Šta ste noćas sanjali

Sanjao sam da mi pokojna baba trazi da joj nasnimim na disk da gleda Avatara, a moj bivsi najbolji drug je trazio da mu skinem nesto sa neta o stukama i da mu dam da slika tu jednu sto imam u frizideru kao za neki seminarski rad za brata ili nekog njegovog rodjaka.

Bilo je leto i to izgleda 2024 i kao treba da dodje moja bivsa kod mene da se pomirimo pa je pitanje da li ce doci ili ne ali mi se cinilo kao da je druga realnost oko toga tj da se nismo skroz razisli i da nije imala nikog posle mene i kao neka prica da li ce opet doputovati do mene ili ne pa me nesto kao moj brat i njegova zena tese da ce doci dok moji roditelji pospremaju kucu povodom njenog novog dolaska i i gledaju sta da kupe kad doputuje preko bare nesto posebno ovde iz srbije da spreme...

To sa njom s tom bivsom sanjam slicne snove na mnogo razlicita nacina sa nekim uvrnutim realnostima i varijacijama kako ona opet dolazi, dolazi da svrati, kako ja treba da idem tamo kod nje i sve nesto tako...
 
Sanjao sam svoj rodjendan i tu su bili neki poznati likovi i ljudi koji znam.
Opet mi se uvukla bivsa u san.
Bio sam kao da kupim nesto valjda da castim i malo sam zapeo tj kao da sam zalutao bio u gradu i proso jedva kroz neki kafic klub pa posle naiso kod kuce od sestre moje pokojne babe te mi kao dala koji dinar za rodjendan.
Vratio sam se kuci i tu je bio moj brat neko drustvo, moj bivsi najbolji drug sa nekim drugaricama itd...Pili smo pivo u kuci moje pokojne babe koju vise ne koristimo.
Raspored i kuca unutra je bio drukciji malo i imala je kuca gornji sprat ni sam ne znam kako i to savrseno sredjena.
Nabacivali su mi neku devojku koja mi se nije bas svidjala.I odjednom mi opet osecaj kao treba da dodje moja bivsa preko bare i svratice na moj rodjendan i biti tu nedelju i nesto dana.
Ja je kao ocekujem i sve kao neka druga realnost, opet kao nije imala nikog posle mene i opet kao mi smo zajedno ali u nekoj svadji zbog daljine i ona dolazi i ja je ocekujem i srce mi igra bas ono jako...Dolazi ona i malo mi je drugacija i tako nekako zagrljeni ona mi prica kako se cudi tj kako je brzo sredjena kuca i to bas fino.Pricala je na srpskom sto me je iznenadilo i cudio sam se kako.Bili smo izdvojeni malo od gostiju i tu se san prekida.
 
Sanjao sam svoju bivsu tj bivsu koju sam ostavio i proganjala me i trazila je da opet budemo zajedno i da je zenim i pretila mi crnom magijom.

Posle sam sanjao da sam se preselio u drugi grad i nasao stan blizu nekog klubatj u istom dvoristu je i tu su ziveli neki moji poznanici, prijatelji u tom dvoristu i svako je imao svoj stan i bili smo kao jedna zajednica.Imao sam malu sobu sa kuhinjom i kupatilo malo.napolju van dvorista bilo je na nekih 100 metara vir od reke veci gde moze da se kupa i peca.

U tom snu se nasla neka devojka koja je bezala od nekog njenog bivseg koji je uznemirava i sakrila se kod mene.Pricali smo nesto i kao se zaljubili, zblizili i imali ...
 

Back
Top