Šta to ima u ljudima tuzno...ovaj, muskarcima?

O svim devojkama uopsteno,znamo kakva su bila vremena ulazile su nevine u brak a sad se tome sve smeju,ne smeta im da se skresu van veze i s ozenjenima,pa onda kako ocekujete postovanje i drugaciji tretman
A,da li muskarci ulaze nevini u brak?
Zasto bi zena morala da udje nevina u brak,zasto se nevinost zene smatra nekom svetinjom?
Kao sto zene varaju u vezi i braku,to isto rade i muskarci i obe prevare imaju istu tezinu....
 
Zato sto je nevinost oduvek bila na ceni,zena nece nevinog vec iskusnog,eto zasto nikad necemo biti ravnopravni,mozda nista drugo zena nema da ponudi osim nevinosti kao muskarac razne sposobnosti,sad je i kujnu zanemarila misli ako mase diplomom da vise vredi,ako donese iste pare u kucu misli da vise vredi,ne bi reko
 
Zato sto je nevinost oduvek bila na ceni,zena nece nevinog vec iskusnog,eto zasto nikad necemo biti ravnopravni,mozda nista drugo zena nema da ponudi osim nevinosti kao muskarac razne sposobnosti,sad je i kujnu zanemarila misli ako mase diplomom da vise vredi,ako donese iste pare u kucu misli da vise vredi,ne bi reko
Ne zivimo vise u 10 veku.
Sta nudi danasnji moderan muskarac,sta on to toliko veliko ima da ponudi pa da ocekuje da mu je zena nevina i da mu je verna kao robinja?Zaostao i primitivan pogled na musko zenske odnose,***** sve ostalo a ocekujes da te zena kuci ceka i da ti se obraduje kao pas.
Nazalost mrznja prema zenama je duboko ukorenjena u tradiciju cele civilizacije,zato i imamo ovakve gluposti.
 
Ne zivimo vise u 10 veku.
Sta nudi danasnji moderan muskarac,sta on to toliko veliko ima da ponudi pa da ocekuje da mu je zena nevina i da mu je verna kao robinja?Zaostao i primitivan pogled na musko zenske odnose,***** sve ostalo a ocekujes da te zena kuci ceka i da ti se obraduje kao pas.
Nazalost mrznja prema zenama je duboko ukorenjena u tradiciju cele civilizacije,zato i imamo ovakve gluposti.
Napredan pogled nas je doveo do nemanja porodice,****** sa strane i kuci te ceka kucni ljubimac,nema frke moze
 
Ma jok mi smo polusvet oduvek bili i lako nam je zapad servirao pogresne vrednosti,kad dodje zena pod izgovorom njene babe mucenice nece da kuva i pere za tobom,vazi,pa ona to ne radi za sobom a ne za muskarcem
Pusti zeninu babu,sta mislis o svojoj babi ili o svojoj majci?
Mislis da tvoj otac ima pravo da kinji tvoju majku i da je smatra nizim stvorenjem od sebe?
 
Zato sto je nevinost oduvek bila na ceni,zena nece nevinog vec iskusnog,eto zasto nikad necemo biti ravnopravni,mozda nista drugo zena nema da ponudi osim nevinosti kao muskarac razne sposobnosti,sad je i kujnu zanemarila misli ako mase diplomom da vise vredi,ako donese iste pare u kucu misli da vise vredi,ne bi reko
Skoro, zamalo ali netacno- žene neće nevinog već veštog...može muškarac imati 200 devojaka iza sebe a biti nikakav ljubavnik, može imati 2 duže veze iza sebe i poznavati žensko telo i prosto "Umeti" sa ženama 😈
 
A,da li muskarci ulaze nevini u brak?
Zasto bi zena morala da udje nevina u brak,zasto se nevinost zene smatra nekom svetinjom?
Kao sto zene varaju u vezi i braku,to isto rade i muskarci i obe prevare imaju istu tezinu....
Zato što je nevinost od istorijske bitnosti, mislim reći, muškarci su uvek hteli biti sigurni da su biološki očevi dece koju hrane i smatraju svojom. Iz tog je razloga nevinost, kao i čednost žene, uvek bila toliko bitna - ne JER je bitna, već jer je bitna muškarcima. Znaš kako kažu, za majku uvek znaš ko ti je, al za oca? E pa muškarci nikad nisu hteli da rizikuju po tom pitanju. Od tog je sve krenulo, i ideja o ženskoj nevinosti, i ideja da žena uvek mora biti čedna, i galama na promiskuitetne žene itd. Crkva je sve to podržala, jer je imala konkretne razloga (ne, nemaju veze s verom), mada je ideja mnogo, mnogo starija od crkve.
 
Zato što je nevinost od istorijske bitnosti, mislim reći, muškarci su uvek hteli biti sigurni da su biološki očevi dece koju hrane i smatraju svojom. Iz tog je razloga nevinost, kao i čednost žene, uvek bila toliko bitna - ne JER je bitna, već jer je bitna muškarcima. Znaš kako kažu, za majku uvek znaš ko ti je, al za oca? E pa muškarci nikad nisu hteli da rizikuju po tom pitanju. Od tog je sve krenulo, i ideja o ženskoj nevinosti, i ideja da žena uvek mora biti čedna, i galama na promiskuitetne žene itd. Crkva je sve to podržala, jer je imala konkretne razloga (ne, nemaju veze s verom), mada je ideja mnogo, mnogo starija od crkve.
A ja mislila vole usku picu d'izvinete :lol:
Džabe sve, kad je Devica Marija zatrudnela ona okrivila Boga i svi joj poverovali 😂
Sad će grom da me šibne u glavu za kaznu...
 
Taman nesto razmisljam o vecitim prepirkama u m/z odnosima, i setim se pesme od Riblje Corbe koju NISAM DOZIVLJAVALA TAKO STRAŠNO (Nije Niko...u to vreme), ali smo umesto da postanemo CVRŠĆE I JAČE postale takve da ne možemo da se opustimo i da nas sve vređa.
Naime, poenta teme je da prodiskutujemo o TEKSTU PESME koja bukvalno opisuje silovanje žene u vozu Beograd- Bar i kakav utisak SAD to ostavlja na vas?
JA lično bih ga u zatvor za ovo. Sada. Kakav je to ČOVEK koji je napisao ovako nešto? Samo zato jer mu se "moglo"?
Strašno ali STRAŠNO.
Dakle:
Alo posta, javi, jel' to Crna Gora, Bar
Sada cu vi da objasnim u cemu je stvar
Odje je Beograd, zove Boro, Djokov sin
U narodu poznat kao zenski dusmanin
Na lokomotivi nedje desio se kvar
U tunelu na liniji Beograd za Bar
Ne znam dal' je Mojkovac ili Kolasin
Al' stici ce na vrijeme Boro, zenski dusmanin

U tunelu, fala bogu, desio se mrak
Ona mrsava i slaba, a ja mnogo jak
Osobito mrzjelo me da se pravim fin
Jer za dzabe me ne zovu zenski dusmanin

'Alo posta, kol'ko kosta ovaj razgovor
Noge su mi smrdjele kano da sam tvor
U nesvjest je pala, pa je onda lezala
A ja sam je zaskocio da ne bi bjezala

'Alo posta, javi jel' to Crna gora, Bar
Gace sam zaboravio, u tome je stvar
To je tuzna pjesma koju crnci zovu blues
Ali ja ne smijem da se setam gologuz
Ojha!
si ti nekad slušala pank, metal, folk, pop, rok? ili ovde glumiš psihologa tumačeći polupanog Boru?
 
si ti nekad slušala pank, metal, folk, pop, rok? ili ovde glumiš psihologa tumačeći polupanog Boru?
Šta imam da GLUMIM i da TUMACIM
I sama si rekla "prolupanog" Boru- ne treba tu mnogo psihologije, kao što neko već reče "Mi smo mislili da on ima širinu duha, kad ono- budala".
Da, slušala sam Riblju Čorbu, čak sam na koncertima pjevala i ovu pesmu, pa se sad čudim sama sebi, jer mi je iz sadašnje perspektive nezamislivo kako sam tada prihvatala život pa i muziku, ne zalazeći nešto mnogo duboko u analize.
 

Back
Top