Kafana Šta trenutno radiš? 17

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
To je trend u celoj Evropi. Tak'a tura. Mislim, kod nas i susjeda se nikad nije ni menjala.
zapravo se kod njih prilicno promijenilo
al to vidis kod mladjih generacija
doduse, sad vec vidis i kod starijih s dva grama mozga da im je vec svega dosta
sve cesce se cuje i zal za onom drzavom sto je bila drzava svojih gradjana ...a ne samo sacice povlastenih
dok ostali rade za 4-5 iljada kuna
dok se, kao i u srbiji, u medijima laze kako je prosjecna placa veca od toga
ljudima je svega dosta i rata, i covida, i poluprazne potrosacke korpe
i ako mogu odu, ako ne mogu sjede i cute
 
ne znaci
ako je dovoljno ozbiljan razgovor postoji sansa da ce iskulirati
znam po mojoj materi koja je grozozo prica kad istjeruje nesto tako
dok ja ne popizdim

Ma jok.
Sve je kako je metla rekla.
Zaguljena ličanka, od svake situacije pravi žrtvu sebe.
Ja sam se debelo distancirala jer su im odnosi toksični. Otvoreno kažem i neću i ne mogu i ne može.
Ne bi oni nama bili problem da dete ne ostaje kod njih, ali je meni žao da ne bude tokom raspusta tamo, em kuća, em dvorište, em Dunav i šuma i jbga... Sad će opet biti 10 dana kući pa će biti ok, posle još dve ture po tri dana i gotovo je s njihovim druženjem.

Najgore od svega je što mi prećutkujemo jako puno toga vezano za njihove izbore i izbore moje zaovice, jer me realno zabole, nije moj problem iako se uopšte ni sa čim ne slažem.. dok oni nama seru po glavi.

Zadnji put sam joj rekla ako još jednom spomene Norvešku u bilo kakvom negativnom kontekstu da ću joj odvući sina na Novi Zeland pa ga neće viđati ni putem skajpa jer vremenske zone.
Ućutala je i smirila se, samo da vidim dokle će :lol:
 
Profokatoru...haha...Moki,.to Šo ti imaš brkatu taštu, bolje da si se solidarisao,.toe majka tvoje žene......kako ste gospojo(štakorumatori) ljubim ruke(opereš mi noge)....divan je ručak (veće splačinw nisam jeo) ovo u zagradama je u sebi....doviđenja, voleli bismo još da ostanete(slomila nogu neđe..)
jesam hvalio pitu i punjene suve paprike!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jednom sam pitao ženu jel ti zna majka nešto još da sprema osim punjenih suvih
a ona siroma laka joj zemlja uvek to pravila el sam se prvi put oduševio
 
zapravo se kod njih prilicno promijenilo
al to vidis kod mladjih generacija
doduse, sad vec vidis i kod starijih s dva grama mozga da im je vec svega dosta
sve cesce se cuje i zal za onom drzavom sto je bila drzava svojih gradjana ...a ne samo sacice povlastenih
dok ostali rade za 4-5 iljada kuna
dok se, kao i u srbiji, u medijima laze kako je prosjecna placa veca od toga
ljudima je svega dosta i rata, i covida, i poluprazne potrosacke korpe
i ako mogu odu, ako ne mogu sjede i cute
Pa znaš kako, promenilo se i kod nas i isto tako to vidiš kod mlađih generacija, imam primer u kući. Ali, narod identifikuju sa vođom, sa vlašću. Pa onda smo tako i dalje dežurni negativci svima i svuda. A ni susjedi nisu bolji, bar ono što se vidi u medijima i dolazi zvanicno kroz stav vlasti. malo su zapatili neofasizam, relativizuju, banalizuju prošlost, vrlo opasno rade reviziju istorije, itd.
Ja ću na ličnom nivou uvek imati prijatelje i normalne ljude sa kojima komuniciram i družim se, ali to je sticaj okolnosti. Prosečan Srbin (pričam o celoj Srbiji i glasačkom telu) i prosečan Hrvat neće. Gutaće ono što im servira vlast, ponašajući se shodno tome.
 
Ma jok.
Sve je kako je metla rekla.
Zaguljena ličanka, od svake situacije pravi žrtvu sebe.
Ja sam se debelo distancirala jer su im odnosi toksični. Otvoreno kažem i neću i ne mogu i ne može.
Ne bi oni nama bili problem da dete ne ostaje kod njih, ali je meni žao da ne bude tokom raspusta tamo, em kuća, em dvorište, em Dunav i šuma i jbga... Sad će opet biti 10 dana kući pa će biti ok, posle još dve ture po tri dana i gotovo je s njihovim druženjem.

Najgore od svega je što mi prećutkujemo jako puno toga vezano za njihove izbore i izbore moje zaovice, jer me realno zabole, nije moj problem iako se uopšte ni sa čim ne slažem.. dok oni nama seru po glavi.

Zadnji put sam joj rekla ako još jednom spomene Norvešku u bilo kakvom negativnom kontekstu da ću joj odvući sina na Novi Zeland pa ga neće viđati ni putem skajpa jer vremenske zone.
Ućutala je i smirila se, samo da vidim dokle će :lol:
pa mislim i moja sveki je licanka
al je ful pametna zena
i s njom nemam te lude situacije
dok moja draga mater i moj predragi svekar...al nekako ih uravnoteze sveki i moj caca
inace bi bili ko neka... drama dusana kovacevica 😬
 
ne znaci
ako je dovoljno ozbiljan razgovor postoji sansa da ce iskulirati
znam po mojoj materi koja je grozozo prica kad istjeruje nesto tako
dok ja ne popizdim
To kad je normalna licnost
Ako nije, mozes da pricas do sutra, ne menja se stanje
Ne moze niko da se bori sa osobama koje imaju poremecaje licnosti i sl dijagnoze, samo moze da se skloni od takvih
 
Lunjo, ne možeš ništa da promeniš, samo će se sve rešiti kad odete. Da je promenite ne možete, možete malo da utičete da ćuti neki dan, pa onda opet po starom, sve je tako bilo sa mojom mamom. Ona se zapravo jako uplašila da ostaje potpuno sama, da ću je zauvek napustiti itd.i nije znala kako da reaguje i procesuira šta joj se dešava.
 
Pa znaš kako, promenilo se i kod nas i isto tako to vidiš kod mlađih generacija, imam primer u kući. Ali, narod identifikuju sa vođom, sa vlašću. Pa onda smo tako i dalje dežurni negativci svima i svuda. A ni susjedi nisu bolji, bar ono što se vidi u medijima i dolazi zvanicno kroz stav vlasti. malo su zapatili neofasizam, relativizuju, banalizuju prošlost, vrlo opasno rade reviziju istorije, itd.
Ja ću na ličnom nivou uvek imati prijatelje i normalne ljude sa kojima komuniciram i družim se, ali to je sticaj okolnosti. Prosečan Srbin (pričam o celoj Srbiji i glasačkom telu) i prosečan Hrvat neće. Gutaće ono što im servira vlast, ponašajući se shodno tome.
ono sto pokusavam reci je da situacija u medijima
ni u cro, ni u srbiji sve manje odgovara stvarnosti
cestitam im na vrlo uspjesnoj separaciji od iste, al pred praznim novcanikom gube rat
cak mi djeluje, a mislila sam da je nemoguce
da ce ga u cro izgubiti prije nego u srbiji
pogledaj njihove zadnje izbore na lokalu i sve ce ti biti jasno
u sabor im je usla ljevica, ali ona prava, prvi puta od raspada sfrj
sdp se samounistio vrlo uspjesno, a hdz trenutno viskom trazi kandidate koje bi mogao isturiti na slijedecim izborima
jednostavno, ljudi im vise nista ne vjeruju
sto i nama zelim
 
Ma jok.
Sve je kako je metla rekla.
Zaguljena ličanka, od svake situacije pravi žrtvu sebe.
Ja sam se debelo distancirala jer su im odnosi toksični. Otvoreno kažem i neću i ne mogu i ne može.
Ne bi oni nama bili problem da dete ne ostaje kod njih, ali je meni žao da ne bude tokom raspusta tamo, em kuća, em dvorište, em Dunav i šuma i jbga... Sad će opet biti 10 dana kući pa će biti ok, posle još dve ture po tri dana i gotovo je s njihovim druženjem.

Najgore od svega je što mi prećutkujemo jako puno toga vezano za njihove izbore i izbore moje zaovice, jer me realno zabole, nije moj problem iako se uopšte ni sa čim ne slažem.. dok oni nama seru po glavi.

Zadnji put sam joj rekla ako još jednom spomene Norvešku u bilo kakvom negativnom kontekstu da ću joj odvući sina na Novi Zeland pa ga neće viđati ni putem skajpa jer vremenske zone.
Ućutala je i smirila se, samo da vidim dokle će :lol:
Ne vredi, kad su odnosi toxicni, poremeceni, ne mozes nista, samo se sklonis
Ostaje taj problem sa unucetom, zao ti da zabranis, a gledas kako ga truje to vreme dok je sa njim, i aj sad budi pametan
 
To kad je normalna licnost
Ako nije, mozes da pricas do sutra, ne menja se stanje
Ne moze niko da se bori sa osobama koje imaju poremecaje licnosti i sl dijagnoze, samo moze da se skloni od takvih
mi zapravo ne znamo dal je to ta situacija
meni recimo djeluje kao tipicna prica o starenju;
strahu od gubitka kontrole i samoce
a ne nekakva dijagnoza statijaznam...
 
Luna je i ranijih godina opisivala toxicnost njihovih odnosa, nije ovo sad nista novo
ne kazem ja da je nesto novo
nego ne mislim da su svi nasi matorci ljudi s dijagnozama
osim ako odrastanje u drukcijem sistemu vrijednosti
s izrazito vertikalnim porodicnim hijerarhijama nije dijagnoza
a nije vec je stanje drustva, covjeka i ocajnicki se odupire zubu vremena jbga
 
Ne mogu da verujem sta pisete, baba i deda uce dete da mrzi nekoga...mrzela sam i ja hrvate a niko me nije ucio...na nekoj svadbi sam sa mozda 5 godina htela da spasavam mladu upiruci prstom u mladozenju - on je hrvat pa zamalo i batine da dobijem ali su me samo odveli kuci. Mrzela sam i neku rodjaku, kad nazove na telefon spustim joj slusalicu a kad dodje na vrata zalupim ih...satima sam morala da slusam da to ne smem da radim, ludeli su od mene i baba i deda....i jos jednog rodjaka sam mrzela zato sto mi je citao dnevnik a njemu rekla da je zato sto je poluhrvat... more istrazite zasto se dete tako ponasa ne optuzujte im babe i dede.
 
Pa nije tipicno starenje jer to traje oduvek

Pisala je lunja ds su zmua ubijali u pojam odvajkad,porodicno
Sad samo moze da se upakuje u starenje ali ocigledno nije

I resenje jedino jeste distancs uz minum neophodnih konatakata i cao, nema tu razgovora previse, hbg
Ako je neko tolerantan brate to je lunja, a to traje i traje i traje i traje pa msm sve ima granicu
 
mi zapravo ne znamo dal je to ta situacija
meni recimo djeluje kao tipicna prica o starenju;
strahu od gubitka kontrole i samoce
a ne nekakva dijagnoza statijaznam...
Iz iskustva, moje dete je ideološki oblikovao deda, ali ne sasvim, dovoljno i u priličnoj meri. Igra i genetika ulogu pride Zato što nismo bili prisutni.
Ostalo sam saglasan u potpunosti, to su stari ljudi. Njihov odnos prema svemu:radu, porodici, okruženju, materijalnom, duhovnom, bio je umnogome drugačiji..al za poštovanje zbog pređenog i urađenog. Hteli bi mnogo, ali ih telo izdaje...
 
Pa nije tipicno starenje jer to traje oduvek

Pisala je lunja ds su zmua ubijali u pojam odvajkad,porodicno
Sad samo moze da se upakuje u starenje ali ocigledno nije

I resenje jedino jeste distancs uz minum neophodnih konatakata i cao, nema tu razgovora previse, hbg
Ako je neko tolerantan brate to je lunja, a to traje i traje i traje i traje pa msm sve ima granicu
zapravo je cesce nego mislis
to ti je onaj medjugeneracijski jaz na djelu
mislim, to se i ispoljava kroz sinusoidu nekapiranja i ispraznog kumovanja...nekad mozes ignorirat, nekad odlepis jer jbga dosta
a nekad uvatis kod sebe iste ili slicne simptome u naznakama 😆
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top