradu, pa u tim vecim.postama ide brze...
Na sve neprijatnosti sam vec oguglala i znam vec unapred sta me ceka.
A iznervirala me je majka, stalno mi dobacuje psovke, psihicki me maltretira.
Udjem u kupatilo i vidi svetlo, zna da sam u njemu i ona se masa za kvaku da me "secne", zatim odlazi u mali WC...
Poremetila sam joj koncepciju, gde ce se olaksati.
Na kraju cu morati da se obratim Savetovalistu za psihicko nasilje.
Ovako dalje ne mogu.
Dovoljno imam neprijatnosti na privremenom poslu, jos mi i ona fali.
Ne zivi mi se.
A i ko zna da li ce mi taj privremeni posao platiti, jer je preko Zadruge.
Ne bi me iznenadilo da sam dobila zuljeve i upalu misica ni za sta.
 
Koleginice nisu zadovoljne mojim radom.
Samo me kecaju, kao da sam malo dete.
Nece se ovo lepo zavrsiti po mene.
To je tako kad imas za "saradnike" nekog ko samo zeli da otalja posao.
Mogu da zamislim kako me ogovaraju kod sefovice.
A ja samo necu da fuserim.
I ne mogu preko noci da budem tako brza kao one koje zajedno imaju 40 godina radnog staza.
Napravise od ciscenja nauku.
Cenim svaki posao, ali brate daj pusti me da se sama organizujem. To su moje noge i sama cu vremenom nauciti i uci u stos sta je prioritet, a sta nije.
Ali, svaki mi je dan na poslu kao zadnji.
Ne zanosim se da ce me duze zadrzati.
Postarace se vec za to moje koleginice.
Zato nijedna nije ni ostala. Svakoj su nasle manu.
 
@Linejna
pa sto radis u kolektivu? Za taj posao mozes biti sama svoj gazda, oglasavaj se, prati oglase...


@tema
iznervirala me dva ciganina koji sa lopatom idu po zgradama i maltretiraju stanare da im daju neki dinar da ciste sneg ispred zgrade...msm, a sneg se uveliko topi:roll:
oni stvarno uvek gledaju nekog da zafrknu
 
@Linejna
pa sto radis u kolektivu? Za taj posao mozes biti sama svoj gazda, oglasavaj se, prati oglase...


@tema
iznervirala me dva ciganina koji sa lopatom idu po zgradama i maltretiraju stanare da im daju neki dinar da ciste sneg ispred zgrade...msm, a sneg se uveliko topi:roll:
oni stvarno uvek gledaju nekog da zafrknu

Ne možeš ih kriviti što se trude da zarade neki dinar. Kada se pogleda ekonomija u poslednjih par godina jedino što je poraslo je broj firmi koje rade telefoinske intervjue i firmi sakupljače sekundarnih sirovina kojih nikada nije bilo više! Jedina greška je što ne idu na prave lokacije gde toga ima u izobilju to jest u skupštinu...
 
Ne možeš ih kriviti što se trude da zarade neki dinar. Kada se pogleda ekonomija u poslednjih par godina jedino što je poraslo je broj firmi koje rade telefoinske intervjue i firmi sakupljače sekundarnih sirovina kojih nikada nije bilo više! Jedina greška je što ne idu na prave lokacije gde toga ima u izobilju to jest u skupštinu...
ne krivim nikoga ko pokusava posteno da zaradi neki dinar, krivim one koji se svega sete samo da zafrknu nekog.
ova dva ciganina sa lopatom su uspeli da uzmu 200 dinara od zene na spratu i brzim koracima su otisli ne bacivsi ni jedn8u `lopatu`
 
Što sam juče u razgovoru sa kolegom saznao za pravo koje sam imao prošle godine a da mi tada niko to nije pomenuo...Pričaju sa tobom o vremenu, filmovima i naravno obavezama a za prava ko te **** A ljut sam i na sebe što mi to nije palo na pamet...:roll:Ali ta pojava da svi gledaju svoje d*pe i da niko za bilo kakav benefit neće da ti kaže iako tu on ništa ne gubi nego jednostavno ne oseća Obavezu da ti to saopšti iako bi po pravilima dobrog ponašanja trebalo je neverovatna!
 
Moraš dobro da otvoriš oči i uši i pitaš za sve jer je ovo anti-narodni, anti-radnički, anti-pošten sistem u suštini srpska mafija koja se predstavlja kao država, zato pitaš za sve, praviš (mentalne) zabeleške itd. Svako pravo koje mogu da ti uzmu, bilo svojom ili tvojom krivicom, će ti uzeti.
 
Moraš dobro da otvoriš oči i uši i pitaš za sve jer je ovo anti-narodni, anti-radnički, anti-pošten sistem u suštini srpska mafija koja se predstavlja kao država, zato pitaš za sve, praviš (mentalne) zabeleške itd. Svako pravo koje mogu da ti uzmu, bilo svojom ili tvojom krivicom, će ti uzeti.

Upravo tako.
Sve ce uciniti da zeznu, prevare...
Ne bih se iznenadila da me ne plate za ono sto sam radila.
 
Što sam juče u razgovoru sa kolegom saznao za pravo koje sam imao prošle godine a da mi tada niko to nije pomenuo...Pričaju sa tobom o vremenu, filmovima i naravno obavezama a za prava ko te **** A ljut sam i na sebe što mi to nije palo na pamet...:roll:Ali ta pojava da svi gledaju svoje d*pe i da niko za bilo kakav benefit neće da ti kaže iako tu on ništa ne gubi nego jednostavno ne oseća Obavezu da ti to saopšti iako bi po pravilima dobrog ponašanja trebalo je neverovatna!

klsika, pa u nasoj drzavi se zna - imamo samo obaveze, a prava nigde...a najcrnje je u stvari sto nemas kome da se zalis.

:pop:
 
Ljudi, kao i uvek. I jos sam sva na tri coska jer sutra imam zakazano kod lekara specijaliste a nemam pojma kakva je i sta me ceka. Ako pocne da mi jede g*vna plasim se da cu skociti na nju i sastaviti je sa crnom zemljom. Tako je kad ti je lekar opste prakse maloumni skot sa izbecenom facom koji te gleda belo i mumla sebi u bradu, pa onda ocekujes najgore i od ostalih. Samo da to skinem sa dnevnog reda.
 

Back
Top